עזרה מס הכנסה שלילי

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
@מקצועי בלבד
כמה שכר מקסימום בשביל לקבל מענק?
1655929093590.png

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אמר לי קרוב מבוגר אל תבקש מהם כלום כי בסוף יקחו ממך
האם זה נכון
האם יש איזה סיכון שיחפשו אותך דווקא אם תבקש מס הכנסה שלילי
או שזה חלק

A052

משתמש סופר מקצוען
פעם חשבו שזה נכון גם לגבי מס הכנסה שלילי.

אבל כיום עד כמה שידוע לי (שאני לא ידוע כלום ואסור לסמוך עלי בכלום!) אפשר להגיד שממש לא בודקים, זה או שמביאים או שאומרים אינך זכאי, אבל לא גורם לשום בעיה.

זהבית87

משתמש מקצוען
כוונתכם הלוואה עם! ריבית והצמדה.

אין דבר כזה ללא ריבית בתשלומים של המדינה, הכל צמוד.
במיוחד שכאן אדם אמור לדעת עכשיו אם הוא זכאי על 22 למענק עבודה או לא.

לכאורה,
אף אחד לא ביקש מהם לשלם על 2022. זה החלטה שלהם לשלם בלי בדיקה.
ולכן אין לכם זכות לדרוש ריבית על טעות שהם עשו.

A052

משתמש סופר מקצוען
כנראה שלא ביקשתם עדיין מענק עבודה.

בבקשה מסמנים V אם רוצים את המקדמה ל22 או לא.

זהבית87

משתמש מקצוען
כנראה שלא ביקשתם עדיין מענק עבודה.

בבקשה מסמנים V אם רוצים את המקדמה ל22 או לא.

היגשתי בתחילת השנה, כך שאני כבר לא זוכרת מה סימנתי.
ואיך בכלל אני אמורה לדעת מה יהיה איתי בשנה הקרובה שרק התחילה?

A052

משתמש סופר מקצוען
אז אצלכם אכן תהיו צודקים כנראה.
למרות שגם אתם יכולים לבקש עכשיו מרשות המיסים לא לקבל את המקדמה הזו.

אבל מי שמבקש אחרי אישור החוק צריך לסמן V אם הוא רוצה את המקדמה.

חשמל

אמנות העימוד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אמר לי קרוב מבוגר אל תבקש מהם כלום כי בסוף יקחו ממך
האם זה נכון
האם יש איזה סיכון שיחפשו אותך דווקא אם תבקש מס הכנסה שלילי
או שזה חלק
בשביל לקבל מס הכנסה שלילי (שאגב שינו לו את השם למענק עבודה, כדי שלא ישמע שלילי כ"כ...) לא פותחים תיק במס הכנסה, לא עושים הצהרת הון, לא מגישים תלושים או שומה, ולא שום דבר, פשוט מבקשים את מענק העבודה המגיע לכם על פי החוק.
את הפרטים, אם מגיע לך או לא, הם עושים לבד. ואת הבדיקה הזו הם יכולים אם הם רוצים לעשות גם אם לא תבקש מענק.
המידע היחיד שאתה נותן להם הוא שאתה קיים, וגם את זה הם יכולים לדעת דרך מרשם האוכלוסין.
בעקרון ההגיון נותן, שהכסף יכנס לכל אחד שמגיע לו ע"פ החוק, בדיוק כמו שנכנסו מענקי הקורונה, אבל כנראה המדינה מנסה להרוויח, בשיטת 'מצליח' הידועה, לא לשלם את מה שהיא חייבת על פי חוק, למי ש(היה פראייר ו)לא ביקש.

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
לגבי הסיכון

חשוב לדעת שנעשית בדיקה בעת הגשת בקשה למענק עבודה - לשני בני הזוג - לפעמים מי שעובד בכמה עבודות ולא עשה תיאום מס, חייב במס הכנסה ולא יודע על כך, כשמגישים בקשה למענק עבודה הם בד"כ בודקים את זה.

היו לי לקוחות שזה עלה להם יקר

A052

משתמש סופר מקצוען
ואני משער שגם היו לך לקוחות שלא עשו תיאום מס, ואחרי 5-7 שנים עלו על זה בלי כלום מצידם. וזה עלה להם יקר.

דני אלי

משתמש רשום
לגבי הסיכון

חשוב לדעת שנעשית בדיקה בעת הגשת בקשה למענק עבודה - לשני בני הזוג - לפעמים מי שעובד בכמה עבודות ולא עשה תיאום מס, חייב במס הכנסה ולא יודע על כך, כשמגישים בקשה למענק עבודה הם בד"כ בודקים את זה.

היו לי לקוחות שזה עלה להם יקר
אם אני מבין נכון, רמת הכנסה שמגישים בשבילה בקשה למענק עבודה, ממש לא קרובה לסכומים שמשלמים עליהם מס.
ועד כמה שידוע לי מס הכנסה לא מוציא את הנשמה כשהוא יודע שבכל מקרה - גם אם היו עושים תיאום - לא היו צריכים לשלם מס.
הלא כן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  38  פעמים

לוח מודעות

למעלה