מצוקת השידוכים

חנון

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מכירה כמה וכמה מעוכבי שידוך:
חסידים, ספרדים, בנש"קים רווקים וגרושים ועוד
הבעיה היא שהשדכנים אוהבים לעבוד עם "סחורה" מבוקשת [בני 18-20]
ועם "סחורה" פחות מבוקשת [23-27 ויותר] פחות מתייחסים ואם פונים אליהם הם מבקשים מקדמה של 5000$

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
נכתב ע"י חנון;1444343:
מכירה כמה וכמה מעוכבי שידוך:
חסידים, ספרדים, בנש"קים רווקים וגרושים ועוד
הבעיה היא שהשדכנים אוהבים לעבוד עם "סחורה" מבוקשת [בני 18-20]
ועם "סחורה" פחות מבוקשת [23-27 ויותר] פחות מתייחסים ואם פונים אליהם הם מבקשים מקדמה של 5000$

נכון ממש
על בחור טוב בן 20 כבר אומרים שזה סחורה פחותה

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
קרובת משפחתי פירסמה באחד העיתונים שהיא מחפשת בחורות חסידיות עם בעיה קלה, לבחורים טובים, היא רצתה בשביל כמה בחורים שהם פחות למדנים, מתבגרים או באמת עם בעיות קלות, היה חסר לה בחורות כאלו.
באותו יום שהמודעה התפרסמה התקשרו בערך 20 טלפונים, אבל כולם, היו של הורים לבנים!!!! שאם יש בחורות כאלו ומתקשרים אליה שתדע שגם הם צריכים.
(היו לה סה"כ 3 טלפונים מהורים לבנות שבאמת היו להם בעיות רציניות!)

המצב הוא באמת לא קל לבחורים מתבגרים. ועקב המצב הזה, מכירה כמה גרושות צעירות שלקחו בחורים.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
דווקא מסביבי אני רואה בעיקר רווקות ולא רווקים.

בכל אופן, נודע לי על יוזמה של תורם מארה"ב שהצהיר שהוא יתן 5000 ש"ח לכל מי שיעשה שידוך לבחורה מעל גיל 25.

אני יכולה לברר את הפרטים המלאים.

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לא חושבת שאשכול בפרוג יפתור את הבעיה

כאחת שמכירה מקרוב את התופעה, אני חייבת לציין שהבעיה מתחלקת לשניים.
1. הבחורים
2. הבחורות

1. נדיר למצוא בחור מבוגר ללא כל בעיה. וגם אם יש אחד כזה, הוא בררן בקנה מידה שקשה לתאר.
2. מספיק שלהורים של בחורה אין מינימום 200,000 שקלים, בשביל שהיא תטפס לגיל 23 ומעבר לכך, וכל שנה נוספת הבעיה הולכת וגדלה.

אני לא רואה פתרון מעשי לאף אחד מהבעיות האלו, אם יש למישהו אשמח לשמוע.

מוריה100

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י שרה חסידה;1444447:

1. נדיר למצוא בחור מבוגר ללא כל בעיה. וגם אם יש אחד כזה, הוא בררן בקנה מידה שקשה לתאר.
2. מספיק שלהורים של בחורה אין מינימום 200,000 שקלים, בשביל שהיא תטפס לגיל 23 ומעבר לכך, וכל שנה נוספת הבעיה הולכת וגדלה.

לדעתי לא בהכרח בכלל, חסר בחורים או בחורות מושלמים- מוצלחים,מוכשרים, עובדים, משפחה טובה, כסף... והם תקועים?? אני מכירה לצערי הרבה כאלו, שבלי שום סיבה שניראת לעין- פשוט תקועים!!
אני בטוחה שיש עוד המון שמכירים כאלו...

ANONYMUS

משתמש מקצוען
יש הבדל שמיים וארץ בין הציבורים השונים.
מצחיק אותי לקרוא שבחור בן 20 הוא סחורה פחותה, בעוד שאצלינו בחור בן 20 עוד לא חולם על להתחתן....

דריבלית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
מפרוג יכולה לצאת אגודה
לא ע"ג הנט
אבל העוצמה והכח יכולים לבוא מכאן

(מכירה בחור חסידי בן 20 בחור מצוין גבוה טיפה מלא
הבחור פשוט מאחרונים בשיעור בגלל שהיה קטן בכיתה
וכרגע הוא נקרא כבר יחסית גדול... והשדכנים כבר עברו לגיל היותר צעיר..)

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
נכתב ע"י מוריה100;1444456:
לדעתי לא בהכרח בכלל, חסר בחורים או בחורות מושלמים- מוצלחים,מוכשרים, עובדים, משפחה טובה, כסף... והם תקועים?? אני מכירה לצערי הרבה כאלו, שבלי שום סיבה שניראת לעין- פשוט תקועים!!
אני בטוחה שיש עוד המון שמכירים כאלו...

אני גם מכירה משפחה עם כמה בנות כאלו, מוצלחות, מוכשרות, עובדות, כסף בשפע, והן תקועות...
אה, שכחתי עוד מעלה שלהן:
יש להן אבא ב-ר-ר-ן!!!

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא חסר מתבגרים בגיל 25 ויותר שאין בהם כל מום או פגם. בחורים שפשוט הזיווג שלהם מתעכב מאיזשהי סיבה. וכנ"ל בחורות.
ואגב, לא כל מי שאין לו 200,000 שקל - זו סיבה להתעכבות...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
טיפשי באשכול אחד לערבב את כל המגזרים.
המצב כל כך שונה ממקום למקום.

חד וחלק

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
לכל אחד יש את הסיפור הספציפי שלו.
אני רואה את זה יותר כבעיה פרטית ולא כללית

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
במחילה שרה חסידה, את רואה את המצב והמציאות במבט לא נכון ולא מציאותי בעליל, הן בהודעה #6, הן בהודעה #14.
לא כל עיכוב נובע מבעיה. ממש ממש לא.

מילה בסלע

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
לדעתי בהודעותיה של שרה חסידה, הן #6 והן 14# נעוצה אמת רבה, אשר גם אם היא לא נעימה לקריאה היא אכן כזו, זו הסיבה שלא רצתי לפתוח את האשכול הזה, אשכולות דומים היו וצללו בתהום נשיה מהסיבות אותן היא מונה:
אין הרבה מה לעשות בפורום כללי!! ולקשקש על זה בודאי לא מועיל.

פתרון מעשי, אגב, שרה חסידה- דוקא יש, ותפילה שמו.

ויש מהלך נוסף, אם רוצים להירתם ולעזור:

אם יש כאן ניק אחד או שניים מכל מגזר, שירכז אצלו שמות ונתונים ואז יורכבו 3-4 מאגרים, ובכל מאגר נתונים של בחורים ובחורות, ואז יוכלו כתפיים רחבות, מנוסות ועדינות- לטפל בנושא ברצינות הראויה.

זהו.

אז נותר לחפש מתנדבים:
מי רוצה לרכז שמות למגזר החסידי?
מי רוצה לרכז שמות למגזר הליטאי?
מי רוצה לרכז שמות למגזר הספרדי?
מי רוצה לרכז שמות למגזר הספרדי-ליטאי? (שני עולמות)

ואידך זיל גמור.

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
בהודעה 6 נאמר כך :1. נדיר למצוא בחור מבוגר ללא כל בעיה. וגם אם יש אחד כזה, הוא בררן בקנה מידה שקשה לתאר.
2. מספיק שלהורים של בחורה אין מינימום 200,000 שקלים, בשביל שהיא תטפס לגיל 23 ומעבר לכך, וכל שנה נוספת הבעיה הולכת וגדלה".

וכהשלמה לזה באה הודעה #14.

לאחר המחילה, אבל לא נדיר בכלל למצוא בחור מעל 25 ללא כל בעיה. וגם אם הוא לא בררן. תלכו לישיבות ותראו בעצמכם.
אני אומר את זה כאחד שהגיע משם.
וכיום [בציבור הספרדי בעיקר] גם בחורה שאין להוריה 200,000 שקל - זו לא בעית התעכבות.

כמובן שאין בין כל הנאמר כאן סתירה לזה שאין פיתרון מעשי בפועל ושצריך תפילה. זה נכון.
אבל קצת הקפיצו אותי 2 הקביעות האלו, כי הם לא נכונות בכלל. ממש לא נכונות.

פלאפונית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אוקי לא א'כפת לי לרכז את השמות של המגזר החסידי
אבל רק אם יש לפחות עוד מישהי שתעזור בזה.....
(אגב לפני שנה עשיתי שידוך ביחד עם עוד שדכנית, כך שיש לי בזה
קצת נסיון...)

שמואל גרינשטיין

יותר מעצב מגרפיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
צילום מקצועי
D I G I T A L
נכתב ע"י שרה חסידה;1444447:

כאחת שמכירה מקרוב את התופעה, אני חייבת לציין שהבעיה מתחלקת לשניים.
1. הבחורים
2. הבחורות

א. אשכול בפרוג לא יפתור את הבעיה, אך יתכן שיצאו מפה דברים טובים.
ב. אני חושבת שיש לך טעות יסודית. עיכובי שידוכים הם גזרה משמים.
אני מכירה כמה בחורים מצויינים, ללא כל בעיה, וגם לא מדי בררנים ובכל זאת - בני 25 ומעלה, אני מכירה גם כמה בחורות שיש להן הרבה כסף (ואפילו משלהן - מעצם זה שהן כבר עובדות וחוסכות שנים רבות) ועדין - ברווקותן. לעומת זאת - יש הרבה בחורים עם בעיות קלות או בררנים מאד שנשואים באושר כבר מגיל 22, והרבה בחורות שלאביהן אין פרוטה ובכל זאת נישאו ואפילו בגיל צעיר מאד.
איננו יודעים חשבונות שמים, אבל לעשות חסד עם אותם מעוכבים ולנסות לשדך ביניהם - אנחנו יכולים גם יכולים.

בשורות טובות
חני

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה