כללי מפתח הפונטים של

פונטגרפר

משתמש צעיר
מפתח הפונטים של "פונטסטר"
050818_005432-335_1.jpg
אני מבקש מאוד לא להגיב פה על המחירים, כי אין לזה שייכות עמיעל יופיית הפונטים אדרבה נא להגיב1

א

ארז_בלבנון

אורח

יש פונטים יפהפיים, ויש בינוניים.אם היית מכפיל את גודל התמונות של הפונטים היה יותר קל לבחון את המיוחדות שבהם, ככה זה קטן ולא ניכרים הפרטים.תגיד לי דבר אחר, זה מזכיר לי מאד את הפונטים של שיינפלד. האם יש קשר?יש פונטים שאין בהם חידוש מיוחד וכל יצרן פונטים עשה כזה פונט כמו רוגלין, או דרוגלין, או מרגלית, או מרגליות, כל יצרן בחר לקרוא לו שם אחר, אבל בגדול
כולם שווים. במיוחד שגם אני יודע להפעיל פונטוגרפר או פונטלאב ולשנות מה שאני צריך.מה שאותי מענין בעיקר אלו פונטים של טקסט רץ, בשביל פונטים מיוחדים לכותרות וגרפיקה וכדומה צריך סיבה מאד מיוחדת להעדיף פונט מסויים על אחר, יש מבחר גדול
של פונטי כותרות שאפשר להשתמש בהם, אבל לטקסט רץ השוני מאד גדול בין הפונטים וההשפעה מאד גדולה, כל צורת העמוד מקבלת פנים אחרות, ושוה לשלם על פונטים
מיוחדים. זוהי דעתי כיון שאני משתמש בהמון טקסט רץ, וכל פונט מיוחד הייתי קונה (כמובן במחיר סביר).כאן נראה שרוב הפונטים הם חידוש או יצירה מחדש בשינויים קלים (בשביל הזכויות) של פונטים שכבר קיימים למחשב. הרבה מהם היו בחבילה המורחבת של פלרון כבר
לפני שנים רבות.מה שתפס את תשומת לבי אלו הפונטים הבאים: מרובעות ישן, וועליש יש לי אותו (בא עם תקליטור תורני של DBS), אבל הפונט שלך מדי גבוה.****אפילו שביקשת "מאד" שלא נגיב למחיר. בכל אופן אני אגיב, ואם אתה רוצה תעביר את זה למי שאחראי, כי אם אתה רוצה שהפונטים האלו יהיו להם קונים אמור למוכר
שיוריד מחירים דרסטית.המחירים משוגעים. אין פרופורציות בין המחיר לפונט. לפי מה אתם מתמחרים? כשרואים את המחיר יוצא החשק מכל החבילה הזאת. וחבל.כשדיברנו באשכול של ידיעה, (שעדיין אני מחכה לעדכון מה המצב) על מחיר של 400 דולר ל100 או ל120 משקלים של פונטביט, יוצא שהמחיר לכל משקל 4 דולר או פחות.ואל תשכחו שיש מתחרים בשוק. ואם אין סיבה מיוחדת לבחור פונט מסויים, אין סיכוי שגרפיקאים סטנדרטים יקנו את החבילה הזאת, יש אלטרנטיבה.אני שילמתי פעם גם 350 דולר למשקל בודד, זה היה כשהייתי צריך דוקא אותו. אבל כשאין סיבה מיוחדת, אז לפונטביט יש חבילה קורצת יותר.בלי להיפגע ולהעלב אני הייתי אומר ששוה לי לקנות את כל החבילה קומפלט ב60 דולר בלבד!!! וגם זה צריך עוד שיקול דעת, יש אמנם ששים משקלים בחבילה כולה, אבל
בערך שליש זה פונטים קיימים בשינוי קל, ועוד שליש מהם זה הכפלה של הפונט ויצירת אפקט של חלול או קו חיצוני נוסף, או עם קישוט קל על רגלי האותיות. ככה
שפונטים חדשים ומענינים יש מעט מאד.

פונטגרפר

משתמש צעיר

ארז, תודה רבה על התגובה, ואשיב לך על ראשון ראשון ועל אחרון אחרון, אבל צריכים להתנות שגם תגובתי הוא בתורת "בלי להיפגע ולהעליב".וגם אקדים כי מטרתי כאן לא היה בכלל לשם ביזנס, כי גם ככה יש לי די לקוחים בעזה"י, וכמה מהחברים פה הם לקוחים תדודרים אצלנו. רק שבמשך הזמן שכתבתי כל כך
על פורומים הצביר בהתיבה אישית שלי הרבה קשיות על הפונטים שלי, לכן החלטתי אחת ולתמיד לפרסמם פה.תגיד לי דבר אחר, זה מזכיר לי מאד את הפונטים של שיינפלד. האם יש קשר?כן הרבה פונטים הם משיינפלד שאנו מוכרים הפונטים שלו.יש פונטים שאין בהם חידוש מיוחד וכל יצרן פונטים עשה כזה פונט כמו רוגלין, או דרוגלין, או מרגלית, או מרגליות, כל יצרן בחר לקרוא לו שם אחר, אבל בגדול
כולם שווים. במיוחד שגם אני יודע להפעיל פונטוגרפר או פונטלאב ולשנות מה שאני צריך.קטע זה הצחיק אותי במיוחד, פונטי ווילנא שלנו, נקרא אותו דרוגלין רוגלין או מה שאתה רוצה, היו אנשים שחיפשו אותם בכל העולם עד שהגיעו לנו!, פה בניו יורק
יש תהלים שי"ל לפני חמש שנים (ליתר דיוק: ע"י חברת תהלים בקרית יואל בהשתדלות הרב סנדל) הוא חיפש פונט אחר פונט, ביקר אצל מעצבי גופנים היותר גדולים
בעולם!, ולא מצא מרגוע לנפשו עד שמצא הפונט הווילנאי שלנו, תהלים שלו היה "היט"! יופי שביופי!, מאז שהשתמש בזה התחילו הרבה הרבה טייפסטרס (סדר) להשתמש
בזה, וזה "כבש" שוק הפונטים פה בארה"ב, וכמו שיעידו על זה החברים שלנו פה מארה"במה שאתה כותב שגם לך יש התוכנות, הזכיר לי מגרפיקאי שבא אלי פעם, והתחיל לצעוק "אל תעשה לי טובות, גם לי יש התוכנות שיש לך, כבר אין זה בגדר סוד, כל אחד
יודע מפונטגרפר ופונטלאב" וכו' וכו'. אמרתי לו שאם "חס ושלום" יפרסם בשוק שהתוכנה שאני משתמש בו הוא "פונטלאב". אני אנקום בו ואפרסם שהתוכנה שהוא משתמש
בו לגרפיקה הוא "קורל"....התחום של גרפיקה, או עיצוב גופנים הוא לא התוכנה! זה דוקא העיצוב! ומי שיודע לעצב יעצב בעצמו!כאן נראה שרוב הפונטים הם חידוש או יצירה מחדש בשינויים קלים (בשביל הזכויות) של פונטים שכבר קיימים למחשב. הרבה מהם היו בחבילה המורחבת של פלרון כבר
לפני שנים רבות.סליחה על פליטת הפה, אבל אתה לא מבין לפונטים..... (וכמו שהתבטא פעם האדמו"ר מסאטמאר על אחד ש'החכים' ומצא שכבר אמר תורה זו בהזדמנות יותר מוקדם, "איינער
וואס פארשטייט נישט צו ניגונים וועט אויך זאגן אויף יעדע ניגון אז ס'איז דאס זעלבע...).הנה ציטוט ממה שנוגע לך: (זה ממאמר ארוך שכתבתי פעם באידיש ותירגום
ללשה"ק במטרה לפרסמו, אבל לא בא לידי ביטוי).כמובן שאי אפשר לבן אדם מן השורה להסביר במה נבדלת צורותיו של האחד ממשנהו, ובאיזה תווי פנים טמונים זיוו דיקונו, ובמה? כי מראהו של הפנים נתהווה ע"י
מערכת שרטוטים ותרשימים של קווים כללים ויסודיים, ויש בהם גם, לפי השגתנו, קווים שוליים ולא כ"כ עקריים, כשכל אחד מהם בנפרד לא תופס מקום מכריע בעיצוב
הפנים, אבל כולם ביחד מעצבים את התמונה הכללית - פרצוף מראה הפנים!וכמובן שבלי חדירה לעומק פרטי חכמת הפרצוף על כל שרטוטיו, תוויו וזוויותיו, אי אפשר
לדעת ולהכיר אלה מהם מהווים כגורם מכריע ליופיו ולאפנו של הפרצוף, ואלה מהם משתמשים רק כגורמים משלימים.כך הדברים בעניני הפונט, יש צורך באופן יסודי
לחדור חקור-עמוק בכל פרטי הגורמים והאלמנטים של כל גופן, דהיינו, בציור זוויותיו מכל צד, ומתיחת הקווים המאונכים והמאוזנים, הישרים והעמוקים בכדי שיקבל
אופי איכותי וצביון מיוחד, עד כדי יחוסו וסיווגו לסוג מיוחד. וכאשר יצירת האות עברה את כל שלבי ומהלכי ההתפתחות והיצירה של חיטוב וליטוש בדיוק רב
ובמומחיות רבה מקבל האות חן מיוחד לוטש עיין, עד שאפילו במבט ראשון כבר יודעים לקבוע הודו והדרו בהרכבו המלא, רואים למולם דבר מושלם רב פארות - בתור
תמונה כוללת- מבלי כל ידיעה והבנה שהתמונה המרהיבה של האות מכילה חלקים מזעריים לאלפים, המעצבים את צורת האות.לסיכום, בוודאי אם תקח האות 'אלף' של פונט אחד ותניח אותו על 'אלף' של פונט אחר, לא תראה רק שפה ופה בולטים בליטות קטנות מהאות.... ואם כן שניהם
שוים??!!.....מה שתפס את תשומת לבי אלו הפונטים הבאים: מרובעות ישן, וועליש יש לי אותו (בא עם תקליטור תורני של DBS), אבל הפונט שלך מדי גבוה.אולי תעלה פה הוועליש של הדי בי אס?ואל תשכחו שיש מתחרים בשוק. ואם אין סיבה מיוחדת לבחור פונט מסויים, אין סיכוי שגרפיקאים סטנדרטים יקנו את החבילה הזאת, יש אלטרנטיבה.כמו שכתבתי לא רציתי פה לפרסם הביזנס שלי, ואתה צודק שאין סיכוי, יש עובדה!, כל הגרפיקאים פה באמריקה משתמשים בפונטים הללו, במחיר הזו... ולא רק מאמריקה
רק גם הרבה מחוץ לאמריקה... זה עובדה וחבל על כל מילה.מה שכן, אתה צודק שהמחירים פה הם הרבה יותר ממה שנהוג בישראל, אתה צודק בזה מאה אחוז, וגם לנו זה חבל... פונטביט יש לו הרבה הרבה לקוחים, ואם היינו
עומדים במצב שלו גם המחיר שלנו היה כמותו.אבל מה נעשה שבינתיים אם היינו מוכרים כמו המחיר של פונטביט היה המצב ממש כצחוק, אני והמעצבים שלנו עובדים הרבה הרבה שעות על פונט, בכל אות מושקע יגיעה
ומחשבה רבה, וב55 דולר לפונט, וכל שכן 5 דולר עם רכישת חבילה של הרבה פונטים, אנחנו סוגרים אוטומטי הביזנס....מה שכן מכריע אותנו לעבוד גם הלאה, הוא העובדה שכל הגרפיקאים פה משתמשים בהפונטים שלנו, וכמו שאתה יודע אני גם מפיץ פונטי פונטביט, ואדרבה רוב הגרפיקאים
העדיפו לקנות "פונטים אמריקאים" שלנו.ומשום זה שאלתי פה באשכול אחרת אודות התקליטור, שרק זה יוריד המחירים דרסטית... (אני צריך להדגיש כי הרבה פונטים מפה לא יהיה על התקליטור....)וכמו שהוא
עד עכשיו אני לא רואה עצמי עומד חלש, ובעזה"י יש לנו הרבה לקוחים, (וכנז' לא כמו פונטביט...) כן יעזור ה' להלאה.תוקן על ידי - פונטגרפר - 18/08/2005 5:13:02

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה