מסך מתכוונן לעימוד

עמירם יוסף

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
זה לא עכבר... זה פסנתר...:D

ניסתי דגם דומה, גם של לוג'יטק, התייאשתי אחרי שבועיים.
לטעמי עדיף, למי שממש צריך, לקנות עוד מקלדת הכי הכי פשוטה ב20-30 שקל, ולקנפג אותה עם auto hot key, הכנתי מקלדת כזו, משתמש בה לאינדיזיין, תג, פוטושופ, ותמלול הקלטות (יש לציין שזה תהליך לא קל, אבל לדעתי משתלם, וחסכוני בכסף)
גם המקדלת שלי עם פסנתר

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אגב, למי שכן במעוניין בפסנתר הזה, שמתי לב שעכשיו (אולי בשל החגא המכונה אצל הערלים "בלע"ק פראיידע"י"...) יש הנחות לא-קטנות על העבר logitech g600 באמזון (בארץ הוא עולה בערך 350 שקל וצפונה, עכשיו באתר שם הוא עולה בסביבות 30 דולר, ואם אתם ממלאים עגלה באמזון ב49.90 - המשלוח חינם, ואתם עדיין כמדומני מתחת לרף המכס).

קישור
https://www.amazon.com/s?k=Logitech+G600&ref=nb_sb_noss_2

(יש שם גם עכברים דומים של חברות אחרות - קורסאיר, ורייזר, ועוד כל מיני)

אני אישית אהבתי את העכבר הזה של רייזר, יש לו חלק מתחלף, עם 12 מקשי מקרו, או 7, או 2. לדעתי זה יותר שפוי מלתקוע את עצמך עם 12 כפתורים קטנים במקום שבו האגודל אמור לשבת.

https://www.amazon.com/Razer-Naga-T...d_r=MCNKVS5SFM5HTXQ903JV&psc=1&qid=1574826659

משי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
מענייו אותי הסבר, אם אפשר
לא כ"כ הבנתי את הצורך בעכבר מהסוג הנ"ל...

גרפיקנער

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לגבי המסך -
אם אתה הולך על 24, עדיף שתיקח את הדגם הזה:
https://www.zap.co.il/model.aspx?modelid=801365

הוא עדיף כיון שיש לו יחס מסך של 10:16 ולא 9:16, וכאשר עובדים עם מסך עומד, ורוצים לראות עמוד שלם בספר, יחס מסך של 10:16 נותן לך ניצול יותר טוב של המקום = רואים את הדף גדול יותר.
ביחס של 9:16, כאשר מסתכלים בדף שלם, יש שוליים 'מתים' למעלה ולמטה, והעמוד בהכרח נראה קטן יותר.

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בעכבר עצמו יש הרבה לחצנים
ואפשר לקבוע לכל לחצן לאיזה קיצור מקש ישמש, במקום לעבוד עם המקלדת
בהחלט מאד נח, וחוסך הרבה זמן וכח!
השאלה שלי, @עמירם יוסף האם מבנה העכבר ג"כ נח כמו העכבר הזה שהומלץ פה מאד בעבר?
אמנם כולל פחות לחצנים אך לי אישית העלים לגמרי את כאבי היד...

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

אגב, מבחינת בריאות כף היד, עדיף לפזר את הפעולות ולחיצות כמה שיותר, דהיינו שהשאיפה היא שכל אצבע מ10 האצבעות תעשה משהו, ושהעומס לא יפול ברובו על יד אחת או על האגודל, אלא יתפזר בשווה בין כל האצבעות.
לכן דווקא טוב להשתמש במקלדת ביד שמאל ולהחזיק את העכבר ביד ימין, מאשר לעבוד כל הזמן עם יד ימין בעכבר שיש בו כל כך הרבה פקודות.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
השאלה שלי, @עמירם יוסף האם מבנה העכבר ג"כ נח כמו העכבר הזה שהומלץ פה מאד בעבר?
אמנם כולל פחות לחצנים אך לי אישית העלים לגמרי את כאבי היד...
אם הזכרת את העכבר הזה, יש לי אותו הוא דווקא טוב, אבל יש לו לפעמים דיליי כזה שהמזיזים אותו והוא כאילו נתקע לחצי שניה ושוב חוזר, זה לא קורה תמיד רק פעם בכמה ימים או שעות, לא יודע אם זו בעיה בעכבר או אצלי במחשב. האם אתה נתקלת בתופעה הזו? זה קרה לי גם עם עכבר אלחוטי של מיקרוסופט עד שעברתי לעכבר חוטי של לוגיטק.

פסקאות

עימוד ועיצוב
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אם הזכרת את העכבר הזה, יש לי אותו הוא דווקא טוב, אבל יש לו לפעמים דיליי כזה שהמזיזים אותו והוא כאילו נתקע לחצי שניה ושוב חוזר, זה לא קורה תמיד רק פעם בכמה ימים או שעות, לא יודע אם זו בעיה בעכבר או אצלי במחשב. האם אתה נתקלת בתופעה הזו? זה קרה לי גם עם עכבר אלחוטי של מיקרוסופט עד שעברתי לעכבר חוטי של לוגיטק.
לא קרה לי, מרוצה ממנו מאד!

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
מה עדיף, מסך LED, או 4K?
ועד כמה זה בכלל משנה?
LED ו4K זה מונחים משני תחומים שונים.
(כל דלהלן אני רושם מן הזכרון - אם טעיתי, אל תאכלו אותי)
LED - זה סוג של טכנולוגיה שבה בנוי המסך, יש כמה טכנולוגיות כאלה, אבל כיום שתי הטכנולוגיות המובילות והנפוצות ביותר, הן LED או OLED. טכנולוגית LED מבוססת על טכנולוגיית LCD (תצוגת גביש נוזלי). ההבדל העיקרי והבסיסי ביניהן הוא שכל הפיקסלים במסך LCD מוארים על ידי תאורת LED אחורית (טכנולוגיה דומה למנורות לד שיש לנו מעל הראש) אחת, ואילו במסך OLED, כל פיקסל מפיק תאורה בפני עצמו. להבדל הזה יש כל מיני נפק"מ על האיכות של התמונה המתקבלת.
ובקיצור - להרבה מהמקרים - OLED יותר איכותי מLED, אבל יותר יקר ממנו משמעותית, וגם יש לו פוטנציאל שחיקה יותר גבוה (בגלל "שריפת פיקסלים", אני לא נכנס לזה כאן).

אם אתה מעצב גרפי - אז OLED זה משמעותי, בד"כ הקליברציה של הצבעים שם טובה ויציבה פי כמה ממסכים אחרים. אבל גם אם אתה רק מעמד - טכנולוגיית OLED תועיל לך, כי היא מציגה צבע שחור בצורה הרבה יותר טובה ממסכים אחרים.

4K - זה שם לרזולוציה מסויימת של המסך (בד"כ 3840 על 2160 פיקסלים).
הרזולוציה מאוד חשובה לעימוד - היא מאפשרת למחשב לרנדר כמה שיותר פרטים על המסך, בלי לאבד איכות, זאת אומרת שתראה את הניקוד יותר חד, אותיות קטנות יותר חד וכו'. (ההבדל ניכר יותר באינדיזיין לטעמי).
ולדעתי - התועלת הכי חשובה היא באינדיזיין, שהוא פורש לך בסרגל השליטה למעלה יותר ויותר אפשרויות, ככל שהמסך בעל רזולוציה יותר גבוהה (בעיקרון אחרי 1080P אין לו הרבה יותר מה להציע לפרוס, אבל ב4K למשל, כשאתה בוחר טקסט, אז הוא פורס מולך בסרגל הכלים למעלה את הכלים של "טקסט" ו"פסקא" בו זמנית, תמיד. במסכים יותר קטנים, כדי לקבל נוחות כזו, אתה צריך לפתוח פאנלים קבועים בצד, זה תופס לך מקום ממשטח העבודה)

תא חזי

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אתה משתמש בדונגל הlogitech unifying? או שהוא מחובר עם בלוטות'?
בבלוטות' לפעמים הוא עושה לי בעיות (גם אני משתמש באותו עכבר, בכל הדגמים שלו, MX, MX2S, MX3 כבר במשלוח אלי), עדיף לחבר עם הדונגל.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אתה משתמש בדונגל הlogitech unifying? או שהוא מחובר עם בלוטות'?
בבלוטות' לפעמים הוא עושה לי בעיות (גם אני משתמש באותו עכבר, בכל הדגמים שלו, MX, MX2S, MX3 כבר במשלוח אלי), עדיף לחבר עם הדונגל.
אני עם הדונגל המקורי שמגיע עם העכבר.
חשבתי שזה בעיה בעכבר, כיון שבדגם הוירטיקלי MX לא עשה לי בעיות.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ת'

קסט תִּקְרַב רִנָּתִי לְפָנֶיךָ יְהוָה כִּדְבָרְךָ הֲבִינֵנִי:קע תָּבוֹא תְּחִנָּתִי לְפָנֶיךָ כְּאִמְרָתְךָ הַצִּילֵנִי:קעא תַּבַּעְנָה שְׂפָתַי תְּהִלָּה כִּי תְלַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:קעב תַּעַן לְשׁוֹנִי אִמְרָתֶךָ כִּי כָל מִצְוֹתֶיךָ צֶּדֶק:קעג תְּהִי יָדְךָ לְעָזְרֵנִי כִּי פִקּוּדֶיךָ בָחָרְתִּי:קעד תָּאַבְתִּי לִישׁוּעָתְךָ יְהוָה וְתוֹרָתְךָ שַׁעֲשֻׁעָי:קעה תְּחִי נַפְשִׁי וּתְהַלְלֶךָּ וּמִשְׁפָּטֶךָ יַעֲזְרֻנִי:קעו תָּעִיתִי כְּשֶׂה אֹבֵד בַּקֵּשׁ עַבְדֶּךָ כִּי מִצְוֹתֶיךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:
נקרא  14  פעמים

לוח מודעות

למעלה