מציאת עבודות טובות בתחום

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שלום.
בעבר הי' כאן דיון נרחב אודות מציאת עבודה ושכר טוב, וכמעט הכל סבב סביב מכונים כאלו ואחרים [בעיקר עוז והדר].
כמי שלא מוצא את עצמו מסתדר עם עבודה במכון, בטח שלא במכון גדול שהוא מערכת ולא אנשים, ומחפש בעיקר עבודות פרטיות, בהן גם ב"ה צברתי נסיון קטן כשהלקוחות - והקוראים - היו מרוצים, איך אוכל לצאת לקהל ובגדול? איך אעשה שהרבה אנשים ידעו שאני כתובת?
האם מודעת פרסום כמו
למנסח
מעוניינים להדפיס את שיעורי הסבא, לפרסם חידושי תורה או לשלוח ברכה מכובדת?
המנסח יעשה זאת עבורכם במינימום מחיר ובמקסימום איכות!!!
לפרטים:<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

יכולה לעשות משהו?
כי עוד לא פגשתי מישהו שלפי זה ניסה...
בקיצער - איך מוצאים עבודות פרטיות?

אנא, אל תמנעו טוב מבעליו, בשפע ובפרגון
תודה רבה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אז איך יודעים מי הפה והאוזן הנכונים?
בטוח שיש לקהל הקודש דכאן הרבה מה לחדש

אבי. י.

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
עריכה תורנית
פשוט מאוד חברים מהסביבה, מהעבודה, כולל ישיבה וכדומה גני ילדים... וחבר מביא חבר!... ניתן לשים כרטיס ביקור בחנויות של הדפסות וכדומה...

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הרב @טראכטער שליט"א, כתבת באשכול 'אפשרויות תעסוקה' ז"ל שפירסמת פעם אחת באיזה עלון, ומאז הכל היסטורי'. אולי תשתף אותנו עוד קצת...

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אז איך יודעים מי הפה והאוזן הנכונים?
בטוח שיש לקהל הקודש דכאן הרבה מה לחדש
א. קודם כל שיהיה לך תיק עבודות. עורך תורני לא שונה מכל מקצוע יצירתי אחר. אנשים רוצים לראות מה עשית ובאיזו רמה. (אתה יכול להעלות אותו כאן בפרוג, או באתר משלך, או קובץ PDF מלוקט, או חוברת פיזית).
לאחרונה גייסתי מפורום דנן ומפורום אוצה"ח מספר עורכים. אלה שלא הביאו תיק עבודות, נדרשו למבחן עריכה, וגם אז כולי האי ואולי ואולי, ואילו אלה (בעצם רק אחד) שהביא תיק עבודות מרשים (מאוד מאוד) - מבחינתי נכנס מיד, והמבחן היה פורמלי בלבד. אני חושב שאפילו לא הסתכלתי עליו.
ב. כמו שאמרו כאן - "מפה לאוזן", אלא אם כן אתה כבר בעל ניסיון מוכח (לא "חלטורות" של קונטרס פה, הקדמה שם) ואז אתה יכול לנסות למתג את עצמך כעסק לכל דבר, ואז תפרסם יותר בגדול, בלוחות מודעות (כמו שיש במקוואות ובבתי כנסת וכדו') או בעיתונות, או בכוללי אברכים.
ג. קשרים. קשרים. קשרים. זה נושא כללי שקשור (!) לכל דבר, ותמיד טוב שיהיו לך קשרים עם אנשים שעוסקים או צורכים עבודות כמו שלך. בונים את זה לאט לאט. גם ארמון שלמה לא נבנה ביום אחד...

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
א. קודם כל שיהיה לך תיק עבודות. עורך תורני לא שונה מכל מקצוע יצירתי אחר. אנשים רוצים לראות מה עשית ובאיזו רמה. (אתה יכול להעלות אותו כאן בפרוג, או באתר משלך, או קובץ PDF מלוקט, או חוברת פיזית).
לאחרונה גייסתי מפורום דנן ומפורום אוצה"ח מספר עורכים. אלה שלא הביאו תיק עבודות, נדרשו למבחן עריכה, וגם אז כולי האי ואולי ואולי, ואילו אלה (בעצם רק אחד) שהביא תיק עבודות מרשים (מאוד מאוד) - מבחינתי נכנס מיד, והמבחן היה פורמלי בלבד. אני חושב שאפילו לא הסתכלתי עליו.
ב. כמו שאמרו כאן - "מפה לאוזן", אלא אם כן אתה כבר בעל ניסיון מוכח (לא "חלטורות" של קונטרס פה, הקדמה שם) ואז אתה יכול לנסות למתג את עצמך כעסק לכל דבר, ואז תפרסם יותר בגדול, בלוחות מודעות (כמו שיש במקוואות ובבתי כנסת וכדו') או בעיתונות, או בכוללי אברכים.
ג. קשרים. קשרים. קשרים. זה נושא כללי שקשור (!) לכל דבר, ותמיד טוב שיהיו לך קשרים עם אנשים שעוסקים או צורכים עבודות כמו שלך. בונים את זה לאט לאט. גם ארמון שלמה לא נבנה ביום אחד...
עיתון המודיע ביקש ופרסם מפרי עטי, זו חלטורה? עיתון נוסף [שלא אזכיר שמו מחשש שאשרף אצל...] ביקש ומבקש. אנשים רבים נותנים פידבק, אז מה הלאה? כמה זמן בעיניכם נחשב סביר עד שאתה מקבל פני'?
בנוגע לקשרים [- אגב, דבר שנוטה מאד מהר להסתבך...] ראיתי מזה תוצאות מוכחות במקרה של מערכת, דהיי' מכון או עיתון, אבל לא בפרטי [אלא אם הכוונה לפתח מערכת קשרים ענפה עם כל מפתח העיר של בני ברק...]

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
עיתון המודיע ביקש ופרסם מפרי עטי, זו חלטורה? עיתון נוסף [שלא אזכיר שמו מחשש שאשרף אצל...] ביקש ומבקש. אנשים רבים נותנים פידבק, אז מה הלאה? כמה זמן בעיניכם נחשב סביר עד שאתה מקבל פני'?
בנוגע לקשרים [- אגב, דבר שנוטה מאד מהר להסתבך...] ראיתי מזה תוצאות מוכחות במקרה של מערכת, דהיי' מכון או עיתון, אבל לא בפרטי [אלא אם הכוונה לפתח מערכת קשרים ענפה עם כל מפתח העיר של בני ברק...]
לא הרי חלטורה אחת כהרי חלטורות הרבה...
אם פרסמת מאמר אחד לפני שנתיים בהמודיע, נו, אבל אם פרסמת עשרה או עשרים מאמרים בבמות שונות, ואתה מאגד אותם לPDF הראוי להתכבד, אין הכי נמי, זה כבר "משהו".
לגבי זמן? זה כבר קשור לאופן הפעולה שלך. חוץ מזה לא הבנתי למה אתה מדלג על מכונים? אין ספק שיש בכך קושי, אך גם לפרוייקטים פרטיים יש קשיים (לפעמים קשיים גדולים יותר).
ואני ראיתי תוצאות מקשרים דווקא בפרטי. נהרא נהרא ופשטיה.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא הרי חלטורה אחת כהרי חלטורות הרבה...
אם פרסמת מאמר אחד לפני שנתיים בהמודיע, נו, אבל אם פרסמת עשרה או עשרים מאמרים בבמות שונות, ואתה מאגד אותם לPDF הראוי להתכבד, אין הכי נמי, זה כבר "משהו".
לגבי זמן? זה כבר קשור לאופן הפעולה שלך. חוץ מזה לא הבנתי למה אתה מדלג על מכונים? אין ספק שיש בכך קושי, אך גם לפרוייקטים פרטיים יש קשיים (לפעמים קשיים גדולים יותר).
ואני ראיתי תוצאות מקשרים דווקא בפרטי. נהרא נהרא ופשטיה.
ישר כח.
1. סתם שאבין, למה במות שונות?
2. איך מקובל לעשות כזה קובץ, כל מאמר בשלמותו או קטעים? חשוב לציין היכן התפרסם כל דבר או לא? לפרסם מכמה סגנונות של כתיבה [שיעור, מאמר זיכרון, ברכות, שירי חרוזים, וכדו'] או שזה נראה כמו כלבויניק שלא באמת יודע כלום?
3. מדלג על מכונים כי הם - לפחות אלו שאני מכיר - מנצלים את העובד עד תום מבחינת דרישות ומבחינת תנאים, ולמה לי להיכנס למיטה חולה כל עוד לא מדובר על הלחם של ילדיי?

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
1. סתם שאבין, למה במות שונות?
יותר מרשים, אבל לא מאד משנה, העיקר התוכן.
2. איך מקובל לעשות כזה קובץ, כל מאמר בשלמותו או קטעים? חשוב לציין היכן התפרסם כל דבר או לא? לפרסם מכמה סגנונות של כתיבה [שיעור, מאמר זיכרון, ברכות, שירי חרוזים, וכדו'] או שזה נראה כמו כלבויניק שלא באמת יודע כלום?
2-3 מאמרים מושלמים [מה שלא אכפת לך שיסתובב חופשי], והשאר קטעים, אבל מכובדים.
עדיף לציין איפה התפרסם.
כמה סגנונות, אבל בלי ברכות וחרוזים. זה כבר נישה אחרת לחלוטין. אתה יכול לעשות מזה תיק עבודות נפרד, אבל לא לערבב.

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
ואני ראיתי תוצאות מקשרים דווקא בפרטי.
נכון ,אבל זה [להבדיל מקשרים במכונים] דבר שקשה להמליץ עליו, כי זה תלוי נטו בסיעתא דשמיא שבדיוק לאותו פרטי יהיה פרויקט שקשור לתחום שלך, ובדיוק יזכור ממך, וכדומה. בקיצור שתהיה לך היכרות טובה עם האיש הנכון בזמן הנכון.
להבדיל ממכון שמנהל פרויקטים רבים, שברגע שאתה קשור למנהל אז באופן אוטומטי נפתחת לך גישה להיצע רב, שאיכשהו בסוף תמיד תמצא שם משהו לעשות.
לי באופן אישי אין קשרים עם מכונים, רק עם פרטיים, וראיתי מכך הרבה תועלת. אבל לא הייתי ממליץ על כך, כי זה משהו ממש לא שיטתי ומבוסס. אי אפשר לבנות על זה כלום.

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אבל לא הייתי ממליץ על כך, כי זה משהו ממש לא שיטתי ומבוסס. אי אפשר לבנות על זה כלום.
אני לא מכיר אף אדם שהפסיד מכך שיש לו קשרים (אלא אם כן אלו קשרים עם פושעים ע"מ לפשוע). אם הוא לא יתחיל לקשור קשרים היום, אימתי?

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אני לא מכיר אף אדם שהפסיד מכך שיש לו קשרים (אלא אם כן אלו קשרים עם פושעים ע"מ לפשוע). אם הוא לא יתחיל לקשור קשרים היום, אימתי?
ברור שכך. אבל לא הייתי ממליץ ע"כ בתור דרך מרכזית למציאת עבודה בתחום.

למאי נפקא מינה

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
לא היו אנשים שהפסידו זמן יקר וכספים שהשקיעו ביצירת קשרים שהתגלו כפקעות צמר משומשות?

טראכטער

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין לי הרבה מה להוסיף על מה שכתוב שם.
ראיתי מודעה של ביקוש עבודה באיזה עלון פרסומת, התקשרתי והצעתי את עצמי.
ומאז ועד הנה בס"ד עצומה מפה לאוזן הגיעו אלי עוד ועוד פרויקטים. כן יעזור השי"ת.

ואגב, אם כבר מדברים על הדרך והמסלול למציאת עבודה, כדאי לך לקרוא מש"כ בעניי כאן לגבי ההתחלה במכון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה