דרוש מידע מצלמת קנון g9x או sx740???

• פותח הנושא nanci
  • פורסם בתאריך

עדידאס

משתמש פעיל
בשפה המקצועית היא מספקת אורך מוקד, שמדבר על פעולת האופטיקה של העדשות, ולא על הזום שמתייחס ליכולת להגדיל. אבל, גם המצלמות מסדרת G של קנון מספקות רק זום של x4, וכאן העדשה הבסיסית לפי זה מספקת x3.
מסיבות - אם המסיבה בבנייני האומה כשהילדה על הבמה ואת ביציע, לא מתאים! בכל גן סטנדרטי זה אמור להתאים לצילום נורמלי. ואדרבה, אם תצלמי במצלמה איכותית תמונה איכותית יהיה לך מה לבוא הביתה ולהגדיל על מסך המחשב ולעשות ''זום'' בתוכנה של המחשב, אבל אם מצלמים במצלמה הרבה פחות איכותית, בסוף נשארים עם התמונות בכרטיס הזיכרון של המצלמה וזהו..
ומה לגבי הבטריה? היא נגמרת אחרי שעה של שימוש? חייבים לקנות 2 בטריות? היא נהרסת מהר?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
ומה לגבי הבטריה? היא נגמרת אחרי שעה של שימוש? חייבים לקנות 2 בטריות? היא נהרסת מהר?
''חיי הסוללה הרשמיים של ה-A6000 עומדים על כ-360 תמונות בין הטענות. מן ההתנסות הקצרה שלנו עם המצלמה אנו יכולים להעיד שנתון זה קרוב למדי לנתון האמיתי (כולל מספר תמונות פנוראמיות וסרטון קצר או שניים). כמות תמונות זו אמורה להספיק ליום צילום ממוצע של רוכש פוטנציאלי של ה-A6000. אנו עדיין ממתינים לראות מצלמה חסרת מראה בעלת חיי סוללה הקרובים למצלמות רפלקס מתקדמות (סביב 1000 תמונות בין הטענות) אך נראה שהצריכה המוגברת של המסך והעינית הדיגיטלית הופכת משימה זו לקשה במיוחד.

ה-A6000 משלבת הטענה באמצעות כבל USB. הרעיון עצמו מצוין (כבל זמין ואפשרות הטענה ממחשב) אבל בפועל זמן ההטענה (גם בחיבור ישיר לחשמל באמצעות המתאם המסופק בערכה) ארוך מידי (5 שעות לערך). אם אתם לחוצים בעניין הסוללה – שיקלו רכישת סוללה נוספת עם המצלמה''.

צוטט מאתר 'מגה פיקסל' מתוך סקירת מוצר שהם עשו למצלמה הזאת.

נערך לאחרונה ב:

מבורכת

משתמש סופר מקצוען
הפקות ואירועים
מה מומלץ G 9 או 720 ????
חוץ מהבדל בזום ,יש הבדל בחדות התמונה????
לשימוש ביתי אבל שיהיו תמונות חדות ואיכותיות
תודה לענות.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
מה מומלץ G 9 או 720 ????
חוץ מהבדל בזום ,יש הבדל בחדות התמונה????
לשימוש ביתי אבל שיהיו תמונות חדות ואיכותיות
תודה לענות.
קודם כל ההבדל הוא בחדות.
ב-720 המצב לא משהו בכלל.. ייתכן שבאור יום מלא בחוץ וכאלה היא תוציא תמונות נחמדות, אבל בתנאי תאורה לא טובים או אפי' בתוך הבית, יהיו אכזבות מאיכות וחדות התמונה בטח כשתעלו אותה על מחשב עם מסך גדול.
בg9 יש חיישן יותר גדול - שנותן איכות הרבה יותר טובה, וצמצם וואוו..
אמנם, המסך שלה קבוע והזום רגוע.. אבל החלקים החשובים ביותר שלה עבור איכות התמונה, משודרגים באופן מאד משמעותי.
מסקנות:
sx720 - עבור אלה שצריכים פיקצ'רים צעצועיים, פחות מצלמה.
G9 - עבור אלה שלמען איכות התמונות מוכנים לוותר על הפיקצ'רים האלה.

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
למה בפרטי?!.
אין ספק שזה יהיה לתועלת - אם זה יהיה כאן בפורום הציבורי.
אתה צודק.
אבל כשמבקשים בפרטי, אני משתדל לענות בפרטי (הוראה ועצה ממנהלי הפורום). מ-2 סיבות עיקריות:
1. מעבר ליכולת שיחה הישירה ופתוחה (יש כאן המוני ניקים/יות שמוכרים ביום יום לניקים/יות אחרים/ות, ולעיתים הם שואלים/ות ומבקשים/ות דברים שלא נעים להם שיקראו אחרים. לפעמים זה שאלות שקצת פאדיחה לשאול ולא לדעת, ועוד כל מיני הזדהויות - כמו מס' טלפון - ופרטים אישיים, שלא מתאימים לפורום ציבורי). אבל היותר חשוב:
2. בשיחה מע"ג הפורום שותפים כולם לא רק לקריאה אלא גם לכתיבה. מה שהרבה פעמים גורם שכשמישהו אחד שהתייעצו איתו והעביר ידע עונה, כל האחרים עונים גם ומבלבלים את השואל עם המון ידע לכל הכיוונים. בעיקרון זה מעולה "ותשועה ברוב יועץ..", אבל הרבה פעמים זה פשוט מבלבל וגורם לצאת בלי כלום ביד.
בפרטי ניתן לקבל חוו"ד ברורה ויחידה. ואם סומכים על העונה ומקצועיותו בעניין, אז באישי זה הכי נכון.
בנימה אישית!
קורה לי המון, גם בפורום זה וגם בפורומים אחרים, שאני עונה למישהו ששאל, ואז מתחילים להתקיף אותי מכל הכיוונים. זה לגמרי בסדר, זה הרי מטרת הפורום לקבץ דעות רבות, אבל הרבה פעמים זה גורם לי רצון להימנע כלל מכל ההמולה, ופשוט לשבת בשקט ולא להיכנס לזה. לא נעים לענות למישהו משהו, שאחר כך יכתבו עליך שאתה מדבר לא לעניין, ותרגיש גם גרוע מול זה ששאל אותך.
מקווה שהובנתי!!

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
למה בפרטי?!.
אין ספק שזה יהיה לתועלת - אם זה יהיה כאן בפורום הציבורי.
אבל כיון שביקשת אני אביא שם מה שרלוונטי לתועלת הכלל.
המדובר היה בעיקר על מצלמה זו-
www.bhphotovideo.com

Canon EOS M6 Mirrorless Digital Camera with 18-150mm Lens (Black)
Buy Canon EOS M6 Mirrorless Digital Camera with 18-150mm Lens (Black) featuring 24.2MP APS-C CMOS Sensor, DIGIC 7 Image Processor, 3.0" 1.04m-Dot Tilting Touchscreen LCD, Full HD 1080p Video Recording at 60 fps, Built-In Wi-Fi with NFC, Bluetooth, Dual Pixel CMOS AF, Up to 9 fps Shooting and ISO...
www.bhphotovideo.com

אשמח לשמוע את דעתכם המקצןעית בעניין.

וזה מה שעניתי:
אז ככה, קודם כל כדאי לדעת שקנון היא לא השחקן החזק במגרש מצלמות המירורל'ס.
ראשית, היא נכנסה האחרונה לשוק הזה, והניסיון שלה הוא הרבה פחות מזה של סוני / פוג'י / פנסוניק, שהיו החלוציות בתחום (3 שנים לפניה, של פיתוח ומחקר), וגם פיתחו אותו. שנית, ייתכן וקנון טובה בתחום הצילום, אבל בכל מה שקשור לאלקטרוניקה ופיתוחים מהסוג הזה, הרי שלפנסוניק וסוני יש הרבה מאד מה ללמד אותה.. זה העולם שלהם.
לכן, אישית אני מאמין יותר במצלמות מירורל'ס של סוני ופוג'י, אחריהן פנסוניק, ניקון אחריה, ורק בסוף קנון.
לא מזמן כתבה איזו שהיא ניקית שגם ב'ארליך' (חנות צילום ענקית בת"א) המליצו לה על המירורל'ס של פוגי' או סוני, שהמלצתי בעצמי כאן בפורום, אז "ברוך שהם כיוונו לדעתי.." :p
מעבר לזה, ישנו פורום מצלמות מאד מקצועי שנקרא dtown שלצערי לאחרונה נטפרי החליטו לחסום אותו, אבל עד לא לפני הרבה זמן הייתי משתמש קבוע שם, ושני המנהלים של האתר שהם מומחי צילום ומצלמות ענקיים, אוחזים ככה לגבי המירורל'ס של קנון, אז נראה לי שיש על מי לסמוך.
אממה..
שהמצלמה הזאת בהחלט נותנת ערכים יפים, בכל מה שקשור לאיכות מצלמה.
[אגב, זו הגרסה הראשונה שיצאה ב-2017, מאז בסוף שנת 2018 קנון כבר הוציאה את הגרסה הבאה שלה (מה שנקרא מארק 2 - Mark II), עם שדרוגים לא מעטים בתחום הודיאו, יותר ברזולוציה, וגם צילומים מהירים, ולכן ירד המחיר של הדגם הזה].
אבל עדיין זה דגם מעולה, עם עדשת זום גבוה (למרות שעדשות הקיט של קנון מכונות בעולם הצילום "עדשות מכסה", הכוונה: שהם שוות רק כדי להיות מכסה למצלמה, אבל לא ממש כדי לצפות מהם לאיכות..), 24 מ"פ, צילום מהיר של עד 9 פריימים בשנייה, ועוד מגוון של טכנולוגיות מעולות.
ולכן, אם מישהו היה קונה לי אותה במתנה (ללא פתק החלפה) הייתי בהחלט מודה לו, נהנה ממנה, ומפיק תמונות מדהימות.
אבל, כשנמצאים לפני קניה, הייתי מציע לבדוק היטב היטב את האופציות האחרות שהבאתי -
הסוני A6000, והפוג'י X-T100. גם הם לא הטופ שיש לסוני ופוג'י כמובן, אבל מבחינת ההוצאה והמחיר, הן שוות לקנון, ומקבלים תמורה טובה יותר, נכונה יותר, ובפרמטרים מסויימים - גם מצלמה חזקה יותר.
החיסרון של סוני, שאין להם מבחר עדשות גדול וזול בארץ כמו לקנון, אבל אם ממילא לא מתעדתים לרכוש מלאי של עדשות, זה לא כ"כ נושא. מה גם שעדשות הקיט של סוני ופוג'י מלכתחילה טובות ואיכותיות יותר משל קנון.

בונדוק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
קופץ על האשכול
אני גם מתעניין עכשיו לגבי קניית מצלמה ביתית,
מה שחשוב לי זה:
1. תמונות איכותיות גם במצב אוטומט (לא צריך סוף העולם...).
2. צילום מהיר (יחסית).
3. משקל נמוך.
4. תפריט בעברית.
האם ה-G9 תענה על הציפיות?
ומה לגבי המצלמה הזו האם היא יכולה לענות על הציפיות (יש לה יתרון על ה-G9 בזום, במשקל ובכפתורי הדפדוף שחסרים בG9)? האם יש לה תפריט בעברית?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
קופץ על האשכול
אני גם מתעניין עכשיו לגבי קניית מצלמה ביתית,
הייתי ממליץ לך לפתוח אשכול חדש, ככה יותר אנשים ייחשפו אליו. כאן זה אשכול שעוסק כבר המון בהשוואה בין sx70 לG9 ומי שנמאס לו מהעניין לא רואה אותך.
שנית, בקהילת הצלמים תקבל מענה יותר מקצועי, ולא תחושות בטן, או התלהבויות לכאן או לשם..
האם ה-G9 תענה על הציפיות?
כן.
ומה לגבי המצלמה הזו האם היא יכולה לענות על הציפיות
לא. תמונות יהיו לא איכותיות במיוחד, חיישן פיצפון. וא"א להשוות אותה לG9. נכון יש זום גדול, אבל גם בsx72 יש, אז אין לה עדיפות.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
ולא בכירה מכיתת הביתיות הילדותיות (כולל סדרת ה-G)..
מה ?? היא מצלמה בייתית וילדותית ?
אבל כשאני פעם בררתי אצלך עליה (מעמד), המלצת לי עליה בכל פה ואמרת לי שהSX הם ביתיות פשוטות שאני לא אצפה ממנה להרבה איכות לעומת הG9 שהיא מעולה ואיכותית ומסדרת המקצועיות של קנון !
אז חזרת בך ?

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית
חלילה..
הכל באופן יחסי.
היא הייתה ונשארה מעולה ביחס לsx720, אבל קצת ילדותית ביחס למקצועיות (אפי' הקרופ).
תכל'ס,
אם אתה נהנה ממנה מה אכפת לך מה אומרים עליה?!

בונדוק

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הייתי ממליץ לך לפתוח אשכול חדש, ככה יותר אנשים ייחשפו אליו. כאן זה אשכול שעוסק כבר המון בהשוואה בין sx70 לG9 ומי שנמאס לו מהעניין לא רואה אותך.
שנית, בקהילת הצלמים תקבל מענה יותר מקצועי, ולא תחושות בטן, או התלהבויות לכאן או לשם..

כן.

לא. תמונות יהיו לא איכותיות במיוחד, חיישן פיצפון. וא"א להשוות אותה לG9. נכון יש זום גדול, אבל גם בsx72 יש, אז אין לה עדיפות.
תודה רבה!

עברי אנכי

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
עריכה תורנית

B HAPPY

משתמש מקצוען
D I G I T A L
עולה על האשכול - יש למישהו חוברת הוראות של קנון G9
ויכול להשאיל אותה לשבוע שבועיים?
אזור ירושלים / ב"ב / ת"א
תודה רבה מראש!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה