דרוש מידע מעסיק שמתעלם מחובותיו... מה עושים?!

סימי

משתמש מקצוען
(העתקתי מפורום דין וחשבון. אולי מכאן תבוא ישועתי...)
אולי בפורום משכיל זה אמצא מענה לשאלתי...
אני עובדת כ-22 שנה בבית ספר פרטי. בשנתיים האחרונות הפך להיות "מוכר שאינו רשמי", ומשום מה (?) בהנהלה מתכחשים לעובדה זו. המשכורות ממשיכות לזרום כרגיל (קרי: ללא העלאה מזה שנים רבות, ללא תוספת דמי בראה, בלי להתיחס לדרגות כמו: בכיר, BA וכו' ועוד כהנה וכהנה...)
לאחר שנסינו לדרוש את המגיע לנו עפ"י חוק: דמי הבראה, תשלום פנסיה
נודע לנו שבהנהלה מתכוונים להחתים כל אחת מהמורות על ויתור על דמי הבראה ובתנאי זה נקבל העלאה במשכורת.
היו גם דבורים על כך שמעכשיו והלאה תהיה בתלוש שורה נוספת: "דמי הבראה", כמובן- ללא תוספת במשכורת, וכך למעיין בתלוש יראה שאנחנו משולמים גם בדמי הבראה, כשלעניות דעתי זו מעין "הרעת תנאים". כביכול, המשכורת נשארת כמו עד כה, אבל מורידים ממנה דמי הבראה...
החלטנו בינינו שלא נחתום על שום טופס כנ"ל. אנחנו דורשות העלאה במשכורת + תשלום דמי הבראה כחוק.
מי חכם ביניכם וידע ליעץ לנו מה ביכולתנו לעשות? מה הן זכויותינו החוקיים? עד כמה ביכולתנו להתנגד לדרישתם? ואיך ביכולתנו לקבל את המגיע לנו?
נשמח מאד להחכים בנושא! תודה בשם מורות הצוות, ובשמי.

יוכבדא

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
הנדסת תוכנה
יש עו"ד חרדית שעובדת בדיוק בתחום הזה
אני לא זוכרת את השם המדויק - שם משפחה ראב"ד
שמעתי על מקרה דומה של קבוצה שנגשה אליה מול גוף כבד והצליחה
אם את מעוניינת אברר לך מה המייל שלה

קריצה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שידוע לי שיש אפשרות למעסיק לשלם כל חודש את ההבראה
או פעם בשנה, ולכן נראה לי שזה יכול להיות בעיתי שיהיה בתלוש שורה של הבראה ויראו באמת שהמשכורת עלתה ( בגלל העלאה)

סימי

משתמש מקצוען
מה שידוע לי שיש אפשרות למעסיק לשלם כל חודש את ההבראה
או פעם בשנה, ולכן נראה לי שזה יכול להיות בעיתי שיהיה בתלוש שורה של הבראה ויראו באמת שהמשכורת עלתה ( בגלל העלאה)
הם יעלו משכורת רק למי שתחתום שמוותרת על דמי הבראה. בינתים איני מתכווונת לחתום.

שלושה

משתמש חדש
מבחינה חוקית- הם בסדר לגמרי
הם לא מעלים במשכורת אלא מוסיפים דמי הבראה חודשיים
אין צורך להחתים אתכן על וויתר דמי הבראה
הרי אתן תקבלנה את ההבראה- חודשית ולא שנתית.

Ruty Kepler

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה

היא כתבה - "ללא תוספת במשכורת".
ההבראה תהיה רק שורה ריקה מתוכן בתלוש.

האפשרויות - א' לפנות למשרד החינוך ולעדכן אותם שהמוסד אינו משלם משכורות כחוק.
ב' לפנות לבית דין לעבודה.

לגבי הפן ההלכתי, אפשר לשאול רב שמקובל עליכם.
לגבי הפן המקצועי, בית ספר מוכש"ר חייב לתת לצוות ההוראה את מלוא הזכויות שמגיעות למורה. כולל דרגה, וותק, הבראה וכו'.

סימי

משתמש מקצוען
כדי שיקרא: "דמי הבראה" אמור להיות מחושב לפי אחוז מסוים מהמשכורת, איני מתמצאת בזה בדיוק. אם הם מתכוונים באמת לשלם דמי הבראה במשך כל חודש, זה אמור להיות סכום תואם לנדרש עפ"י חוק. לפי כוונתם להחתים את המורות- כנראה לא מתכוונים לעשות זאת. אולי העלאה זעומה...

סימי

משתמש מקצוען

לגבי הפן המקצועי, בית ספר מוכש"ר חייב לתת לצוות ההוראה את מלוא הזכויות שמגיעות למורה. כולל דרגה, וותק, הבראה וכו'.
האם את כותבת מתוך ידיעה שהם חייבים לנהוג כך? כי אם כן, עלינו להמשיך לברר אלו עוד זכויות הם מונעים מאיתנו. ואגב, האם יש גם סכום מסוים של משכורת שהם חייבים לתת לנו? האם הם מתוקצבים עבור כל אחת בהתאם לדרגה וותק?

Geula-Arc

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב ואדריכלות פנים
דמי הבראה של 22 שנה זה סכום לא מבוטל!
מבחינה חוקית -תשלום דמי הבראה הוא חובה לעומת העלאה במשכורת -שזה לא ממש חובה אלא א"כ זה קשור לזה שצריך להעלות על תעודות ותארים (בזה אני לא מבינה , זה רק בהוראה)
יש זכויות שמגיעים דוקא לעובדי הוראה שעובדים במוסד מוכר וכו אני לא יודעת אם מי שעובד במוסד פרטי כמו שצינת זכאי לזה -זה שאלה לעו"ד
אבל בסקטור הפרטי יש זכויות שאם לא נותנים זה עברה על החק ואפשר לתבוע אותם ע"כ
מה חובה?
ימי מחלה , ימי חופשה , דמי הבראה , פנסיה , דמי נסיעה ,
אם הוא חסך ממך אחד מאלה וזה הצטבר לסכום ששוה לריב עליו תתבעו אותם!
היו גם דבורים על כך שמעכשיו והלאה תהיה בתלוש שורה נוספת: "דמי הבראה", כמובן- ללא תוספת במשכורת,
לי זה נשמע כמו תרגיל הסחה בגלל שהם לא משלמים דמי הבראה ,הם רוצים שיראה כחוק כאילו הם שילמו שלא יקבלו תביעה

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
אגב, א"א להחתים עובד שיוותר על דמי ההבראה, זה נתון שמגיע לו לפי חוק, ועצם ההחתמה היא לא חוקית.
האם כשעבר להיות מוכשר, נשאר עם אותה עמותה, או שפתאום תגלו שגם הוותק שלכם במקום נעלם ?
דמי הבראה למשרה מלאה (מגזר פרטי, לא יודעת מה קורה אצל עובדי הוראה) נכון ל-2018, זה 378 ש"ח ליום (משרה מלאה) ובוותק של 22 שנה זה לפי 10 ימים, אבל זה רק לשנה זו, ובשנים קודמות יש לכל שנה את החישוב שלה.

קופצנית

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי

תודה שורי
אולי נפנה יחד לפינגוינים השחורים...

סימי

משתמש מקצוען
אגב, א"א להחתים עובד שיוותר על דמי ההבראה, זה נתון שמגיע לו לפי חוק, ועצם ההחתמה היא לא חוקית.
האם כשעבר להיות מוכשר, נשאר עם אותה עמותה, או שפתאום תגלו שגם הוותק שלכם במקום נעלם ?
דמי הבראה למשרה מלאה (מגזר פרטי, לא יודעת מה קורה אצל עובדי הוראה) נכון ל-2018, זה 378 ש"ח ליום (משרה מלאה) ובוותק של 22 שנה זה לפי 10 ימים, אבל זה רק לשנה זו, ובשנים קודמות יש לכל שנה את החישוב שלה.
נשאר עם אותה עמותה. אבל באמת בתלוש שלי מצוין כאילו התחלתי לעבוד ב-2009 וכמה שבקשתי לעדכן את זה, נעניתי ב- "אה, נכון. נדבר עם האחראי..." אבל בתכל'ס- כלום לא קרה...

וילך איש

משתמש מקצוען
לדעתי, אם זה לא הולך למקום של הבנה בין הצדדים וזה מתדרדר לכיוון של מאבקי כוחות בין המעביד לעובדות, במקרה כזה נראה לי שכדאי לפרוש בכבוד לפני שדברים מתחילים להיות מלוכלכים (ערכאות-השמצות-עלבונות-עו"ד).
דעתי זו אינה פופולרית במיוחד כאן, ורוב התגובות פה נוטות יותר לכיוון בחינת יחסי הכוחות האמיתיים במקום העבודה הזה (משהו בסגנון: "אני יכול להביא 20 אוטובוסים של נשים עכשיו!!! תלכו הביתה מצידי!!!", והעובדות ינסו להתאגד כדי להראות לו מי קובע כאן דברים וכו', כמקובל), וברוב המקרים הללו עדיף להתאמץ ולחשוב על אפיקי פרנסה חדשים מאשר להישאר בכוח במקום עבודה כזה שלא מתגמל אתכן בהתאם למה שנראה לכן.
מניסיון שלי, כל יום של דחיית ההחלטה בנוגע למקום העבודה לא מוביל לשיפור התנאים או להשארתם במצב הסטטי הקיים אלא להרעתם בטווח המיידי, ושתיקה של העובדות מתקבלת כהסכמה לכל גחמה של ההנהלה.
התסריט המוכר של הישארות במקום העבודה-להתלונן ולקטר-התנאים לא משתפרים אלא אדרבה-לחזור הביתה בפנים חמוצות-לבזבז זמן בלנסות להסביר לאנשים שלא רוצים לשמוע-להתלונן ולקטר וחוזר חלילה, כל זה לא מוסיף כבוד לאי-מי מן הצדדים בשום אופן.
כל המקרים (למעט יוצאים מן הכלל נדירים) מעידים על כרוניקה כזו של שפל חדש מיד בבוא גל התלונות הראשון.

חולי

משתמש סופר מקצוען
אני לא מבינה דבר אחד, מה יעזור לך החתימה או לא חתימה.
אם תחתמי או אם לא תחתמי לא נראה לי משנה משום כיוון, האי חתימה לא כ"כ משנה להם אלא אם כן תלכי לבית משפט או לבית דין ואז חובת ההוכחה עליהם.
הרי אם תאמרי להם שחתמת תחת איום או לחץ או חוסר ברירה זה יתקבל ישר, כי אחרת הם יצטרכו להוכיח שקיבלת את הכספים ואם לא רואים את הנתון הזה בתלוש אז לא יעזור שום חתימה שלך.
וגם אם רואים את זה בתלוש צריך שיהיה הוכחה בבנק הרי לא הגיוני שיביאו לך סכום גדול מאוד על כל השנים שעבדת שם ולא ישתקף אפילו חלקית בחשבון.
מכל מקום הסיפור לא פשוט בכלל למעסיק.

סימי

משתמש מקצוען
אני לא מבינה דבר אחד, מה יעזור לך החתימה או לא חתימה.
אם תחתמי או אם לא תחתמי לא נראה לי משנה משום כיוון, האי חתימה לא כ"כ משנה להם אלא אם כן תלכי לבית משפט או לבית דין ואז חובת ההוכחה עליהם.
הרי אם תאמרי להם שחתמת תחת איום או לחץ או חוסר ברירה זה יתקבל ישר, כי אחרת הם יצטרכו להוכיח שקיבלת את הכספים ואם לא רואים את הנתון הזה בתלוש אז לא יעזור שום חתימה שלך.
וגם אם רואים את זה בתלוש צריך שיהיה הוכחה בבנק הרי לא הגיוני שיביאו לך סכום גדול מאוד על כל השנים שעבדת שם ולא ישתקף אפילו חלקית בחשבון.
מכל מקום הסיפור לא פשוט בכלל למעסיק.
אם חתמתי- משמע: ויתרתי. אין להם שום צורך להוכיח שקבלתי כסף, כי "ויתרתי" עליו, כביכול, ערכנו הסכם כלשהו...
אגב, דמי הבראה אפשר לבקש רטרואקטיבי רק על 4 שנים אחרונות, כמדומני. כל היתר- הפסדתי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה