מידע שימושי מלטונין מומלץ לילדים

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איזו רופאה?
התינוקת המתוקה שלי בת 9 חודשים, וישנה 8-9 שעות ביממה, הזוי.
אשמח לשמוע מי הרופאה הממליצה.
היא נתנה להם רק מגיל שנה- לא לפני!
בכל אופן היא רופאה בכללית ירושלים.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
מאוד מענין, אני הגעתי לרופאת ילדים לפני חצי שנה עם ילד בן 5 שנרדם מאוחר וקם ב-3.5-4 לפנות בוקר.
היא לא הסכימה לשמוע על מלטונין, וכמעט שלחה לי עו"סית...
היא הפנתה אותו לבדיקות.

לא עשינו אותן, אבל מאז הוא ישן כמו תינוק:D סגולה!

y t

משתמש פעיל
מישהו יודע להגיד מה העלות פה בארץ של קופסא עם 100 או 200 טבליות של 1 מ"ג???

ידיד נפש

משתמש פעיל
לא ידוע על נזקים ברורים ממלטונין אך מנגד אין הרבה מחקרים על מלטונין, מחוסר אינטרסים.
ידוע לי שניסוי על עכברים הראה בעיות פוריות שנגרמו לעכברים שקיבלו מלטונין.
שמעתי גם שמינון מוגבר של מלטונין יכול לדחות וסת.
בעבר הייתי משתמשת באופן קבוע, מאז שנודע לי על הנ"ל אני ממעטת, ועם כל הקושי, נותנת רק במקרים של חוסר ברירה.
מקור?

גרפי 1

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איפה???
אני מחפש בנרות...
אני קניתי במחיר הזה בערך בחנות טבע ברחוב יונה בירושלים.
אחר כך קניתי של 200 יצא יותר חסכוני אולי סביבות 170 ש"ח... (לא זוכרת בדיוק)

בשם

משתמש סופר מקצוען
זו תקופה מאתגרת וקשה מאוד מאוד!!!
אין לי ספק!
גם הבן שלי מתעורר ב3 ונרדם שוב ב7 וזה קשה מאוד! ויחסית יש לו סדר יום ישן כרגיל ב7 וחצי בערב
אבל אני לא הייתי נותנת אקמול בגלל כאבי ראש שברור לי ממה הם נובעים למשל מחוסר שתייה- כך גם הייתי נמנעת לחלוטין מלתת מלטונין לילדים קטנים שברור לנו שזה סדר יום משוגע וחוסר שגרה...
מתחברת לדברים של @כנפיים .
מלטונין מוגבר עלול לשבש את המערכת ההורמונלית. וחבל מאוד.

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
מאוד מענין, אני הגעתי לרופאת ילדים לפני חצי שנה עם ילד בן 5 שנרדם מאוחר וקם ב-3.5-4 לפנות בוקר.
היא לא הסכימה לשמוע על מלטונין, וכמעט שלחה לי עו"סית...
היא הפנתה אותו לבדיקות.

לא עשינו אותן, אבל מאז הוא ישן כמו תינוק:D סגולה!
המלטונין היחיד שמשווק בארץ הוא בשחרור מושהה ומשפיע לאורך 5 שעות, ומיועד למבוגרים שלא נרדמים. ואיננו מומלץ לילדים.

המלטונין המיובא של מקסי הלט משתחרר בבת אחת לגוף, ולכן הילדים נרדמים תוך דקות, ולכן אם ב40 דקות שאחרי הנטילה לא היה מצב של שינה, שקט, חושך, וכו', המלטונין כבר יצא מהמערכת ובדרכו ליציאה מהגוף והילד עירני שוב.

אנחנו בבית משתמשים עם זה כבר שנים, בהתאם לצורך. מתחילים עם המינון הכי נמוך, שבריר הכדור, ועולים עם הזמן והגיל.

כל מי שמצטט מחקרים מפחידים על השפעה הורמונלית לטווח ארוך, שיביא עדויות ממקור ראשון, על מישהו עם בעיות בגיל ההתבגרות או אחריו עקב מלטונין מהסוג זה בילדות. לומר על סמך ניחוש שאם זה קשור למחזור יום ולילה זה קשור לכל שאר המערכות שמבוססות זמן, זה לא יותר מניחוש.

הסיכון של ילד לא מאוזן, ושל ילד שלא מסתדר עם המערכת בבית הספר, הוא יותר גבוה מילד שלא מאוזן הורמונלית.

לגבי המחיר, יש אריזות של 200 כדורים ב140 שח, אבל האזורים האלה תחת סגר עכשיו, וד"ל.

חלוש

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כל מי שמצטט מחקרים מפחידים על השפעה הורמונלית לטווח ארוך, שיביא עדויות ממקור ראשון, על מישהו עם בעיות בגיל ההתבגרות או אחריו עקב מלטונין מהסוג זה בילדות.
לא תמצאי כל כך מהר עדויות ממקור ראשון למה שכתבת. השימוש המאסיבי במלטונין פשה בציבור ממש לאחרונה, עוד יקח זמן, אם בכלל עד שיראו השפעות מסוג שציינת. ובנוסף, קשה לבודד את הנתון מהמערכת הכללית (תמיד יוכלו לתלות את זה במקור אחר כמו ההורמונים בחלב בשר וכו')

לומר על סמך ניחוש שאם זה קשור למחזור יום ולילה זה קשור לכל שאר המערכות שמבוססות זמן, זה לא יותר מניחוש.
למה ניחוש? יש מחקרים שאומרים את זה על עכברים. בעיני זה די הרבה.

הסיכון של ילד לא מאוזן, ושל ילד שלא מסתדר עם המערכת בבית הספר, הוא יותר גבוה מילד שלא מאוזן הורמונלית.
כשמגדירים את זה כניהול סיכונים, זה בסדר. אבל כשכל אמא שניה מדווחת על 'הסוכריות שמרדימות ילדים בשניות', בעיני זה חסר אחריות.

כנפיים

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
כל מי שמצטט מחקרים מפחידים על השפעה הורמונלית לטווח ארוך, שיביא עדויות ממקור ראשון, על מישהו עם בעיות בגיל ההתבגרות או אחריו עקב מלטונין מהסוג זה בילדות. לומר על סמך ניחוש שאם זה קשור למחזור יום ולילה זה קשור לכל שאר המערכות שמבוססות זמן, זה לא יותר מניחוש.
המקורות המצוטטים על ידי לא הסתמכו על שום ניחוש.
ולומר שזה לא מזיק על סמך זה שלא עברו מספיק שנים מאז שהתחלת לתת זה לא ניחוש?
לא אומרת לך מה לעשות, אמרתי ועדיין אומרת שזה דבר שחייב ייעוץ עם רופא ולא עם ניקים בפרוג.

ארבע

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הפקות ואירועים
טוב, להרגיעכן, באמת התייעצתי עם רופא.
ואכן הוא לא התלהב, אך כששמע על שעת השינה, ועל האמצעים שנקטנו לצורך עיצוב התנהגות ושינוי, התרשם שאכן עשינו הכל כדי להחיל שינוי וזו הברירה היחידה. נתן לי מרשם למלטונין. מסתבר שזה היה המלטונין מהסוג המושהה, והוא גם יקר משמעותית. בגלל הסתיגויותיו המשכתי לסבול עוד תקוה ארוכה, והסבל הלך והתעצם בתקופת הקורונה.
מצטערת, אני משלמת די מחירים על התקופה הזו, לא מגיע לי עונש נוסף! כרגע השפיות שלי ושל בעלי היא בראש סדרי העדיפויות, וגם סדר יום תקין ונורמטיבי לילדים. המלטונין מקל עלי באופן שלא ניתן לתאר. קניתי את של מקסי הלט ואני רואה ישועה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה