מכירת לחנים

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
בגדול צריך לשלוח את השיר במייל לאמנים או לאמרגנים שלהם
לגבי אותו זמר שהשתמש בשיר, תלוי מי הזמר, - זה לא כללים שכתובים באיזה מקום אבל כך מקובל - שהזמרים הגדולים אכן לא משלמים למישהו שזה השירים הראשונים שלו שיצאו באלבומים,
אבל זה משתלם כי אז יש כבר רזומה ואפשר בשירים הבאים למכור גם לזמרים פשוטים יותר כשנקודת הפתיחה גבוהה יותר - שזמרים מפורסמים וגדולים השתמשו בלחנים שלך.
אבל במקרה שרוצים דווקא לכור - חייבים לדבר על זה בהתחלה!!!

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
לגבי אותו זמר שהשתמש בשיר, תלוי מי הזמר, - זה לא כללים שכתובים באיזה מקום אבל כך מקובל - שהזמרים הגדולים אכן לא משלמים למישהו שזה השירים הראשונים שלו שיצאו באלבומים,
האם שייך, לכל הפחות, לצפות לתמלוגים? אם כן באילו דרכים?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
לצערי, עד כמה שידוע לי - אין איך לקבל תגמולים מכירת/נתינת לחנים,
יש את אקו"ם ששם אפשר לרשום זכויות יוצרים, אבל יש להם כל מיני תנאים שאמנם אפשר לעמוד בהם אבל לא ממש בתחילת הדרך, וגם זה יכול להיות רשום על שם הזמר, אפשר לעיין באתר שלהם.
אך סתם כעצה טובה, כאחד שמלחין שירים, שמוכרים קצת בכמה ישיבות וכו' וגם אישיות מפורסמת מעולם המוזיקה (בעל תזמורת יוקרתית) אמר לי עליהם שזה לחנים טובים שיכולים ללכת, ובכל ופן למרות ששלחתי להרבה זמרים - עדיין אף זמר לא לקח שיר שלי (אולי אני אופתע באיזה אלבום חדש שייצא;)) כך שזה אכן נכון שהזמר יכול להגיד לו תגיד תודה שלקחתי (כמובן רק אם זה זמר מוכר ומוצלח שהולך לו) כיון שזה יכול לעזור לו בהמשך הדרך שאז כבר יהיה לו מוניטין טוב ואז יוכל למכור את הלחנים בסכומים יפים.
בהצלחה רבה:)

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
יישר כוח.
אולי אני, אתה ודומינו צריכים לפתח חוש לא רק להלחנה, אלא גם לזיהוי כשרונות שעדיים לגדולות, ולהציע להם את לחנינו, לפני שמתרומם להם האף.
ועדיין, איני מוצא סיבה אמיתית (מוזיקלית) לזמר / אמרגן לדחות לחן טוב, יהא מלחינו אשר יהא.

בעניינים - אסתי צין

בעלת עיתון בעניינים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
בעלי ניסה למכור פעם לחן ומישהו "מבין" תידרך אותו כך:
לפני הכל, סיעתא דשמיא! גם אלו שהצליחו אין לזה הסבר הגיוני.
א. להגיש אותו בצורה מכובדת עם ליווי נורמלי ושירה ראויה באולפן (השקעה של 450 מקסימום).
ב. עדיף לפנות קודם לזמר שישמע את השיר ואח"כ לאמרגן שלו.
ג. תמיד כדאי לחפש חבר או מישהו שמכיר אישית את הזמר כדי להגדיל סיכוי.
ד. כמובן שהשיר צריך להיות מוצלח או מאוד מתאים לזמר הנ"ל.
אולי מישהי/ו יפתח וינהל כאן אשכול לחנים חדשים עם תנאי השתתפות וכללים כלשהם
ולכאן ינהרו כל הזמרים לחפש שירים:D

Studio Grafix

עיצוב גרפי ומיתוג עסקי למוסדות ועסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
יודעת מקרוב שיש הממליצים כדי להכנס לתחום ולהתפרסמות ראשונית להעביר לחנים / מילים לזמרים גם ללא קבלת תמורה.

nati480

צוות הנהלה
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
מישהו יודע אם ואיך ניתן למכור לחן?
קודם כל צריך הרבה סייעתא דשמיא שהזמר שישמע את הלחן יהיה במצב רוח המדוייק לשיר הזה..
אחכ צריך שהלחן יהיה טוב.. ולבסוף צריך קצת קשרים במקומות הנכונים...

שלח לי את הלחן באישי, אם הוא טוב לטעמי אנסה לעזור

השליח

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
א. להגיש אותו בצורה מכובדת עם ליווי נורמלי ושירה ראויה באולפן (השקעה של 450 מקסימום).
אשמח לשמוע על אולפן שלוקח 450 ש"ח על דמו כולל שירה (לגברים).

ולכאן ינהרו כל הזמרים לחפש שירים:D
רעיון נחמד (מוגבל לשירה גברית כמובן).

שלח לי את הלחן באישי, אם הוא טוב לטעמי אנסה לעזור
נתי שלום, אולי משתמשים אחרים כבר מכירים אותך, אך אולי, לאלו כמוני שעדיין לא, במילה וחצי, מי אתה וכיצד ביכולותיך לעזור?

אהרן שטיימן

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
יישר כוח.
אולי אני, אתה ודומינו צריכים לפתח חוש לא רק להלחנה, אלא גם לזיהוי כשרונות שעדיים לגדולות, ולהציע להם את לחנינו, לפני שמתרומם להם האף.
האמת, שב"ה גם את החוש הזה יש לי...
יש איזה זמר חתונות בשוק שגם הוציא הרבה סינגלים וזה הזיהוי שלי אני מאלה שדחפו אותו לצאת ואף אני הכנסתי אותו לשוק וקידמתי אותו בהתחלת הדרך...
הבעיה - שהוא כ"כ מוכשר שהוא מלחין לעצמו שירים והוא משווק את עצמו כזמר ויוצר כך שהוא משתמש רק בלחנים שלו...
ועדיין, איני מוצא סיבה אמיתית (מוזיקלית) לזמר / אמרגן לדחות לחן טוב, יהא מלחינו אשר יהא.
הסיבה שזמרים לא תמיד לוקחים ממלחינים לא מוכרים - יש בזה הרבה מאד מהקטע הפסיכולוגי...שזה משפיע על העמדה שלהם כלפי השיר.

ולכאן ינהרו כל הזמרים לחפש שירים
אני בעד!!!

יודי נדלר

משתמש רשום
היי חברים
אני מנהל אולפן הקלטות ותמיד היה בראשי רעיון להרים פרויקט שנקרא "ישיבישיר" שבו ניתן במה לכל המוכשרים חסרי הקשרים ומרובי הכישורים, מלחינים כותבים וזמרים מתחילים, נאגד את כולם באלבום או בכמה אלבומים והכל במחירים שפויים.
אם מישהו כאן רוצה להצטרף ולייעץ איך וכיצד והאם כדאי להרים פרויקט שכזה מוזמן להגיב או לפנות אליי באישי
<לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>
0587808981
יש ברשותי כעשרה לחנים מקסימים ממלחינים שונים אולם טרם מצאתי זמר אשר מוכן לפרויקט שכזה מהסיבות שהוזכרו לעיל (מעמד, שם וכד')

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה