ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כלומר ??
תסביר את עצמך
לנסות לשנות ?
זה דירה לטווח ארוך? למשל זוצ שקונה דירה 3 חדרים הסיכוי גבוה מאוד שתוך 10 שנים המשכנתא לא תשאר. יעברו. ירחיבו. ימחזרו כי יקחו עוד הלוואות. הסטטיסטיקה אומרת שזה לא ישאר. אז הייתי בונה משכנתא שתנגוס מהר יותר מהקרן. כמובן אם הכושר החזר יותר גבוה אז תמיד הייתי מקטין שנים כמה שאפשר כי זה פשוט חסכוני יותר. אבל אם אתה רוצה לטווח הכי ארוך כי אין יכולת לשלם יותר? או כי רוצה להשאיר החזר למינוף נוסף? זה כבר שיקול אחר

חסיד אחד

משתמש פעיל
זה דירה לטווח ארוך? למשל זוצ שקונה דירה 3 חדרים הסיכוי גבוה מאוד שתוך 10 שנים המשכנתא לא תשאר. יעברו. ירחיבו. ימחזרו כי יקחו עוד הלוואות. הסטטיסטיקה אומרת שזה לא ישאר. אז הייתי בונה משכנתא שתנגוס מהר יותר מהקרן. כמובן אם הכושר החזר יותר גבוה אז תמיד הייתי מקטין שנים כמה שאפשר כי זה פשוט חסכוני יותר. אבל אם אתה רוצה לטווח הכי ארוך כי אין יכולת לשלם יותר? או כי רוצה להשאיר החזר למינוף נוסף? זה כבר שיקול אחר
דירה ראשונה במחיר למשתכן
כנראה שנמכור את זה תוך 7-8 שנים

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
דירה ראשונה במחיר למשתכן
כנראה שנמכור את זה תוך 7-8 שנים
אין לך כושר החזר יותר גדול? תמכור על מנת לקנות דירה אחרת? כי אז אולי כן שווה משכנתא לטווח ארוך שמקסימום תגרור... ??
בהחלט שיקול לקחת הרוב בפריים הגיוני כדי לחסוך עמלות היוון ועדיין אני בעד קצת מצ בשביל לקבל קלצ יותר טוב ואז לחסוך גם בריביות וגם עמלות היוון על הקלצ למקרה של פרעון

חסיד אחד

משתמש פעיל
אין לך כושר החזר יותר גדול? תמכור על מנת לקנות דירה אחרת? כי אז אולי כן שווה משכנתא לטווח ארוך שמקסימום תגרור... ??
בהחלט שיקול לקחת הרוב בפריים הגיוני כדי לחסוך עמלות היוון ועדיין אני בעד קצת מצ בשביל לקבל קלצ יותר טוב ואז לחסוך גם בריביות וגם עמלות היוון על הקלצ למקרה של פרעון
מכירה בשביל לקנות במקום אחר
שאלתי את היועץ אם לא כדאי לפרוס ל 3 מסלולים
הוא אמר שאין מה להרויח כי פחות או יותר זה יוצא אותו החזר חודשי בסוף

beni.

משתמש פעיל
נכתב ע"י חסיד אחד:
שאלתי את היועץ אם לא כדאי לפרוס ל 3 מסלולים
הוא אמר שאין מה להרויח כי פחות או יותר זה יוצא אותו החזר חודשי בסוף
אותו החזר חודשי נכון להיום..
הפריים נחשב למסלול המסוכן ביותר,
מה גם שעדיף לפזר סיכונים ולא לשים את כל הביצים בסל אחד, ודאי כשזה אותו החזר,
גם אם היועץ שלך גאון תהיה מודע למה שאתה עושה, כי את הריביות רק אתה תשלם...

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
אותו החזר חודשי נכון להיום..
הפריים נחשב למסלול המסוכן ביותר,
מה גם שעדיף לפזר סיכונים ולא לשים את כל הביצים בסל אחד, ודאי כשזה אותו החזר,
גם אם היועץ שלך גאון תהיה מודע למה שאתה עושה, כי את הריביות רק אתה תשלם...
אני מסכים שניהול סיכונים הוא חשוב מאד, יותר מההתייחסות עצמה להחזר החודשי!
בדיוק כמו שמשלמים על ביטוח - אפי' שזה עולה חודשית, אבל זה מנהל את הסיכונים שלנו שלא נהיה חשופים אליהם.
מנגד, סתם שלישים הוא גם לא בהכרח פיזור סיכונים, אלא עלול להיות פיזור כספים - גם אם מדובר על אותו החזר חודשי כל חודש.. [בל נשכח, שזה גובה ההחזר עכשיו - לא מה יהיה בעתיד אפי' היחסית קרוב, שאותו אפשר לשער].
ואגב, כנראה שהסיכון של צמודות המדד, עולה על סיכון הפריים. זה לא אומר, שפריים אינו מסוכן, אלא רק לחשב את יחסי הסיכונים.
קשה לזרוק כללי אצבע, צריך לקחת כל מקרה לגופו, ולבדוק מה נכון וכדאי ביותר לגביו.

חסיד אחד

משתמש פעיל
אני מסכים שניהול סיכונים הוא חשוב מאד, יותר מההתייחסות עצמה להחזר החודשי!
בדיוק כמו שמשלמים על ביטוח - אפי' שזה עולה חודשית, אבל זה מנהל את הסיכונים שלנו שלא נהיה חשופים אליהם.
מנגד, סתם שלישים הוא גם לא בהכרח פיזור סיכונים, אלא עלול להיות פיזור כספים - גם אם מדובר על אותו החזר חודשי כל חודש.. [בל נשכח, שזה גובה ההחזר עכשיו - לא מה יהיה בעתיד אפי' היחסית קרוב, שאותו אפשר לשער].
ואגב, כנראה שהסיכון של צמודות המדד, עולה על סיכון הפריים. זה לא אומר, שפריים אינו מסוכן, אלא רק לחשב את יחסי הסיכונים.
קשה לזרוק כללי אצבע, צריך לקחת כל מקרה לגופו, ולבדוק מה נכון וכדאי ביותר לגביו.
אז עדיף לא לגעת בתמהיל ?

beni.

משתמש פעיל
נכתב ע"י Y996 :
את זה תוכל לומר אחרי עשרים שנה...
עשרים שנה אחורה המדד גם בשנות השיא לא חצה את ה6-8% והפריים הגיע ל10% ואפילו 15%!

נערך לאחרונה ב:

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
אז עדיף לא לגעת בתמהיל ?
לא התכוונתי לומר, אני גם לא בטוח שאני יודע על מה מדובר.
ובכלל, כל עוד לא אדע לאבחן את צרכי הלקוח - איך אוכל להשיב מה טוב, ומה לא?!
אגב,
2/3 מיועד בדר"כ יותר לאקזיטים מהירים יחסית, או לכאלה שהנבואה ניתנה להם (...), והם יודעים שהפריים לא יעלה.
אבל גם אז, ניהול תמהיל מקצועי יכול להוזיל הרבה.
לא סתם, הרוב המוחלט של המשכנתאות לא עובר את ה-40% פריים בתמהיל..

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לא התכוונתי לומר, אני גם לא בטוח שאני יודע על מה מדובר.
ובכלל, כל עוד לא אדע לאבחן את צרכי הלקוח - איך אוכל להשיב מה טוב, ומה לא?!
אגב,
2/3 מיועד בדר"כ יותר לאקזיטים מהירים יחסית, או לכאלה שהנבואה ניתנה להם (...), והם יודעים שהפריים לא יעלה.
אבל גם אז, ניהול תמהיל מקצועי יכול להוזיל הרבה.
לא סתם, הרוב המוחלט של המשכנתאות לא עובר את ה-40% פריים בתמהיל..
לא עובר?? אם אין צפי לשינויים . להכנסות בהמשך. לתיק שהכל הנראה יאריך ימים??? לדעתי לפחות 50 אחוז פריים עם כל הסיכון. אבל שוב כמו שאמרת לבחון את כל התיק אולי לקחת יותר קלצ. אולי קצת קצ לטווח קצר..

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
האמת שכבר כתבתי על זה בעבר בפוסט הזה, אתה מוזמן לקרוב שוב.. ;) .. אבל זה היה ממש מזמן.
מאז אפריל-מאי, גם 'פוקוס-המרכז לידע למשכנתאות' של אורן שלו ויוני ברלינר האגדי, פירסמו דו"ח כזה, לא מוצא אותו כעת.. ומאז, אני גם לא ראיתי שום התנפלות על הפריים.
מעבר לזה, כשמעלים את הפריים מעל 40% יש נטייה מובהקת של הבנקים להעלות אותו מאד, וב50% סיכוי רציני כבר למצוא אותו במצב של פריים עגול, ובמשכנתאות בעלות אופי פחות אטרקטיבי בעיני הבנק, גם למעלה מזה. זה עדיין זול יותר מריביות אחרות, אבל זה כבר לא האטרקטיביות המוכרת של הפריים, ובשכלול הסיכון שלו, אני לא מתלהב מזה.
אך כאמור, כל יועץ והשיקולים / צפי / אבחנה שלו, ואלו ואלו..

יודו לה' חסדו

משתמש רשום
1631523918636.png

איך זה?
(75% מערך הדירה, אין הרבה הכנסות)

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה