שבוע הספר מצעד הספרים - הנספח

קוביד

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
לא נעים, אבל אני היחיד כאן שעוד לא מצא תחליף לזריצקי בהחייאת הרגע המתואר.
אין כמו טייגה צווחת, דלת נאנחת וחריצת לשון לעולם כולו.
רץ לקנות את הסט המחודש.

אה, מנחמים קלים הם: ולדר וגוטמן.

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
בדיוק רציתי לכתוב הצעה לייעול, לשנות את השם ל'מצעד הספרים שבמקום השני אחרי ממלכה במבחן', (או למצער - 'מצעד הספר הטוב ביותר בממלכה במבחן') אך אז גיליתי שכבר קדמוני אחרים, מה שמחדד את המסר.

מ. י. פרצמן

סופרת ועורכת, מנהלת קהילת כתיבה
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
D I G I T A L
רציתי לכתוב הצעה לייעול, לשנות את השם ל'מצעד הספרים שבמקום השני אחרי ממלכה במבחן', (או למצער - 'מצעד הספר הטוב ביותר בממלכה במבחן') אך נראה שכבר קדמוני אחרים, מה שמחדד את המסר.
סליחה על חילול הקודש, אבל אישית אני לא חושבת שממלכה במבחן ראויה לעלות למקומות הראשונים.
אולי-אולי איסתרק, לא יותר.

לפני שתסקלוני, אנמק:
סדרת ממלכה במבחן היא סדרה יפהפיה. כן? כתובה טוב, עלילות טובות, דמויות אחת-אחת. בהחלט מהספרים הטובים בשוק. אבל מלבד איסתרק - הספרים האלו לא נתנו לי יותר מחוויית קריאה טובה. הם לא עשו לי כלום.
לאיסתרק, כאמור, יש לי יותר כבוד, הן מכיוון שזאת הייתה הפעם הראשונה שהכניסה קינן לציבור שלנו את הז'אנר הזה, והן כי קונפליקט הגיבור באמת היה חזק. היה משהו כובש באמירה של "שני מלכים לא שולטים בכתר אחד".
בכל הנוגע לשאר הספרים - הם אומנם יותר מנחמדים, ואני בהחלט עומדת מולם נפעמת ומקנאה, אבל עוד לא רואה את זה כסיבה להכתיר אותם בתואר 'הספר הטוב של כל הזמנים'.

anotherית

משתמש סופר מקצוען
בכל הנוגע לשאר הספרים - הם אומנם יותר מנחמדים, ואני בהחלט עומדת מולם נפעמת ומקנאה, אבל עוד לא רואה את זה כסיבה להכתיר אותם בתואר 'הספר הטוב של כל הזמנים'.
למהללאל מגיע מילה קצת יותר מכובדת מרק יותק מנחמד. וסליחה על חילול הקודש של הטרנד העכשוי, אז כן, איסתרק ומהללאל הם יוצאי דופן עם כל הכבוד הרב לשאר הספרים על המדף.

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
לא נעים, אבל אני היחיד כאן שעוד לא מצא תחליף לזריצקי בהחייאת הרגע המתואר.
התיאורים המזוויעים ב'למעלה מן השמש' על בחורי ישיבה הנעבעכים עם הגרביים המחוררות...
כמעט עושה חשק להיות 'משכיל'

מסוגל

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
סליחה על חילול הקודש, אבל אישית אני לא חושבת שממלכה במבחן ראויה לעלות למקומות הראשונים.
אולי-אולי איסתרק, לא יותר.

לפני שתסקלוני, אנמק:
אין צורך להתנצל, ואף אחד לא רוצה לסקול. תגובתי (ואני משער שגם זו של ראש לשועלים) לא קשורה בהכרח להעדפתי האישית אלא לראייה נכוחה של המציאות בקרב הכלל.
(ובכל מקרה היא הייתה בהומור בלבד)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה