מענק ארה"ב לאזרחים ישראלים

עבד משכיל

משתמש פעיל
מה אפשר לעשות אם כבר למעלה מחודשיים הוא אומר לי סטטוס תשלום אינו זמין ?
האם יש אפשרות לבדוק האם הסיבה שהוא אומר כך זה מפני שאינני זכאי או מפני שהם עדיין לא עברו על הטופס ששלחתי?
אני ניסיתי לשלוח את הטופס מחדש וכתוב לי שיש טופס בטיפול כבר כך שא"א לשלוח עוד אחד!
מה אפשר לעשות?

חני25

משתמש צעיר
מי שלא הצליח להגיש את הבקשה בגלל טעות בתאריך לידה, להלן מספר פתרונות אפשריים שעלו נכון לעכשיו:

• ניתן ליצור קשר עם ה-IRS במספר: 1-800-919-9835. מי שעבורו מוגשת הבקשה צריך להתקשר בעצמו, ואפשר לנסות לברר מהו התאריך המופיע אצלם. ישנם כאלו שהצליחו בצורה כזו.
אתה אומר את זה מידיעה? או אתה מדבר מאלה שהתקשרו ל-Social security Department?
  • אפשר לעדכן את תאריך הלידה ברשומות ה-social security. יש למלא טופס ייעודי (ss-5fs), ולשלוח לקונסוליה האמריקאית בדואר רשום, בצירוף תעודת לידה מקורית ודרכון אמריקאי מקורי. יתכן שיקח זמן עד שהנתונים יתעדכנו. רצ"ב הטופס הדרוש, עם הוראות על המסמכים הדרושים והכתובת לשליחה.
  • פתרון אחר: מכיוון שתאריך הלידה משמש רק לצורך זיהוי, ניתן להדפיס את הבקשה ולחתום עליה באופן ידני, ואז לשלוח אותה בדואר ל-IRS. אלא שבאופן כזה אי אפשר לשלוח בקשה מקוצרת, והבקשה מודפסת כדו"ח מס רגיל (טופס 1040), וצריך לדעת כיצד למלא את כל הנתונים הנדרשים. לצורך כך יש לגשת למי שעוסק בהגשת דוחו"ת מס.
למיטב ידיעתי אפשר לשלוח אותו כמו שהוא.
  • במקרה שגם בן הזוג בעל אזרחות, ניתן להגיש את הבקשה עבור שני בני הזוג יחד, ואז הבקשה עוברת גם אם תאריך הלידה של אחד מהם אינו מדויק (מכיוון שכאמור, תאריך הלידה משמש רק לצורך זיהוי).
אני ניסיתי ככה, וזה לא הלך.

הדקל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אתה אומר את זה מידיעה? או אתה מדבר מאלה שהתקשרו ל-Social security Department?
למיטב ידיעתי אפשר לשלוח אותו כמו שהוא.
אני ניסיתי ככה, וזה לא הלך.
הגשנו לפני למעלה מחודשיים ביחד עם דו''ח שנתי.
לא קבלנו את המענק למרות שהדו''ח תקבל והגיע כבר כסף על הדו''ח השנתי.

מה ניתן לעשות ?

אחים שלי לא הגישו דו''ח רק בקשה למענק וקבלו מזמן.
מי שהגיש לי טוען שהרבה לא קבלו, ויש קצר במחשב שם,

מה עושים ?

חני25

משתמש צעיר

מה ניתן לעשות ?

מה עושים ?
תבדקו באתר של ה- IRS

הדקל

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתוב שם סטטוס לא זמין

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
3 שבועות ממתי ?
אני עשיתי לבן אדם הזה לפני חודשיים ועוד לא הגיעה כלום ....
מה אפשר לעשות אם כבר למעלה מחודשיים הוא אומר לי סטטוס תשלום אינו זמין ?
האם יש אפשרות לבדוק האם הסיבה שהוא אומר כך זה מפני שאינני זכאי או מפני שהם עדיין לא עברו על הטופס ששלחתי?
אני ניסיתי לשלוח את הטופס מחדש וכתוב לי שיש טופס בטיפול כבר כך שא"א לשלוח עוד אחד!
מה אפשר לעשות?

מה ניתן לעשות ?

מה עושים ?
אני התקשרתי היום לאותו מספר שפרסם למעלה 1-800-9199835 (אגב הם אומרים שם שזה פתוח מ-7:00 עד 7:00 שעון ארצות הברית, בפועל הם לא ענו לי בשעה שבע רק אחרי השעה שמונה בבוקר).
למי שלא עוקב, אני נמצא במצב כמו שלכם, כמו שתיארתי כמה פעמים למעלה. ססטוס לא זמין.
הם אמרו לי, שהם רואים הטופס שלי, וזה נמצא במחלקה של 'בעיות' - בא נקרא לזה כך. כי כנראה שמתי שם איזה נתון שגוי.
בכל מקרה היא 'הבטיחה' לי שהכסף יגיע, רק מכיון שזה באותה מחלקה, הכל לוקח הרבה יותר זמן. שאני ימתין בסבלנות וזה יגיע.
ונזכה ונחיה ונראה... בד בבד נחכה שמשיח יקדים ויבא...

עבד משכיל

משתמש פעיל
ראיתי שמגיל 16 שנה מקבלים 1,200$ ממתי מחשיבים את ה-16 שנה כלומר מישהו שנולד באפריל 2004 האם מקבל את הסכום הנ"ל או 500$ כמו כל הילדים הקטנים?

חני25

משתמש צעיר
יש כאן מישהו שהגיש את הבקשה שלו בתאריך 25 למאי?
לפי מה שידוע לי, כל מי שהגיש בתאריך הנ"ל לא קיבל, ומקבל תשובה סטטוס לא זמין.
מאוד חשוב לדעת אם יש כאן עוד אנשים שהגישו בתאריך הנ"ל.

....DINA

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
איך אפשר לקבל מענק לילדה בת 4 שנולדה בארהב ויש לה אזרחות אבל להורים אין ?

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
מישהו שבטופס שלו רשום שיש לו נתמכים - קיבל רק 1200 דולר.
אפשר להגיש טופס לנתמך והוא יקבל עוד 500?

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
אם הם טוענים שתאריך הלידה לא נכון, איך אפשר לדעת מה רשום אצלם?

אולי מעניין אותך גם...