דרוש מידע מצלמת קנון g9x או sx740???

• פותח הנושא nanci
  • פורסם בתאריך

nanci

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
מעוניינת לקנות מצלמה לשימוש ביתי ,
שמעתי מעלות לכאן ולכאן אבל בלי מסקנה סופית...
אני מעוניינת בתמונות חדות ויפות, אין לי ידע של צילום מקצועי כלל.

אשמח לשמוע תגובות מבעלי ניסיון בלבד!
תודה רבה!

משך

מהמשתמשים המובילים!
פרסום וקופי
צילום מקצועי
יוצרי ai
אני לא מכיר את g9x
אבל sx740 היא מצלמה מצוינת!
בתור השוואה להכריע בשאלה זו אבדוק את g9x בגוגל...

nanci

משתמש פעיל
עיצוב ואדריכלות פנים
המלצות נוספות?

טוצ'ה

משתמש מקצוען
מנסיון שלי-
היה לי את הsx740 במשך פחות מחודש.
לאחר המלצות רבות החלפתי אותה לg9 ויכולה לומר לך (בעין לא מקצועית אמנם) שלא ממש ראיתי הבדל ביניהן.
אם כבר, חושבת שהראשונה היתה נחמדה יותר, בעלת המון אפשרויות כמו זום גדול, מסך מתכוונן וכו.
לדעתי לצילום פשוט, בעיקר ילדים ומסיבות הsx740 מצויינת.
בהצלחה רבה.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית

תודה רבה!

תודה רבה!

במחיר כזה הייתי הולך על מצלמת מירורל'ס מבית סוני או פוג'י (עדיף מאשר מקנון, אבל אפשר גם).
דוגמאות: מצלמה ‏ללא מראה Fuji X-T100 - עם עדשה סביבות ה2K.
עוד יותר טובה ממנה: מצלמה ‏ללא מראה Sony Alpha A6000, עם עדשה סביבות 2.2K
תקבלו אמנם את המצלמה הצעירה והפחות עוצמתית בכיתה, אבל מדובר מכיתת המקצועיות ולא בכירה מכיתת הביתיות הילדותיות (כולל סדרת ה-G)..

לחיל אומר

משתמש מקצוען
ההבדל הוא שה G9 עם חיישן ממש טוב (זה טוב לצילומים טובים ממש בתנאי תאורה נמוכים)
וה SX740 עם חיישן קלאסי אבל הרבה פונקציות (זום ענק מסך מסתובב וכדו')
לדעתי למשתמש הפשוט עדיף ללכת על 740

נ.ב. אני לא בטוח ששוה את ההשקעה יחסית לSX720

לייב - מיתוג פרסום ויח"צ

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
יש כאן בפרוג המון אשכולות בעניין הזה, ניתן למצוא אותם בחיפוש קצר.

הנה אשכול מהימים האחרונים:

עדידאס

משתמש פעיל
במחיר כזה הייתי הולך על מצלמת מירורל'ס מבית סוני או פוג'י (עדיף מאשר מקנון, אבל אפשר גם).
תקבלו אמנם את המצלמה הצעירה והפחות עוצמתית בכיתה, אבל מדובר מכיתת המקצועיות ולא בכירה מכיתת הביתיות הילדותיות (כולל סדרת ה-G)..
האם למצלמות האלו יש זום או שכדי לצלם עם זום צריך לחבר עדשה למצלמה? (שעולה כמו המצלמה בעצמה..)

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה לגבי הקומפקטיות?
בית עם ילדים קשה לצלם כל אפיזודה עם מצלמה כבדה

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
האם למצלמות האלו יש זום או שכדי לצלם עם זום צריך לחבר עדשה למצלמה? (שעולה כמו המצלמה בעצמה..)
במצלמות האלה יש את הגוף ואת העדשה, בה בעצם יש את ה'זום' או בשמו המקצועי: אורך מוקד. ישנן כמובן עדשות עם טווחים שונים. כבר כשקונים את המצלמה מגיעה עדשה כזו (פשוטה יחסית) שיש בה אורך מוקד (זום).
בעתיד ניתן להחליף ולשדרג בהתאם ליכולת התקציביות. אגב, גם הזום בסדרה g לא משהו..
מה לגבי הקומפקטיות?
בית עם ילדים קשה לצלם כל אפיזודה עם מצלמה כבדה
בדיוק לכן המלצתי על המירורל'ס - שהן יחסית קטנות ולא כבדות כלל ביחס לDSLR של הצלמים, אבל היכולות שלהם מגיעות מעולם המקצועיות באמת!!
מתאים לבית עם ילדים, לנשים, וגם לאלה שלא מבינים בצילום, קיצע'ר הבנתי את השואלים/ות כאן, והמלצתי בכ''א.
אין לי ספק שבעולם - שאם יש כאן מישהי/ו שחשוב לה איכות התמונה והיא תרכוש מצלמה שכזו היא לא תגמור להודות על הצעד הזה!!
החיסרון היחיד, שהמצלמה ממכרת..

נערך לאחרונה ב:

yudit10

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
במצלמות האלה יש את הגוף ואת העדשה, בה בעצם יש את ה'זום' או בשמו המקצועי: אורך מוקד. ישנן כמובן עדשות עם טווחים שונים. כבר כשקונים את המצלמה מגיעה עדשה כזו (פשוטה יחסית) שיש בה אורך מוקד (זום).
בעתיד ניתן להחליף ולשדרג בהתאם ליכולת התקציביות. אגב, גם הזום בסדרה g לא משהו..

בדיוק לכן המלצתי על המירורל'ס - שהן יחסית קטנות ולא כבדות כלל ביחס לDSLR של הצלמים, אבל היכולות שלהם מגיעות מעולם המקצועיות באמת!!
מתאים לבית עם ילדים, לנשים, וגם לאלה שלא מבינים בצילום, קיצע'ר הבנתי את השואלים/ות כאן, והמלצתי
באמת תודה על החשיבה עבורינו
המידע הזה מוסיף הרבה.
האם צריך לחבר כל פעם את העדשה?
האם העדשה כשהיא מחוברת, עדיין המצלמה קומפקטית?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
האם צריך לחבר כל פעם את העדשה?
ממש לא! היא נשארת מחוברת כל הזמן למצלמה, גם כשמכבים ומכניסים לנרתיק.
אדרבה, עדיף כמה שפחות לשחק איתה.

האם העדשה כשהיא מחוברת, עדיין המצלמה קומפקטית?
שוב, ברמה מסויימת. היא לא עד כדי הקומפקטיות שהזום 'נכנס' לגוף, אבל היא בהחלט לא מסיבית מידי. כדאי לראות את התמונות, ואם בסוף חושבים על קניה - ללכת לחנות ולבחון שם פיזית איך היא במציאות, לא להזמין סתם באינטרנט.

עדידאס

משתמש פעיל
ממש לא! היא נשארת מחוברת כל הזמן למצלמה, גם כשמכבים ומכניסים לנרתיק.
אדרבה, עדיף כמה שפחות לשחק איתה.

שוב, ברמה מסויימת. היא לא עד כדי הקומפקטיות שהזום 'נכנס' לגוף, אבל היא בהחלט לא מסיבית מידי. כדאי לראות את התמונות, ואם בסוף חושבים על קניה - ללכת לחנות ולבחון שם פיזית איך היא במציאות, לא להזמין סתם באינטרנט.
האם העדשה הבסיסית מספקת זום טוב או רק מינימאלי שלא יתאים לצילום במסיבות?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
האם העדשה הבסיסית מספקת זום טוב או רק מינימאלי שלא יתאים לצילום במסיבות?
בשפה המקצועית היא מספקת אורך מוקד, שמדבר על פעולת האופטיקה של העדשות, ולא על הזום שמתייחס ליכולת להגדיל. אבל, גם המצלמות מסדרת G של קנון מספקות רק זום של x4, וכאן העדשה הבסיסית לפי זה מספקת x3.
מסיבות - אם המסיבה בבנייני האומה כשהילדה על הבמה ואת ביציע, לא מתאים! בכל גן סטנדרטי זה אמור להתאים לצילום נורמלי. ואדרבה, אם תצלמי במצלמה איכותית תמונה איכותית יהיה לך מה לבוא הביתה ולהגדיל על מסך המחשב ולעשות ''זום'' בתוכנה של המחשב, אבל אם מצלמים במצלמה הרבה פחות איכותית, בסוף נשארים עם התמונות בכרטיס הזיכרון של המצלמה וזהו..

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה