מענק ארה"ב לאזרחים ישראלים

זר פרחים

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אין כזה אפשרות בכלל, הם לא מפקידים לחשבונות בנק מחוץ לגבולות ארה"ב!
ומאיפה אתה לוקח שיש בזה סיכון שיתחילו לבדוק?! הם יכולים לבדוק אותך בכל רגע נתון, גם בלי בקשת המענק, הם יכולים לדעת עליך הרבה יותר ממה שאתה חושב...

כשחבר שלי מילא לי את הטופס הוא אמר לי שיש אפשרות להעביר לחשבונות בארץ, אולי הוא טעה.
ובקשר לסיכון, זה ידוע שרשויות המס בארה"ב לא מחפשות אנשים סתם, אלא רק את מי שהגיש דוחו''ת.
ומי שהגיש, הם באים אליו בטענה - אם אתה רוצה את הזכויות עליך לעמוד גם בחובות.
(רק לקוחות ענקיים רשויות המס ירדפו אחריהם)

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
כאמור באחת התגובות למעלה, שאני לא קבלתי עדיין, למרות שהגשתי הטופס כבר ב-24.04.
דיברתי אתם, והם אמרו שאני יחכה עוד שבוע, ונראה אז מה קורה.

אגב, כאמור למעלה, הבעיה שלי זה לא בהפקדת הכסף, אלא אצלי מופיע באתר שלכאו' אני לא מתאים לפי הכללים לקבל הכסף, למרות שכמוני כל עמך בית ישראל שכן קבלו הכסף.

teacher

משתמש מקצוען
שואלת-
עברו שבועיים ועדין כתוב לי ש- או שעדין אין תשובה או שאנחנו לא זכאיים.

האם זה אומר שאין זכאות?
משהו קבל תשובה חיובית לאחר יותר משבועיים?

חני25

משתמש צעיר
ה-IRS פירסמה בשבוע שעבר, שמי שקיבל מכתב על קבלת הכסף, ולעומת זאת הכסף עצמו הוא לא קיבל, שיפנה אליהם

פ.ג.

משתמש מקצוען
חוץ מעמענק המדובר יש עוד דברים מהממשל בעקבות הקורונה? או שזה משהו חד פעמי?

הוראה מתקנת

משתמש רשום
מישהו דיבר איתם? הם אמרו מה אפשר לעשות?
הם אמרו שלמרות שהיה כתוב לי שזה יישלח ב-04 במאי זה נשלח אלי בפועל ב-18 במאי,
ורק אחרי 30 יום אפשר לבדוק איפה השיק, ונשארו יומיים....
כדאי לחכות ולהתקשר אח"כ...
רק לקחת בחשבון שחיכיתי על הקו שעה וחמישים דקות....

אביודה

משתמש מקצוען
הם אמרו שלמרות שהיה כתוב לי שזה יישלח ב-04 במאי זה נשלח אלי בפועל ב-18 במאי,
ורק אחרי 30 יום אפשר לבדוק איפה השיק, ונשארו יומיים....
כדאי לחכות ולהתקשר אח"כ...
רק לקחת בחשבון שחיכיתי על הקו שעה וחמישים דקות....
לי הם אמרו לחכות 9 שבועות בשביל לדעת איפה הצ'ק

....DINA

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
איך אפשר לקבל מענק לילדה בת 4 שנולדה בארהב ויש לה אזרחות אבל להורים אין ?

ריצ'רץ

משתמש צעיר
אני לא יודע בדיוק או ביום 23.4 או יום לאחר מכן (כי היתה לי בעיה ותיקנתי אח"כ, ואני לא זוכר בדיוק מתי).

אם מישהו כבר קיבל מאותו יום, אז לכאו' ברור שאין הבעיה שלנו חוסר בעיבוד נתונים וטיפול בבקשה, אלא אי התאמה לתנאי קבלת המענק!
השאלה היא רק, מה יכול להיות חוסר ההתאמה.

תגיד מה עשית עם זה ?
עשיתי למישהו ויש לו את אותו בעיה גם קיבל כזאת הודעה ?

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
תגיד מה עשית עם זה ?
עשיתי למישהו ויש לו את אותו בעיה גם קיבל כזאת הודעה ?
התקשרתי ואמרו שאני יחכה עוד שבוע.
עברו כבר שלשה שבועות מאז, ועדיין אין שום שינוי.

מאן דאמר

משתמש פעיל
מי שלא הצליח להגיש את הבקשה בגלל טעות בתאריך לידה, להלן מספר פתרונות אפשריים שעלו נכון לעכשיו:

• ניתן ליצור קשר עם ה-IRS במספר: 1-800-919-9835. מי שעבורו מוגשת הבקשה צריך להתקשר בעצמו, ואפשר לנסות לברר מהו התאריך המופיע אצלם. ישנם כאלו שהצליחו בצורה כזו.
  • אפשר לעדכן את תאריך הלידה ברשומות ה-social security. יש למלא טופס ייעודי (ss-5fs), ולשלוח לקונסוליה האמריקאית בדואר רשום, בצירוף תעודת לידה מקורית ודרכון אמריקאי מקורי. יתכן שיקח זמן עד שהנתונים יתעדכנו. רצ"ב הטופס הדרוש, עם הוראות על המסמכים הדרושים והכתובת לשליחה.
  • פתרון אחר: מכיוון שתאריך הלידה משמש רק לצורך זיהוי, ניתן להדפיס את הבקשה ולחתום עליה באופן ידני, ואז לשלוח אותה בדואר ל-IRS. אלא שבאופן כזה אי אפשר לשלוח בקשה מקוצרת, והבקשה מודפסת כדו"ח מס רגיל (טופס 1040), וצריך לדעת כיצד למלא את כל הנתונים הנדרשים. לצורך כך יש לגשת למי שעוסק בהגשת דוחו"ת מס.
  • במקרה שגם בן הזוג בעל אזרחות, ניתן להגיש את הבקשה עבור שני בני הזוג יחד, ואז הבקשה עוברת גם אם תאריך הלידה של אחד מהם אינו מדויק (מכיוון שכאמור, תאריך הלידה משמש רק לצורך זיהוי).

למעוניינים, נוכל להגיש עבורכם את הבקשה במחיר הוגן.

052-7105502

אולי מעניין אותך גם...