@מעמדים תעזרו לעצמינו!!

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
חברה זה לא הנושא

אנחנו רוצים פיצ׳ר חשוב,

יש לכם הוספות שקשור לנושא?
יש לכם דרכי פעולה?
אתם תומכים?

תכתבו כאן.

תג או אינדיזיין.. לכו תריבו בפורום של תג..

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
כשיעלה ההצעה הסופית להצבעה.
נבקש מכל אחד שיצביע, ושידאג להשיג עוד כמה הצבעות
(אימיילים של משפחה, או חברים למקצוע)
נחפור גם בפורום עיצוב

צריך לעשות את שלנו פעם אחת.
נביא המון הצבעות
אני מאמין שיקח שנה שנתיים אבל אדובי תעשה את זה.

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מה זאת אומרת? הערות רצות עם רווח או תבליט אני עושה בוורד. שני טורים - פשוט שתי תיבות טקסט באינדיזיין, או תיבת אחת עם שני טורים.
יש דברים שאתה יכול לעשות בוורד ולהדביק באינדיזיין, ועדיין התהליך הזה עצמו בתג, הוא יותר קל וגם אוטומטי.
בתג יש לך אפשרות לשלוט בכל שלב שהוא, גם אחרי העימוד, על המספור, האם שיהיה באותיות/מספרים, להוסיף/להוריד הערה ושהמספור ישתנה בהתאם, שיתחיל מחדש כל פרק או כל עמוד.
כמו"כ התוכנה מסדרת לך אוטומטית כמו בוורד שהטקסט העליון יהיה תואם עם הקישורים וההערות שלמטה. ויש דברים נוספים אוטומטיים בהערות בתג, שלא קיימים בצורה שאתה מציע העתק לוורד ומשם לאינידזיין.

אבל בואו נכבד את רצונו של @מענדי מ ונשאיר את האשכול הזה למטרה בגינה הוא פתח אותו. אם תרצה הכוונה בענין הזה, תפתח אשכול מיוחד לזה.

אני מכיר את שתי התוכנות, יודע מה המעלות של תג על פני אינדיזיין, והעיסוק העיקרי שלי זה מעמד בפועל. ואני חולק עליך.
מכיר כוונתי שמעמד בשני התוכנות. אתה מעמד ספרים בתג?

תג תוכנה בת כ30 בלי אפשרות לחזור יותר מפעולה אחת אחורה...
אמנם תוכנה בת 30 שנה, אבל מתחדשת כל הזמן, בהוספת פיצ'רים ואפשרויות ללא גבול וסוף כיד הדימיון, ובזכות ניסיון של 30 שנים שמעמדים משתמשים בזה. הדבר היחיד שנשאר בתוכנה מלפני 30 שנה זה המראה העיצובי שלה, וכן הנקודה שהזכרת כלפי Ctrl Z שכבר הוארך בזה מדוע זה כך. ויסמן מצידו אומר שהוא יכול לשנות זאת.

סתם אינידזיין אפשר לרכוש אותה באינטרנט ולהתחיל לעבוד כמעט מיד.
זה הסיבה למה שכתבת שמעמדי ספרי קודש עוברים לאינדיזיין, בגלל שמורידים ומתחילים לעבוד בצורה זו, ואחד התוצאות של זה שאח"כ מגיעים לדברים שא"א או שקשה לעשות באינדיזיין, ובמקום ללמוד את הכלי הנכון מנסים לבנות ביה"ח תחת הגשר, וחבל.

התייחסתי לנקודות שהועלו. כתבתי את הודעתי הראשונה בשביל לעזור למי שרוצה להתמקצע בתחום, אבל את האשכול הזה ראוי באמת להשאיר למטרתו, וכמובן גם אני יצביע עבור היוזמה הזו וכן אנסה לגייס לה מצביעים נוספים.
בשורה התחתונה אינדיזיין היא אחד הכלים החזקים שלי כמעמד, וגם אני יהנה אם זה ישולב שם. אבל כל דבר למטרתו וליעודו.

נערך לאחרונה ב:

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
הרעיון של מענדי מבורך בעל כוונות טובות ונעלות.
בתור אחד שמנסה כבר הרבה זמן לתת לאינדיזיין את האפשרות להחליף את תג באופן מלא,
הבנתי שההיענות די חלושה.

מענדי, אם אתה רוצה באמת לקחת כפרויקט, את שדרוגה של אינדיזיין,
לדעתי תתמקד במפתחי הסקריפטים.
נכון שאם זה היה מובנה בתוכנה עצמה, זה יהיה יותר נחמד (למרות שהם בעצמם מוסיפים פיצ'רים מגירסה לחבירתה גם ע"י סקריפט, כדוגמת הפיכת הערות שוליים להערות סיום), אבל לשכנע את אינדיזיין לזוז - כמוהו כקריעת ים סוף.

גם אם מפתחי התוכנה יתעשתו ויוסיפו עוד פיצ'רים, זה יקרה בעוד גירסה או שתיים, היינו עוד שנה במקרה הטוב.

לאחרונה ניסינו לדחוף את אחד המפתחים לייעל את תכונת היישור האנכי המלא, כדוגמת חלון הסגנונות בתג.
הערות שוליים ורב טקסט, כבר נושעו ע"י אריאל ויהודה.

המפתח לא כ"כ מציב את פיתוח הסקריפט בראש סדר עדיפויותיו, מחמת היענות של רק עשרה מעמדים.
אם אין עוד אחרים שרוצים להצטרף - לפחות שאותם אלה שכבר בפנים, שישלחו מיילים, ינדנדו, ואולי משם תצא הישועה.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
1. שווה מאוד להשקיע זמן ומרץ בשביל עוד שנתיים, בהחלט אין מצב למחר בבוקר, אז בואו נתחיל !

2. תג, לא הנושא של האשכול, כבודו במקומו, השיקולים מוכרים, הצדדים לכאן ולכאן, הכל נטחן עד דק. מטרת האשכול פה היא: מי שכן רוצה לעבוד (גם/לפעמים) עם אינדיזיין.

3. לטענה שזה בלתי אפשרי, כי התוכנה כבדה,
הכל עניין של בחירה, נוסיף עוד 8 ג'יגה-ראם, נחלק את הקובץ לקבצים ונאחד אותם אח"כ ב BOOK, בקיצור, כל בעיה ופתרונה.

4. באשר לטענה שלעמד ספר עם הערות שולים באינדזיין זה עבודה עם כלי לא נכון, ולכן זה לא היעד להשקיע בו:
ראשית: בכל העולם, כן עובדים עם אינדזיין,
שנית: הצפי הוא, שלאחר שהתוכנה תתמוך באופציות אלו, החברה תתקל מהר מאוד בבעיות של כבדות התוכנה, ואולי יום אחד נקבל תוכנה משופרת יותר, ובנויה (חלקית) באופן שונה.

אז קדימה צאו להצביע ולהשפיע !!!

מענדי מ יש קלפי ?

נערך לאחרונה ב:

ILSK

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אני גם מעמד בתג
אבל לפעמים עובד באינדי' כגון שילוב עם תמונות
וכל הדבר שמענדי כתב הם חשובים מאוד
ותלמדו אותי איך ואיפה להצביע
אדרבה למי מפריע שיהיה 2 אופציות איך לעמד
ונשתמש עם שניהם

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מי יכול לכתוב את ההצעה באנגלית?
@אברהם ? @יידישע קאפ ?

הצעה אחת לשיפור ההערות שוליים. שכוללת:
1. הערות שוליים רודפות.
2. פיצול הערות לטורים.
3. הערות צד.
4. שליטה בהגדרות הערות לכל כתבה בנפרד.
5. כותרת בקו הערות שוליים.

מענדי מ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
מענדי, אם אתה רוצה באמת לקחת כפרויקט, את שדרוגה של אינדיזיין,
לא.

היעד נורא פשוט, מאות מצביעים לבקשה לפיצ׳ר.
משם והלאה אי״ה - יהיה. אין לי יותר מה לדחוף.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מכיר כוונתי שמעמד בשני התוכנות. אתה מעמד ספרים בתג?

למדתי תג, קניתי תג ועימדתי בתג.

לא אוהב את התוכנה הזו למרות המעלות שיש לה על אינדיזיין.

הטענה שלך שאין אפשרות שתוכנה כמו אינדיזיין תהיה קלילה ומהירה זו טענה שמתבססת על המציאות הנוכחית, שבה אינדיזיין נתקעת בקבצים גדולים לעתים, וקורסת מדי פעם וכו'. אבל זה לא אמור להיות ככה!
אם המחשב שלך יודע בשניות להציג צילומי לווין בתלת מימד מכל העולם (google earth) או להשתמש בטכנולוגיות של בינה מלאכותית לזהות פרצוף ולדעת האם מדובר בזכר או בנקבה, האם הוא מחייך או עצוב וכו', ולשנות את זה, אין סיבה שלא יוכל להתמודד עם קבצי טקסט גדולים עם הערות שוליים גם בתוכנה מסוג WYSIWYG. המחשבים היום הרבה יותר חזקים מלפני 20 שנה. משום מה אינדיזיין לא יודעת לנצל את המשאבים של המחשב, וזו הסיבה לכל הקריסות והאיטיות. אם אדובי יכתבו מחדש את הקוד של התוכנה באופן שתדע לנצל יותר טוב את המעבד, את הזיכרון ואת המאיץ הגרפי העבודה אמורה להיות הרבה יותר קלילה.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אבל אין לך באינדיזיין הערות עם תבליט !
בנוסף שני תיבות טקסט באינדיין זה מתכון לבעיות
אז מעבר לשתי תיבות הטקסט תוסיף עוד 4 תיבות נוספות (כמו בספר שאני עובד עליו עכשיו) ואז לא אמורות להיות בעיות. מנסיון.

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כתבתי בעזרת גוגל תרגום
אם מישהו רוצה לתקן משהו, בבקשה

קוד:
In one of the latest versions of InDesign, endnotes have undergone a significant upgrade as they have become live endnotes than static endnotes. But unfortunately, the footnotes are left far behind.
We really ask that you rewrite the footnote feature so that the following features are possible:
1) Select all the footnotes at once (by Cmd + A or Ctrl + A)
2) Option to split footnotes into a number of columns is different from the main text (not just span footnotes but complete control over the number of columns)
3) Continuous footnotes in the same paragraph (run-in).
4) Possibility to add any decoration or title to the footnotes (and not just the 'Rule above')
5) Option for a different position of the footnotes on the page, and not just at the bottom (side notes)
6) Possibility to control the footnote settings for each story individually.

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
נשמע בסדר,

1. להוסיף גם כותרת הערות שולים המתפקדת כסוג של מאסטר שהמיקום שלו דינמי (לפי מיקום הערות השוליים)
2. מספור הערות, לתת אפשרות, למספור מחדש, כל פעם שמופיע סגנון מסויים.

3. הערות סיום, בסוף כל פרק, או סטורי. (איני יודע אם כדאי כרגע לפתוח גם את הנושא הזה, "תפסת מרובה לא תפסת" אברהם לשיקול דעתך)

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
העליתי להצבעה:

אלף-בית-גימל

א. ב. ג.
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
דבר נוסף שחסר לי באינדזיין זה לראות סימון של הורדת טקסט ושינויי מרווח אחרי פסקה בהצגת תווים נסתרים, כמו שבתג יש לך כאלה סימונים, זה יכול לעזור בתיקונים שניים לראות איפה שינית בעימוד הראשון,

אני ברוך השם רץ על אינדזיין, למדתי לחלק קבצים, וכעת פרוייקט גדול מאוד חילקתי ל10 קבצים רצים, (הכנתי אחד עם כל הסגנונות, ואחר כך עשיתי שמירת עותק לכל החלקים), אני עושה חלון על ידי עיגון של דחיית טקסט, ברגע שהקובץ לא מיושר לשני צדדים, העסק רץ לי, בחסדי השם, (לפני סבב תיקונים מבטלים את היישור ואחר כך מחזירים),
בעזרת השם בל"נ ביום שיהיה בתג קונטרול Z אעבור לתג,
נכון להרגע ניתן לקבל אצלי עימוד עם האיכות של תג בתוכנת אינדזיין,

נערך לאחרונה ב:

אברהם

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
דבר נוסף שחסר לי באינדזיין זה לראות סימון של הורדת טקסט ושינויי מרווח אחרי פסקה בהצגת תווים נסתרים, כמו שבתג יש לך כאלה סימונים, זה יכול לעזור בתיקונים שניים לראות איפה שינית בעימוד הראשון,

אתה מכיר את הלחצן הזה?
1604483029639.png

lab

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
הם בודקים הצבעות לפי כתובות ip?
איך הם בודקים שלא מצביעים מאותו מקום כמה פעמים?
ואידך זיל גמור....

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
למי שאין מנוי בענן שלהם, אלא תוכנת אינדיזיין מותקנת ע"י התקנה חיצונית :rolleyes:
גם הוא יכול להצביע?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה