מפרט למחשב נייד

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
התבקשתי לתת מפרט למחשב נייד למתכנתת שתעבוד בסביבת לינוקס.
בדגש על מחשב חזק
תוכלו לעזור? תודה

בני2

משתמש מקצוען
התבקשתי לתת מפרט למחשב נייד למתכנתת שתעבוד בסביבת לינוקס.
בדגש על מחשב חזק
תוכלו לעזור? תודה
במחשב נייד זה לא בדיוק 'מפרט' כמו 'מחשב' יש הרבה הבדלים במחשבים החל מפלסטיקה ועד איכות בנייה וקירור וכו'
בכל מקרה עד כמה התקציב.

החיים היפים!!

משתמש פעיל
לי יש את המפרט הזה:
מחשב נייד מבית Dell
בעל מעבד i5-1035G1,
זכרון בנפח 8GB,
כונן קשיח מהיר בנפח 256GB SSD,
מסך "15.6
ומאיץ גרפי Intel UHD Graphics 620.

אני משתמשת בו לתכנות ואני מאד נהנית...
השאלה למה זה?
אני קניתי אותו בשביל הפרויקט והוא מעולה!!
וגם כשהוספתי את הפרויקטים של העבודה הוא נשאר מהיר...

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
זה לעבודה יום יומית
והתקציב כרגע לא מוגבל.
יתכן שיעברו לעבוד מהבית חצי שבוע בגלל המצב

נערך לאחרונה ב:

בנצי20

משתמש פעיל
זה לעבודה יום יומית
והתקציב כרגע לא מוגבל.
יתכן שיעברו לעבוד מהבית חצי שבוע בגלל המצב
מתכנתת בסביבת לינוקס לא צריכה מחשב כל כך חזק (אלא אם כן התכוונת חזק מבחינת איכות בניה), אבל אם יש תקציב לא מוגבל הייתי הולך על
i7 10 gen (האמת שעדיף ryzen 7 4gen אבל לצערי הוא לא מספיק נפוץ בניידים)
16 ג'יגה ראם
זיכרון ssd כמובן
בלנובו יש יותר תמיכה בלינוקס כך שלכאורה הוא עדיף

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
כמה SSD?
חזק מבחינת איכות הבניה וגם שיאפשר פתיחת דפדפנים מרובה וכו
עבודה מול הרבה שרתים בו זמנית

בנצי20

משתמש פעיל
כמה SSD?
חזק מבחינת איכות הבניה וגם שיאפשר פתיחת דפדפנים מרובה וכו
עבודה מול הרבה שרתים בו זמנית
כמות האחסון תלויה בה, בכמה שהיא משתמשת, אבל אני מעריך ש512 יספיק, או אפילו פחות אם יש גם אחסון hdd בנוסף.
חזק מבחינת איכות בניה זה כבר תלוי בסדרות של כל חברה, פתיחת דפדפנים מרובה זה ענין של ראם - ו16 גיגה הם די והותר
עבודה מול שרתים זה כבר ענין של רשת , ראוטר וכו', אבל בכל מקרה כדאי לקנות עם כרטיס רשת עדכני.

בנצי20

משתמש פעיל
@בנצי20
מקפיצה שוב לפי המפרט הנ"ל
https://www.ivory.co.il/catalog.php?act=cat&id=2590&f=1178.2807.7276.7636.8431.8439.8926
איזה מהם לדוג? יש אולי דגם ספציפי שמומלץ?
ממליץ בחום על הדגם החדש של לנובו
l14 l15 מבוססי amd או t14s גם כן מבוסס amd
הם נחשבים כשוברי שוק , מחשבים איכותיים במיוחד עם מפרט חזק בהחלט,
לצערי היבואנים מתמהמהים מליבא אותם לארץ ולכן כרגע הם לא זמינים בארץ, אם יש לך מי שיביא אותם מחו"ל (או משלוח) - מה טוב (אמנם זה ידרוש חריטה או מדבקות למקשים, והחלפת שפה למערכת)
או שניתן לעשות הזמנה אישית לדגמים של l14 ו l15 בשנידר וזה יגיע עם חריטה בעברית והכל, מה שכן זה יקח קצת זמן (עד 30 יום לפי מה שכתוב באתר, מעריך שאפילו קצת פחות), אם ניתן להמתין קצת זו הדרך המומלצת ביותר לקנות (וגם מקבלים אחריות רגילה כמו כל מחשב שנקנה בארץ)
קישור לדגם החזק מביניהם באתר של שניידר כאן.

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
ויש אפשרות למשהו זמין יותר ואיכותי? (30 יום זה הרבה במידה ויהיה סגר..)

בנצי20

משתמש פעיל
@בנצי20
סביב 5-7 אלף
תודה רבה!
עכשיו אני רואה שהדגמים t14 ו t14s מבוססי and הגיעו לאסיפרקום בארץ עם 3 שנות אחריות, מדובר בתת סדרה הגבוהה ביותר של thinkpad ,מחשבים חזקים במיוחד שמחזיקים לאורך שנים
יש שם קצת בלאגן באתר עם הדגמים של amd ואינטל לכן תוודאי בהזמנה שמדובר בדגם המבוסס amd (זה חשוב כי מדובר במעבדים שעולים בעוצמתם על אלה של אינטל ומחירם אותו דבר ואפילו פחות).
אפשרות א עם 8 ג'יגה ראם ו256 ssd ב 5,600 שח
אפשרות ב עם 16 ג'יגה ראם ו256 ssd ב 6,200 שח
אפשרות ג עם 16 ג'יגה ראם ו512 ssd מסך טאצ' ב 6,900 .
אפשרות ד עם 32 ג'יגה ראם ו512 ssd עם תמיכה מיוחדת באובנטו (לינוקס), זה מגיע רק עם מעבד אינטל, ב 6,400

אברךליטאי

משתמש מקצוען
עכשיו אני רואה שהדגמים t14 ו t14s מבוססי and הגיעו לאסיפרקום בארץ עם 3 שנות אחריות, מדובר בתת סדרה הגבוהה ביותר של thinkpad ,מחשבים חזקים במיוחד שמחזיקים לאורך שנים
יש שם קצת בלאגן באתר עם הדגמים של amd ואינטל לכן תוודאי בהזמנה שמדובר בדגם המבוסס amd (זה חשוב כי מדובר במעבדים שעולים בעוצמתם על אלה של אינטל ומחירם אותו דבר ואפילו פחות).
אפשרות א עם 8 ג'יגה ראם ו256 ssd ב 5,600 שח
אפשרות ב עם 16 ג'יגה ראם ו256 ssd ב 6,200 שח
אפשרות ג עם 16 ג'יגה ראם ו512 ssd מסך טאצ' ב 6,900 .
אפשרות ד עם 32 ג'יגה ראם ו512 ssd עם תמיכה מיוחדת באובנטו (לינוקס), זה מגיע רק עם מעבד אינטל, ב 6,400
כל המחשבים שהבאת הם עם מעבד intel ולא amd (אם יש amd אם תוכל לכתוב לתועלת כולם מה הדגם)
בנוסף, תמיכה אובונטו היא מובנה בכל מחשב ואין צורך במחשב מיוחד עבור כך
כמו כן לתמוך בלינוקס לא צריך מחשב חזק (אם אתה מבין איך בנויה לינוקס)

• תודה
Reactions: aeb

ינח

משתמש מקצוען
D I G I T A L
לגבי הענין של לתמוך בלינוקס - ברור שלא צריך מחשב חזק..
הענין הוא בעבודה - שדורשת את המהירות וכמו שציינתי למעלה.

בנצי20

משתמש פעיל
כל המחשבים שהבאת הם עם מעבד intel ולא amd (אם יש amd אם תוכל לכתוב לתועלת כולם מה הדגם)
זה הדגמים תוכל לראות באתר שהם מגיעים בתצורת אינטל ו amd .
בנוסף, תמיכה אובונטו היא מובנה בכל מחשב ואין צורך במחשב מיוחד עבור כך

כנ"ל חבל שאתה לא קורא באתר, הדגם פותח יחד עם אובונטו להגיע לתאימות מלאה של חומרה ועבודה יציבה כולל תמיכה, אין חובה בזה לכן הבאתי רק דגם אחד כזה כיון שהשואלת ציינה שהעבודה עם המחשב ברובה תתבצע עם לינוקס.
אובנטו יתאים לכל מחשב אבל בחלקם יצטרכו דרייברים, ובחלקם לא תהיה תמיכה בפורומים למגוון בעיות שיצוצו.
כמו כן לתמוך בלינוקס לא צריך מחשב חזק
להפך לינוקס צורך פחות משאבים, אני הבאתי דגמים חזקים מבחינת איכות בניה גבוהה מאוד שזאת הייתה הדרישה וממילא הם מגיעים עם מפרט גבוה שבחלקו אין צורך (אבל תמיד טוב שיהיה כזה ).
(אם אתה מבין איך בנויה לינוקס)

:confused: עובד עם לינוקס כבר 3 שנים, עם מגוון הפצות...

אברךליטאי

משתמש מקצוען
כנ"ל חבל שאתה לא קורא באתר,
חבל שאתה לא נותן שמות מעבדים ב amd וכן האתר לא נותן זה מה שציינתי , ראיתי שהם כותבים שזה מגיע גם עם amd
אני הבאתי דגמים חזקים מבחינת איכות בניה גבוהה מאוד
איכות בניה כמו שאני מבין אפשר למצוא גם בחצי המחיר של מחשבים שציינת
אובנטו יתאים לכל מחשב אבל בחלקם יצטרכו דרייברים,
בדרך כלל לפי נסיוני בלינוקס הוא יותר גמיש מבחינת דרייברים ולכן בד"כ יהיו דריירים למחשב סביר

בנצי20

משתמש פעיל
חבל שאתה לא נותן שמות מעבדים ב amd וכן האתר לא נותן זה מה שציינתי , ראיתי שהם כותבים שזה מגיע גם עם amd
מה שהם הביאו לארץ מגיע רק עם ryzen 7 pro 4750u
למרות שדגמים אלו קיימים גם בגירסאות 5 ו 3
איכות בניה כמו שאני מבין אפשר למצוא גם בחצי המחיר של מה שציינת.
אתה מוזמן לשלוח קישורים (לא מאמין שיש ברמה הזו, דיברתי עם טכנאי שמתעסק הרבה בכל סוגי המחשבים והוא מאוכזב מאוד מהדגמים הקיימים בשוק הוא מנסה לארגן את היבוא של הלנובו l14 l15 ו t14s מבוססי רייזן שאמורים להיות זולים יותר, t זה הסדרה הכי גבוהה , וגם מנסיון שלי אין משהו איכותי באמת כרגע, נמתין לדור 11 שבדרך)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  4  פעמים

לוח מודעות

למעלה