מפסיקים עם הפסיקים

צדיק סופית

משתמש פעיל
אמרת, כמדומני, בעברך, שאתה, כסופר, מרבה, כשאפשר, בפסיקים, ולטעמך, הפיסוק, כשצריך, מייפה,
ואני, כקורא, טוען, שקשה, מאוד, לקרוא, ובשטף, מאמריך, המשובחים, אבל, בנוסף, מפוסקים.

(מוקדש, בהערכה, לקוראים, וגם, ובעיקר, לכותבים, שממעטים, כשניתן, בפסיקים)

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
אמרת כמדומני בעברך שאתה כסופר מרבה כשאפשר בפסיקים ולטעמך הפיסוק כשצריך מייפה ואני כקורא טוען שקשה מאוד לקרוא ובשטף מאמריך המשובחים אבל בנוסף מפוסקים ואם יורשה לי להוסיף מעט על דבריך שהם כמובן מאליו מלאים חכמה וטעם ואין בהם שום דופי אז ברור שצריך ללמוד את כללי הפיסוק מבר דעת שגם מכיר אותם היטב וגם יודע היכן מותר וצריך להתגמש בתקווה שהציבור יבין מה בין הקצוות המדוברים פה

מרשמלו

מנהלת איש את רעהו מנהלת פורום נשים
מנהל
מנוי פרימיום
אמרת כמדומני בעברך שאתה כסופר מרבה כשאפשר בפסיקים ולטעמך הפיסוק כשצריך מייפה ואני כקורא טוען שקשה מאוד לקרוא ובשטף מאמריך המשובחים אבל בנוסף מפוסקים ואם יורשה לי להוסיף מעט על דבריך שהם כמובן מאליו מלאים חכמה וטעם ואין בהם שום דופי אז ברור שצריך ללמוד את כללי הפיסוק מבר דעת שגם מכיר אותם היטב וגם יודע היכן מותר וצריך להתגמש בתקווה שהציבור יבין מה בין הקצוות המדוברים פה
גדול!!!:p

פנינה ריימונד

הום סטיילינג מקצועי ואליאקספרס.
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עיצוב ואדריכלות פנים
אימא, הצילו!!!!!!!!!!
נשארתי בלי אוויר, ברצינות!!!
:D:D:D
אפכא מסתברא!!!;)

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעזהי"ת

אני רוצה להעלות נקודה שמפריעה לי לפחות מדי שבת בשבתו, וזו החלפת נקודות בפסיקים, עורכי העלון משערים שהקורא חכם מספיק בשביל להבחין לבד בין מקום שבו אמור להיות פסיק, לבין מקום שבו אמורה להיות נקודה, הרי כולם תלמידי חכמים, לא, וכשאתה קורא את הגמרא אין פסיקים אלא רק נקודתיים, ובמסכת ברכות יש לפעמים גם נקודה, אבל בכל מקרה רק תו פיסוק אחד, הדבר מקשה על המח שלא להתפוצץ, למה לא פיסקו פה, עלונים מכובדים ומושקעים וגם בעלי תוכן טוב, ואז ראשי ישיבות שואלים אותי למה אני מפסק ספרי יסוד ביהדות, והרי רק תלמידי חכמים קוראים בהם והם חכמים, אז אם נפנה מהמח של התלמיד-חכם את המאמץ לפסק בזמן אמת את הטקסט שמולו, ייתכן שיהיה שם מקום לעוד הבנה, עוד הלכה, ואולי יצמח דור חדש של תלמידי חכמים עם פחות נֶרווים שנגרמו להם מקושי מיותר בלימוד שכרגע הם אפילו לא מודעים אליו, ובא לציון גואל, נקודה.

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
שתי ההודעות הראשונות גדולות!

צדיק סופית

משתמש פעיל
אולי חלק מכם לא הבין, אבל זה הרבה יותר מתוחכם מסתם כמה משפטים ששמתי בהם פסיק אחרי כל מילה.
שלושים ושלוש המילים הללו - 'משפט' אי אפשר לקרוא לזה - מפוסקות בדיוק כפי הנצרך. ואגב, זו מלאכה קשה קצת יותר ממחיקת כל הפסיקים. נסו.
מה שבאתי לומר הוא, שיש כאלו שמרכיבים את המשפט באופן שמחייב אותם לשים בו פסיקים. מנגד יש המשבצים פסיקים במקום שאיננו נצרך כלל ועיקר. אלו ואלו הופכים את הקריאה למתישה, לפחות עבורי.
הדבר משול להלך צמא הבא מן המדבר ומבקש לשתות, ולפניו מונחות עשרות כוסיות קטנות עם מים...

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אולי חלק מכם לא הבין, אבל זה הרבה יותר מתוחכם מסתם כמה משפטים ששמתי בהם פסיק אחרי כל מילה.
שלושים ושלוש המילים הללו - 'משפט' אי אפשר לקרוא לזה - מפוסקות בדיוק כפי הנצרך. ואגב, זו מלאכה קשה קצת יותר ממחיקת כל הפסיקים. נסו.
מה שבאתי לומר הוא, שיש כאלו שמרכיבים את המשפט באופן שמחייב אותם לשים בו פסיקים. מנגד יש המשבצים פסיקים במקום שאיננו נצרך כלל ועיקר. אלו ואלו הופכים את הקריאה למתישה, לפחות עבורי.
הדבר משול להלך צמא הבא מן המדבר ומבקש לשתות, ולפניו מונחות עשרות כוסיות קטנות עם מים...
אני עדיין מתלבט לגבי הפסיק שבין "מאמריך" ל"המשובחים". צריך לומר את המשפט במנגינה מסויימת מאד כדי להניח לו. כנ"ל לגבי "קשה מאד". אבל סה"כ השקעת באופן יוצא מן הכלל.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
שלושים ושלוש המילים הללו - 'משפט' אי אפשר לקרוא לזה - מפוסקות בדיוק כפי הנצרך
טעות; יש שם כמה שאינם כנצרך (אם לא תמצא לבד אסייע לך), לבד מזה, גם האקדמיה גורסת לדלל פסיקים בבואם ברצף. כמו כן, יש שם פסיקים שעדיף להמירם בקווים מפרידים, ואחד - בנקודה-פסיק. אבל מעל הכל (כפי שאולי רמזת, או ביקשת לרמוז) - עורך לשון טוב היה משנה את אוסף ה'משפטים' האלה למשפט-שניים-שלושה נהירים וידידותיים.
בעבר - סופר שלא ידע לנסח או לפסק משפטים כהלכה לא היה 'נספר', אבל היום - שאני: בשביל זה יש עורכי לשון...

אלישקף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
בעבר - סופר שלא ידע לנסח או לפסק משפטים כהלכה לא היה 'נספר', אבל היום - שאני: בשביל זה יש עורכי לשון...
מעניין אם זה חיובי או לא. אני מכירה נער אחד שכותב מ-ד-ה-י-ם, ויודע לשים רק נקודה בסוף פסקה, בערך.
אפילו בסימני שאלה הוא בקושי משתמש.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מעניין אם זה חיובי או לא. אני מכירה נער אחד שכותב מ-ד-ה-י-ם, ויודע לשים רק נקודה בסוף פסקה, בערך.
אפילו בסימני שאלה הוא בקושי משתמש.
זה חיובי, כי לא כל מי שיש לו רעיונות טובים יש לו יכולת ניסוח ופיסוק טובה, אבל לפחות יידע שהכרחי לו להיעזר בעורך לשון ולפעמים גם בעורך ספרותי כדי להוציא דבר בעל ערך.
אני רואה שהודעתי זו ארוכה ומוצגת אך למחצה, על כן נא לשים לב שיש בהמשך (המוסתר) לא רק ציטוט אלא גם הערות שלי.
אכן, שמתי לב למאמציך ליצור משפט בלתי אפשרי זה ולכך ש'על פי הספר', לכאורה, מרבית הפסיקים נצרכים. אלא שה'ספר' - לפחות ב-20 השנים האחרונות - מסייג זאת כפי שציינתי בהודעתי הקודמת.
מה שבאתי לומר הוא, שיש כאלו שמרכיבים את המשפט באופן שמחייב אותם לשים בו פסיקים. מנגד יש המשבצים פסיקים במקום שאיננו נצרך כלל ועיקר. אלו ואלו הופכים את הקריאה למתישה, לפחות עבורי. בזה יש בינינו תמימות דעים.
משל מוצלח מאין כמוהו...
הבהרה: הפארודיה שלי (בהשמטת הפסיקים) נועדה למנוע ממי שאינו מתמצא בכללי הפיסוק להסתמך על הפארודיה שלך (ההודעה הפותחת) כדי להצדיק השמטת פסיקים טוטאלית (או כמעט). היה הכרח להדגים משהו קיצוני לצד השני כדי ליישב את דעתם שנחוץ 'שביל הזהב', ומי שאינו מוצא אותו - יתכבד וימצא עורך לשון.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
אמרת, כמדומני, בעברך, שאתה, כסופר, מרבה, כשאפשר, בפסיקים, ולטעמך, הפיסוק, כשצריך, מייפה,
ואני, כקורא, טוען, שקשה, מאוד, לקרוא, ובשטף, מאמריך, המשובחים, אבל, בנוסף, מפוסקים.

(מוקדש, בהערכה, לקוראים, וגם, ובעיקר, לכותבים, שממעטים, כשניתן, בפסיקים)
אפשר בעקרון
לוותר
בכלל
על הפסיקים
אבל
אז
ישלמו
לנו
פחות

כי
לי
משלמים
לפי
תווים.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש עלונים שהעורך לקח טקסט בלי פסיקים ושפך מלמעלה כוס מלאה בפסוקאים ואז אוטומטית נהיו שם פסיקים

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
לאחרונה נזדמן לי לעבודה טקסט מלא-מלא-מלא בסימני פיסוק, אלא שכמעט אף לא אחד מהם הונח במקומו - !... (זו הדגמה קלה שבקלות;))

צדיק סופית

משתמש פעיל
רבותי! מדוע זה הרכבתם משקפי מצבט זהובים והחמרתם סבר פניכם?
כפרודיה, ניסיתי להקצין את המסר. ועל כן, בכל מקום שנחלקו הפוסקים והמפסקים בדיני "פסוק לי פסיקך", נקטתי לחומרא ופיסקתי. ויש לי על מי לסמוך.
אמנם מדקדקים עם צדיק כחוט השערה, אך בצדיק סופית הדין שונה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה