דרוש מידע מעון מסרב לרשום ילד לשנת הלימודים תש"פ

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני הייתי מתלוננת.
ההסבר שהיא לא רוצה ועדת קבלה ולכן מונעת רישום עודף מקומם מאד ופלילי לחלוטין. אם תכניסו לשם את הילד הוא לא זה כבר החלטה אחרת (אפשר להתלונן באנונימיות, ולכאורה היא מונעת מעוד אנשים להכנס כך שאין לה דרך לדעת את מי "להעניש" ובכלל זה לא אישי נגדיכם אלא סתם לחסוך לעצמה פרוצדורה) אבל צדק צריך להעשות. ואם זה לא יעזור לכם זה יעזור לאחרים ואם זה לא יעזור לכם השנה זה יעזור בשנה הבאה, או בילד הבא.

קצרה

משתמש מקצוען
הילדים שלי במעון שבו המצב הוא - ממשיכים + אחים ממשיכים ומעט מקומות בתינוקיה. (אני מכניסה תמיד לתינוקיה , זו הדרך היחידה לחדור למעון הזה)

המנהלת מבהירה לכל הנרשמים שהיא כבר מילאה את המיכסה של כיתות הבוגרים והפעוטות בממשיכים - וחבל על הרישום שלהם.
אבל רושמת את מי שירצה. כי היא חייבת בחוק.

כל שנה ושנה מחדש אני מתפלאת על אותם ההורים שמשקיעים אנרגיות בבירור על המעון + רישום + ועדת קבלה + התסכול אחר כך כשלא מתקבלים לחפש מקום אחר כשכבר האופציות מלכתחילה נמוכות..
וגוררים את כל ההורים במעון ואת המנהלת לועדת קבלה מיותרת.

כל שנה אני מקבלת במייל הודעה מהתמ"ת - לכיתה זו התקבלו X ממשיכים ו-0 חדשים.
אבל כולם מתעקשים לנסות...
(שנה אחת כשמישהי בררה אצלי על טיב המעון , אמרתי לה שהמנהלת אומרת שאין מקומות בכיתה המבוקשת בכלל - אז היא אמרה לי "היא אומרת כי אין לה כוח לועדת קבלה וכי יש לה פרוטקציונרים , אין כזה דבר שיש 0 מקומות פנויים באמת אז אולי אני אכנס..")

עד שמשרד התמ"ת יציב אולי איזו פלטפורמה שתציג לכל מעון כמה מקומות יש וכמה ממשיכים כבר נרשמו - כולם ימשיכו להאמין שלהם יש סיכוי.

אם זו הסיבה שהמנהלת מנסה לדחות אותך - תעשה טובה לעצמך וגם אם אתה מתעקש לרשום או להתלונן - לפחות תדאג כבר עכשיו לרישום כפול במקום נוסף. היא לא מתנכלת סתם - קח בחשבון שייתכן ובאמת אין לה מקום והאנרגיה של ועדת הקבלה מתישה אותה לחינם.

נערך לאחרונה ב:

שרינה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
הילדים שלי במעון שבו המצב הוא - ממשיכים + אחים ממשיכים ומעט מקומות בתינוקיה. (אני מכניסה תמיד לתינוקיה , זו הדרך היחידה לחדור למעון הזה)

המנהלת מבהירה לכל הנרשמים שהיא כבר מילאה את המיכסה של כיתות הבוגרים והפעוטות בממשיכים - וחבל על הרישום שלהם.
אבל רושמת את מי שירצה. כי היא חייבת בחוק.

כל שנה ושנה מחדש אני מתפלאת על אותם ההורים שמשקיעים אנרגיות בבירור על המעון + רישום + ועדת קבלה + התסכול אחר כך כשלא מתקבלים לחפש מקום אחר כשכבר האופציות מלכתחילה נמוכות..
וגוררים את כל ההורים במעון ואת המנהלת לועדת קבלה מיותרת.

כל שנה אני מקבלת במייל הודעה מהתמ"ת - לכיתה זו התקבלו X ממשיכים ו-0 חדשים.
אבל כולם מתעקשים לנסות...
(שנה אחת כשמישהי בררה אצלי על טיב המעון , אמרתי לה שהמנהלת אומרת שאין מקומות בכיתה המבוקשת בכלל - אז היא אמרה לי "היא אומרת כי אין לה כוח לועדת קבלה וכי יש לה פרוטקציונרים , אין כזה דבר שיש 0 מקומות פנויים באמת אז אולי אני אכנס..")

עד שמשרד התמ"ת יציב אולי איזו פלטפורמה שתציג לכל מעון כמה מקומות יש וכמה ממשיכים כבר נרשמו - כולם ימשיכו להאמין שלהם יש סיכוי.

אם זו הסיבה שהמנהלת מנסה לדחות אותך - תעשה טובה לעצמך וגם אם אתה מתעקש לרשום או להתלונן - לפחות תדאג כבר עכשיו לרישום כפול במקום נוסף. היא לא מתנכלת סתם - קח בחשבון שייתכן ובאמת אין לה מקום והאנרגיה של ועדת הקבלה מתישה אותה לחינם.
כל מילה!!!זה מה שכתבתי,להנהלה אין משהו אישי,היא פשוט יודעת שהכל מלא כבר ממשיכים,

לואיזה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אני הייתי מתלוננת.
ההסבר שהיא לא רוצה ועדת קבלה ולכן מונעת רישום עודף מקומם מאד ופלילי לחלוטין. אם תכניסו לשם את הילד הוא לא זה כבר החלטה אחרת (אפשר להתלונן באנונימיות, ולכאורה היא מונעת מעוד אנשים להכנס כך שאין לה דרך לדעת את מי "להעניש" ובכלל זה לא אישי נגדיכם אלא סתם לחסוך לעצמה פרוצדורה) אבל צדק צריך להעשות. ואם זה לא יעזור לכם זה יעזור לאחרים ואם זה לא יעזור לכם השנה זה יעזור בשנה הבאה, או בילד הבא.
אין אפשרות להתלונן באופן אנונימי ואין לזה משמעות

קרן אור

משתמש פעיל
מתקשה להאמין למה שאני קוראת כאן.
הורים ש"זכו" להכניס ילדים למעון קוראים לכל השאר להרים ידיים מראש כדי שלא יטרטרו אותם בהגשת מסמכים לועדת קבלה!

חבר'ה, אל תפסיקו לרשום! ואם אפשר בכמה מקומות, מצוין.
עוד מעט משרד הכלכלה יודיע הודעת דוברות שאין בעיה בנושא המעונות לראייה יביאו שלא היו צריכים ועדות קבלה השנה...
הסיכוי היחיד לפתיחת מעונות נוספים היא שמשרד הכלכלה יפנה את תקציבי העתק בניהול ועדות קבלה לעידוד יזמים לפתיחת מעונות או לכל הפחות להקלה בביוקרטית מעונות חדשים.

נושא הועדות מעיק עליהם מאד - הקדמת הרישום לפברואר נועדה בדיוק בשביל זה.

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
הורים ש"זכו" להכניס ילדים למעון קוראים לכל השאר להרים ידיים מראש כדי שלא יטרטרו אותם בהגשת מסמכים לועדת קבלה!

עוד מעט משרד הכלכלה יודיע הודעת דוברות שאין בעיה בנושא המעונות לראייה יביאו שלא היו צריכים ועדות קבלה השנה...
הסיכוי היחיד לפתיחת מעונות נוספים היא שמשרד הכלכלה יפנה את תקציבי העתק בניהול ועדות קבלה לעידוד יזמים לפתיחת מעונות או לכל הפחות להקלה בביוקרטית מעונות חדשים.

כל מילה!

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
המצב הזוי ביותר
אצלנו בשכונת רמות א המצב של המעונות צועק הצילו...
הלכתי ל 3 מעונות לרשום את הבת שלי לשנה הבאה ובכולן היתה התשובה:
"הכל מלא, חבל על המאמצים של הרישום..."
נראה לי שאם יפתחו 5 מעונות חדשים ברמות, תוך יומיים הכל יהיה מלא עד אפס מקום....
חבל שא אחד לא חושב על זה, זו גם הכנסה לא רעה בכלל...

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כל הספור של כל הילדים ממשיכים הוא לא לגמרי נכון מעיקרו.
בכתת הפעוטים יש 27 ילדים. בכתת הבוגרים יש 33 ילדים. אז הנה ששה מקומות. וכן, קורה שילד מכתת הפעוטים לא עולה וההורים שלו מחפשים לו מסגרת ללא שינה למשל. אלו דברים שבשגרה גם אם הם לא גורפים.
מתינוקיה לפעוטים זה פעם ראשונה שבאמת תהיה בעיה השנה. בגלל שהרישום מאוחר וכמעט אין ילדים שישהו שנתיים בתינוקיה בניגוד לשנים עברו שהרבה תינוקות שהו שנתיים בתינוקיה.
וסליחה מראש, כל מי שמנסה להתנער מועדות קבלה כנראה שיש לו איזה בעיה עם התלושים. כי אני למשל ממש לא נבהלת מהם. מה הספור לצלם שלושה תלושים ותעודת זהות? אה, אתם צריכים לעבור דרך הגרפיקאית או לשלם עבור תלוש פיקטיבי. באמת רחמנות. קשה באמת כל הטרטרת הזו.
גם מנהלת מעון שמתנהלת בצורה מסודרת הפרוצדורה לגמרי לא בלתי אפשרית. כולה יושבים יום אחד עם נציגי משרד הכלכלה. כמה שעות והיא אחרי הכל. לעבור על החק כדי לחסוך עבודה של כמה שעות? סליחה, אבל זה מריח לא טוב.

נחמי ברלינגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המצב הזוי ביותר
אצלנו בשכונת רמות א המצב של המעונות צועק הצילו...
הלכתי ל 3 מעונות לרשום את הבת שלי לשנה הבאה ובכולן היתה התשובה:
"הכל מלא, חבל על המאמצים של הרישום..."
נראה לי שאם יפתחו 5 מעונות חדשים ברמות, תוך יומיים הכל יהיה מלא עד אפס מקום....
חבל שא אחד לא חושב על זה, זו גם הכנסה לא רעה בכלל...
איזה הכנסה איזה נעליים - עבודת פרך חסרת סיכוי...
למה אין אף אחת שפויה שמוכנה להיות מטפלת במעון עקב העבודה הקשה, הרודנים, ובנוסף כמובן המשכורת הנמוכה, שעות העבודה הלא נוחות, והחוסר המזעזע בחופשים -
המתאבדות היחידות זה בחורות כמובן - והן כמובן משתנות לפי המבחן הקרוב וכו'...
מתחלפות גננות כמו גרביים ואלו שנשארות חולות כל יומיים, וביום בין לבין הן בחופשת לידה...

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
איזה הכנסה איזה נעליים - עבודת פרך חסרת סיכוי...
למה אין אף אחת שפויה שמוכנה להיות מטפלת במעון עקב העבודה הקשה, הרודנים, ובנוסף כמובן המשכורת הנמוכה, שעות העבודה הלא נוחות, והחוסר המזעזע בחופשים -
המתאבדות היחידות זה בחורות כמובן - והן כמובן משתנות לפי המבחן הקרוב וכו'...
מתחלפות גננות כמו גרביים ואלו שנשארות חולות כל יומיים, וביום בין לבין הן בחופשת לידה...
לא דיברתי על מטפלת
דיברתי על מנהלת מעון

נחמי ברלינגר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
לא דיברתי על מטפלת
דיברתי על מנהלת מעון

בוודאי -
מנהלת המעון האומללה "רק" צריכה להשיג את הפריאריות האלו, ואח"כ גם לנסות ללמד אותם מהם יחסי עובד מעביד וכו'...

שוש12

משתמש פעיל
ואם יש ועדת קבלה אז גם ממשיכים בועדה?
נראה לי שאת מתכוונת לאחים, לא לממשיכים
ת'אמת שאני התעסקתי עם משפחתונים
אך בעוד שכל שנה יש 3 שלבים
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. ממשיכים במשפחתונים אחרים ואחים
3. כלל הציבור

השנה היה רק 2 שלבים:
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. כלל הציבור

ובית יעקב הסבירו שאלו הוראות התמת

ירושלמית0

משתמש סופר מקצוען
ת'אמת שאני התעסקתי עם משפחתונים
אך בעוד שכל שנה יש 3 שלבים
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. ממשיכים במשפחתונים אחרים ואחים
3. כלל הציבור

השנה היה רק 2 שלבים:
1. ממשיכים באותו משפחתון
2. כלל הציבור

ובית יעקב הסבירו שאלו הוראות התמת
וככה זה גם במעונות?

פרקטית

משתמש מקצוען
מעניין אותי אז מה אתן עושות כדי להבטיח שלילד כן תיהיה מסגרת שנה הבאה?
השנה נשארתי כמעט בלי מסגרת בכלל בשנייה האחרונה בנס התפנה איזה מקום במשפחתון רחוק מאוד ורשמתי לשם.
אני לא מעדיפה משפחתון בגלל ימי שישי - אז מה עושים?

קצרה

משתמש מקצוען

אני לא ממליצה לאף אחד להרים ידיים - ההמלצה המדוייקת שלי היתה - להאמין למנהלת ולרשום גם למקום אחר.
אחרי ועדת הקבלה יפתחו פה אשכולות מבוהלים של כאלו שרשמו למעונות כשהמנהלת אמרה להם שאין סיכוי - ומה הם עושים עכשיו.
החכם עיניו בראשו - אם למנהלת אין כח לרשום אתכם כי סתם חור בראש בשבילה ועדת קבלה - לפני שאתם דואגים ל"תיקון העולם" ולראיות למשרד התמ"ת תדאגו קודם כל ומראש - למקום ברור בעבורכם לשנה הבאה.

בנוגע לתמ"ת - הצחקת את הסבתא שלהם.
מדובר באחד הגופים המסורבלים עלי אדמות.
ועדות הקבלה מספקות עוד ג'ובים לאנשים ועוד תקנים על חשבון משלם המיסים - ומגדיל את התקציב של משרד העבודה.
תקציב ועדת הקבלה לא בהכרח קשור לתקציב בינוי מעונות. הם רק יפסידו את התקנים והמשרות :(

הם גם כזה גוף אטום ומסורבל שבואי נגיד שאנחנו בכלל לא מדברים על עידוד יזמים - אלא על הפסקת תקיעת מקלות בגלגלים וייבוש וייאוש כל יזם פוטנציאלי.
עשרות קריטריונים , בכל שלב של התהליך לאישור - יש עוד פקיד חדש שלו יש רעיונות חדשים .
אפילו מעון קיים שיוסיף חדר נוסף - יכול לעבור טירטור באורך שנתיים ויותר עד שהוא יקבל אישור לחדר החדש...
אז מי מדבר על שימוש בהקלות שכבר אושרו - להקטין את השטח המ"ר המוקצה לילד לרגל המצוקה והוספת גננת בחדר.

וממש לא מזיז להם שיש ביקוש רב. אני אישית שוחחתי עם מישהו בתמ"ת שפנה אלי בעקבות מייל ששלחתי לו והוא אמר לי - "מה את מדברת על תינוקים שנולדו במרץ.. יש תינוקות שנולדו קודם שאין להם מקום .. זה המצב.." וממש לא היה נראה שהוא אומר את זה במנגינה שאכפת לו מהענין.
מבחינתו זה היה כמו שהשמש זורחת... והוא עוד היחיד שטרח לחזור אלי...

קצרה

משתמש מקצוען
כל הספור של כל הילדים ממשיכים הוא לא לגמרי נכון מעיקרו.
בכתת הפעוטים יש 27 ילדים. בכתת הבוגרים יש 33 ילדים. אז הנה ששה מקומות. וכן, קורה שילד מכתת הפעוטים לא עולה וההורים שלו מחפשים לו מסגרת ללא שינה למשל. אלו דברים שבשגרה גם אם הם לא גורפים.
מתינוקיה לפעוטים זה פעם ראשונה שבאמת תהיה בעיה השנה. בגלל שהרישום מאוחר וכמעט אין ילדים שישהו שנתיים בתינוקיה בניגוד לשנים עברו שהרבה תינוקות שהו שנתיים בתינוקיה.
וסליחה מראש, כל מי שמנסה להתנער מועדות קבלה כנראה שיש לו איזה בעיה עם התלושים. כי אני למשל ממש לא נבהלת מהם. מה הספור לצלם שלושה תלושים ותעודת זהות? אה, אתם צריכים לעבור דרך הגרפיקאית או לשלם עבור תלוש פיקטיבי. באמת רחמנות. קשה באמת כל הטרטרת הזו.
גם מנהלת מעון שמתנהלת בצורה מסודרת הפרוצדורה לגמרי לא בלתי אפשרית. כולה יושבים יום אחד עם נציגי משרד הכלכלה. כמה שעות והיא אחרי הכל. לעבור על החק כדי לחסוך עבודה של כמה שעות? סליחה, אבל זה מריח לא טוב.

אז ככה- גם ילדים גדולים מהתינוקיה - עוברים לקבוצת בוגרים בשביל שיהיה מספיק מקום בכיתת פעוטים עבור כל הילדים שהגיעו מהתינוקיה.
בגלל שחייבים לדאוג קודם כל לממשיכים - זה הדבר הראשון שעושה ועדת הקבלה.
אני יודעת שכולם חושבים כמוך ולכן הם רושמים . אני רואה בסופו של דבר את המייל ממשרד התמ"ת וכתוב שם שחור על לבן X ממשיכים ו-0 חדשים (לפעמים יש גם 1 ילד רווחה...) זאת אומרת שעם כל התאוריות היפות המנהלת אכן צודקת...

את מנוסה בתמ"ת ??
למה תמיד כשאני מגישה אני עושה את זה בדחילו ורחימו וצריכה להגיש ת"ז + 3 תלושים + אישור מעסיק (ולבדוק היטב שהוא מדויק ומתאים בדיוק לתלוש והיא לא טעתה בהבנה וכתבה לא נכון בגלל הנוהג הרווח היום של רישום השעות בתלוש חודש אחרי) + אישור כולל + אישור כולל עם סכום + אישור רישום תוך ווידוא שהכל מלא ואין חסר - אחרת אני מקבלת את זה חזרה ....?????? (ושלא לדבר אם נעבאך בטעות אני הייתי בחופשת לידה בחודשים ה"לא נכונים" )

למנהלת המעון מדובר בסיבוך . נכון שבשנתיים האחרונות הורידו מעליהם את החובה לאסוף את כל הטפסים בעצמם ולטפל בכל ההחזרות הלוך ושוב..
אבל עדיין כשאני מכירה את ידו הטובה של התמ"ת כשמדובר בהורים תמימים אני מניחה שלא על סתם ככה האנחה שלהם.

ומי שמכיר אותי פה מהפורום בטח יכול להעיד עלי - שאני מתנגדת נחרצות לכל זיוף ותרמית מכל סוג שהוא.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה