אינדיזיין מספור אוטומטי באינדיזיין איך עושים?

סטודיו מיתר

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
מספור בסיסי
אודה לכם מאוד
אני צריכה ממש דחוף !

meir rosh

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
מתוך סיכום שעשיתי בעבר [לשימוש אישי בלבד]:

יצירת מספרי עמודים:
ניגש למאסטר A-Master, בעמ' הימני נחדש תיבת טקסט, במידה ונקליד בה מספר מסוים, הוא כמובן יופיע לנו בכל העמודים הימניים במסמך, מה שנעשה: כשאנו במצב עריכת טקסט נקיש על קיצור המקשים Ctrl+Alt+Shift+N [קיצור של הפקודה Current Page Number, שבתת תת תפריט בתפריט Type], לאחר שהקשנו את הקיצור הנ"ל נוכל לראות שהתווספה לנו האות A [וזו האות שקיבלנו מכיוון שזה שם המאסטר A-Master], כעת בכל העמודים הימניים במסמך נוצר מספור.
נשכפל את תיבת הטקסט הנ"ל גם לעמ' השמאלי במאסטר, וכך נקבל את המספור גם בכל בעמודים השמאליים במסמך.

כמה דברים שחשוב לזכור:
1: כל מה שקשור לעיצוב המספר, דהיינו, סוג הפונט, צבע, גודל וכו', נעשה במאסטר בדרך הבאה: נקליד את איזה מספר לדוג', נבחר פונט שמתאים לנו, צבע וגודל שמתאימים, לאחר מכן נבחר את המספר שהקלדנו ונקיש Ctrl+Alt+Shift+N. כעת נקבל מספור במסמך בפונט, צבע וגודל שבחרנו.
2: במידה והספר שאנו עובדים עליו הולך להיות תלת ספרתי [כלומר 100 ומעלה], חשוב לוודא שתיבת הטקסט שאחראית על המספור במאסטר, תהיה גדולה ורחבה דיה, שיוכלו להיכנס בה 3 ספרות בגודל הגופן שבחרנו [אם לא נקבל "כיווץ"..].

[במאמר מוסגר: במידה וניגש כעת לאחד מעמודי המסמך, נקליק על המספר עם Ctrl+Shift [כדי לשחרר..], ונשנה לו את הצבע, הוא עדיין יושפע מהמספור, כך שאם שננו את הצבע למס' בעמ' 4, וגררנו את עמ' 4 לעמ' 6, המס' 6 ישנה את צבעו..].

אפשרויות המספור [בין השאר, החלפה למספור באל"ף בי"ת]:
לאחר שהגדרנו מספור במאסטר לעמודים הימניים/שמאליים כדלעיל, נעמוד על העמ' הראשון בחלון Pages, כלומר עמ' מס' 1, נקליק קליק ימני ובתפריט נבחר ב-Numbering & Section Options…, ויפתח לנו חלון, בו נגדיר:
בתפריט Style נוכל לבחור את צורת המספור, נוכל לבחור לדוג' מספור כזה: 01,02,03…. כמו כן נוכל לבחור מספור בA, B וכו', או בספרות רומיות [=I,II,III,IV…] וכו'.
ועל כולנה נוכל לבחור במספור אל"ף בי"ת, פשוט נבחר ב-Hebrew Biblical Standard, ונקבל מספור לפי האל"ף בי"ת העברי. כאשר נגיע לאחר עמ' י נקבל יא, יב, יג, יד, טו, טז, וכן על זה הדרך. לעומת זאת אם נבחר ב-Hebrew Non-Standard Decimal, כאשר נגיע לאחר עמ' י נקבל כ, ל, מ וכו'. לכן נבחר כמובן באפשרות הקודמת.
חשוב להשים לב: החלפת מספור העמודים ממספרים לאותיות, תחליף לנו גם את המספור שמופיע מתחת לעמודים בחלון Pages, ממספרים לאותיות.

מספור חלק מהעמודים במספרים וחלק באותיות:
כאשר נעבוד על ספר מסוים, שעד עמ' יא יופיעו הסכמות [דוג'], ובעמ' יא הספר יתחיל, ונרצה שמעמ' יא המספור ישתנה מאותיות לספרות, נעמוד על עמ' יא בחלון Pages, נקליק קליק ימני ובתפריט נבחר ב-Numbering & Section Options…, בחלון שיפתח פשוט נשנה ב-Style את המספור לספרות, ונאשר. כעת, במקום יא קיבלנו 11. במידה ונרצה להתחיל מספור חדש כלומר בעמ' יא להתחיל מספור שוב מ-1, נסמן בראש החלון הנ"ל את האפשרות Start Page Numbering at, ובשדה מימין נכניס את הספרה 1 [או הספרה שאנו רוצים להתחיל בה את המספור], ונאשר. כעת עד עמ' י נקבל מספור באל"ף בי"ת, מעמ' י יתחיל מספור חדש בספרות 1, 2 וכו'.
חשוב להשים לב: כל פעם שמתחיל מספור חדש, או ששיטת המספור משתנה מאותיות לספרות, יופיע לנו בחלון Pages חץ קטן מעל העמ' שבו מתחיל/משתנה המספור. דאבל קליק על החץ הזה תפתח לנו את חלון Numbering & Section Options… הנ"ל, ואם נחזור ונגדיר בחלון שלא יהיה שום שינוי מהעמ' הזה [הסרת ה-V מ-Start Section], החץ הנ"ל יירד.

הוספת טקסט יחד עם המספור במאסטר:
נוכל להוסיף מלל נוסף לתיבת הטקסט שבה נמצא המספור במאסטר, נעשה זאת כך: ראשית נחדש תיבת טקסט, ניצור בה את המספור, באמצעות Ctrl+Alt+Shift+N, לאחר מכן, נוכל להוסיף אחרי האות שמסמנת את המספור מלל משלנו, לדוג' שם המגזין, ותאריך וכד'.
מה שנקבל בעמודים זה את מס' העמ' שישתנה מעמ' לעמ', ואיתו ביחד נקבל מלל קבוע.

keewee

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
תודה ענית לי בדיוק על שאלה שהיה לי לגבי המיספור

אטי עמית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
ועל כולנה נוכל לבחור במספור אל"ף בי"ת, פשוט נבחר ב-Hebrew Biblical Standard, ונקבל מספור לפי האל"ף בי"ת העברי.
סורי על ההקפצה
איפה האפשרות הזאת?
אני לא מוצאת בחלון הנ"ל

עריכה:
עכשיו אני רואה שבגרסה 2019 יש בחלון וב 2020-אין

נערך לאחרונה ב:

טובה פרנקל

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אני רוצה שהמספור יתחיל לי מדף באמצע הספר ואי מנסה ולא מצליחה...זה קבוע מתחיל לי במקום מהמספר 1 למספר של הדף שהתחלתי בו את המספור (לדוגמא דף מספר 5 אז במקום להתחיל לי מספור של 1,2,3, הוא מתחיל לי 5,6,7
מה אני עושה?

אידיאלי!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
D I G I T A L
את יכולה לקבוע מקטע חדש מהמקום ששם תרצי להתחיל את המספורר
מקטע חדש את מגדירה כך:
לחיצה ימנית בחלון ה PAGES ואז את בוחרת כך:
1629148862781.png

בחלון שנפתח מסמנת כמו שסימנתי בצהוב:
(במקום שסימנתי בעיגול אדום את מסמנת מאיזה מספר להתחיל למשל מ-1)

1629148983735.png

*רייצ'ל*

משתמש רשום
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מי יודע מה יכולה להיות הסיבה שלא עבד לי?
שהמספור יתחיל מדף באמצע הספר?

שמואל מאיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איך מגדירים שהמספור תתחיל מהעמוד השלישי לצורך העניין בספרה 1 ?

yehudah rothshild

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי

שמואל מאיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איך מוחקים לגמרי את המספור מ 2 העמודים הראשונים לצרוך העניין?

שמואל מאיר

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
איך 'משחררים' מאסטר מעמודים מסוימים?

ATARA-BN

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
במחילה על ההקפצה
אני צריכה לשים מספור רודף בתוך עמוד אחד
(יש הרבה שולחנות, על כל שולחן מספר)
יש דרך לעשות את זה באופן אוטומטי?

חמש

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
מצטרפת...
האם ניתן לרשום בצד אחד של הספר את מספרי העמודים גם של ימין וגם של שמאל??

סופריא - הוצאה לאור

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מצטרפת...
האם ניתן לרשום בצד אחד של הספר את מספרי העמודים גם של ימין וגם של שמאל??
זה לא כל כך קשור...

בכל מקרה, הפתרון לשאלתכם בסרטון המצו"ב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה