מושגים מסך מחשב למעמדים

שיקול דעת

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עימוד ספרים
איכות תצוגה לא נגזרת רק מצפיפות פיקסלים שדברנו על זה (ppi) אלא מעוד שתי פרמטרים, יחס ניגודיות ובהירות.

יחס ניגודיות זה היחס בין הלבן הכי בהיר. לבין השחור הכי כהה.
ככל שהניגודיות תהיה גבוהה יותר השחור יהיה יותר שחור ופחות אפור כהה וכן הלבן יהיה לבן. וגם בתמונה נורא כהה תוכלו לראות כל מיני פרטים קטנים בתוך השחור, לעבודה על וורד יספיק 1:400 / 1:800 לעבודה בגרפיקה מומלץ 1:1000 ומעלה.
1:1000 אומר שהלבן יהיה פי אלף בהיר יותר מהשחור.

בהירות זה עוצמת הבהירות שהמסך יכול להפיק, ככל שהבהירות תהיה גבוהה יותר כך תוכלו לראות תמונה אמיתית יותר גם בחדר מואר ומול חלון פתוח ועדיין התצוגה תהיה ברורה וצלולה, לעבודה על וורד וכדו’ די בבהירות של עד 250 בעבודה על גרפיקה מומלץ שיהיה יותר גבוה 350 ומעלה... בהירות גבוהה יתן לנו גם תמונה עם יותר פרטים בגלל הבהירות אך עם זאת תשמור על הצבע השחור.

לדוגמא למי שמעצב כריכות לפי הפרדות צבעים, ויש כאן כאלו, אז יש שני סוגי שחור, שחור שמורכב מצבע שחור לבד ושחור שמורכב משחור ועוד צבע. במסך עם ניגודיות ובהירות טובה יראה הבדל בין שתי הגוונים.
יישר כח על ההסבר והפירוט.
אבל עדיין רציתי להתעמק קצת בחלק הראשון (הניגודיות): אתה רוצה להגיד שגם ה'לבן\שחור' שבברירת מחדל זה לא מאה אחוז לבן\שחור אלא תלוי בכל מסך לפי הניגודיות? או שהלבן\שחור הם תמיד מאה אחוז, והשאלה היא רק כמה דרגות בינים יש בין השחור לגמרי להלבן לגמרי?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
יישר כח על ההסבר והפירוט.
אבל עדיין רציתי להתעמק קצת בחלק הראשון (הניגודיות): אתה רוצה להגיד שגם ה'לבן\שחור' שבברירת מחדל זה לא מאה אחוז לבן\שחור אלא תלוי בכל מסך לפי הניגודיות? או שהלבן\שחור הם תמיד מאה אחוז, והשאלה היא רק כמה דרגות בינים יש בין השחור לגמרי להלבן לגמרי?
בגדול, מסך עם יחס ניגודיות נמוך לא יתן צבע אמיתי לגמרי השחור לא יהיה שחור מאה אחוז כמו שיצא בפועל, וכן הלבן לא יהיה בוהק ובהיר כמו בפועל.

שכחתי לציין אמש עוד פרט שמוסיף הרבה לאיכות תמונה ובעיקר בעיקר לקבלת תמונה אמיתית על גבי המסך וזה עומק צבע ככל שעומק הצבעים יהיה רחב יותר כך התצוגה תהיה מדוייקת יותר להדפסה. יש מסכים עם עומק צבעים של 16 מיליון, ויש של 4 מיליארד, ויש גם של 9 ביליון... כמובן שכל עלייה מעלה את המחיר כי זה משפיע על מהירות תגובה וכדו'
הנושא של עומק הצבעים ואיך זה עובד זה נוסחה מתמטית (bit) שלא הכי הבנתי, אז כתבתי מה שידוע לי ומזכרוני, קבלו את זה בהתאם.

והכי חשוב זה כיול - יש מסכים מכוילים ויש שלא, ניתן לכייל מסך.
כמו"כ יש מסכים שהבהירות שלהם גבוהה ולכן הכל נראה בתצוגה בהיר ואח"כ בהדפסה יוצא כהה (חשוב לדעת שלרוב בדפוס יוצא כהה יותר) ויש אכזבות (מוכרות היטב), ניתן לשחק עם הבהירות.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
המסך שהמלצת עליו, מגיע מכויל?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
המסך שהמלצת עליו, מגיע מכויל?
אין לי מושג, רכשתי אותו לפני כמעט שנתיים הרבה לפני שהיה לי חצי מהידע שכתבתי כאן. כן יכול לומר שאני מרוצה לגמרי לגמרי מהמסך ממש בלי שום תלונה.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אתה רואה הבדלים ניכרים, אם בכלל, בין התוצר במסך לבין התוצר בדפוס?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אתה רואה הבדלים ניכרים, אם בכלל, בין התוצר במסך לבין התוצר בדפוס?
לא, אך יש מוצרי גרפיקה מסויימים מאוד שמהנסיון אני יודע תמיד להבהיר יותר כדי שיצא בדפוס לא כהה מדי... כריכה עם למינציה למשל ועוד.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
זה לכאורה דגם יותר מתקדם?

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חתימה טובה לכולם!
@גיוון האם קונטרסט של 1:1000 מספיק או שכדאי להשקיע?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
אני מנסה למצוא שליוב של שניהם, היינו ניגודיות 1:300 עם בהירות 350, וזה נורא נורא יקר.
מצאתי ניגודיות 1:3000 עם בהירות 250, וכן להיפך.
מה לדעתך עדיף, ניגודיות או בהירות?

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אני מנסה למצוא שליוב של שניהם, היינו ניגודיות 1:300 עם בהירות 350, וזה נורא נורא יקר.
מצאתי ניגודיות 1:3000 עם בהירות 250, וכן להיפך.
מה לדעתך עדיף, ניגודיות או בהירות?
כמו שכתבתי 1:1000 מצויין לצרכים שלך אין צורך ביותר. בהירות 250 זה המינימום עדיף לדעתי 350
יש הרבה מסכים עם שני הפרמטרים האלו.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האמת שמצאתי ממש מציאה, אמנם עודפים אבל עולה 2000 ש"ח ברגיל:
2000 זה לא שיא היוקר למסך טוב
המפרט של המסך שהבאת הוא ממש פצצה. המחיר בטח ובטח.
את הדגם אני לא מכיר מה שהמלצתי על לנובו היה על דגם ספציפי, אל תקח את המלצתי לכל הדגמים... לא שהם לא טובים אלא שאני לא מכיר.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
קיבלתי מסירת המודעא.
אני הולך לקנות משם :)

חיטובים

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
האמת שמצאתי ממש מציאה, אמנם עודפים אבל עולה 2000 ש"ח ברגיל:
בעיקרון לא מומלץ לקנות מסך gaming. קצב הריענון שלו גבוה מאוד וזה מכביד על העינים. מעמד צריך מסך עם קצב ריענון 60Hz, בעוד שהמסך הזה מגיע ל-165. אם כבר קנית, ייתכן שאפשר להוריד את הקצב בהגדרות תצוגה.

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
בעיקרון לא מומלץ לקנות מסך gaming. קצב הריענון שלו גבוה מאוד וזה מכביד על העינים. מעמד צריך מסך עם קצב ריענון 60Hz, בעוד שהמסך הזה מגיע ל-165. אם כבר קנית, ייתכן שאפשר להוריד את הקצב בהגדרות תצוגה.

האמת שעוד לא קניתי כי הוא מסך LCD.
הבנתי שזה לא מומלץ.

גיוון

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים

צח מלול

עימוד מקצועי
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
לא התעמקתי כלל לפני החג מחוסר זמן היה נראה לי מוזר המחיר לעומת המפרט הראשוני...

אז זה נכון?
לא כ"כ הבנתי, כתוב שם גם לד וגם LCD, ווז דה פשט?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה