דרוש מידע מעון מסרב לרשום ילד לשנת הלימודים תש"פ

קצרה

משתמש מקצוען
מעניין אותי אז מה אתן עושות כדי להבטיח שלילד כן תיהיה מסגרת שנה הבאה?
השנה נשארתי כמעט בלי מסגרת בכלל בשנייה האחרונה בנס התפנה איזה מקום במשפחתון רחוק מאוד ורשמתי לשם.
אני לא מעדיפה משפחתון בגלל ימי שישי - אז מה עושים?

אני רושמת כבר לתינוקיה 0 ובערך מרגע הלידה - בדרך כלל שם יש יותר מקום .
אבל באמת היום כשברוך השם יש לי הרבה ילדים - אז המצב קל יותר כי ההכנסה לנפש יורדת ומדרגת אותי קדימה בתינוקיה.
ובילדים הגדולים שלי- אז הביקוש העיקרי בתינוקיות היה רק למשפחתונים - ושם באמת לא עברתי ועדות קבלה - ושלחתי למעונות...

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
מעניין אותי אז מה אתן עושות כדי להבטיח שלילד כן תיהיה מסגרת שנה הבאה?
השנה נשארתי כמעט בלי מסגרת בכלל בשנייה האחרונה בנס התפנה איזה מקום במשפחתון רחוק מאוד ורשמתי לשם.
אני לא מעדיפה משפחתון בגלל ימי שישי - אז מה עושים?
בעיה מאוד קשה שעדיין לא מצאתי לה פתרון

פרקטית

משתמש מקצוען
אבל באמת היום כשברוך השם יש לי הרבה ילדים - אז המצב קל יותר כי ההכנסה לנפש יורדת ומדרגת אותי קדימה בתינוקיה.
ובילדים הגדולים שלי- אז הביקוש העיקרי בתינוקיות היה רק למשפחתונים - ושם באמת לא עברתי ועדות קבלה - ושלחתי למעונות...
ב"ה עד כה הייתי עם התינוקות שלי בבית בשנתם הראשונה אז תמיד יצא לי להרשם רק בשנה השנייה שאז הכל מפוצץ!

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
@קצרה קדם כל עצם ההמלצה שלך להורים נואשים עד כדי שהם מתעקשים לרשום למעון למרות שהסכוי שואף ל-0 לחפש מקומות אחרים. היא זלזול באותם אנשים. אתה באמת חושב שצריך להגיד להם את זה? הם ירשמו למקומות אחרים גם בלי ההמלצה שלך, ואגב במקומות רבים גם המקומות האחרים הסכוי שואף ל-0. וחלק גדול מההורים שאתה מדבר עליהם ישארו ללא מסגרת של התמת לא בגלל שהם לא שמעו להמלצה שלך אלא פשוט כי המעט לא מכיל את המרובה. אבל את ההשתדלות שלהם הם יעשו ולו בשביל ההרגשה הטובה. וזה התנשאות מאלו שבפנים לנפנף אותם הלאה כדי לדאוג לעצמם (ואגב אני השנה דווקא מאלו שבפנים)
לא מתוכחת איתך לגבי הממשיכים. אני קבלתי מסמכים אחרים, ואחרי שכתבתי את ההודעה שלי נזכרתי שחלק מהפעוטות גם עולים ישר לגני עיריה (ילידי סוף שנה) כך שזה עוד כמה מקומות שמתפנים. אבל זה באמת תלוי בכל כך הרבה פרמטרים וגם כל מעון לגופו.
לגבי המסמכים לדעתי אתה מבלבל בין מסמכים לועדת קבלה לבין מסמכים לקבלת דרגה. ספור שונה לחלוטין.
מדי שנה אני מגישה מסמכים לועדת קבלה וזה ענין פרוצדורלי נורא פשוט, אף אחד לא בודק לעומק, כל עוד יש לך את המסמכים שרשומים ברשימה הכל בסדר. גם הטווח שהם נותנים לתלושים הוא גדול ומספק. פשוט צריך הבנת הנקרא וללכת לפי ההוראות ואז הכל בסדר.
חוץ מזה שדווקא הורים ממשיכים מה הבעיה לגייס מסמכים שממילא תדרש להם, מי שמסכן זה כל אותם אלו שעל סכויון קלושון להתקבל הם נדרשים למאמצים האלו. האחרים פשוט מקדימים את המאוחר.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
זה אם התמזל מזלך ללדת בתאריך המתאים. ילידי מרץ והלאה למשל משנה שעברה שפספסו את הרישום שנה שעברה .נאלצו לשלם שנה שלמה מסגרת פרטית והשנה הם כבר בגיל רישום לפעוטות.

פרקטית

משתמש מקצוען
לא נראה לי שמבטלים
ברישום למעון צריך לציין אם נרשמת למעון אחר ומה העדיפות של כל מעון וכתוב שם שבמידה וב2 המסגרות תתקיימנה וועדות קבלה יתבטל רישום כפול.
מה שהבנתי שאי אפשר לעבור פעמיים וועדת קבלה ב2 מעונות אחרים אלא רק פעם אחת.

קצרה

משתמש מקצוען
ברישום למעון צריך לציין אם נרשמת למעון אחר ומה העדיפות של כל מעון וכתוב שם שבמידה וב2 המסגרות תתקיימנה וועדות קבלה יתבטל רישום כפול.
מה שהבנתי שאי אפשר לעבור פעמיים וועדת קבלה ב2 מעונות אחרים אלא רק פעם אחת.

רק אחרי שהתקבלת ל-2 מעונות עלייך לבטל את אחד הרישומים תוך X ימים.

קצרה

משתמש מקצוען
זה אם התמזל מזלך ללדת בתאריך המתאים. ילידי מרץ והלאה למשל משנה שעברה שפספסו את הרישום שנה שעברה .נאלצו לשלם שנה שלמה מסגרת פרטית והשנה הם כבר בגיל רישום לפעוטות.

נכון לגמרי .
ראית את הציטוט שלי לההוא ממשרד התמ"ת - פניתי אליו בדיוק בנושא הכאוב הזה - והתשובה שקיבלתי הוכיחה כמה זה "אכפת" להם.

דרך אגב יש מעונות שיש להם הרבה תינוקיות (מה שגורם אחר כך שכיתות בוגרים ופעוטות יסגרו מממשיכים). התינוקיה הקטנה ביותר של כאלו מעונות פתוחה הרבה פעמים על בסיס מקום פנוי - ומיד בתום הרישום אפשר "לתפוס תור" אצל המנהלת על החשבון...

קצרה

משתמש מקצוען
@קצרה קדם כל עצם ההמלצה שלך להורים נואשים עד כדי שהם מתעקשים לרשום למעון למרות שהסכוי שואף ל-0 לחפש מקומות אחרים. היא זלזול באותם אנשים. אתה באמת חושב שצריך להגיד להם את זה? הם ירשמו למקומות אחרים גם בלי ההמלצה שלך, ואגב במקומות רבים גם המקומות האחרים הסכוי שואף ל-0. וחלק גדול מההורים שאתה מדבר עליהם ישארו ללא מסגרת של התמת לא בגלל שהם לא שמעו להמלצה שלך אלא פשוט כי המעט לא מכיל את המרובה. אבל את ההשתדלות שלהם הם יעשו ולו בשביל ההרגשה הטובה. וזה התנשאות מאלו שבפנים לנפנף אותם הלאה כדי לדאוג לעצמם (ואגב אני השנה דווקא מאלו שבפנים)
לא מתוכחת איתך לגבי הממשיכים. אני קבלתי מסמכים אחרים, ואחרי שכתבתי את ההודעה שלי נזכרתי שחלק מהפעוטות גם עולים ישר לגני עיריה (ילידי סוף שנה) כך שזה עוד כמה מקומות שמתפנים. אבל זה באמת תלוי בכל כך הרבה פרמטרים וגם כל מעון לגופו.
לגבי המסמכים לדעתי אתה מבלבל בין מסמכים לועדת קבלה לבין מסמכים לקבלת דרגה. ספור שונה לחלוטין.
מדי שנה אני מגישה מסמכים לועדת קבלה וזה ענין פרוצדורלי נורא פשוט, אף אחד לא בודק לעומק, כל עוד יש לך את המסמכים שרשומים ברשימה הכל בסדר. גם הטווח שהם נותנים לתלושים הוא גדול ומספק. פשוט צריך הבנת הנקרא וללכת לפי ההוראות ואז הכל בסדר.
חוץ מזה שדווקא הורים ממשיכים מה הבעיה לגייס מסמכים שממילא תדרש להם, מי שמסכן זה כל אותם אלו שעל סכויון קלושון להתקבל הם נדרשים למאמצים האלו. האחרים פשוט מקדימים את המאוחר.

אני כן חשבתי שאני צריכה להגיד את זה - כי אני כן פגשתי כאלו שלא מבינים את זה ולא מוכנים לרשום במקביל גם למעון שיש להם בו סיכוי טוב יותר (ואחרי האי קבלה - כבר גם בו מי שנרשם בזמן כבר קודם לכולם..).
אני לא חושבת שזה מזלזל להציע למישהו עצה טובה לקחת בחשבון שהמנהלת בכל זאת אמרה אמת.
אני אחזור ואומר - לא הצעתי לאף אחד לא להשתדל ולנסות. הצעתי להשתדל בכפול - גם לרשום וגם להאמין למנהלת שאין לה אינטרס נגדו - אלא באמת מתחשק לה לחסוך לעצמה את הוועדה.
מי שנפגע מזה או הרגיש זלזול עימו הסליחה.

אני אישית מרגישה בנושא הזה שמדובר ביד שמיים לגמרי - ולכן אני קודם כל ולפני הכל פשוט מתפללת על זה הרבה.

לוועדת קבלה יש להגיש את כל המסמכים הנדרשים למעשה לקבלת דרגה.
זה ממש לא בשביל הפרוטוקול והפרוצדורה - ועדת הקבלה באמת מדרגת את הילדים לפי סדר מוגדר מראש ואחרי שעוברים את הממשיכים והרווחה והאחים - מתחילים עם אמהות עובדות 40 שעות ומדרגים לפי שכר לנפש.
שמה חשוב הרבה יותר כל פרט מאשר בקבלת הדרגה.
מעבר לזה שמי שלא הגיש את כל המסמכים שנדרשים לצורך קביעת הדרגה - עובר אוטומטית לסוף הרשימה.

קצרה

משתמש מקצוען
ממה שהבנתי משרד הכלכלה מבטל רישום כפול למעון.
הוא לא נותן להשתתף ב2 וועדות קבלה.
אשמח לדעת שזה לא נכון.

לפי הרישום באתר משרד התמ"ת זה לא נכון.

בנוהל ועדות קבלה יש סעיף שמפרט במדויק מה יקרה עם ילד שהתקבל ב-2 מעונות (ההורים ידווחו בתוך כמה ימים למנהלת המעון על בחירתם - אחרת התמ"ת יבחר עבורם איזה מעון)

קצרה

משתמש מקצוען
ב"ה עד כה הייתי עם התינוקות שלי בבית בשנתם הראשונה אז תמיד יצא לי להרשם רק בשנה השנייה שאז הכל מפוצץ!

השנה השניה היא הכי קשה
בשנה השלישית יש יותר סיכוי.
יש לי תאוריה שהסיבה היא כי השנה השניה במעון היא שנה הכי פחות רווחית למנהלי המעון .
ואני מתכוונת לכל הילדים שנולדו לפני יוני.
בתקציב יש עבורם תקציב "פעוט" שהוא תקציב נמוך משל תינוק. מצד שני התקן של מספר ילדים לגננת נמוך מאצל הבוגרים.
מה שגורם ששווה למנהלים לפתוח יותר כיתות בוגרים - ולדחוף לשם גם קטנים יותר בגלל שהם ממשיכים והכיתת ביניים הופכת להיות תמיד מפוצצת מממשיכים.
אם משרד התמ"ת יקבע 3 דרגות מחיר - אולי יהיה שיפור.

דרך אגב זו תאוריה שלי בלבד - לא בדקתי אותה עם אף אחד.

חחח

משתמש סופר מקצוען
ת'אמת שאני התעסקתי עם משפחתונים
אך בעוד שכל שנה יש 3 שלבים
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. ממשיכים במשפחתונים אחרים ואחים
3. כלל הציבור

השנה היה רק 2 שלבים:
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. כלל הציבור

ובית יעקב הסבירו שאלו הוראות התמת
אולי רק במשפחתונים. במעונות עדיין קיים הנוהל של אח לילד ממשיך קודם.

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
את מנוסה בתמ"ת ??
למה תמיד כשאני מגישה אני עושה את זה בדחילו ורחימו וצריכה להגיש ת"ז + 3 תלושים + אישור מעסיק (ולבדוק היטב שהוא מדויק ומתאים בדיוק לתלוש והיא לא טעתה בהבנה וכתבה לא נכון בגלל הנוהג הרווח היום של רישום השעות בתלוש חודש אחרי) + אישור כולל + אישור כולל עם סכום + אישור רישום תוך ווידוא שהכל מלא ואין חסר - אחרת אני מקבלת את זה חזרה ....?????? (ושלא לדבר אם נעבאך בטעות אני הייתי בחופשת לידה בחודשים ה"לא נכונים" )

ל
את זה תצטרכי לעשות בכל מקרה כדי לקבל דרגה.
אלא אם כן את מתכוונת לשלם מחיר מלא?

קצרה

משתמש מקצוען
את זה תצטרכי לעשות בכל מקרה כדי לקבל דרגה.
אלא אם כן את מתכוונת לשלם מחיר מלא?

:(
רק שהחכמים דורשים חודשים שונים בוועדת קבלה ובקבלת דרגה.
בקבלת דרגה צריך 3 חודשים רצופים החלי מינואר בדווקא.

וחוצמיזה שלא כל מה שקיבל הפקיד של ועדת הקבלה יקבל גם הפקיד של קבלת דרגה. כל אחד ומה שבא לו מחליט שם מה לקבל ומה לא..
ודבר נוסף הוא שלוועדת קבלה יש רק אופציה אחת להשלמת מסמכים.. אין לך את כל הזמן של הלוך וחזור של דירוג ....

מה שכן - ממשיכים לפחות עד לשנה שעברה - נדרשו להגיש רק אישור רישום וחתימה שהילד ממשיך. באחריות מנהלת המעון היה להגיש את יומני הנוכחות.

קצרה

משתמש מקצוען
המצב הזוי ביותר
אצלנו בשכונת רמות א המצב של המעונות צועק הצילו...
הלכתי ל 3 מעונות לרשום את הבת שלי לשנה הבאה ובכולן היתה התשובה:
"הכל מלא, חבל על המאמצים של הרישום..."
נראה לי שאם יפתחו 5 מעונות חדשים ברמות, תוך יומיים הכל יהיה מלא עד אפס מקום....
חבל שא אחד לא חושב על זה, זו גם הכנסה לא רעה בכלל...

בטח שחושבים על זה
רק צריך מבנה צמוד קרקע.. בבני ברק למשל זה כמעט בלתי אפשרי.
בירושלים גם צריך לפתוח תחת רשת ככה אומרות השמועות שאחרת תוקעים לך מקלות בגלגלים.

צריך מלבד חוש ניהול - חוש מתאים למריבות אין קץ מול משרד התמ"ת.
צריך להשקיע הון תועפות בבינוי וציוד ובבדיקה מקצועית שהתכנון תואם פרוגרמה - ורק אז בא משרד התמ"ת לבדוק את המבנה. תארי לך שאחרי כל זה - התמ"ת מחליט שהמבנה לא מתאים כלל (וכבר היו דברים מעולם...).
האישור של התמ"ת יכול לקחת שנים.. בלי גוזמה בכלל . ולדרוש עוד ועוד השקעות. וכל הזמן הזה כל ההשקעה תלויה ועומדת. ואחר כך גם אם עוברים את כל המשוכות יקח כמה שנים של עבודה רק להחזיר את ההשקעה.

צריך הרבה אומץ , סבלנות ותעוזה כדי לפתוח מעון.

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
בטח שחושבים על זה
רק צריך מבנה צמוד קרקע.. בבני ברק למשל זה כמעט בלתי אפשרי.
בירושלים גם צריך לפתוח תחת רשת ככה אומרות השמועות שאחרת תוקעים לך מקלות בגלגלים.

צריך מלבד חוש ניהול - חוש מתאים למריבות אין קץ מול משרד התמ"ת.
צריך להשקיע הון תועפות בבינוי וציוד ובבדיקה מקצועית שהתכנון תואם פרוגרמה - ורק אז בא משרד התמ"ת לבדוק את המבנה. תארי לך שאחרי כל זה - התמ"ת מחליט שהמבנה לא מתאים כלל (וכבר היו דברים מעולם...).
האישור של התמ"ת יכול לקחת שנים.. בלי גוזמה בכלל . ולדרוש עוד ועוד השקעות. וכל הזמן הזה כל ההשקעה תלויה ועומדת. ואחר כך גם אם עוברים את כל המשוכות יקח כמה שנים של עבודה רק להחזיר את ההשקעה.

צריך הרבה אומץ , סבלנות ותעוזה כדי לפתוח מעון.
היום באמת לא משתלם לפתוח מעון ויש הרבה בעלויות שמתחילות לסגור מעונות לא ריווחיים. זה נובע מכך שלתמ"ת יש דרישות חדשות לבקרים שמקטינות מאד את הרווח. לדוגמא במעונות חדשים לא מאושר בישול בגז אלא רק בחשמל מה שמעלה את ההוצאה במאות אחוזים ומגיע להוצאה חודשית של אלפי שקלים. ויש עוד דרישות בסגנון הזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה