התייעצות מענק לזוגות ללא ילדים....

מצב
הנושא נעול.

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
ברמת הידיעה אולי זה טוב.
ברמת הירידה לפרטים זה אפילו לא בדיחה.
רק סעיף התרופות - ידוע לכם מה העלויות? ידוע לכם מה אחוזי ההשתתפות (ולא, לא כל התרופות בסל הבריאות. יש כאלו תרופות שצריך לממן באופן מלא, וביותר מאלפי שקלים בחודש)
אני חוזר שוב על מה שאמרתי קודם.
קופות החולים ממנות את מלוא עלות הטיפול.
יש להם פרוטוקול טיפול שממומן במלואו, כולל התרופות כפי שציינתי, חוץ מההשתתפות עד גובה התקרה שזה באזור ה300שח לזוגות צעירים. אם מישהו רוצה פרטי זה עולה כסף, בדיוק כמו כל פרוצדורה רפואית אחרת בפרטי.
עלויות מסביב של מוניות ובייביסיטר וכו' יש גם בכל מצב רפואי אחר, שדורש שהות ביה"ח

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
יש להם פרוטוקול טיפול שממומן במלואו, כולל התרופות כפי שציינתי, חוץ מההשתתפות עד גובה התקרה שזה באזור ה300שח לזוגות צעירים. אם מישהו רוצה פרטי זה עולה כסף, בדיוק כמו כל פרוצדורה רפואית אחרת בפרטי.
אתם מתכוונים כנראה לטיפולים מסויימים מאד,
ממש לא לכל הסוגים
וכוונתי גם למה שבסל.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אין שום סיבה שזוגות שאין להם ילדים יוציאו סכומים מטורפים.
קופת חולים ממנת את כל עלות הטיפול, למעט השתתפות בתרופות עד גובה התקרה.
אולי את פשוט לא מכירה את כל סוגי הטיפולים הקיימים?"
יכול להיות?

כי יש טיפולים שקופת חולים משתתפת בהם עם תקרת רכישה לתרופות, נכון

אבל יש גם טיפולים שלא.

יש טיפולים חדשים שאנשים שכבר ניסו הכל מסיפים ולעיתים קרובות אלו טיפולים שלא משולמים ולא מתוקצבים ע"י קופות החולים.

כתב כאן מישהו מהשטח. מהנסיון שלו.
איך אפשר לבוא מולו ולרסק את מה שהוא מציג כמציאות החיים שלו.
יש דברים שגם מי שמכיר ויודע וחושב שיודע הכל, לא יודע.

נערך לאחרונה ב:

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מנסיון ארוך על הבשר שלי
ומנסיונן של רבות מחברותי
אפשר לסכם את הנ"ל במילה אחת:
שטויות

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
מדהים.
רופא יגיד לי ליטול תרופה שעלותה עשרות שקלים (וצריך אותה 3 פעמים ביום * כמה חודשים...). התרופה לא בסל, ויש לרכוש אותה באופן פרטי. וזה נקרא מימון מלא.
הבנתי.
עכשיו תכתבו שאין כזה דבר. ואם אני אוכיח שיש כזה דבר?? ואם הקופה לא מוכנה לממן רופא שהומלץ ע"י המבינים בתחום?
באמת שקטונתי...

נערך לאחרונה ב:

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עלויות מסביב של מוניות ובייביסיטר וכו' יש גם בכל מצב רפואי אחר, שדורש שהות ביה"ח
מאיפה הביטחון הזה???
מאיפה הביטחון לומר לבן אדם אתה לא משלם המון כסף כשהוא אומר לך אני משלם?
מה כ''כ בוער לך לקבוע בוודאות שהקופה ממנת הכל....
מאיפה האומץ לתת הרגשה לבן אדם שמשלם הון תועפות על טיפול פרטי כי הקופה הציבורית נכשלה במקרה שלו, כאילו שהוא מבזבז כסף ואף אחד לא חייב לו את זה?
אבל זה לא הנושא....
בבקשה המתקדו בנושא כי כבר סגרו אשכול אחד שגלש לאמוציות בנושא הזה בדיוק....

נערך לאחרונה ב:

קווארק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רגע, מי אמר לכבודו עם מי הוא מתכתב? אולי מדובר באחד שמתמודד בדיוק באותו נסיון ומדבר מנסיונו האישי בדיוק כמו שאתם?
כי הוא יודע מה קורה בפועל,
כי הוא לא מסתתר
כי אומר שהוא שם. במבול.

מי שאומר אחרת - שיתן אסמכתאות,
ואם הוא ממש דואג לאחרים, שיתן הדרכה מדויקת להשתתפות הקופות כמו שאומר.

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
הרוצה להבין יבין ומי שלא עדיף שלא יבין...
לטובת הרוצים והמסתפקים אני מצרף תמונה שצילמתי כעת*, 2 סוגי זריקות שאנחנו עם ביטוח משלים ומלא בקופ"ח שילמנו עליהם כ 6,500 ₪ וזה מחזיק למחזור טיפול אחד וד"ל.

ואדגיש שוב ושוב המטרה שלי היא אך ורק להעלות מודעות ! אם אתם מרחמים תפתחו ספר תהילים...

*משום מה אין אפשרות להעלות תמונות.

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
אגב אם אתם מבינים אידיש, תוכלו לצפות בסרטון המצו''ב ואולי תתחילו להבין שאכן משלמים הרבה....

הכל בדקה

משתמש צעיר

עצוב לי. עצוב לי.
עצוב לי שיש עוד מי שלא מאמין או לא יודע.
איך בכלל אפשר לבוא ולהגיד מילה אל אותם זוגות גדולים מהחיים.
כל מילה כאן היא צער. צער.
יש לכם מושג במה דברים אמורים?
יש לכם מושג בעלויות?
אתם מכירים את כל סוגי הטיפולים ועלויותיהם?

שמעתי מאחד שחיכה 20 שנה לילד שבכסף שהוא הוציא 20 שנה הוא היה יכול לחתן כמה ילדים ולקנות להם דירות....
והוא אמר שעד לידת הבת שלו היחידה הוא החזיק כמה הלוואות ומשכנתא בסכומי עתק שהוא הוציא רק כדי להביא אותה לעולם.... רק כדי לכסות חלק מעלויות הטיפול.

ב"ה לא התנסיתי אבל כן הארגון היחיד שאנו תורמים בקביעות הוא בוני עולם. אנו מרגישים שכל שקל בו הוא אמת.

שריתאליז

משתמש מקצוען
בבקשה המתקדו בנושא כי כבר סגרו אשכול אחד שגלש לאמוציות בנושא הזה בדיוק....
הנושא הזה חשוב
בדיוק בשביל הסיבה הזו שאנשים לא מבינים כמה עליהם להודות על מה שנראה פשוט וברור ודרך העולם.
ולהבין את האחר.
ולדעת
שלעולם לא תבין
גם אם תנסה מאוד...

וגם אם אי מי התמודד עם בעית פוריות זה לא אומר שמה שהיה לו ומה שמיממנו לו וכו זה גם אצל האחר כך

י. טל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה תורנית
טוב חברה עכשיו לענין....
קיבלתי עכשיו מייל מהוועדה המיוחדת לעניני קורונה, שהם העבירו את הפניה למשרד האוצר-לשכת השר...
נקווה לטוב....
ושוב, אם יש לכם אפשרות להשפיע על מקבלי ההחלטות, עשו זאת...

נתל'ע

משתמש סופר מקצוען
עצוב לי. עצוב לי.
אל נא תעצב, יותר מאשמח שתמשיך להיות מודע ולהגביר מודעות בסביבתך.

כתבתי אתמול לניק שכתב לי באישי -

למודי אכזבות אנו...לא מתרגשים.

קיבלנו ניסיון משמים, ניסיון עם לטיפות לופתות ומאידך המון המון קרבת אלוקים, איני מאחל לאף יהודי להתנסות בניסיון זה אפי' לא שעה אחת, ואין לי ספק ובטוח אני שחלק ניכר מהניסיון הוא לעמוד מול תגובות הקהל ובכ"ז להישאר שפוי.

נערך לאחרונה ב:

tadmit

המרכז לשידורים חיים, חתונות, כנסים, לוויות
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
תגובה מנותקת לחלוטין מהמציאות
קופת חולים לא מממנת הכל, גם למי שיכול להיות מטופל בבתי חולים ציבוריים ק"ו למי שנזקק לפרטי.
וכן, גם להגיע לתקרה של הקופה בתרופות, צריך לשלם קרוב ל2000 ש"ח
היות והתגובות כאן אמוציונליות (שזה מובן), אני לא אמשיך להתנצח. מציע לכל אחד שרוצה לדעת האם קופות החולים מממנות או לא, לעשות חיפוש פשוט בגוגל ולקבל את כל המידע בעניין.
נ. ב. בקופת חולים מאוחדת, גובה התקרה לתרופות הוא 336 ש"ח לחודש, ואני בטוח שגם בקופות האחרות הסכום דומה. לא יודע איך הגעתם ל2000שח לחודש.
כל מי שיש לו ילד חולה במחלה כרונית מוציא לא פחות, אם לא יותר מזוגות צעירים.
בסה"כ רציתי לומר שזוגות צעירים הם באותה סירה כמו עוד עשרות אלפי משפחות שיש להם במשפחה בעיות רפואיות,והם נאלצים להוציא סביב הטיפול הוצאות לא מבוטלות, גם אם הטיפול עצמו ממומן על ידי הקופה.

רוצה להצליח

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
היות והתגובות כאן אמוציונליות (שזה מובן), אני לא אמשיך להתנצח. מציע לכל אחד שרוצה לדעת האם קופות החולים מממנות או לא, לעשות חיפוש פשוט בגוגל ולקבל את כל המידע בעניין.
נ. ב. בקופת חולים מאוחדת, גובה התקרה לתרופות הוא 336 ש"ח לחודש, ואני בטוח שגם בקופות האחרות הסכום דומה. לא יודע איך הגעתם ל2000שח לחודש.
בסה"כ רציתי לומר שזוגות צעירים הם באותה סירה כמו עוד עשרות אלפי משפחות שיש להם במשפחה בעיות רפואיות,והם נאלצים להוציא סביב הטיפול הוצאות לא מבוטלות, גם אם הטיפול עצמו ממומן על ידי הקופה.
למה את ממשיכה?
את רואה כמה צער זה מביא.
בפרט שזה לא בדיוק נכון....

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
א. זוגות ללא ילדים הם לא בהכרח 'זוגות צעירים'.
ב. זה שיש עוד אנשים עם קשיים משמעותיים, לא רואה איך זה מקטין את הקושי.

תמי אחת

משתמש סופר מקצוען
אז אני במאוחדת. טוב?
גובה התרופות לא בדיוק רלוונטי לעניין. כי אם רופא המליץ על תרופה מסוימת, והקופה טוענת שהיא לא בסל, ויש חלופה (מצד הקופה. הפרופ' טוען אחרת...) אז אין כל קשר בין הדברים.
זריקות, כפי שצוין פה, אין לרובן מימון.
מאד קל לומר שברשת יש מידע, בדיוק כמו שכל קופה תסכים לכל מה שאתה רוצה ובתנאי שתעבור אליה.

נערך לאחרונה ב:

שולה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל מי שיש לו ילד חולה במחלה כרונית מוציא לא פחות, אם לא יותר מזוגות צעירים
תרופות פוריות לא מוגדרות כתרופות כרוניות ועל הן אין להם את התקרה של התרופות הכרוניות אלא תקרה גבוהה יותר

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה