מעונינת ללמוד הנדסת תוכנה משהו יכול לעזור?

ג פלג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
איפה אפשר ללמוד מסלול שיהיה מקוצר מצד אחד אבל אפקטיבי מצד שני? יכולים להמליץ?

אציין, שאינני בחורת סמינר, ויש לי זמן, כסף וכח להשקיע
אבל אין לי ענין לעשות תואר, כי אמרו לי שזה מילא לא מה שיקדם אותי בשוק התעסוקה.
אני מהמרכז.

nach

משתמש צעיר
מעונינת ללמוד דווקא במסגרת לימודים (שיעורים וכו') או אפילו בלמידה עצמאית?

nach

משתמש צעיר
קורסים באינטרנט למשל המסלול של freeCodeCamp
או קורסים בUdemy
המחיר אם בכלל אפסי
כמובן צריך אנגלית, ולהשקיע...
אני לומד ב codecademy וממש נהנה הכל מאוד ברור ומובן , כנ"ל בענין האנגלית , תקחו את הקורסים שבחינם לפחות להתחלה אין צורך בזה, אם מישהו מעוניין שיכתוב ואעלה כאן כמה המלצות בענין הזה,
https://www.codecademy.com/

ג פלג

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
תודה לכל המגיבים,
מעונינת בקורס שאני אבין את הבסיס טוב,
ומשם אוכל להתפתח..
ממליצה על לימודים בבית המורה של שצ'רנסקי,
למדתי שם לפני שנה וחצי
יוצאת בכללי עם ידע שנדרש לעבודה
ובשונה מהרבה מקומות מאוד עוזרים שם בהשמה

כמה זמן הלימודים בשצרנסקי?
בנות מהקורס שלכם מסודרות בעבודה?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
איפה אפשר ללמוד מסלול שיהיה מקוצר מצד אחד אבל אפקטיבי מצד שני? יכולים להמליץ?

אציין, שאינני בחורת סמינר, ויש לי זמן, כסף וכח להשקיע
אבל אין לי ענין לעשות תואר, כי אמרו לי שזה מילא לא מה שיקדם אותי בשוק התעסוקה.
אני מהמרכז.

קחי בחשבון שאע"פ שבוודאי אפשרי להתקבל לעבודה בהייטק (בעיקר בתחומי פיתוח WEB) גם למי שאין תואר, אבל בד"כ קשה לו יותר למצוא עבודה ראשונה בלי ניסיון.

אני לומד ב codecademy וממש נהנה הכל מאוד ברור ומובן , כנ"ל בענין האנגלית , תקחו את הקורסים שבחינם לפחות להתחלה אין צורך בזה, אם מישהו מעוניין שיכתוב ואעלה כאן כמה המלצות בענין הזה,
https://www.codecademy.com/

שאלה: אתה מכיר אישית (לא מסיפורים מהאינטרנט) מישהו שלמד רק משם (ולא בשום קורס פרונטלי/הכשרה מקצועית/תעודת מהנדס וכו') והתקבל לעבודה?

ynigun

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
קחי בחשבון שאע"פ שבוודאי אפשרי להתקבל לעבודה בהייטק (בעיקר בתחומי פיתוח WEB) גם למי שאין תואר, אבל בד"כ קשה לו יותר למצוא עבודה ראשונה בלי ניסיון.

שאלה: אתה מכיר אישית (לא מסיפורים מהאינטרנט) מישהו שלמד רק משם (ולא בשום קורס פרונטלי/הכשרה מקצועית/תעודת מהנדס וכו') והתקבל לעבודה?
א. תמיד אפשר לעבוד עצמאי
ב. תיאורטית אפשר ללמוד תואר גם אחרי לימוד עתמי
ג. לכאורה אם אתה מצליח לעשות עבודות טובות לבד זה אמור לעזור בקבלה לעבודה (אני אומר את זה מהשערה)

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
א. תמיד אפשר לעבוד עצמאי
ב. תיאורטית אפשר ללמוד תואר גם אחרי לימוד עתמי
ג. לכאורה אם אתה מצליח לעשות עבודות טובות לבד זה אמור לעזור בקבלה לעבודה (אני אומר את זה מהשערה)

א. עצמאי, בכל מקצוע שלא יהיה, זה רעיון נחמד מאוד, בפועל זה יכול להיות קשה אם אין לך לקוחות, ומי אמר שיהיו לך לקוחות? (אני (גם) עצמאי....). ובינינו כמה כבר אתה חושב שצריכים עוד עצמאיים בפיתוח אתרים... היום כל ילד שלמד בג'ון ברייס מקים "סוכנות מדיה", ויותר מזה, כל אחד יכול להקים לעצמו אתר בכמה ימים בWIX וכדו', השוק צפוף רבותיי, אשרי מי שזוכה, אבל לא לשם הולכים הדברים...

ב. תיאורטית אפשר להיות גם טייס במעבורת חלל. מה זה משנה אם תיאורטית או לא? בפועל אני ראיתי שיותר קשה לבוגרי קורסים/לימוד עצמי להתקבל לעבודה ראשונה, מאשר לבוגרי תואר.

ג. לא לכאורה, באמת פרוייקטים אישיים אמורים לעזור בקבלה לעבודה. בשונה ממך, אני הק' אומר זאת מידיעה (על עצמי ועל אחרים). ועדיין - מי שלמד בקורסים האלה ובאינטרנט וכדו', אמנם יש כאלה שהתקבלו לעבודה, אבל הם היו צריכים להוכיח את עצמם הרבה יותר מאשר מי שלמדו לתואר באוני' נחשבת וכדו' ובאו עם גליון ציונים יפה ועבודת גמר מרשימה.

הבהרה חשובה מאוד: אין בדבריי שום כוונה לדחוף מאן דהוא/היא ללמוד באוניברסיטאות ומכללות נגד דעת רבים מגדו"י שליט"א וזצ"ל שראו זאת בשלילה, אני רק מציין עובדות בשטח כפי שאני רואה אותם, וזאת כדי שנשות ואנשי חיל לא יפתחו תקוות שווא. אדרבה, אם יש מישהו שיש בידו נתונים להפריך את דברי, אשמח מאוד למצוא שאני טועה.

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה צודק שתואר עדיף.
אבל מול קורס בבית המורה או בשאר מקומות בהחלט יתכן שלימודים באינטרנט שווים או עדיפים מכמה בחינות.
נ.ב. בנוגע למי שמצא עבודה אחרי כאילו קורסים תקרא את הכותרת כאן

מתוכנתת

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
אתה צודק שתואר עדיף.
אבל מול קורס בבית המורה או בשאר מקומות בהחלט יתכן שלימודים באינטרנט שווים או עדיפים מכמה בחינות.

אשמח לשמוע גם- למה לימודים באינטרנט עדיפים על קורס בבית המורה וכד'? מאיזה בחינות?

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אתה צודק שתואר עדיף.
מה הראיה משם? כל אחד מקדם את עצמו... (שוב, אני לא פסימיסט או מדבר בתור אחד שנכשל (אדרבה, אני הלכתי בשיטה הזו) - אני פשוט מכיר את המצב בשטח, וזה בהחלט אפשרי, רק קצת יותר קשה).
כמו כן, המצב בארה"ב קצת שונה מכאן.

אשמח לשמוע גם- למה לימודים באינטרנט עדיפים על קורס בבית המורה וכד'? מאיזה בחינות?

אין כמעט משהו שהקורס ילמד אותך, ולא תמצאי אותו באינטרנט (למעט אולי הייתרון של הלימו בשפה העברית). הרי בסופו של דבר מאיפה המורה שלך שואבת את הידע שלה? מהאוויר? מאיזו כת מתכנתים סודית?

yitzhak123

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
א. כסף, לימודים באינטרנט הם חינמיים או כמעט חינמיים.
ב. לימודים בקצב שלך, כולל אפשרות ללמוד לאט יותר לחזור על קטעים שפחות הבנת ועוד.
ג. בחירת מה שאתה לומד, אפשר ללמוד את החומר הרלוונטי יותר ולדלג על מה שפחות, יש לציין גם שהרבה פעמיים החומר בקורסים באינטרנט מעודכן יותר מהחומר בקורסים בארץ שלוקח זמן עד שמתעדכנים.
ד. קורסים בנושאים שלא מלמדים, נושאים ברמה גבוהה וכדו'.

macro

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ממש לא נכון לומר שקשה להתקבל לשוק העבודה בהיי טק ללא תואר!
מידי שנה יוצאות מאות בנות שעוברות הכשרה בסמינרים החרדיים- ללא תואר
והם משתלבות מצוין בשוק העבודה.

זה נכון ש:
1. יש מקומות שמקבלים רק בעלי תואר- בעיקר מקומות ממשלתיים- אבל יש הרבה שלא.
2. בעבודה ראשונה בד"כ מנצלים את החרדיות שגם תואר אין להן והן מקבלות משכורות זעומות יחסית לרמת השכר המקובלת בשוק זה.
3 אחרי שצברת נסיון של שנתיים - כמעט ברוב המקומות אין משמעות לתואר - הנסיון חשוב מהתואר ואז משתלבים מצוין בשוק העבודה ויש ביקוש ומגיעם למשכורות מצוינות.
ברור שאנו כחרדים האפשריות שלנו מוגבלות במיוחד אם אנחנו שומרים על העקרונות. אבל זה לא קשור לתואר מלבד זה שאני מבינה שאלו שמוציאות תואר הם גם יותר פושרות מבחינת עמידה על עקרונות נוספים וממילא השוק שלהם יותר רחב.
אני כותבת את הדברים מהכרת השטח ולא דברים בעלמא...

A V I

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
צילום מקצועי
בהנחה ותחליטו לבסוף ללמוד עצמאית, עדיף ללמוד מהאתרים המצורפים כאן. כיוון שהיתרון שלהם הוא בעברית.
קורס פייתון של מערך הסייבר הלאומי (חינם אך עבור תשלום סמלי ניתן לקבל תעודה)
https://campus.gov.il/course/course-v1-cs-gov_cs_selfpy101/

קורס מדעי המחשב ותכנות בפייתון של אוניברסיטת תל אביב (חינם אך עבור תשלום סמלי ניתן לקבל תעודה)
https://campus.gov.il/course/course-v1-tau-acd_tau_cs101x/

קורס פייתון למתקדמים של המרכז לחינוך סייבר (חינם, אך אין תעודה)
https://campus.gov.il/course/course-v1-cs-gov-cs-nextpy102/

קורס ++C של בסמ"ח (חינם, אך אין תעודה)
https://campus.gov.il/course/course-v1-basmach-pc264/

שתים

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
הנושא הזה טוחן מים כבר.
רק אומר כדי לתת לכם אינדיקציה שאני - בתור סטודנטית במכללה בכלל לא נחשבת - באמצע שנה שניה כבר ניגשתי למשרות בחברות הכי גדולות בארץ וב"ה גם התקבלתי למשרה מעולה עם שכר שאפשר רק לחלום עליו.
איך זה קרה? פשוט מאוד. ברגע שאתם סטודנטים במכללה רגילה, המגייסים מסתכלים על הממוצע ציונים ותו לא.
שום תיק עבודות שום כלום.
והראיונות ג"כ לא משהו קשה במיוחד.
אז באיזשהו מקום כשאתם רוצים ללמוד תכנות ורוצים לקבל עבודה טובה - ההשתדלות הכי טובה היא להכנס למוסד מוכר כי זה מה שפותח את השערים תכלס'.
וברגע שאתם במוסד - ויש לכם מורים שמסבירים ועוזרים - כבר לא כ"כ קשה לקבל ממוצע טוב. זה בסה"כ להקשיב ולהשקיע ולעשות תרגילים. מי שפועל כך - מצליח בסיע"ד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה