ממחנכת למורה מיקצועית

jerusalmit

משתמש רשום
ידוע לכם האם שינוי משרה ממחנכת למורה מקצועית, נחשבת להורדה בדרגב ולהרעת תנאים?
אני מדברת על בי"ס ב"עולם ישן" שבו מחנכת מקבלת 3 שעות חינוך, ומורה מקצועית צריכהלעבוד כל שעה בפועל על מנת לקבל את השכר.
אשמח לעזרה בנדון,
תודה!

דודסטו

משתמש סופר מקצוען
השאלה במציאות או בחוק?

ברור שכל מחנכת שלא נצלנית עובדת בפועל הרבה הרבה מעבר לשלוש שעות שמקציבים לה

jerusalmit

משתמש רשום
ברור. אני שואלת לפי חוק. אם זה נחשב להורדה בדרגה/בשכר?

חמחם

משתמש מקצוען
ואם זה נחשב הרעה?
מה אפשר לעשות בענין? להתפטר? להגיש תלונה?

jerusalmit

משתמש רשום
כן, אני רוצה להתפטר על הרעת תנאים על בסיס זה.
יש למישהו ניסיון בעניין?

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שהשאלה היא האם הורידו גם בהיקף המשרה (כלומר נשארת עם אותו מספר שעות פרונטליות, והורידו לך את שעות החינוך) ואז וודאי שזו הרעת תנאים, או שהיקף המשרה נשמר, רק שאת שלוש שעות החינוך החליפו לך בשעות פרונטליות. במקרה השני אני לא חושבת שזה נמחשב להרעת תנאים, כי שעות החינוך הן לא בונוס, אלא שעות שבהן את אמורה לעשות את תוספת העבודה הנגזרת מכך שאת מחנכת. אם הפכו אותך למורה מקצועית פשוט שינו לך את אופי העבודה (לעבודה שבכלל לא ברור שהיא יותר קשה), אבל לא פגעו בכלום.

jerusalmit

משתמש רשום
תןדה על התגובות. אכן המקרה השני הוא המקרה שלי. אבל בצורה זו היא (מנהלת ביה"ס) מונעת ממני לקבל יום חופשי באמצע שבוע שבו עסקתי כמדריכה והרווחתי השלמת הכנסה. כלומר השינוי ממורה מחנכת למורה מקצועית הוא ב2 אופנים לרעתי:
1. אני צריכה חעבוד 3 שעות פרונטיליות יותר על מנת לקבל את אותו השכר
2. נמנע ממני לעבוד במקום נוסף להשלמת שכר (כי מורה מקצועית מקבלת יום חופשי ביום שישי בלבד וזה לא אפשרי לעבוד בהדרכה ביום שישי. האם היא חייבת לאפשר לי יום חופשי במהלך השבוע?

D

Deleted 66182

אורח
תןדה על התגובות. אכן המקרה השני הוא המקרה שלי. אבל בצורה זו היא (מנהלת ביה"ס) מונעת ממני לקבל יום חופשי באמצע שבוע שבו עסקתי כמדריכה והרווחתי השלמת הכנסה. כלומר השינוי ממורה מחנכת למורה מקצועית הוא ב2 אופנים לרעתי:
1. אני צריכה חעבוד 3 שעות פרונטיליות יותר על מנת לקבל את אותו השכר
2. נמנע ממני לעבוד במקום נוסף להשלמת שכר (כי מורה מקצועית מקבלת יום חופשי ביום שישי בלבד וזה לא אפשרי לעבוד בהדרכה ביום שישי. האם היא חייבת לאפשר לי יום חופשי במהלך השבוע?
לא נעים אבל לא חוקי
אני עובדת בכמה מקומות והשנה עקב הקורונה וכו' המערכת היתה כל שבוע משהו אחר כמעט,
ובמשך חודשיים היום החופשי היה שישי והפסדתי בגלל זה במקומות אחרים.
זה שטחים אפורים שרצוי מאד שההנהלה תתחשב אך חוקית זה לא נקרא הרעת תנאים, לענ"ד.
כל עוד היקף השעות, המשכורת, ההפרשות לפנסיה וכו' וצבירת הותק לא נפגעים.
יש מחנכות שרואות בזה השפלה-לעבור למקצועית
בכל מקרה כדאי לשוחח בצורה פתוחה ומכבדת עם המנהלת ולהבין על מה ולמה, ולהסביר את ההשלכות
של המהלך.אא"כ מסיבות אחרות את ממילא רוצה להתפטר.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
מה היקף המשרה שלך?
אם היא מלאה, לא בטוח שיש מה לעשות.
אם לא, יש הגדרות על כמה ימים מותר לפרוש משרה לפי האחוזים.
המידע שלי נכון לתיכון, משערת שדומה ביסודי.
חוץ מזה, מדריך (במשהח, כן?) יכול לפצל משרה על יומיים. תלוי באופי העבודה אבל לפעמים זה גם יותר יעיל. אפשרות נוספת - מדריך יכול לעבוד יום הדרכה מלא ביום בו הוא עובד רק שעתיים בהוראה.

jerusalmit

משתמש רשום
יש לי 90% משרה. אני יודעת שניתן ללמד ביסודי עד 140%היקף.
העניין הוא שאם אני לא מורידה המעצמי מהיקף המשרה הנ"ל, לא אוכל להמשיך להדריך, גם אם זה בפיצול ימים כי המערכת תהיה 5 ימים, 8 עד 13, כך שמתי נשאר לי להדריך??? המנהלת אמרה במפורש שהיא לא תהיה גמישה איתי בשעות. כל העניין שהיא רוצה לגרום לי להתפטר מעצמי ומבלי לשלם את הפרשי הפיצויין, אני רוצה להתפטר על הרעת תנאים. כי זו לא דרך לעבוד ככה כשמנהלת מורידה אותך בדרגה. מתייחסת לא יפה אך בלי שאפשר ךהוכיח משהו...
אני חושבת שאני צריכה עו"ד מקצועי לענייני עבןדה בהוראה- מכירים מישהו כזה??

טילון

מהמשתמשים המובילים!
עריכה והפקת סרטים
ממליצה לך לבדוק את הנושא לפני שאת משלמת לעורך דין (ארגוני המורים יכולים להיות דרך מצוינת לבדיקה אם את חברה באחד מהם), כי יש סיכוי די גבוה לדעתי שמה שהמנהלת עושה חוקי, גם אם זה לא יפה. וחבל גם לשלם לעו"ד, וגם לא לצאת עם תוצאה בסופו של דבר.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
את חייבת להתייעץ הם הסתדרות המורים. אם את לא חברה שם את יכולה להצטרף ומייד להשתמש בשירות

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה