מקלדת שליטה

חובב מיוזיק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אני חדש ואיני מורשה לכתוב בפורום מוזיקה כפי הנראה, אז אעלה את שאלתי כאן...
אני מנגן באורגנית ועלה לי רעיון לחסוך בכסף...
וזה דבר הרעיון...
א) לקנות מקלדת שליטה טובה המתחברת למחשב (מיד שניה כ-200 ש"ח).
ב) תוכנת קיובייס.
ג) להתחיל לנגן
(במקום לקנות אורגנית ברמה באלפיים ש"ח ומעלה).
אני צודק? / איפה הטעות שלי???
תודה לעונים!

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אני חושב שישנו הבדל עצום למבינים במוזיקה (לא לי...) בין מוזיקה מאורגנית למוזיקה מקיובייס...
גם עם כרטיס קול טוב?

יש ההבדל מטורף בין נגינה בקיובייס לבין כלי אמיתי,
אבל אורגנית היא עצמה גם אלקטרונית.
אני לא מתמצאת בקיובייס אבל מבחינת השמע, למה שיהיה הבדל?
מה שכן, נראה לי שזה לא אותה חוייה של נגינה.
לנגן על אורגנית ועל מקלדת שליטה זה שונה מאוד,
גם נראה לי שאם מנגנים בקיובייס פחות משקיעים בטכניקה של הנגינה כי את הכל אפשר לתקן בתוכנה.

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
הקיובייס בא עם צלילים, כמובן שככל שהגרסא יותר מתקדמת, הצלילים שבה יותר טובים.

חובב מיוזיק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הקיובייס בא עם צלילים, כמובן שככל שהגרסא יותר מתקדמת, הצלילים שבה יותר טובים.
ומה אתה אומר על הרעיון של נגינה ביתית כתחביב דרך קיובייס?
וסתם כך אולי יש תוכנה שיותר מתאימה לזה?.
תודה על התשובה!

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש חילוק בין לנגן בקיובס לבין לנגן באורגן כאשר באורגן אתה מקבל הכל מוכן ובקיובס אתה צריך לבנות לבד. כשיש לי השראה אני עובד בקיובס כי יש אין ספור אפשרויות של יצירתיות וזה פשוט קל וכיף ליצור מה שבאורגן לוקח המון זמן רק התיכנות. אבל כשבא לי לנגן אז זה רק אורגן אפי' הPA600 שלי יותר טוב מהקיובס... עם כל הבעיות של הסאונד והבאלנס והרמקולים וכו'

מלך הסאונד

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
יש חילוק בין לנגן בקיובס לבין לנגן באורגן כאשר באורגן אתה מקבל הכל מוכן ובקיובס אתה צריך לבנות לבד. כשיש לי השראה אני עובד בקיובס כי יש אין ספור אפשרויות של יצירתיות וזה פשוט קל וכיף ליצור מה שבאורגן לוקח המון זמן רק התיכנות. אבל כשבא לי לנגן אז זה רק אורגן אפי' הPA600 שלי יותר טוב מהקיובס... עם כל הבעיות של הסאונד והבאלנס והרמקולים וכו'
כל מילה בסלע צודק במאה אחוז
מעבר לזה תלוי למה אתה יוצר את המוזיקה

חובב מיוזיק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תודה לכל העונים.
דבר אחד לא הבנתי - אני לא כ"כ מכיר את קיובייס וזה נראה די מסובך.
אני רוצה לנגן את השיר 'יומם' למשל, אני יכול לחבר מקלדת ולנגן, או שצריך עוד משהו בדרך?
אני מדגיש שאני לא 'יוצר מוזיקה' אלא מנגן כתחביב גרידא...

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
תודה לכל העונים.
דבר אחד לא הבנתי - אני לא כ"כ מכיר את קיובייס וזה נראה די מסובך.
אני רוצה לנגן את השיר 'יומם' למשל, אני יכול לחבר מקלדת ולנגן, או שצריך עוד משהו בדרך?
אני מדגיש שאני לא 'יוצר מוזיקה' אלא מנגן כתחביב גרידא...
אתה צריך אורגן לא קיובס...

חובב מיוזיק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
תכלס' חיברתי איזה אורגנית ישנה עם חיבור מידי למחשב הדלקתי קיובייס (יש לי גירסה 5) וחוץ מלשמוע צליל של פסנתר (לאחר שניה וחצי מהלחיצה על הקליד...) לא יצא כלום (אין מקצבים בקיובייס?).

מלך הסאונד

משתמש פעיל
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
צדיק צריך ממש לדעת איך לעבוד עם קיובס זה לא שאתה פותח ואתה מתחיל ליצור מוזיקה

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אין תוכנה אחרת יותר קלילה?
אחי אתה עקשן תמשיך כך אתה צריך ללמוד את העקרונות של התוכנה- מידי אודיו אפקטים אינסרט מול סנד קצת איקיו... בכל אופן ממה שאני יודע תנסה את פרוטי לופס הרבה יותר נוח ליצור איתה מוזיקה דרך מקלדת שליטה היא גם יותר מתקדמת מהקיובס 5 אתה צריך להתקין אסיו פור אול ולבדוק שהלנטסי (עיכוב מהשניה שלחצת על קליד עד שזה מושמע במחשב) יהיה כמה שיותר נמוך וכמובן שזה יקח לך כח מהמעבד כך שאם אין לך מעבד חזק זה קצת בעיה (תנסה אחד לפני האחרון זה הנורמה למחשבים חלשים) יש מדריכים פה באתר תעשה חיפוש

חובב מיוזיק

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אחי אתה עקשן תמשיך כך אתה צריך ללמוד את העקרונות של התוכנה- מידי אודיו אפקטים אינסרט מול סנד קצת איקיו... בכל אופן ממה שאני יודע תנסה את פרוטי לופס הרבה יותר נוח ליצור איתה מוזיקה דרך מקלדת שליטה היא גם יותר מתקדמת מהקיובס 5 אתה צריך להתקין אסיו פור אול ולבדוק שהלנטסי (עיכוב מהשניה שלחצת על קליד עד שזה מושמע במחשב) יהיה כמה שיותר נמוך וכמובן שזה יקח לך כח מהמעבד כך שאם אין לך מעבד חזק זה קצת בעיה (תנסה אחד לפני האחרון זה הנורמה למחשבים חלשים) יש מדריכים פה באתר תעשה חיפוש
יש"כ, אכן עשיתי כעצתך התוכנה FH הרבה יותר קלה וקלילה נראה לי שצריך להתקין לה תוספות יש כאן באיזהו מקום בפורום?
מה זה אסיו פור אול?

Studio Bit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יש"כ, אכן עשיתי כעצתך התוכנה FH הרבה יותר קלה וקלילה נראה לי שצריך להתקין לה תוספות יש כאן באיזהו מקום בפורום?
מה זה אסיו פור אול?
בגדול אתה לא צריך תוספות יש לך מספיק פלאגינים עם התוכנה עצמה תתחיל לנבור בתיקיה בשם אינסטרומנט שמה יש את הכלים שדרכם אפשר לנגן. האסיו פור זה דריוור שמדמה כרטיס קול אבל אם יש לך שמע בתוכנה נראה לי שזה בסדר

m a r g a l i t

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
בגדול אתה לא צריך תוספות יש לך מספיק פלאגינים עם התוכנה עצמה תתחיל לנבור בתיקיה בשם אינסטרומנט שמה יש את הכלים שדרכם אפשר לנגן. האסיו פור זה דריוור שמדמה כרטיס קול אבל אם יש לך שמע בתוכנה נראה לי שזה בסדר
יש שם מובנה בתוכנה גיטרה טובה?
חיפשתי ולא מצאתי משהו שאהבתי.
אני מחפשת משהו שישמע אוטנטי, יש?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה