קורונה מפחיד, האם ישמעו שופר?

מצב
הנושא נעול.

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
אנחנו בכל מצב בעולם נקיים את כל חובותינו בימים הנוראים, כל אחד לפי הוראות רבותיו,
אבל קיימים מאות אלפי איש "שהדת" שלהם מסתכמת בכמה מצוות וביניהם שופר, האם הם ישמעו השנה כשלא יהיו בבית הכנסת?
אתמול שוחחתי עם יהודי מסורתי שאמר לי שאם יהיה מישהו באיזור מגוריו שיגיע לאיזור הבנין שלו לתקוע בשופר אז הוא ישמע, אבל אם לא אז השנה לא..
רבותיי זה מפחיד!
חובה על כל אחד שגר בעיר מעורבת ויודע קצת לתקוע לזכות את השכנים שיזכו במצווה יקרה זו.

מגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
אנחנו בכל מצב בעולם נקיים את כל חובותינו בימים הנוראים, כל אחד לפי הוראות רבותיו,
אבל קיימים מאות אלפי איש "שהדת" שלהם מסתכמת בכמה מצוות וביניהם שופר, האם הם ישמעו השנה כשלא יהיו בבית הכנסת?
אתמול שוחחתי עם יהודי מסורתי שאמר לי שאם יהיה מישהו באיזור מגוריו שיגיע לאיזור הבנין שלו לתקוע בשופר אז הוא ישמע, אבל אם לא אז השנה לא..
רבותיי זה מפחיד!
חובה על כל אחד שגר בעיר מעורבת ויודע קצת לתקוע לזכות את השכנים שיזכו במצווה יקרה זו.
וגם יש כאלו שכל הקשר שלהם לדת זה לבוא ביום כיפור לבית הכנסת
וגם הם אומרים שבגלל הקורונה הם לא ילכו להתפלל
פשוט עצוב :(

אבא ל6

משתמש סופר מקצוען
ו
וגם יש כאלו שכל הקשר שלהם לדת זה לבוא ביום כיפור לבית הכנסת
וגם הם אומרים שבגלל הקורונה הם לא ילכו להתפלל
פשוט עצוב :(
הרבה יותר מזה, אמר לי אותו מסורתי שכל שנה את "כיפור" הוא "מעביר" בבית כנסת עם החברים [כלשונו]
והשנה שיצטרך להיות בבית עם הילדים הוא לא מאמין שישרוד את הצום, השם ישמרנו.

שרה דייטש

משתמש צעיר
באמת מפחיד
כל אלו שאומרים מה יקרה אם תתפללו השנה בקפסולות וכו'
שיחשבו על היהודים האלו

פ.נ

משתמש מקצוען
רבותיי זה מפחיד!
יש לי עצה פשוט תתקעו במואזין!!(יכול להיות שזה יעורר אותם!!)

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
שמעתי שחב"ד בונים מערך מתאים

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש גם צד צד טוב בסיפור.
רבבות הנופשים באתרי הטבע בסוף השבוע הארוך של ראש השנה, שנאלצים השנה להישאר בביתם.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט פ'

קכט פְּלָאוֹת עֵדְוֹתֶיךָ עַל כֵּן נְצָרָתַם נַפְשִׁי:קל פֵּתַח דְּבָרֶיךָ יָאִיר מֵבִין פְּתָיִים:קלא פִּי פָעַרְתִּי וָאֶשְׁאָפָה כִּי לְמִצְוֹתֶיךָ יָאָבְתִּי:קלב פְּנֵה אֵלַי וְחָנֵּנִי כְּמִשְׁפָּט לְאֹהֲבֵי שְׁמֶךָ:קלג פְּעָמַי הָכֵן בְּאִמְרָתֶךָ וְאַל תַּשְׁלֶט בִּי כָל אָוֶן:קלד פְּדֵנִי מֵעֹשֶׁק אָדָם וְאֶשְׁמְרָה פִּקּוּדֶיךָ:קלה פָּנֶיךָ הָאֵר בְּעַבְדֶּךָ וְלַמְּדֵנִי אֶת חֻקֶּיךָ:קלו פַּלְגֵי מַיִם יָרְדוּ עֵינָי עַל לֹא שָׁמְרוּ תוֹרָתֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה