פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הוספה של צמוד מדד אפי' בכמות קטנה, כבר נותנת מרווח טוב יותר לבנק, ויכולת להוזיל לך.
בצמוד מדד אפי' קצת בסופו של דבר לא להיות יותר נזק???
(לא מתכוון לפתוח את הנושא...)
אבל בשביל לשער הסיכון זה לא יכול לצאת בסופו של דבר אותו הדבר?
כי המדד עולה ועולה בכלכלה בריאה

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
יחס החזר כבר מקסימלי,
אתם מתכוונים שהפריים יכול לעלות
כי בשקלול כל המסלולים ההצעה הזאת יותר זולה מהצעות אחרות שקיבלתי בשליש או 50 אחוז פריים
האמת היא, שמה שהתכוונתי הוא, שכאשר מבקשים מהבנק 2/3 פריים, הוא מתמחר יותר יקר את כל המשכנתא. וזה מכיון המסלול הפריים ביסודו אינו מסלול רווחי.
לכן גם על הפריים עצמו מקבלים יקר יותר, ובאופן ישיר גם על הקלצ.
מה שהעלית לגבי הפריים שהוא תנודתי ויכול לעלות, זה נכון מאד! ועל כל 1% שיעלה הפריים - ההחזר החודשי על החלק הזה במסלול הפריים יעלה ב-10%!

לגבי ההצעות האחרות - זה בהחלט מעניין, אם תוכל להעלות אותן, נוכל לנסות לחשוב למה זה.
אני רק מעלה כיוון, התמהילים האחרים - היו קצרים יותר בזמן, ועם החזרים גבוהים יותר חודשית?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
בצמוד מדד אפי' קצת בסופו של דבר לא להיות יותר נזק???
(לא מתכוון לפתוח את הנושא...)
אבל בשביל לשער הסיכון זה לא יכול לצאת בסופו של דבר אותו הדבר?
כי המדד עולה ועולה בכלכלה בריאה
נכון. אבל בסופו של דבר הכל מתומחר.
בדיוק כפי שאנחנו לא לוקחים רק קלצ, שהוא המסלול הכי יציב בעולם, כי זה יקר מאד, כך גם משלבים הצמדה, שגם אם וכאשר יעלה המדד - זה לא ישפיע דרסטית, אבל מנגד כן יגרום להוזלת ריביות בתמהיל כולו.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

פקמן

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
הנה התמהיל - הפריים רק שליש והמסלולים האחרים יותר ארוכים
שליש שליש שליש לא צמוד
1 פריים- 30 שנה
3.32 משתנה 25 שנה
2.89 קל"צ 20 שנה
מה אומרים?

נערך לאחרונה ב:

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנה התמהיל - הפריים רק שליש והמסלולים האחרים יותר ארוכים
שליש שליש שליש לא צמוד
1 פריים- 30 שנה
3.32 משתנה 25 שנה
2.89 קל"צ 20 שנה
מה אומרים?
אם אתה מתעקש על מלצ. אחלה תמהיל..
אני הייתי שוקל לפחות 100-150 מצ יתן לך מרווח טוב יותר . ותפרע אותו בהקדם עם הלוואת סינרגיה. בלי קשר לעניין שלמעלה מ 60 אחוזים מהמשכנתאות מאריכים ימים עד 10-12 שנה בממוצע.. שזה נותן עוד סיבה למה להכניס מצ לפחות חלק

ראובן 23

משתמש מקצוען
Screenshot_20210508-221158_Adobe Acrobat.jpg
אשמח לחוו"ד המומחים דפרוג
פחות ב45% מהדירה
הכנסות 14000 משכורת
2500 מלגה

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
צפה בקובץ המצורף 882953אשמח לחוו"ד המומחים דפרוג
פחות ב45% מהדירה
הכנסות 14000 משכורת
2500 מלגה
סה''כ נראה מצויין. התמהילים אותו דבר, רק שהשני יותר זול. אז אין התלבטות ביו שניהם.
השאלה היא רק אם נכון לקחת כ''כ הרבה בפריים. אני באפן אישי גם הייתי משלב טיפונת הצמדה למדד, דוגת קצ או מעט מצ. 10 שנים זה יחסית תקופה קצרה.
מה שעוד כדאי שתעשו, כיון שהיכולת החזר שלכם מאפשרת - זה לקחת מסלול מצ על סכום נוסף מעבר למה שלקחתם, בריבית גבוהה, לבקש בגללו הוזלה כלשהי בקלצ או בפריים, ואחרי שתמשכו את המשכנתא חחזירו לבנק את המצ.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
מה דעתכם לגבי הריבויות דלהלן?

60% אחוז מימון:
כמליון ש"ח:
משכנתא ל30 שנה:

שליש פריים: 0.90
שליש מ"צ: 2.18
שליש קל"צ: 3.33

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מה דעתכם לגבי הריבויות דלהלן?

60% אחוז מימון:
כמליון ש"ח:
משכנתא ל30 שנה:

שליש פריים: 0.90
שליש מ"צ: 2.18
שליש קל"צ: 3.33
בגדול. בלי לשאול על טיב לקוח . זה ריביות טובות ל 30 שנה. יש כמה שאלות שאפשר לשאול כדי לנסות לחסוך בזה.
עש צפי לפרעון בהמשך? לקחת הלוואת סינרגיה על מנת לסגור קצת מהמצ ואז להגדיל מצ בשביל להוריד מהקלצ. למה שלישים ולא 40 אחוז פריים? מה התוכניות הלאה...
מבחינת מרווח למיליון על פני 30 שנה זה ממש טוב.

איש האשכולות

משתמש סופר מקצוען
עריכה תורנית
בגדול. בלי לשאול על טיב לקוח . זה ריביות טובות ל 30 שנה. יש כמה שאלות שאפשר לשאול כדי לנסות לחסוך בזה.
עש צפי לפרעון בהמשך? לקחת הלוואת סינרגיה על מנת לסגור קצת מהמצ ואז להגדיל מצ בשביל להוריד מהקלצ. למה שלישים ולא 40 אחוז פריים? מה התוכניות הלאה...
מבחינת מרווח למיליון על פני 30 שנה זה ממש טוב.
עד כמה אחוז אפשר בפריים?
והאם זה לא מייקר את עסק הפריים?

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אין תכנית לפרעון.
לפני שאתה אומר אין תוכנית לפרעון.
רק לסבר לך את האוזן למעלה מ 60 אחוז מלוקחי משכנתאות עשו בה שינויים תוך כעשר שנים . מכירה החלפה שיפוצים וכו. זה בפרט מצוי יותר בציבור שלנו כשזה צעירים והמשפחה גדלה ואז או מוכרים קונים דירה גדולה יותר. או מרחיבים ואז כבר ממחזרים ואט בכלל ממחזרים כי זה כדאי. או לוקחים כל מטרה לצרכים אחרים וכו.
ועכשיו אם עדיין נראה לך שזה לא עתיד להשתנות והמשכנתא ככל הנראה תהיה עד הסוף. ואפילו לא הלוואות מסוימות שיהיה כדאי לקחת על מנת לפרוע קצת. אז הייתי שוקל ברצינות לקחת שתי שליש פריים כאשר שליש נמוך או 40 אחוז נמוך והיתרה בריבית גבוהה. לא כל הבנקים מאפשרים לחלק את הפריים. אם כן יש כיוון לסגירה אפילו חלקית הייתי לוקחת את הסכום שסביר שתצליח לסגור במשתנה צמודה, כי היא תעזור לשפר ריביות בשאר המסלולים

שווה מיליונים

משתמש מקצוען
אין תכנית לפרעון.

ועכשיו אם עדיין נראה לך שזה לא עתיד להשתנות והמשכנתא ככל הנראה תהיה עד הסוף. ואפילו לא הלוואות מסוימות שיהיה כדאי לקחת על מנת לפרוע קצת. אז הייתי שוקל ברצינות לקחת שתי שליש פריים כאשר שליש נמוך או 40 אחוז נ
2/3 פריים?

זה סיכון

בנימין י

משתמש רשום
רציתי לשמוע חוות דעתכם על משכנתא ל60% מערך הדירה משתכן
864.000
388000 קל"צ 300 ח' 2.98
188000 מ"צ 240 ח'1.85
388000 פריים 360ח'1.25
תודה

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
רציתי לשמוע חוות דעתכם על משכנתא ל60% מערך הדירה משתכן
864.000
388000 קל"צ 300 ח' 2.98
188000 מ"צ 240 ח'1.85
388000 פריים 360ח'1.25
תודה
כיועצת משכנתאות,
זה לא נכון ולא מקצועי, ל 2 הצדדים, הן הלקוח והן ליועץ לתת לך תשובה בלי לדעת שום נתונים עליכם ומה עומד מאחורי המסלולים שהבאת פה.
בשביל לתת לך מענה מקצועי ומתאים, יש צורך בעוד הרבה מידע עליך, מס' נפשות, טיב הבטוחה, האם יש כסף בקרנות שישתחררו בעתיד ותרצו לפרוע איתו את המשכנתא, האם יש הלוואות נוספות (לתווך של יותר מ 18 חודש) ועוד הרבה שאלות.
רק לתשומת ליבכם, כי באמת אכפת לי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  19  פעמים

לוח מודעות

למעלה