התייעצות מנגה או פוטושופ?

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מה המלצתכם למתחילים מנגה או פוטושופ
הנה מה שמצאתי בפורום מלפני כמה שנים
מה ההמלצה העדכנית להיום?
אין שום סיבה לצייר במנגה.
הכל אפשר לסדר ב פוטושופ או לייזי נזומי.
ויש עשרות בלגים וסרטונים שממחישים את זה.
חבל שהתחלתי להתרגל למנגה. הלוואי שהיה בא מישהו חכם ואמר לי, תתחבר רק לפוטושופ.
אבל אז, אי שם לפני שבע שנים, פוטושופ באמת פיגרה קשה אחרי מנגה באיכות הקו.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ההמלצה לדעתי היא עדיין פוטושופ.
פוטושופ הוא לא הכי נוח בעולם בהתחלה, אבל כשמתרגלים אליו הוא אפשר להפיק ולמצות בו את הכישרון עד הסוף.
מנגה היא תוכנה קלה וידידותי בטווח הקצר, כיף מאוד לעבוד בה.
אבל אין בה מספיק כלים והיא לא משפשפת מבחינה אומנותית כמו פוטושופ, הכל בה חלק ונוח אפילו התוכנה מיישרת לך את הקו, ממש עושה בשבילך את העבודה כדי שאתה לא תצטרך להתאמץ בכלל, ובזה טמונה הבעיה.
בואו נגיד ככה- מכירים את המשל על הדרך הארוכה שהיא קצרה, מנגד הדרך הקצרה שהיא ארוכה?

פוטושופ היא הדרך הארוכה וקצרה.

כדאי להתרגל אליה בהתחלה גם אם זה לא כיף כל כך, להידבק רק אליה.

בניגוד ל @אבימי למזלי לי כן היה אדם חכם בתחילת הדרך שייעץ לי לעזוב את מנגה ולהיבק בפוטושופ. עד עכשיו מנסה להתרגל ולהידבק רק בה.
למרות זאת זאת קומיקסים קצת קשה לעשות בפוטושופ, אז בזה אפשר להתפשר ולצייר ולצבוע או רק לצבוע במנגה- שזה היעוד שלה בעצם.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כל הכבוד רחמים שלא הקפצת אשכול אלא פתחת בצורה אלגנטית וטובה.

חד וחלק פוטושופ.
ומנגה.

כלומר:
אין הבדל משמעותי בינהם. בסופו של דבר. אין מוצר שלא תוכל להוציא במנגה שכן תוכל בפוטושופ, ולהיפך. הכל תוכל בשתיהם. קרעכצ לפה קרעכצ לשם.

היתרונות בפושטופ - אתה לומד תוכנה שהיא סטנדרט עולמי, כמות המברשות והמדריכים והמשתמשים בה היא פסיכית והמידע על כל פיפס נמצא בתוך הפרצוף. הלמידה שלה תפתח לך שער לאילוסטרייטור, לאינדיזיין, ולמנגה.
יש סיבה שסטודיואים בכל העולם עובדים רק איתה.
החסרונות - קשה ללמידה ולהפקת מוצר למתחילים, צריך לקנות לייזי נזומי כדי לקבל קו מוחלק וסרגלים, יקרה.

מנגה - היתרונות: כל מני פצ'יפקעס שלא שווה בגללם ללמוד מנגה. ויש. אבל, לציירי קומיקס היא כמו ספיטפייר. מהירה, חדה, "לפנים"ית. כל מה שצריך בהשג יד ומיד. לציירי קונספט, אתה צריך כבר לעבור לראש אחר.
יש משהו בה שמטעה מאיירים מתחילים. זה נראה קל לצייר בה, ציינה @אילוסטרייטורית אחת , אבל באמת זה לא כזה פשוט.

מסקנה: להתחיל בפוטושופ, ואם אתה צייר קומיקס, לבקר במנגה להגיד שלום.

ליפסקר

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
דיון מעניין. אני אישית מצייר רק בפוטושופ, פשוט כי לא הצלחתי להשיג מנגה בשום צורה.
בקומיקס כאמור זה ממש מתסכל. הקווים עושים בעיות, והתוכנה לא ממש ידידותית למשתמש המתחיל.
איך אפשר באמת להשיג מנגה? יש אתר שאפשר לקנות אותה?
ואם התקנתי אותה על מחשב אחד, ועברתי למחשב חדש, אני צריך לקנות אותה שוב?

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
דיון מעניין. אני אישית מצייר רק בפוטושופ, פשוט כי לא הצלחתי להשיג מנגה בשום צורה.
בקומיקס כאמור זה ממש מתסכל. הקווים עושים בעיות, והתוכנה לא ממש ידידותית למשתמש המתחיל.
איך אפשר באמת להשיג מנגה? יש אתר שאפשר לקנות אותה?
ואם התקנתי אותה על מחשב אחד, ועברתי למחשב חדש, אני צריך לקנות אותה שוב?
מנגה- או בשמה הרשמי clip studio paint עולה כסף. הרישיון הוא על 2 מחשבים. עם הקניה אתה מקבל מספר סידורי למייל להפעלת רישיון התוכנה, את המספר אתה יכול להפעיל בעוד תוכנה ממחשב אחר. המחיר הוא לא אסטרונומי אבל די יקר, כדאי לעקוב אחרי מבצעים שצצים מידי תקופה, כמו בבלאק פריידי, זמני החגים שלהם או משהו בסגנון.
אני אישית קניתי בזמן מבצע וזה עלה לי אז בערך 85 שקלים.
הנה קישור לרכישה, לא נראה לי שיש עכשיו מבצע.
אני כן זוכרת שיש כאן כמה ניקים חביבים שמידי פעם שולחים עדכונים אם יש מבצעים זמניים.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
תלוי בסגנון האיור, אם מדובר בסגנון קומיקס (כלומר אם זה ציור עם קו שחור) אין שאלה בכלל - מנגה בלבד!!!
נתחיל מהבסיס, היא זולה משמעותית מפוטושלוק.
נמשיך הלאה, האיכות של הקו שלה טובה משמעותית מפוטושתוק.
ושורה תחתונה, פוטוקטשופ היא תוכנה שבייסודה בכלל נועדה לגרפיקאים, עובדה יש לה תוכנה נפרדת למאיירים.
במילים אחרות זו תוכנה שמפוצצת בשטויות שזה לא יאמן, ולמאייר מתחיל זה בכלל יהיה מפחיד.
מנגה ידידותית, קצרה וקולעת נקודה. יש בה כלים כל כך נוחים וחוסכי זמן למאייר שאין בפוטושפופ בכלל!
@אבימי אני בשוק שאתה חושב אחרת (סמיילי היסטרי)

דבר אחד נכון, זה שיש הרבה יותר מדריכים לפוטוצ'יפס...

נערך לאחרונה ב:

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
תלוי בסגנון האיור, אם מדובר בסגנון קומיקס (כלומר אם זה ציור עם קו שחור) אין שאלה בכלל - מנגה בלבד!!!
נתחיל מהבסיס, היא זולה משמעותית מפוטושלוק.
נמשיך הלאה, האיכות של הקו שלה טובה משמעותית מפוטושתוק.
ושורה תחתונה, פוטוקטשופ היא תוכנה שבייסודה בכלל נועדה לגרפיקאים, עובדה יש לה תוכנה נפרדת למאיירים.
במילים אחרות זו תוכנה שמפוצצת בשטויות שזה לא יאמן, ולמאייר מתחיל זה בכלל יהיה מפחיד.
מנגה ידידותית, קצרה וקולעת נקודה. יש בה כלים כל כך נוחים וחוסכי זמן למאייר שאין בפוטושפופ בכלל!
@אבימי אני בשוק שאתה חושב אחרת (סמיילי היסטרי)

דבר אחד נכון, זה שיש הרבה יותר מדריכים לפוטוצ'יפס...
איזו ירידה על פוטושופ...
לא ציפיתי חחח
אכן יש פוטושופ נוסף שנקרא פוטושופ סקצ', אבל הוא די בסיסי וחביב בהתאם לשמו, לשם השוואה הוא כמו להשתמש באפליקציית פתקים נצמדים במקום וורד.
פוטושופ היא אכן לא ידידותית ומאיימת בתחילה, אבל מי שמכיר אותה באמת יודע שהיא אין סופית, והיא תוכנה גאונית, שאין גבול עם מה שאפשר לעשות איתה מבחינה אומנותית.
זה שהיא תוכנה בינלאומית מפורסמת גורמת לזה שיש שפע מברשות וכלים שייצרו לה המון אמנים מרחבי העולם, שזה עוזר.
אני תמיד טוענת שעיצוב גרפי ואיור הם תחומים מאוד מאוד חופפים. כך שכדאי להנות מכל הטוב של כל העולמות.
יש כלים מדהימים למעצבים שמשדרגים משמעותית ציירים.
ואני די מוחה על האימרה-
זו תוכנה שמפוצצת בשטויות שזה לא יאמן
בעולם התוכנה לדעתי יותר ידועה כתוכנה של אומנים ומאיירים, מאשר של מעצבים, מעצבים יותר נמצאים על אינדזיין אילוסטרייטור וכו, ורק לדברים מסוימים משתמשים בפוטושופ. כל אמן מפורסם בעולם שמכבד את עצמו משתמש בפוטושופ.
כמובן שקומיקס בפוטושופ זה קרב די אבוד ולזה באה מנגה המדהימה.
אבל מכאן ועד לקרוא לה פוטוקטשופ, זה קצת...
אני עדיין חושבת שכדאי מאוד להשתפשף בפוטושופ, זה משדרג את הקו בצורה לא תאמן. עבודה קשה תמיד משתלמת.
אם הדיון הוא על מתחילים הדעה היא עדיין אותה דעה, ובשילוב מנגה, כדי לא להרגיש כישלון, גם וגם.
כמו שאמרתי- להנות מכל העולמות.

yoyoBL

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
איזו ירידה על פוטושופ...
לא ציפיתי חחח
אכן יש פוטושופ נוסף שנקרא פוטושופ סקצ', אבל הוא די בסיסי וחביב בהתאם לשמו, לשם השוואה הוא כמו להשתמש באפליקציית פתקים נצמדים במקום וורד.
פוטושופ היא אכן לא ידידותית ומאיימת בתחילה, אבל מי שמכיר אותה באמת יודע שהיא אין סופית, והיא תוכנה גאונית, שאין גבול עם מה שאפשר לעשות איתה מבחינה אומנותית.
זה שהיא תוכנה בינלאומית מפורסמת גורמת לזה שיש שפע מברשות וכלים שייצרו לה המון אמנים מרחבי העולם, שזה עוזר.
אני תמיד טוענת שעיצוב גרפי ואיור הם תחומים מאוד מאוד חופפים. כך שכדאי להנות מכל הטוב של כל העולמות.
יש כלים מדהימים למעצבים שמשדרגים משמעותית ציירים.
ואני די מוחה על האימרה-

בעולם התוכנה לדעתי יותר ידועה כתוכנה של אומנים ומאיירים, מאשר של מעצבים, מעצבים יותר נמצאים על אינדזיין אילוסטרייטור וכו, ורק לדברים מסוימים משתמשים בפוטושופ. כל אמן מפורסם בעולם שמכבד את עצמו משתמש בפוטושופ.
כמובן שקומיקס בפוטושופ זה קרב די אבוד ולזה באה מנגה המדהימה.
אבל מכאן ועד לקרוא לה פוטוקטשופ, זה קצת...
אני עדיין חושבת שכדאי מאוד להשתפשף בפוטושופ, זה משדרג את הקו בצורה לא תאמן. עבודה קשה תמיד משתלמת.
אם הדיון הוא על מתחילים הדעה היא עדיין אותה דעה, ובשילוב מנגה, כדי לא להרגיש כישלון, גם וגם.
כמו שאמרתי- להנות מכל העולמות.

חח
תראי כמובן שקצת הגזמתי, אבל אני עומד בשלי, במיוחד על הפטוקטשופ. :p
שורה תחתונה מה שאני אומר זה שמנגה תוכנתה ועוצבה במיוחד לצייר בכלל ולקומיקס בפרט, וזה עושה את כל ההבדל.
לעומת פוטושופ שתוכנתה חד משמעית למעצבים ולגרפיקאים, והצייר הממוצע משתמש באולי 5% מהתוכנה, אולי.

ואל תתבלבלו, מנגה הפכה לאימפריה ולשם של דבר בקרב מאיירים רבים, ולא סתם.

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
מנגה קליפ שליפ שטיק סטודיו שמודיו פיינט פליינט שקיץ שפלאץ היא באמת אחלה דבר שבעולם לציירי קומיקס או סגנון מנגה או כל דבר שדורש שילוב של אינק מגניב וצבע מהיר, ישיר קופצני ולפנים.

אבל היא מגבילה אותך כאמן, @yoyoBL . פוטושופ, דווקא בגלל ה"חסרונות" שלה, דוחקת בך להתפתח ולחשוב צורות, לא קווים. יחסי צל אור. עומקים ואיזוני צבע.
נכון, המברשות הרגילות לא משהו, אבל זה פשוט נמעך כשמשיגים את המברשות של קייל.
ובכלל, אם יש לך לייזי נזומי, אין שום צורך במנגה חוץ מ2 פיצרים. כלי המילוי סוגר השטחים וכל עניין בניית הפאנלים.

אמנית

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
אני אישית מתחברת הרבה יותר לפוטושופ, כשאני נכנסת למנגה התחושה שלי שהמחשב מצייר, הקו מדי חלק, הצבע יוצא נורא דיגיטלי. התוכנה מנסה לעזור לציירים יותר מדי. פוטושופ הוא כלי הרבה יותר מעודן, נותן אפקט ידני, ובסך הכל גם האפשרויות שפוטושופ נותנת לצייר הן רבות ויותר ניתנות לשליטה.
יתכן שזו דעתי כי אני רגילה לפוטושופ בתוך מעצבת גרפית ומכירה אותה היטב כדי לא להסתבך בתוכנה הענקית הזו ולמצוא את מה שנחוץ לי בכל פעם.

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים

מציירת לילדים

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
אבל היא מגבילה אותך כאמן, @yoyoBL . פוטושופ, דווקא בגלל ה"חסרונות" שלה, דוחקת בך להתפתח ולחשוב צורות, לא קווים. יחסי צל אור. עומקים ואיזוני צבע.
הדיון כאן פורה ומחכים, יישר כח.
מרתק לראות שכל אמן ניגש לכל תוכנה עם סל הכלים הקודם שרכש
-עם התוכנה
-ועם סוג העבודות שביצע. (בלימוד, בניסוי, בטעיה, בתרגול)
מה שמתגלה כאן בדיון הוא, שכל אחד מגיע ממקום אחר, תרבות (אומנותית) שונה
וכולם נפגשים בכיכר פוטושופ ומנגה.
אחרי שלמדתי את השיטה הקלאסית (אצל אמונה שץ)
הנחיתה מן העפרון והדף, החוקים והכללים והחישובים אל תוכנות חסרות גבול בהיצע- היא לא פשוטה.
יש דברים שצריך להתחיל מאפס. כמו שליטה על קו. דינמיקה עם הכלים.
על בסיס היכרות בסיסית עם פוטושופ-
אומנית מקצועית כאן בפרוג סללה לי את הדרך למנגה.
אז יכול להיות שיום אחד יהיה לי את האומץ , הצורך והזמן לחזור לפוטושופ
בינתיים מנגה היא ברכה גדולה מאוד.
אז למה כל זה?
כי באמת הכל נמצא בראש.
תקרת זכוכית יש לכל אחד ובעבודה טובה ובהשקעה מאומצת היא בס"ד תיפרץ בכל מקום.
יכול להיות ששווה להכנס לענינים במנגה ואז לעבור לפוטושופ? אולי? ואולי זה באמת מידי נוח? אולי?

(נ.ב. באמת מידי פעם מאוד נוח שאפשר לשמור קובץ במנגה בסיומת של פוטושופ ואז למשוך את המפה מכל הכיוונים.
אבל גם האפשרות הזאת דורשת מחקר עצמאי בעניין.)

אבימי

מנהל קהילת איור
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
@מציירת לילדים
את מאוד מאוד צודקת, ומחזק את דבריך שאפשר לצאת אמן גדול מכל תוכנה כמעט.
אבל, אבל...
אם הכל בראש, למה לא ללכת על הגדולה והמקובלת ביותר? יש סיבה לחכמת ההמונים הזאת. זה לא סתם נהיה אחרי העדר, כי אמנים לא ידועים בקטע הזה במיוחד.
זה משהו שעמד לי בראש. אם אין הבדל, למה לשאר במנגה? בגלל כלי המילוי? והיה לי קשה מאוד מאוד, ואני שמח ומרוצה מההחלטה שלי.
וכן, שוב מסכים שאין שום הגבלה או חיסרון במי שמשתמש במנגה, הכל פתוח, ואפשרי וזו תוכנה נהדרת.

מציירת לילדים

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
@מציירת לילדים

אם הכל בראש, למה לא ללכת על הגדולה והמקובלת ביותר? יש סיבה לחכמת ההמונים הזאת. זה לא סתם נהיה אחרי העדר, כי אמנים לא ידועים בקטע הזה במיוחד.
זה משהו שעמד לי בראש. אם אין הבדל, למה לשאר במנגה? בגלל כלי המילוי? והיה לי קשה מאוד מאוד, ואני שמח ומרוצה מההחלטה שלי.
וכן, שוב מסכים שאין שום הגבלה או חיסרון במי שמשתמש במנגה, הכל פתוח, ואפשרי וזו תוכנה נהדרת.
מי שעשה את הסוויצ' ומרוצה- זה מצב אידיאלי. נרכשו עוד כלים, עוד יכולות , עוד שליטה על התוצאה.
זה מלכתחילה.
מנגה היא אופציה טובה כדי להכנס לעניינים יותר מהר. הכל יותר קל, יותר נגיש. מי שחסר לו אפילו קצת ידע בפוטושופ- פשוט לא יסתדר. כל דבר ייקח לו הרבה יותר זמן ואנרגיה, יש דדליין והלקוחות מחכים...
אפילו עם חורים בידע אפשר להסתדר.
איפה להמשיך אחרי שיש בסיס טוב (מבחינת התוצאה והדרך)- זו באמת שאלה. מסתבר שלפוטושופ יש הרבה מעבר.

שרה.ב

מעצבת גרפית
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
דיון מעניין ....
לדעתי יש עוד הבדל בין פוטושופ למנגה
בפוטושופ יש הרבה דרכים לבצע פעולה אחת בקליפ סטודיו לא כ"כ .
מצד אחד זה יתרון לפוטושופ מצד שני לצייר מתחיל זה מבלבל מאד ...
גם כי הוא מרגיש שיש המון דברים שהוא לא מכיר.

Pencil

משתמש מקצוען
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
מנגהלאמנגה
פוטושופ זה עולם: )

(לענ"ד אם מתחילים במנגה קשה לעבור לפוטושופ)

נערך לאחרונה ב:

Love Yourself

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
דיון מעניין וחשוב
אני אישית עוקבת אחר מספר אמנים בעיקר של קומיקס כי זה תחום ההתעניינות שלי
וכולם משתמשים בפוטושופ יש לתוכנה הזו הרבה יותר אופציות
אז כן לכו ללמוד אותה כמו שצריך זה משתלם זה פותח שער גם לאיור וגם לעיצוב
אני במקור למדתי גרפיקה ואח"כ קורס קצר של איור דיגיטלי מדהים כמה הדברים לפעמים חופפים
וכמה הקשות אפשר לעשות מאחד לשני

ayalapunch

אילה פנציארי | קופרייטרית ומעצבת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
הדמיות בתלת מימד
למדתי פוטושופ במסגרת עיצוב גרפי, ומנגה אצל יואל ברלב שגרם לי להתאהב בתוכנה, איך אפשר לצייר קומיקס בפוטושופ?? נשמע סיוט לגמרי.
ציורים מהירים וקומיקס זה נטו למנגה בעיני, סגנון של איורים מושקעים או אומנותיים זה פוטושופ.
ותמיד אפשר לשלב כמו שכתבו פה
קל ופשוט, לאיזה כיוון בכלל אתה מתחבר? תסתכל על ציורים פה של אומנים, תבדוק סגנון ונמליץ לך על התוכנה הטובה ביותר לך

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה