מי צודק - מי צריך לספוג את הנזק?

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
היה לי היום תקלה עם לקוח, אשמח לשמוע מנסיון המונחים בתחום מי צריך לשלם

לקוח ביקש השבוע הצעת מחיר להדפסת הזמנת גלויה, נתתי הצעת מחיר לגודל 12*16 ס"מ

היום הוא שלח מייל חדש - לא בשרשור מייל קודם, עם קובץ PDF בגודל 10*15 לא כתב גודל רק צירף קובץ ושאל כמה עולה.
עובד אחר אצלי שלא ידע מההתכתבות הקודמת, נתן הצעת מחיר לפי הקובץ שצורף, התקבל אישור והדפיס.

הלקוח בא לקחת ונדהם. אומר שלא אשם, הוא ביקש מהגרפיקאית שלו לעצב גלויה (לא כתב לה גודל מדויק) הוא לא יודע לבדוק מידות ב-PDF.
וטוען שהיה עלינו לבדוק את הגודל.
אמרתי לו שהוא שלח במייל חדש, בלי אזכור להתכתבות קודמת ולא היה עלינו לבדוק גודל, קיבלנו קובץ והדפסנו כמות שהוא.

מי צריך לספוג הדפסה נוספת בגודל הנכון?

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
לדעתי הבעיה של הלקוח
אם הוא לא יודע לבדוק גודל זו בעיה שלו, הוא שלח את זה ככה
אבל משהו לא ברור, אם הוא נדהם, הוה אומר שהוא יודע דבר או שניים ב"גודל", וגם בהתחלה הוא דיבר על גודל מסוים
בנוסף, כתבת: "עובד אחר אצלי שלא ידע מההתכתבות הקודמת, נתן הצעת מחיר לפי הקובץ שצורף"
לפי זה, הוא קיבל מחיר שונה, וזה היה צריך לעורר אצלו חשש
אפשר לנסות להסביר, אבל אם הלקוח מתעקש, שווה להציע לו פשרה

יוחנן ק

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
UX UI
בעיה של הלקוח,
אם לא מופיע פירוט,
הקובץ יודפס בגודל האמיתי שלו.

(עבדתי 3.5 שנים בבית דפוס... סיטואציה מוכרת)

אלא אם כן, בעל הדפוס נתן לו להבין שהוא עוקב אחרי כל מייל שלו.

נ.ב.
אם הלקוח חשוב לך, תמצא דרך 'להחליק עניינים' ...

נערך לאחרונה ב:

חחח

משתמש סופר מקצוען

היום הוא שלח מייל חדש - לא בשרשור מייל קודם, עם קובץ PDF בגודל 10*15 לא כתב גודל רק צירף קובץ ושאל כמה עולה.
עובד אחר אצלי שלא ידע מההתכתבות הקודמת, נתן הצעת מחיר לפי הקובץ שצורף, התקבל אישור והדפיס.

הלקוח בא לקחת ונדהם. אומר שלא אשם, הוא ביקש מהגרפיקאית שלו לעצב גלויה (לא כתב לה גודל מדויק) הוא לא יודע לבדוק מידות ב-PDF.
אמרתי לו שהוא שלח במייל חדש, בלי אזכור להתכתבות קודמת ולא היה עלינו לבדוק גודל, קיבלנו קובץ והדפסנו כמות שהוא.

כותבת מצד הלקוח-אני מצפה שבבית דפוס ישאלו אותי איזה גודל אני צריכה אם שכחתי לציין להם את הפרט הזה.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כאחת ששולחת לדפוס כל הזמן קבצים
תמיד תמיד כותבת גודל ובודקת שאם הלקוח שולח שידע לומר את הגודל
הדפוס לא יכול לנחש שהלקוח ביקש גודל אחר במייל קודם.

kola

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
כותבת מצד הלקוח-אני מצפה שבבית דפוס ישאלו אותי איזה גודל אני צריכה אם שכחתי לציין להם את הפרט הזה.
ההנחה הבסיסית היא שאם לא כתוב גודל, מדפיסים בגודל האמיתי
הלקוח עצמו גם ידע את זה, רק שהסתמך על שיחה קודמת שלו עם בעל הדפוס, ולא ידע שכעת זה עובד
מדבריו משמע שהוא חשב שזה גודל שביקש, רק לא ידע איך לוודא את זה
אני חושב שהיה מוטל עליו לברר זאת, כאמור כדאי להציע פשרה עקב הקושי של הלקוח ליטול על כתפיו את האשמה

y10000

משתמש צעיר
עיצוב גרפי

איך הוא יודע שזה 10*15 תגיד שזה 12*16 -יש כאלה שלא יודעים למדוד
איזה כמות מדובר? ה10*15 קריא סביר? אז זה לא הבדל משמעותי כל כך
אם זה היה סתם עיצוב מאנשים שתוקעים גודל ולא יודעים מה הגודל היה יותר מקום לברר על הגודל
כאן מכיוון שזה עיצוב גרפי מקצועי נראה שהבעיה יותר שלו...

חישוקים

מעטפת פרסום לעסקים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
D I G I T A L
זה ממש לא מתבקש מצד הדפוס, האחריות אמורה להיות של הלקוח (מניסיון עם עבודה מול לא מעט דפוסים).

דפוס פוסטר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איך הוא יודע שזה 10*15 תגיד שזה 12*16 -יש כאלה שלא יודעים למדוד
במייל ראשון הלקוח ביקש הצעת מחיר ל"גלויה" אני כתבתי מחיר לגודל 12*16 ולא כתבתי את המילה גלויה.
הוא בדק בסרגל והתאים לו הגודל.
אחר כך הזמין אצל גרפיקאית עיצוב "גלויה" הגרפיקאית עיצבה על דעת עצמה גודל 10*15 בלי לברר מידה דרושה מדויקת.
הלקוח העביר אלי את הקובץ במייל חדש ולא כתב המשך מהתכתבות קודמת שום פרטים. רק שאל כמה יעלה להדפיס את הקובץ המצורף

העבודה הזו היא קטנה והצעתי מחיר מופחת להדפסת קובץ מתוקן.
אבל השאלה היא ברמת העקרון כי אכן-
סיטואציה מוכרת

תודה לכולם.

תילתן

משתמש סופר מקצוען
או שיחליף גרפיקאית
או שיכך קורס למדידת PDF...

מה זה עניין הדפוס,
הדפוס מדפיס מה שהוא מקבל

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  25  פעמים

לוח מודעות

למעלה