מכירה ביתית של משהו קטן, מחייבת פתיחת "עסק פטור"?

במקרה

משתמש מקצוען
אני רוצה למכור משהו ביתי, בתקופה הקרובה, [קישוט לסוכות].
השאלה, האם מבחינה חוקית, כל מכירה שהיא, מחייבת פתיחת "עסק פטור",
[לא הגיוני שמי שמוכר ביד 2 צריך עסק פטור, השאלה היא ממתי זה נהיה עסק]

שאלה הנוספת, אם אני אחליט למכור ללא פתיחת עסק, האם אני יכול להשתמש בשירותי סליקת אשראי [נדרים פלוס, משולם וכדו'] בלב שקט, או שזה יכול לסבך אותי?
הבהרה: לא מדובר בעבודה ב"שחור", כי גם ככה מדובר בהכנסה מזערית שלא מחייב מס, השאלה רק האם אני יכול לחסוך את הבירוקרטיה של פתיחת עסק פטור.

צ'וק

משתמש מקצוען
לגבי פתיחת עסק ע"פ החוק היבש צריך
אם תשאלי רו"ח טוב הוא יסביר איך אולי תוכלי "להסתדר"
[במילים אחרות מה הסיכוי והסיכון שיעלו עלייך]
לגבי סליקת אשראי, בלי פתיחת עסק א"א לסלוק
אולי אפשר לסלוק דרך מישהו שכן רשום [אם יסכים...]
נ.ב. תבדקי אם את מפסידה כסף בגלל שאת לא פותחת עסק
לדוג' לא מפרסמת כדי שלא יעלו ע"ז, ושלא ידעו מידי הרבה אנשים, ולא מקבלת צ'קים ואשראי, והקישק'ס מתהפכים...

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
במקרה כזה הייתי מציע גם אם זה עולה יקר לעבוד תחת המוכר, ז"א שתהיו שכירים שלו ותמכרו עבורו את המוצרים ותקבלו שכ"ע ובונוסים על מכירות

במקרה

משתמש מקצוען
במקרה כזה הייתי מציע גם אם זה עולה יקר לעבוד תחת המוכר, ז"א שתהיו שכירים שלו ותמכרו עבורו את המוצרים ותקבלו שכ"ע ובונוסים על מכירות
אנחנו לא יכולים למכור על שם עסק קיים [ב"ה מצאתי כזה] ושכל ההכנסות יגיעו אלינו?
במקרה שלי, בעלת העסק נמצאת בחופשת לידה, אנחנו חייבים לרשום את עצמנו כשכירים שלה?
או שאפשר להגדיר את המכירה כ"תחזוק העסק", המותר גם בחופשת לידה?
תודה רבה!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה