מעוניינת לפתוח עוסק פטור, האם יש עניין ללכת דווקא לרו"ח או שמספיק יועץ מס?

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מספיק יועץ מס---
אני יש לי עוסק פטור כבר כמה שנים אצל יועץ מס.
לא יודעת מה ההבדלים אבל לא צריך בשביל עוסק פטור

רחלד

משתמש רשום
בהחלט שמספיק יועץ מס,
יועץ מס מטפל בעצמאים ושכירים, וכשמו כן הוא מומחה למסים.
רואה חשבון בנוסף מטפל בחברות בע"מ
אשמח שתפני במייל racheldymas וגימייל
בהצלחה

klik's

משתמש מקצוען
בדיוק כתבתי לך את דעתי כאן

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
מה הבדל בינהם לעניין זה?
לעצמאיים אין הבדל הין רואה חשבון ליועץ מס שניהם מייצגים במידה שווה מול הרשויות.
יש בפורום כאן הרבה חומר והרבה דעות לכאן ולכאן.
אין לאף אחד את הזכות להחליט עבור מישהו אחר ולפעמים עלול לגרום לו נזק, כי מה שמתאים למישהו אחד לא תמיד מתאים למישהו אחר.
אני הבוקר רואה במייל הודעה מאחד שאין לה מייצג כבר כמה שנים ועושה הכל בעצמה. שהגישה את הדוח לא באופן הנכון ולכן לא קיבלה את ההחזר מס המגיעה לה שכ"כ חיכתה לו.
אז יכול להיות שיש מי שיודע ומבין ולומד מהר בדיוק מה ואיך צריך להגיש וזה בסדר אבל לא כל אחד מתאים לזה לדעתי...

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
ממליצה בחום לא לפתוח לבד וללכת למייצג.
יכול למנוע הרבה עלויות וטרדות וקנסו וכדו'.

צופנוי

משתמש מקצוען
דווקא לסגור תיק לא אמור להיות דבר מסובך. יש כמה טופס למלא למ"ה ולב"ל, ובמע"מ בהצהרת עוסק פטור יש אופציה לסמן על סגירת תיק.
אבל בטיפול השוטף חשוב ממש להיות מטופלים אצל יועץ מס/רו"ח (יועץ מס מספיק בשביל עוסק פטור, ולמען האמת נתקלתי בהרבה רו"ח שמתמחים יותר בחברות ופחות בעצמאים ולכן עושים הרבה טעויות).
הענין הוא לא רק הגשת דו"ח שנתי (שגם זה משמעותי מאד בשביל לדעת אילו הוצאות מוכרות וכו'), אלא גם טיפול מול ביטוח לאומי ועוד.

לאה רוזן

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
מאד מעניין
יש פה כאלו שאומרים שזה לא בעיה ואפשר לעשות הכל לבד וזה לא סיפור מסובך,
וחלק סוברים שלא לזוז בלי יועץ מס או רואה חשבון.
די קיצוני ומאד לא מוחלט...
אולי זה כמו בכל דבר בחיים.

צופנוי

משתמש מקצוען
לדעתי ההבדל הוא כזה:
מי שאומר שאפשר לעשות הכל לבד וזה לא סיפור מסובך, מסתבר שהוא עוסק פטור שמגיש לבד ועד היום לא היו לו בעיות או שהוא פשוט לא מודע לבעיות.
מי שאומר שחשוב מאד יועץ מס או רו"ח הוא אחד מהשניים: 1. יועץ מס או רו"ח 2. עוסק פטור שהסתבך עם רשות המיסים או ביטוח לאומי.
אני מאמינה שיש עוסקים פטורים קטנים מאד שבאמת יכולים להגיש את הדו"ח בעצמם. אבל פתיחת עוסק פטור לא מסתכמת בהגשת דו"ח שנתי, יש לזה השלכות משמעותיות יותר למשל בביטוח לאומי או הגשת הצהרת הון ועוד.
(גילוי נאות: אני יועצת מס, וכל מה שרשמתי היה מנסיוני עם הרבה מקרים כאלה).

ג'ירפה

משתמש פעיל
אדם פרטי שמחזיק לבד עוסק פטור, ומנהלו באופן עצמאי, אינו מודע למה שמפסיד, שיכול לקבל זיכויי מס החזרים וכדו', ואולי אין לו בעיות, אבל אין לו מושג בכלל מה שהוא מפסיד.

זוהי דעתי.

אוהבת לדעת

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אדם פרטי שמחזיק לבד עוסק פטור, ומנהלו באופן עצמאי, אינו מודע למה שמפסיד, שיכול לקבל זיכויי מס החזרים וכדו', ואולי אין לו בעיות, אבל אין לו מושג בכלל מה שהוא מפסיד.

זוהי דעתי.
נכון מאד!!!
מנסיון כואב

צופנוי

משתמש מקצוען
נכון במרבית המקרים.
אם לעוסק פטור יש הכנסות שאינן מגיעות לחבות במס, ואין לו הכנסות נוספות, לא יכול לקבל שום החזרים או זיכוי ממס, מפני שלא שילם...
כל מקרה לגופו.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
אולי נוכל להגדיר זאת כך:
מי שלוקח אחריות - ממליץ על איש מקצוע
מי שלא לוקח אחריות - ממליץ לעשות לבד

אגב, אני נוגע אז אל תתחשבו כ"כ במה שאני כותב. אבל לשם המחשה כל מי שביקש ממני עזרה בנוגע למענק (לא מיוצגים שלי) קיבל הדרכה מפורטת איך לעשות את זה לבד וגם נתתי שירות של עדכון חשבון בנק בזמנו כשלא יכלו לעשות זאת לבד.
כי הגשת בקשה למענק זה משהו טכני לגמרי ונועד להיעשות ע"י הנישום בעצמו דווקא.
בשונה מהתנהלות מול הרשויות (פתיחת תיקים, דיווחים, שינוים וכדו') שהתנהלות לא מקצועית עלולה לעלות ביוקר

CPA

משתמש פעיל
  • יש את אלה שלא אוהבים ניירת והמילים 'מס הכנסה' ו'מע"מ' לא עושים להם טוב - זה ברור והמייצגים צריכים לתת להם שקט וביטחון בנושא.
  • יש את אלה שלא אוהבים ניירת, אך המילים 'מס הכנסה' ו'מע"מ' רק מכניסים בהם מרץ ובטחון יתר מה שגורם לטעויות.
  • יש את אלה שרואים את הטיפול מול הרשויות כחלק אינטגרלי מהעסק, משקיעים ולומדים את הנושא (לכן לא יודו שזה לוקח מהם קצת מרץ)
  • לעומתם יש את אלה שמתרכזים נטו בעסק ובצמיחה ונותנים לבי שמתמקצע ומכיר את נדבכי הוראות החוק והתקנות השונים. הוכחתי חדשות לבקרים לנישומים שכספם למייצג הושב להם בצורה כזו או אחרת. נושאים בולטים בכך:
  1. תיקון שומות אחורה וזה לאחר שהיה להם מייצג אז כל שכן שלא...​
  2. שכ"ד למגורים​
  3. ניצול אופטימלי של הפרשות לפנסיה וכד' בן שני בני הזוג (ובכלל לא העתקה של טופס 106 כמו תוכי)​
  4. ניירות ערך​
  5. תזכורת למענק עבודה​
  6. ניצול נק' זיכוי​
  7. ליקוי למידה/השתתפות בן זוג בהכנסות​
  8. דמי לידה​
  9. נכות לא על אף אחד מישראל​
  10. תיקון 190 פנסיה​
  11. פריסת מענקי פרישה​
  12. ועוד ועוד​

NetWorking

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
אפשר בהחלט לנהל לבד גם לעוסק מורשה וק"ו לעוסק פטור. ומס הכנסה אפילו מסייעים לכם בהגשת הדוחות (יש לשכות הדרכה של מס הכנסה, ואולי בניגוד לסטיגמה הם דוקא נחמדים ;)).
אבל כנראה שזה לא מתאים לכל אחד, אם יהיו לכם שאלות במהלך השנה, למי תפנו?
ויש גם תוכנות הנהלת חשבונות שמציעים ליווי ותמיכה של רואי חשבון, שאתם מזינים את ההוצאות לתוך המערכת שלהם והם עושים לכם את כל העבודה (תוכנה לדוגמא ucan2 ).
גם אם בחרתם ללכת ליועץ מס /רוח, עדיין זה העסק שלכם, תהיו ערניים ואם משהו לא ברור לכם בקשו תשובות... בהצלחה!

mina

משתמש מקצוען
@לאה רוזן . אתן לך סתם דוגמא...(אמיתית)
יש לי חברה שהיא עוסקת פטורה. בחורה מוכשרת מאוד.
ופתחה לבד את התיק. טיפלה הכל בעצמה. ואף הגישה דוח. באמת בחורה מאוד מוכשרת..
אלא מה שפתאום תקופה אחרי שהיא הגישה את הדוח קיבלה התרעה על חוב של 7,000 ש"ח!!
לא זוכרת בדיוק מה מו מי... באה אלינו. העבירה את הטיפול אלינו. אמרה שלא רוצה לקחת את האחריות שהיא עושה טעויות. לא רוצה לקחת אחריות שתפספס דבר או שניים שיגרמו לה נזק.
(אנחנו כמובן גם ביקשנו ביטול קנס והכל...)
לפעמים זה נראה פשוט עד....

CPA

משתמש פעיל
שכחתי לציין שזו הוצאה מוכרת למי שמשלם מע"מ ו/או מס ו/או ביטוח לאומי ולמעשה ההוצאה נטו יותר קטנה גם אם הם במקביל שכירים. אך כמו שכתבתי גם לע.פ. שאינו עונה להגדרה בב"ל זה חוזר בצורה כזו או אחרת.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה