רכישות בחו"ל מצברים לשבת מאלי אקספרס?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
כאשר אתה מחבר עיר לתחנת כח אחת ומתנתק מהרשת הארצית, אתה בהכרח מפסיד הרבה חשמל/כסף.
כי קשה הרבה יותר 'לשחק' עם השינויים בצריכה לפי השעות (לילה ויום וכדומה) וכך מתבזבז הרבה חשמל.
הבעיה היא משפטית וחוקית,
לא ניתן לחייב עיר שלמה (אפילו בשקל אחד יותר בחשבון-חשמל למשפחה) אלא רק את מי שרוצה בחשמל כשר.
לכן זאת בעיה מובנית ...
רק אם יעבירו חוק שמאפשר לעיר לחייב את כל התושבים בתשלום הנוסף (אולי משאל בעיר וכדומה) אז זה ילך.
אבל אז בג"ץ יפסול ...

נערך לאחרונה ב:

eli3434

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית
@יוסייוסייוס
אתה שוב ושוב כותב דברים בנחרצות עם הדגשות בלא לדעת את הפרטים, האמן לי שמי שמתעסק בתחום הזה הוא לא יושב בפורום כזה או אחר ודולה פרטים וחושב שיש לו את המידע.
יושבים על המדוכה הזו טובי המומחים בארץ, היו פגישות שהעלות שלהם הגיעה לעשרות אלפים שכר יועצים וכדו'.
הכל ידוע אינך מחדש שום דבר, לא מתבזבז חשמל כיון שהיום הכל אוטומטי לחלוטין בתחנות הכח החדשות.
חברת החשמל איננה עושה את זה כיון שבשביל להפוך לאוטומטי לחלוטין הם צריכים לבנות תחנה חדשה לגמרי וכיום שהם מוכרזים כמונופול אינם יכולים לעשות זאת.
כתבתי בצורה שטחית כי כדי להבין ולדעת בדיוק מה קורה צריך לקרוא עשרות דפים של מסמכים מה שאין לי את הכח והזמן כעת כדי להביא ולהנגיש אותם.

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
3. והוא העיקר
ברור שכל משק החשמל היא רשת אחת וזה ממש לא נכון לומר שאדם פלוני מקבל חשמל מתחנת כח פרטית ושכנו מקבל מחברת החשמל. זה לא שייך מבחינה מציאותית.
ההולכה היא של חברת החשמל, אבל הייצור יהיה של חברה פרטית.
חלק גדול מחילולי השבת נעשים במרכז הבקרה (ששם אפשר שיהיה דרוזי), וחלק זה בכיבוי המבערים בתחנת הייצור (ניתן לקרוא ע"ז https://tablet.otzar.org/book/book.php?book=169667&pagenum=31).

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
אבל הכל רשת אחת !
למשל:
ישנה בריכת מים [של חשמל] אחת לכל המדינה.
יצרן פרטי, מייצר כמות חשמל ו'שופך' לתוך בריכת החשמל.
אז מה משנה שאותו יצרן מייצר על ידי גוי ?
הבריכה היא אחת וכולם צורכים מאותה בריכה.
כל 'חלומות' אלו הם שאנשים 'ירמו את עצמם' שאין להם צורך בחשמל-כשר, שהרי 'עוד מעט' יהיה כשר לכל המדינה.
זה ממש לא מציאותי ....

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
@יוסייוסייוס
אתה שוב ושוב כותב דברים בנחרצות עם הדגשות בלא לדעת את הפרטים, האמן לי שמי שמתעסק בתחום הזה הוא לא יושב בפורום כזה או אחר ודולה פרטים וחושב שיש לו את המידע.
יושבים על המדוכה הזו טובי המומחים בארץ, היו פגישות שהעלות שלהם הגיעה לעשרות אלפים שכר יועצים וכדו'.
הכל ידוע אינך מחדש שום דבר, לא מתבזבז חשמל כיון שהיום הכל אוטומטי לחלוטין בתחנות הכח החדשות.
חברת החשמל איננה עושה את זה כיון שבשביל להפוך לאוטומטי לחלוטין הם צריכים לבנות תחנה חדשה לגמרי וכיום שהם מוכרזים כמונופול אינם יכולים לעשות זאת.
כתבתי בצורה שטחית כי כדי להבין ולדעת בדיוק מה קורה צריך לקרוא עשרות דפים של מסמכים מה שאין לי את הכח והזמן כעת כדי להביא ולהנגיש אותם.
אדרבה תעלה ניירת ונראה.
מעניין אותי.
[אני יודע להבין גם מסמכים מקצועיים].

מעט מן האור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
אבל הכל רשת אחת !
למשל:
ישנה בריכת מים [של חשמל] אחת לכל המדינה.
יצרן פרטי, מייצר כמות חשמל ו'שופך' לתוך בריכת החשמל.
אז מה משנה שאותו יצרן מייצר על ידי גוי ?
הבריכה היא אחת וכולם צורכים מאותה בריכה.
בשלבי הולכת החשמל יש 'אגירת חשמל' שמשם גם מגיע לצרכנים, ויש את זה ליצרנים הפרטיים.

נערך לאחרונה ב:

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
תמיד היצרנים הפרטיים מתחברים לרשת הכללית של חברת החשמל !
הם אוגרים חשמל בשעות השפל, ומוסיפים בשעות השיא את החשמל לבריכת-החשמל הכללית.
ב. מהותה של אגירת חשמל היא לאגור בשעות הזולות-הלילה ולהשתמש בשעות השיא-יום, רק כך זה משתלם.
=======
תמיד אבל תמיד באגירת חשמל אתה מייקר את העלויות זה חייב להיות מבחינת חוקי הפיזיקה הפשוטים.
אגירת חשמל כלכלית כאשר אנחנו מייצרים בשעות השפל-הזול ומשתמשים בשעות השיא-היקר.
כאן בשב"ק זהו יום בו לא חסר חשמל.
לכן אגירה בהכרח מייקרת את החשמל
==============
לכן אגירת חשמל ביום שישי לצורך שבת מייקרת את חשבון החשמל ולא ניתן (משפטית) לחייב את כל תושבי העיר חשבון חשמל יקר יותר (ואפילו בכמה פרוטות).
לכן זה ממש לא מעשי.
רק אם המדינה תרצה לספוג את העלויות או שיתאפשר לעירייה לספוג את העלויות [מה שלא סביר שיקרה ...].
=============
שים לב לפער האדיר בין שעות השפל והשיא (בערך פי 3!) .
ממחיש את הצורך 'לווסת' את החשמל שהוא מרכיב מרכזי בעלות החשמל.
Graph-taoz-metach-namuch.gif

נערך לאחרונה ב:

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה