דרוש מידע מכירה ביתית של משהו קטן, מחייבת פתיחת "עסק פטור"?

במקרה

משתמש מקצוען
אני רוצה למכור משהו ביתי, בתקופה הקרובה, [קישוט לסוכות].
השאלה, האם מבחינה חוקית, כל מכירה שהיא, מחייבת פתיחת "עסק פטור",
[לא הגיוני שמי שמוכר ביד 2 צריך עסק פטור, השאלה היא ממתי זה נהיה עסק]

שאלה הנוספת, אם אני אחליט למכור ללא פתיחת עסק, האם אני יכול להשתמש בשירותי סליקת אשראי [נדרים פלוס, משולם וכדו'] בלב שקט, או שזה יכול לסבך אותי?
הבהרה: לא מדובר בעבודה ב"שחור", כי גם ככה מדובר בהכנסה מזערית שלא מחייב מס, השאלה רק האם אני יכול לחסוך את הבירוקרטיה של פתיחת עסק פטור.

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
אין שום בירוקרטיה של פתיחה,ניגשים לרו''ח אנ''ש שעושים זאת בכ200 ש''ח את כל העבודה .אני אישית מרויח מס הכנסה שלילית,כך שזה משתלם במיוחד לפתוח עוסק פטור.כמו''כ זה ריוח למענק לידה.

avim10

משתמש מקצוען
אין שום בירוקרטיה של פתיחה,ניגשים לרו''ח אנ''ש שעושים זאת בכ200 ש''ח את כל העבודה
אל תגיד אין בירוקרטיה.
לא מכיר מי שעושה ב-200 ש"ח וחבל שאתה לא מפרסם אותם פה, היו הרבה בקשות לכאלו... :)
אבל בלי קשר לפעולת הפתיחה, זו בירוקרטיה. כי אח"כ צריך הגשת דו"ח שנתי, והצהרת הון שזה בכלל "התוודעות לרשות". ברור שאם לא חייבים - לא כדאי לעשות את זה.
על השאלה של פותח האשכול אני לא יודע לענות, אבל נראה לי שגם מי שמוכר ביד 2 - אם זה לא משהו חד פעמי, והוא מכניס מזה ולא מפסיד מזה, [אם קניתי רהיט ומוכר אותו אחרי 5 שנים בחצי מחיר - זו לא הכנסה, כן?] מסתבר שצריך לדווח.

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
לא מכיר מי שעושה ב-200 ש"ח וחבל שאתה לא מפרסם אותם פה, היו הרבה בקשות לכאלו... :)
לי עשתה רו''ח ב180 ש''ח.כמובן שזה לא כולל את הגשת הדוחו'''ת שעולה עוד 600 ש''ח אצלה. צריך למלאות קבלות במהלך השנה.ולהגיש דו''ח [הכי קל דרך רו''ח].המס הכנסה שלילי מכסה בהרבה את ההוצאות הזוטרות יחסית האלו.כמו''כ אם זה רשום ע''ש אשה,יכולה לחשב זאת כמשכורת נוספת בשביל הדמי לידה.
כמובן שאין כוונתי על אחד שעושה מכירה של דפי יצירה וכדו' שלא שווה המאמץ וכו'

חיה לנדאו

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אל תגיד אין בירוקרטיה.
אבל בלי קשר לפעולת הפתיחה, זו בירוקרטיה. כי אח"כ צריך הגשת דו"ח שנתי, והצהרת הון שזה בכלל "התוודעות לרשות". ברור שאם לא חייבים - לא כדאי לעשות את זה.
על השאלה של פותח האשכול אני לא יודע לענות, אבל נראה לי שגם מי שמוכר ביד 2 - אם זה לא משהו חד פעמי, והוא מכניס מזה ולא מפסיד מזה, [אם קניתי רהיט ומוכר אותו אחרי 5 שנים בחצי מחיר - זו לא הכנסה, כן?] מסתבר שצריך לדווח.
מטלטלין לשימוש אישי מוחרג.
ופה היא עושה עסק אולי עסקת אקראי. בכל מקרה חייבת בדיווח. אולי שווה לה שאיזה עסק או חנות ייקח אחראיות עליה והיא תתן אחוזים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  22  פעמים

לוח מודעות

למעלה