מסירת תמונות לבחירה

מירי קוגלמן

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
ועד כמה שידוע לי רוזמרין, את לא עושה פוטושופ

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
א. אחרי שעה וחצי אפשר להפסיק. לתת לילד להתרענן ולהמשיך.
ב. אני מאוד שמחה שהולכים אחרי שעה, אבל מי שרוצה לטרטר את הילד- בכיף.
ג. לגבי מחיר- שלמה מנהל הפורום מעדיף רק באישי.... בכל מקרה המחיר נקבע בעיקר לפי כמות הילדים במשפחה. (לא הגיוני שאני אתמחר לפי משפחה של 6 והורה לילד אחד יצא נפסד.)

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הלו קיטי;876140:
השיטה של רוזמרין לא מתאימה ללקוחות שלא רוצים לשלם מחירים אסטרונומים.

תלמדי לדרוש את מה שמגיע לך! :)

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י הלו קיטי;876142:
ועד כמה שידוע לי רוזמרין, את לא עושה פוטושופ

לא עריכה מהותית של התמונה, ולא החלפת זהויות (פרצופים). אבל כן קרופים, יישורים ועריכה מינימלית שנדרשת.

אבל באתר שלי כתוב בפרוש שהעריכה היא לא תחליף לילד נקי מסודר ולא שרוט.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;876114:
הרגע התקשרה אלי אישה שהצטלמה לפני שנתתתים (לא טעיתי. תשע"א). אני חייבת לה כמה תמונות. ...
לעניננו- אני מזמן הגעתי למסקנה שהלקוח לא מבין למה לשלם על הדיסק.
בגלל זה אחרי 3 לקוחות שהתלוננו על התשלום הנוסף- כללתי את המחיר של הדיסק לכל הלקוחות והעלתי את המחיר שיהיה הוגן לכל הצדדים.
כיום המחיר הוא ליום צילומים (כשעתיים שלוש) והוא כולל הכל- אלבום עם תמונות נבחרות, וכן, גם הדיסק עם כל ה"טיוטות". אנשים מאושרים לראות את הילד 5 פעמים באותה תנוחה? בכיף.
אבל יום צילום צריך להיות מתוגמל.
אני מאחלת לכל הצלמות (הצלמות) שייקחו מחיר גלובלי למשפחה/ליום עבודה.
זה יחסוך הרבה אקמולים לכולם.

זה דיון שעלה כאן כבר כמה פעמיים ודי חוזר על עצמו וגם כאן בשירשור הדברים חוזרים על עצמם וכל אחד נישאר בעמדה שלו שזה גם בסדר.
רוזמרין- אני אישית מאוד מרגישה שמה שאת עושה מזלזל בערך של התמונה.
לדוגמה עם היית אומרת 3 שעות צילום פלוס אלבום ו20 תמונות ערוכות ו60 בדיסק (ש40 לא ערוכות) הייתי מבינה אבל לתת את כל התמונות שצולמו לדעתי רק מוריד מהערך שלך.

כן אני אחת מאילו שלוקחות תוספת על הדיסק ואין לקוח שמגיעה עלי בלי לראות מחירון ולדבר בטלפון ולהבין שזה עובד כך.
עם הוא בחר ללכת לצלמת "סחטנית" זה בעיה שלו והוא דפוק שהוא הולך למישהיא ומרגיש רע עם הנושא. הוא יכול להמשיך לחפש צלמת שמתאימה לכל הכללים שלו.

אני אשית גם בתוספת תשלום בחיים בחיים לא יתן דיסק עם כל התמונות ואפילו לאחותי אני לא יתן דבר כזה של הילדים שלה (שאני מצלמת בחינם) פשוט זה מוריד מהערך שלי לדעתי.
כן יש אצלי אופציה לקנות את כל התמונות בטובות שזה בסביבות ה70-80 תמונות מסט צילומים שאילו התמונות שמהם אני נותת להם לבחור וכל תמונה אני עורכת בצורה מקסימלית וכמובן הם משלמים על השעות עריכה האילו.

יש הרבה מודלים לעסקים וכל אחד עושה את החישובים שלו ומה המחיר שמגיעה לו וכמה לקוחות הוא יכול לקבל וכמובן מה ההוצאות של העסק.

יש כאילו שיבחרו לקבל 2 לקוחות בשבוע ולהשקיעה בכל לקוח 15 שעות ולקחת מכל לקוח 3000 ש"ח שזה 24000 בחודש לפני הוצאות ואחרי הוצאות של 8000 ש"ח בחודש הוא נישאר עם 16000 ש"ח שזה מודל שעובד על איכות ולא כמות

ויש אחר שיבחר לקבל 10 לקוחות בשבוע שכל לקוח דורש מימנו 3 שעות (צילום מהיר ועריכה בסיסית של סינון וחיתוכים וצריבה על דיסק) שאחרי הכל זה גם הכנסות של 24000 ש"ח לחודש ויכול להיות שההוצעות של העסק הזה הוא 3000 ש"ח לחודש שזה אומר שהוא נישאר עם 21000 בחודש והוא עבד אותם 30 שעות בשבוע אבל בחר בכמות ולא באיכות.

אני לא יכולה לומר שאחד יותר טוב מהשני שניהם עסקים מרוויחים פשוט כל אחד בנה את העסק לפי מה שמתאים לו

(כמובן המחירים המצאתי)

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
יותר קשה לצלם ילד יחד ממשפחה של 6
בן יחיד זה מכה שלא כתובה בתורה, אמר מי שאמר
לי בכל אופן משפחה יותר קל כי הם באים בגלל שאח שלהם בא
ילד יחיד שלא רוצה אין לו מתחרים ואין לו מדגמנים והוא יותר קשה לי.

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י photosbyrik;876160:
אני אשית גם בתוספת תשלום בחיים בחיים לא יתן דיסק עם כל התמונות ואפילו לאחותי אני לא יתן דבר כזה של הילדים שלה (שאני מצלמת בחינם) פשוט זה מוריד מהערך שלי לדעתי.
כן יש אצלי אופציה לקנות את כל התמונות בטובות שזה בסביבות ה70-80 תמונות מסט צילומים שאילו התמונות שמהם אני נותת להם לבחור וכל תמונה אני עורכת בצורה מקסימלית וכמובן הם משלמים על השעות עריכה האילו.
רק לשם ההבהרה, לאורך כל הדיון שכשכתבתי "דיסק עם כל התמונות" התכוונתי לתמונות הראויות (אלה שנותנים לבחור מהן מה לפתח) ולא לתמונות מטושטשות, לא מפוקסות, עם עיניים עצומות וכו' שבאמת עלולות להוריד מערך הצלמת וגם ללקוחות אין מה לעשות איתם.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
ריקי, את באמת חושבת שאני שמה בדיסק את כל מה שנלחץ במצלמה?
אם באלבום יש 30 תמונות- אז יש להם כשישים "תואמות" שנפסלו רק כי היו יותר מדהימות מהם.
אני מסכימה איתך במאה אחוז שזה מוריד מהערך של התמונה. אבל החלטתי שלפעמים השיטה היא- "אם אתה לא יכול להרביץ לו- תחבק אותו" (או משהו כזה את בטח יודעת באנגלית). במקום להלחם עדיף שהלקוח יראה בעצמו שאין מה לחפש בתמונות שחוזרות על עצמן עם קרופ שונה.
אגב, עובדה מפתיעה- יש כמה לקוחות שאמרו לי שהם לא הסתכלו בדיסק. האלבום מילא אותם מספיק והותר וזה פשוט לא היה דרוש.

צילומית- הכי כיף עם ילד אחד מפונק. זה כל האתגר. אבל איך שנח לך.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נח לי עם כולם!!!!!!:)
לכולם אותו מחיר בסיסי
ותוספות לכל אחד לפי כיסו.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;876169:
רק לשם ההבהרה, לאורך כל הדיון שכשכתבתי "דיסק עם כל התמונות" התכוונתי לתמונות הראויות (אלה שנותנים לבחור מהן מה לפתח) ולא לתמונות מטושטשות, לא מפוקסות, עם עיניים עצומות וכו' שבאמת עלולות להוריד מערך הצלמת וגם ללקוחות אין מה לעשות איתם.
התודה היה בטעות :)
בכל אופן אני לא יתן לאחותי ולחברה שלי 80 תמונות לא ערוכות אלה יתן לה לבחור ת20 או ת40 או כמה שבחרתי תמונות במתנה ויערוך אותם ויתן לה עריכה מושלמת כמו כל לקוחה.

היום שמעתי משפט כל כך חכם ממטפלת שעושה הרבה חסדים.
"אני בחיים לא עובדת בחינם" פתחתי עליה עניים ענקיות ולא מבינה בגלל שאני יודעת כמה היא עובדת חינם אז היא אמרה כשאני מקבלת את המסכנה הזאת והמסכן הזה אני עושה חסד אני לא עובדת. על העבודה שלי משלמים.

יוצא לי לפחות פעם בחודש לעשות חסד עם הכישרון שלי עם זה לצלם ילד חולה, או מוסד של ילדים מסכנים ואת זה אני עושה מכל הלב ואני נותת תמונות באותו איכות תמונה שהייתי נותת ל"עבודה שלי" שמשלמים מחיר מלא.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מסכימה איתך לגמרי. או תשלום מלא או מתנה.
אני אסביר. לרוב אני נותנת אלבום דיגיטלי. יש תמונות עודפות שלא מסתדרות עם העיצוב או מיותרות. הם תמונות שראויות בזכות עצמן. לפעמים זה אפילו תמונה של סט הצילום (מאחורי הקלעים, מערך הבדרנים מסביב לילד וכד').
לאלבום ולהדפסה זה לא מתאים. לצפיה ביתית- אני מפרגנת, למה לא?

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
מה זה תמונות שלא מסתדרות עם העיצוב באלבום דיגיטלי?
נראה לי העיצוב מסתדר לפי התמונות
ככה אצלי בכל אופן.

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
מצורף דוגמא

השניה לאלבום. הראשונה לדיסק. יש משהו מגניב בפרצוף העצבני.

photosbyrik

משתמש פעיל
צילום מקצועי
נכתב ע"י rosmarin;876221:
השניה לאלבום. הראשונה לדיסק. יש משהו מגניב בפרצוף העצבני.
בתור אמא הייתי משלמת על שניהם לאלבום ובאמת רוצה את שניהם באלבום

rosmarin

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
זה שתיים מתוך סדרה. בתור אמא אם אני לא אשתלט על עצמי ייגמר הנייר בארץ :)

RMO

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י eden7115;876075:
מה כ"כ הזוי בזה?
מה תעשי עם שאר התמונות?

זה מזכיר לי שצלמת אחת סיפרה לי על משפחה שבאה להצטלם ולא שילמה, כמובן שהם לא קיבלו את התמונות.
אחרי תקופה האמא התקשרה ואמרה לה- ממילא יש לך את התמונות מודפסות, מה תעשי איתם? אני לא אשלם כי אין לי, אז מה אכפת לך לתת לי אותם?

הגלים

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י RMO;876234:
זה מזכיר לי שצלמת אחת סיפרה לי על משפחה שבאה להצטלם ולא שילמה, כמובן שהם לא קיבלו את התמונות.
אחרי תקופה האמא התקשרה ואמרה לה- ממילא יש לך את התמונות מודפסות, מה תעשי איתם? אני לא אשלם כי אין לי, אז מה אכפת לך לתת לי אותם?

מצד הצלם- אם הייתי יודע שבאמת אין לה מאיפה לשלם ולא מדובר בעוקץ- באמת הייתי מביא לה את התמונות.

צילומית

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אחד לווה 200 $ מראובן, וכשלא היה לו להחזיר לווה משמעון 200 $ והחזיר לראובן
ולא היה לו להחזיר לשמעון אז שוב לווה מראובן והחזיר לשמעון וככה לקח מאחד והחזיר לשני
עד שיום אחד פגש את שניהם ואמר להם הנה אתם ביחד בישביל מה אתם צריכים אותי שאני יעביר את הכסף ביניכם תעשו את זה אתם לבד....

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י RMO;876234:
לא אמרתי לתת בחינם.
אמרתי שאם כבר שילמו לך על העבודה הזו, מה הרעיון לנסות להוציא מהלקוח עוד כסף על עבודה שכבר שילם עליה?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה