מידע שימושי מסכות

מצב
הנושא נעול.

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
למה עוד לא המציאו מסכה מבד עם ריצ' רצ ? (הזכויות שמורות לי ;) )
כך יהיה נוח, גם לאוורר את הפנים כשחם בלי להסתכן בקנס (כי הרי יש מסכה...), וגם לאכול איתו

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מה ההבדל המהותי ממסכת סנטר??
קודם כל, מסכת סנטר לא מגינה על כלום. לעומת זאת - מסכה עם ריצ' רצ' מגינה לפחות על האף
בנוסף, מסיכה עם ריצ' רצ' השוטר לא יראה שהמסיכה פתוחה כי רוב הפנים עם מסיכה מה שאין כן במסיכה על הסנטר
ואגב, אני לא מעודד לא ללבוש מסיכות, רק נותן רעיון שכשחם אפשר לפתוח לכמה דקות את הריצ' רצ' לאוורור ואחר כך לסגור

דורש ומבקש

משתמש מקצוען
שמעתי שהיה כולל שכולם הקפידו על מסיכות ו-15 אברכים נדבקו מאברך שהיה לו הנגיף וגם הוא לבש מסיכה , האם מישהוא יודע אם זה נכון?
סתם שאלה:

איך יודעים ש15 אברכים נדבקו מהאברך, אולי הוא דווקא נדבק מהם, מה הוא אשם שהוא נבדק ראשון.

מאיפה אנשים תמיד מדקלמים ויודעים בדיוק מי נדבק ממי.

תן חיוך!

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סתם שאלה:

איך יודעים ש15 אברכים נדבקו מהאברך, אולי הוא דווקא נדבק מהם, מה הוא אשם שהוא נבדק ראשון.

מאיפה אנשים תמיד מדקלמים ויודעים בדיוק מי נדבק ממי.
אף אחד לא יודע מי נדבק ממי
וגם הראשון שקיבל תשובה חיובית היה עם מסכה

shevi123

מהמשתמשים המובילים!
מנהל קבוצה
כתיבה ספרותית
קודם כל, מסכת סנטר לא מגינה על כלום. לעומת זאת - מסכה עם ריצ' רצ' מגינה לפחות על האף
בנוסף, מסיכה עם ריצ' רצ' השוטר לא יראה שהמסיכה פתוחה כי רוב הפנים עם מסיכה מה שאין כן במסיכה על הסנטר
ואגב, אני לא מעודד לא ללבוש מסיכות, רק נותן רעיון שכשחם אפשר לפתוח לכמה דקות את הריצ' רצ' לאוורור ואחר כך לסגור

אם זה רעיון תאורטי זה מבריק
באופן מעשי לא הייתי לוקחת אחריות....!!!

בטח לא כשהענייו הוא לא השוטר
העניין שזה יגן. ואם זה לא מגן הרמטי אז מה עשינו??
מה גם שכשפותחים - גם אם האף מכוסה הוא לא מכוסה הרמטי רק למחצה.. שהרי יש פתח משמעותי

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
אם זה רעיון תאורטי זה מבריק
באופן מעשי לא הייתי לוקחת אחריות....!!!

בטח לא כשהענייו הוא לא השוטר
העניין שזה יגן. ואם זה לא מגן הרמטי אז מה עשינו??
מה גם שכשפותחים - גם אם האף מכוסה הוא לא מכוסה הרמטי רק למחצה.. שהרי יש פתח משמעותי
א. זה רעיון גם לאוורור הפנים (לא התכוונתי שילכו כך פתוח ! רק לאוורר ולסגור !) וגם פתרון על הדרך לשוטרים
ואגב, זה נראה לי יותר נוח מאשר להוריד את המסכה בשביל האוורור ולהחזיר.

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
זה אומר שהציבור החילוני יפסיק לקבל קנסות.
"שק"ד השוטר"תסייע לו לא להכנס לעימותים מיותרים.
על האכיפה בציבור החרדי לא ישפיע
כי צריך לעזור לו לשמור על עצמו.....

סיפור מהבוקר:
בעלי יוצא מחניית הבניין עם 3 ילדים קטנים בכניסה לבניין נמצאת נייידת משטרה.
יד אחת של בעלי על העגלה. היד השניה אוחזת את המסכה כדי לעטות אותה.
השוטר ניגש אליו ומיידית נותן לו דו"ח.
כשבעלי אומר שעכשיו הוא הגיע לעטות את המסכה (והשוטר ראה את זה) השוטר אומר לו: זה מרחב ציבורי. לא עזר שבעלי אמר שהוא עדיין בבניין שלו.
כשמדברים על שיקול דעת של שוטר היה מצופה שהשוטר יגיד לו: שים לב לעטות מסכה.
אתה הרי רואה שהאדם יוצא עכשיו מהבניין. זה לא שהוא מסתובב כבר זמן מה במרחב הציבורי.
בקיצור,
מי שמחכה לשיקול דעת אובייקטיבי של שוטרים בסביבה חרדית כנראה לא מודע לסיפורים המעצבנים האלה.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חח גדול
אגב לא נעים לומר
אבל נשבר לי סופיתתת מהקטע של המסכה:(
אני כולי נוטפת זעה גם בלי המסכה
אז איתה זה עוד יותר גרוע!
הייתי היום במקום שהיתה בו משטרה(הייתי אז ללא מסכה)
והרגשתי כמו עברינית נמלטת:rolleyes:
מה אומרים יש לכם עצה בשבילי איך לשים מסכה ללא הזעה?
זה קיום מצוות ונשמרתם
לפעמים קיום מצווה כרוך בקושי.
הקושי לא פוטר מחובת קיום המצווה.
וכגודל הקושי, גודל השכר

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
סיפור מהבוקר:
בעלי יוצא מחניית הבניין עם 3 ילדים קטנים בכניסה לבניין נמצאת נייידת משטרה.
יד אחת של בעלי על העגלה. היד השניה אוחזת את המסכה כדי לעטות אותה.
השוטר ניגש אליו ומיידית נותן לו דו"ח.
כשבעלי אומר שעכשיו הוא הגיע לעטות את המסכה (והשוטר ראה את זה) השוטר אומר לו: זה מרחב ציבורי. לא עזר שבעלי אמר שהוא עדיין בבניין שלו.
כשמדברים על שיקול דעת של שוטר היה מצופה שהשוטר יגיד לו: שים לב לעטות מסכה.
אתה הרי רואה שהאדם יוצא עכשיו מהבניין. זה לא שהוא מסתובב כבר זמן מה במרחב הציבורי.
בקיצור,
מי שמחכה לשיקול דעת אובייקטיבי של שוטרים בסביבה חרדית כנראה לא מודע לסיפורים המעצבנים האלה.
מקומם ומסעיר.
זה תואם בדיוק למה שכתבתי.
שק"ד שלהם לא לתת דוח תיושם לציבור חילוני בלבד.
אנחנו נשארים מאחור...
עלינו "שומרים".

סמינר דוד

משתמש מקצוען
ואם הוא באמת חולה???
אז עדיף שהמוסד ישאר פתוח והקורונה תחגוג?
או שעדיף לסגור אותו ולנסות לעצור את שרשרת ההדבקה?
זו בעיה שאנחנו כנראה פוגשים אותה גם אם אנחנו לגמרי בסדר ועושים הכל לפי הוראות משרד הבריאות.
א. משרד הבריאות כותב שמי שיש לו חום, שיחכה בבית, יומיים, אחרי החום, ויכול לצאת.
ב. אם צריך באמת להשאר בבידוד עד לתשובה שלילית, אז אמורה להיות הוראה שכל המתבודדים, חייבים אחרי שבועיים להבדק, ורק אם יצאו שליליים, שיצאו.
כי יש אסימפטומטים.
ואולי האסימפטומטים לא מדביקים? או כמעט לא מדביקים?

פרג

משתמש מקצוען
ממה נפשך.
למה אנחנו, שנקראים חרדים לדבר ה'.
ששומרים על קלה כבחמורה.
וכל מצווה יקרה בעינינו כמרגליות.
למה מצוות 'ואהבת לרעך כמוך' כל כך קשה אצלינו?
כ"כ קשה לשים מסכה -כדי לשמור על החבר.
כ"כ קשה לשמור מרחק -למען הזולת.
כ"כ קשה להבדק -כדי לשמור על השכן.
לאן הגענו????
ותזכורת, אנחנו בפתחם של ימי בין המיצרים....
כל ההתפלספויות מיותרות, הן סתם בלבולי סטן
שלא נעשה מה שנדרש מאיתנו בשביל מצווה אחת.
שהיא כלל גדול בתורה!

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מקומם ומסעיר.
אנחנו נשארים מאחור...
עלינו "שומרים".

את רוצה שאספר לך עוד 8 סיפורים מאנשים לא חרדים שקיבלו קנסות?
סיפור שפלוני אלמוני קיבל קנס והוא חרדי את שומעת כי את נמצאת באתר חרדי/סביבה חרדית.
אבל אם היית מסתובבת טיפה באיזורים אחרים היית מגלה להפתעתך... שגם לא חרדים מקבלים קנסות!!!
וכן. קנסות מטופשים לגמרי! רופאה שאני מכירה, הלכה ברחוב בלילה לבד! מסיכה על הסנטר. עוצרת מכונית לידה 2 שוטרים סמויים קופצים מהמכונית- דוח! והיא- אבל הלכתי לבד! אמצע הלילה. וזה היה לפני ההחמרה בהנחיות. בתחילת הגל השני. והיא שלמה דוח. למרבה הפלא היא רופאה מסורה שעובדת נון סטופ לטובת החולים, וכן, דווקא לה דוח על מסיכה...
רוצים עוד סיפורים כאלו? יש לי... ו... לא חרדים!
למה כל אשכול שני מלא ב"אפליה, גזענות, אנחנו מסכנים, לקחו לי, שתו לי, נותנים רק לנו דוחות, רק עלינו שומרים???"
לדעתי- הקורונה בציבור החרדי לא בגלל המסיכות ברחוב אני רואה שרוב הציבור, חרדי ושאינם שומרים על ההנחיות ברחוב באדיקות, אלא בגלל הקהילתיות שמאפיינת אותנו. בגלל שיש יותר ילדים בבית- ילד אחד נדבק- מדביק משפחה רחבה יותר שמדביקים הלאה. והילדים שרק יורדים למטה לשחק והשכנה שרק שולחת ארוחת בוקר ליולדת... בציבור החלוני אין את זה! כל אחד חי לעצמו! אז כל עוד שלא נשאר בבתים 100% לא יהיה מגמת שיפור בהקף התחלואה. פתרון לזה? לי אין. ולא נראה לי שיש מי שיש לו.
ועוד טענה כאן באשכולות- שרק החרדים נבדקים. אין לי מושג על מה מסתמכים. לפי איך שאני רואה הפוך לגמרי- אבל אין לי נתונים. אשמח אם יש לכם נתונים לעובדה המפוקפקת הזו.

סליחה שנדבקתי לציטוט שלך. זו תגובה כללית לאשכול ואין לי כח לצטט את כולן...

הכהן הגדול

משתמש פעיל
מקומם ומסעיר.
אנחנו נשארים מאחור...
עלינו "שומרים".
אפשר לומר שהתנהגות של השוטרים לא הגיונית
אבל למה צריך להרגיש נרדפות
מרווחים מזה משהו???

פנינה 99

משתמש סופר מקצוען
את רוצה שאספר לך עוד 8 סיפורים מאנשים לא חרדים שקיבלו קנסות?
סיפור שפלוני אלמוני קיבל קנס והוא חרדי את שומעת כי את נמצאת באתר חרדי/סביבה חרדית.
אבל אם היית מסתובבת טיפה באיזורים אחרים היית מגלה להפתעתך... שגם לא חרדים מקבלים קנסות!!!
וכן. קנסות מטופשים לגמרי! רופאה שאני מכירה, הלכה ברחוב בלילה לבד! מסיכה על הסנטר. עוצרת מכונית לידה 2 שוטרים סמויים קופצים מהמכונית- דוח! והיא- אבל הלכתי לבד! אמצע הלילה. וזה היה לפני ההחמרה בהנחיות. בתחילת הגל השני. והיא שלמה דוח. למרבה הפלא היא רופאה מסורה שעובדת נון סטופ לטובת החולים, וכן, דווקא לה דוח על מסיכה...
רוצים עוד סיפורים כאלו? יש לי... ו... לא חרדים!
למה כל אשכול שני מלא ב"אפליה, גזענות, אנחנו מסכנים, לקחו לי, שתו לי, נותנים רק לנו דוחות, רק עלינו שומרים???"
לדעתי- הקורונה בציבור החרדי לא בגלל המסיכות ברחוב אני רואה שרוב הציבור, חרדי ושאינם שומרים על ההנחיות ברחוב באדיקות, אלא בגלל הקהילתיות שמאפיינת אותנו. בגלל שיש יותר ילדים בבית- ילד אחד נדבק- מדביק משפחה רחבה יותר שמדביקים הלאה. והילדים שרק יורדים למטה לשחק והשכנה שרק שולחת ארוחת בוקר ליולדת... בציבור החלוני אין את זה! כל אחד חי לעצמו! אז כל עוד שלא נשאר בבתים 100% לא יהיה מגמת שיפור בהקף התחלואה. פתרון לזה? לי אין. ולא נראה לי שיש מי שיש לו.
ועוד טענה כאן באשכולות- שרק החרדים נבדקים. אין לי מושג על מה מסתמכים. לפי איך שאני רואה הפוך לגמרי- אבל אין לי נתונים. אשמח אם יש לכם נתונים לעובדה המפוקפקת הזו.

סליחה שנדבקתי לציטוט שלך. זו תגובה כללית לאשכול ואין לי כח לצטט את כולן...
אם ציטטת אותי אז אומר שוב.
אין דיוקים של אחוז.
באופן כללי שוטרים לא מעונינים להכנס לעימות עם חילוניים.
או בגלל סיבה אחרת.
האחוז של הרדיפה האובססיבית לתת קנסות במקרים הזויים.
גבוה הרבה יותר ביחס למגזר שלנו.
הם מחפשים את החרדי הרבה יותר מאת החילוני.
אין על זה ויכוח.
ויוצאים מן הכלל יש תמיד.

שיר770

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אם ציטטת אותי אז אומר שוב.
אין דיוקים של אחוז.
באופן כללי שוטרים לא מעונינים להכנס לעימות עם חילוניים.
או בגלל סיבה אחרת.
האחוז של הרדיפה האובססיבית לתת קנסות במקרים הזויים.
גבוה הרבה יותר ביחס למגזר שלנו.
הם מחפשים את החרדי הרבה יותר מאת החילוני.
אין על זה ויכוח.
ויוצאים מן הכלל יש תמיד.
שוב- זה בגלל שאת חיה בסביבה חרדית.
אם היית בסביבה חילונית ושומעת עוד ועוד מסביבך שקיבלו קנסות "סתם" היית מבינה שלא רק בציבור החרדי מקבלים קנסות.
משום מה אני שומעת סביבי רק חילונים שמקבלים קנסות... זה אומר שרק חילונים מקבלים קנסות? לא. זה אומר שרק את זה אני שומעת כי אני יוצאת רק לעבודה ובעבודה שלי אני החרדית היחידה.
ואז בפרוג אני שומעת את ההפך... איכשהו מתאזן אצלי שכולם מקבלים דוחות...
שוטרים לא מעוניינים להכנס לעימותים עם חילונים??? לא יודעת מאיפה הבאת את זה.
אולי את מתכוונת לאוכלוסיות קיצוניות שמקבלים פניהם של השוטרים בביצים ואבנים. ונכנסות לעימות מרצון. אני מדברת על אוכלוסיה רגילה שקשובה להנחיות. ולא מחפשים עימותים. שוטרים לא מחפשים עימותים עם אף אחד. הם כולה ממלאים משבצת של האיש הרע בחסות החוק...
ושוב- די עם הנחיתיות, תרגישו גאים ללכת עם מסיכה ברחוב, תרגישו קידוש ה' להתנהג לשוטרים בכבוד, נתנו לכם דוח כי תפסו אותכם בלי מסיכה- אל תתחילו להתעמת עם השוטר ולהרגיש נחיתי כי זה בגלל הכיפה, אף אחד לא עושה לכם דווקא.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה