מערכת שבניתי להתרשמותכם ולפירגונכם....

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
קופת הצדקה של חסידות בעלז פנו אלי לפני כחצי שנה, הם רצו מערכת של תרומות בזמן אמת שתוצג על מסכי הוידאו של הכנס כשכבה מעל הוידאו המוקרן,
המערכת שבניתי מבוססת על html,js,jq,nodejs,mysql (ממשק, שרת, DB)
את הרקע הבאתי לחברת ההפקה בירוק והם שיקפו את הצבע הירוק באמצעות המיקסרים שלהם, והציגו את המידע על גבי הוידאו המוקרן בזמן אמת עם שליטה על מגוון פרמטרים כמו קצב הצגת תרומות, האם להציג תרומות בעילום שם, מאיזה סכום תרומה להציג ולחשב בגראפ וכו'.
התרומות נכנסו בזמן אמת באמצעות מערכת טלפונית - מתקשרים מקישים קוד תורם וסכום (אח"כ מאשרים ו\או מגדירים תרומה בעילום שם), עבור אחד מן האירועים בניתי אפליקציה להכנסת תרומות לכל אחראי שולחן ובאמצעות טאבלט הוא סימן על כל תורם אם הגיע לאירוע וכמובן אם תרם וכמה...
כיום אחרי חצי שנה ולאחר ארבעה אירועים הייתי שמח לשתף אותכם ולקבל חו"ד שיפורים הערות לפרויקטים הבאים בעז"ה,
כאן המקום להכיר טובה לידידי הרב magicode שבעזרתו ובהכוונתו הרמתי את הפרויקט
אציין שאני לא עושה את הגרפיקה הגרפיקות בוצעו ע"י גרפיקאים (אני משער שחברי הפורום) ואני הפכתי את העסק לדינאמי חי וזז..
מצורפות תמונות של המסכים....
1. הכנסיה הגדולה כסלו תשע"ה: (זה היה הפרויקט הראשון כפי שתוכלו לראות רשימה של הערים בצד שמאל עם גראפ שמראה את האחוזים וסכום התרומות כמו"כ גראפ כללי ושמות תורמים למטה)
2. הכנסיה העולמית מונטריאל אדר תשע"ה:(לא מצאתי תמונה של המסך ממש רק של חדר ההפקה)
3. הכניסה העולמית ארה"ב : (לא מוצא תמונות)
4. הכנסיה העלמית אירופה תמוז תשע"ה: (שמות התורמים לא נראים בתמונה זו זו תמונה בהדגמה לא בזמן אמת)
5. כנס האחדות בחיפה אייר תשע"ה: (לא עבור בעלז)
מנהלים יקרים העלתי את האשכול בפורום זה מכיוון שמלבד העניין לציבור הרחב יש פה עניין רב למתכנתי web.

קבצים מצורפים

• IMG_20141215_003249.jpg
    KB 186.8 · צפיות: 19
  • IMG_20150218_223423.jpg
    KB 159.5 · צפיות: 14
  • IMG-20150224-WA0000.jpg
    KB 50.2 · צפיות: 9
  • unnamed (1).jpg
    KB 556 · צפיות: 14

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
ואוו נראה טוב

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
כל הטקסט לא באחריות שלי דווקא אני כתבתי נכון והם התעקשו לכתוב כך כמו"כ וינה = ויען

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נראה ממש טוב!

הייתי רוצה לראות איך זה נראה בלייב.
כמפתח אפליקציות dual screen בין היתר, מעניין אותי לדעת - באלו כלים השתמשת?

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
כלים? כמו שציינתי בניתי את המערכת עם nodejs,js,jq,html,mysql כמובן עם ajax
אם תרצה הדגמה בלייב צור איתי קשר בפרטי אשמח לתת לך קישור ומספר טלפון
זה הכל...

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י chaim1989;1700418:
כלים? כמו שציינתי בניתי את המערכת עם nodejs,js,jq,html,mysql כמובן עם ajax
אם תרצה הדגמה בלייב צור איתי קשר בפרטי אשמח לתת לך קישור ומספר טלפון
זה הכל...

את השפות כבר רשמת... לכן שאלתי על כלים (= פלטפורמות, שירותים, פריימוורקים וכו').
איזה כלים יכולים להיות? Pubnub וSocket.io לדוגמה בשביל העברת המידע בלייב, פריימוורק ספציפי כמו Express או Meteor וכו'...

את הכלים שלי אני כבר מכיר, סתם עניין אותי לשמוע על כלים נוספים.

mat

------- Magicode -------
זה עובד עם ajax פשוט. ו Express . אני magicode

כל 2 - 3 שניות עידכון.

באמת אני ממליץ להשתדרג ל socket.io זה נותן את הזמן אמת הכי הכי.

בעצם אני חושב שכל עוד שהמסד נתונים הוא לא מסוג זמן אמת אז אין מה להשקיע.

אהרן2

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
נכתב ע"י mat;1700511:

Express זה השקעה יותר מ-ajax?

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
השתמשתי בexpress אבל הוא ממש לא חלק הכרחי בסיפור

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י mat;1700511:
זה עובד עם ajax פשוט. ו Express . אני magicode

כל 2 - 3 שניות עידכון.

באמת אני ממליץ להשתדרג ל socket.io זה נותן את הזמן אמת הכי הכי.

נעים להכיר magicode...:)

אם אתה משתמש בsocket.io אתה לא צריך DB, אתה יכול לשלוח את המידע, ואת החישובים לעשות בclient.

(רק אם אתה עובד מול הרבה יוזרים ולא מול מסך אחד כמו פה, אתה צריך DB בשביל משתמשים חדשים שנכנסים באמצע ולא קיבלו את המידע הקודם. יצא לי לעשות משהו כזה עם DB שהוא לא זמן אמת ועבד מצוין...)

Nahum

משתמש צעיר
D I G I T A L
נכתב ע"י chaim1989;1700572:
השתמשתי בexpress אבל הוא ממש לא חלק הכרחי בסיפור

נכון, סתם הבאתי אותו כדוגמה לכלים שאתה עשוי להתשמש בהם.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י Nahum;1700606:
אם אתה משתמש בsocket.io אתה לא צריך DB, אתה יכול לשלוח את המידע, ואת החישובים לעשות בclient.

גם בלי סוקט לא מוכרחים DB ואפשר (בשפות ווב שונות למעט PHP, אבל node במיוחד טובה לזה) לשלוח תשובות לבקשות web רגילות מהזיכרון בלי לשלוף מהדיסק/DB.
אבל זה לא לעניין בגלל הרגישות לנפילות.
באמת אני חושב שהDB צריך להיות רק לגיבוי ובו בזמן לשמור הכל גם בזכרון חי.

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
המערכת פה מובנית DB יש יעדים יש רשימות תורמים יש בלי סוף מידע בdb מה, האגדה של להחזיק DB בזיכרון במחלקות ומערכים היא יפה אבל תחליף לdb גדול ? זה לא. (לפחות בעיני) וכבר הבעתי את דעתי לרבי magicode

mat

------- Magicode -------
זה מסד נתונים שבנוי במיוחד בשביל זה.

http://rethinkdb.com/

בכל מקרה מאוד נהנתי לראות שהתקדמת עם זה הלאה ועשית מסכים ממש יפים.

שמח לעזור

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י chaim1989;1700914:
אבל תחליף לdb גדול ? זה לא.

לא תחליף לDB, אלא תחליף ל"שולחן נתונים", בנתונים עדכניים מאוד, כמו צאט, תחרויות, וגם מערכת כשלך שכולה עובדת כמה שעות ואין בה יותר מאלפים בודדים של נתונים (אם הבנתי טוב, אם לא אז אכן זה לא מתאים כ"כ).

s976

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
יפה מאוד!

לא כ"כ הבנתי את הדיון לגבי אם לשלוף כל פעם את המידע מDB או לשמור אותו בזכרון. מדובר הרי בפנייה אחת לDB בתוך שתי שניות, ומיוזר אחד בלבד (לא?). אז זה לא מתחיל להיות בעיה לכאורה מבחינת הבצוע.

chaim1989

משתמש צעיר
D I G I T A L
זה נכון אבל דבר ראשון אין פה עניין של RealTime זה לא חפ"ק של צה"ל מספיק שזה יהיה תוך 3-4 שניות למותר לציין ששאילתות הרבה יותר פשוט לעשות מול מסד נתונים סטנדרטי,
אבל rethinkdb בהחלט נשמע מעניין

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה