מי עדן - גלונים!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
תשאירי נקודת חשמל פתוחה בחדר מדרגות, שהילד יתעסק עם זה ויקרה מה שיקרה ואז שהשכנה תגיד שאין מה לעשות עם ילד טיפולי...
גם בכביש היא נותנת לו לרוץ ולהדרס כי הוא טיפולי?!

אני לא דנה אף בן אדם, אבל לאחרונה שמעתי כמה סיפורים על שכנים שניזוקים קשות בגלל ילדים שמשתוללים בחדר מדרגות וההורים מורידים מעצמם אחריות בטענות שונות ומשונות, אני יעצתי לאחת כזאת שפשוט תעניש בעצמה את ילדי השכנה המזיקים ואז תראה איך האמא קמה על ארבע.

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י bbr;1630258:
תשאירי נקודת חשמל פתוחה בחדר מדרגות, שהילד יתעסק עם זה ויקרה מה שיקרה ואז שהשכנה תגיד שאין מה לעשות עם ילד טיפולי....
לא מסכימה עם זה בשום אופן! זה לעבור על "ונשמרתם", "לפני עוור לא תתן מכשול" סתם? כדי להעניש את השכנה חיי האנשים הם הפקר?

נכתב ע"י bbr;1630258:
אני יעצתי לאחת כזאת שפשוט תעניש בעצמה את ילדי השכנה המזיקים ואז תראה איך האמא קמה על ארבע.
את מוכנה שיענישו את ילדייך לפי הקריזות של השכנה?

קראנצול

משתמש פעיל
נכתב ע"י תקוה;1630323:
לא מסכימה עם זה בשום אופן! זה לעבור על "ונשמרתם", "לפני עוור לא תתן מכשול" סתם? כדי להעניש את השכנה חיי האנשים הם הפקר?

הי הי, היא לא התכוונה באמת להשאיר נקודת חשמל פתוחה, רק בשביל הרעיון להבין שזה לא תירוץ שהוא ילד טיפולי!!!!

נכתב ע"י תקוה;1630323:

אם האמא לא יודעת לטפל בילדים שלה שגורמים נזק ממשי ואמיתי לשכנים, עונש אחד שיתנו השכנים יעורר היטב את האמא לחנך את ילדיה!!

bbr

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
נכתב ע"י תקוה;1630323:

חבל שאת סתם נזעמת לא חשבתי לרגע שהיא באמת תעשה את זה, רק שתבין שיש כן שליטה להורים על הילד גם אם הוא טיפולי.

ולגבי השאלה השניה: אני לא מוכנה שהשכנות שלי יענישו את ילדי לפי הקריזות שלהן ולכן אני דואגת לא להגיע למצב שהן יאלצו לחנך את ילדיי, אלא משתדלת מאוד לעשות זאת בעצמי, אין דבר כזה שילד שלי יזיק לחפצים של אחרים, או יציק לילדים של אחרים ואני אשב שאננה ואומר תירוצים נבובים למה לילד מותר לעשות זאת. אולי השכנה תנזק באופן חד פעמי אבל מידותיו של ילדיי (וגם שלי) ינזקו לכל החיים וזה לא פחות חמור בעיניי.

אני מאמינה שלילד טיפולי יש בחירה כמו לכל יהודי אחר שנברא בצלם אנוש,(לבעלי חיים אין בחירה ואפילו עליהם אנחנו מצווים לשמור שלא ירעו בשדות זרים, קל וחומר על על הילדים) וההורים לא יכולים לתת לו להזיק לאחרים באמתלאות שכאלה!!

יעל

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
שיניח את זה שוכב כשהפתח צמוד לדלת...
ילד בן 3 לא יצליח להזיז את זה

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יעל;1630676:
שיניח את זה שוכב כשהפתח צמוד לדלת...
ילד בן 3 לא יצליח להזיז את זה

מה הבעיה לגלגל את זה?

הילד טען שזה הפריע לו ליסוע עם האופניים..:)

אחת אחת 11

משתמש מקצוען
אוף זה מעצבן, אני מניחה שזו לא הבעיה היחידה שיש לך עם הילד הזה, ואני הייתי בוחרת בשתיקה, כי במקום שאין שיתוף פעולה, חוץ מאש ומחלוקת לא יצא מזה כלום.

מרמורשטין

משתמש מקצוען
לא מאמינה שפתיחה של הגלונים פוגעת באיכות המים.
אלא א"כ הילד מכניס בשיטתיות פרורים לתוך הגלון.
אצל הורי ילדי השכנים בקביעות פותחים את הגלונים והם לא קטנטנים בני שלוש או ילדים בעיתיים...
הפ פשוט השלימו עם המציאות ומשתדלים להכניס מיד כשהגלונים מגיעים.

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אחת אחת 11;1630738:
אוף זה מעצבן, אני מניחה שזו לא הבעיה היחידה שיש לך עם הילד הזה, ואני הייתי בוחרת בשתיקה, כי במקום שאין שיתוף פעולה, חוץ מאש ומחלוקת לא יצא מזה כלום.

נכון, ולכן אני מחפשת פיתרון.

נכתב ע"י איטה מרמורש;1630744:
לא מאמינה שפתיחה של הגלונים פוגעת באיכות המים.
אלא א"כ הילד מכניס בשיטתיות פרורים לתוך הגלון..

אז או שאני רגישה, או שאני מדמיינת. או שאני מפונקת.
אבל המים האלו הופכים אצלי למי שטיפה. ובשביל מי שטיפה אין לי צורך לשלם על הובלה יש לי בברז.

סא איור

מהמשתמשים המובילים!
איור וציור מקצועי
בתוך הגלון יש פקק פלסטיק עגול שיושב בפתח ומשתחרר רק כששמים אותו על המיתקן.
המדבקה זה סתם..- אלא אם כן הילד דוחף ע"י עיפרון או משהו את הפקק פנימה ואז באמת המיים כבר לא "סטריליים".

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י סא;1630793:
בתוך הגלון יש פקק פלסטיק עגול שיושב בפתח ומשתחרר רק כששמים אותו על המיתקן.
המדבקה זה סתם..- אלא אם כן הילד דוחף ע"י עיפרון או משהו את הפקק פנימה ואז באמת המיים כבר לא "סטריליים".

המדבקה היא לא סתם. היא שומרת על טריות. אם זה סתם. לא היו מדביקים אותה שם.
והפעם הילד הכניס את ידיו בתוך הפקק הקטן הפנימי. ועל זה ה'פיוז' שלי קפץ :rolleyes:

ANONYMUS

משתמש מקצוען
איזה ילדות עשוקה יש לילדים שלי!
הם לא חולמים שאפשר לגעת בגלונים של השכנים,
ואני מבינה מהתגובות כאן שלהוציא את המדבקה זה משחק ילדים מוכר....

תקוה

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
קהילת הספרנים
נכתב ע"י ANONYMUS;1630901:
הם לא חולמים שאפשר לגעת בגלונים של השכנים,
....

ממש מוזרים! למה הם לא חולמים לעשות זאת. מה עשית להם? איך אילפת אותם??;)

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
פשוט קורע מצחוק! איזו שנינות! ועכשיו גם כולם יודעות שהילדים שלכן סמל לחינוך. ובחיים לא יגעו במיים של השכנה. שאפו.

ואני ממשיכה להזעזע וחיבת להביע שוב מחאה. שרשור של עשרות מגיבות ואף אחת לא חושבת שהביטוי טיפולי מתאים לכמה דורות אחורה. ויש מילים אחרות היום להשתמש בהם. וגם אם האמא טיפולית ובעיתית כמו שמשהי פה הציעה. אז זה עושה את הענין לפחות בעיתי? רגיש? פשוט בושה למגזר חוסר ההכלה. אי אמונה שקיים שונה ולא הכל ניתן לשליטה.
אני פשוט מתביישת לקרא את השרשור הזה. ולך שכנה מסכנה נא לא לשכוח שהמיים עומדים ברשות הרבים והבחירה שלך אם להפקיר אותם (עובדה שלא היית שמה משהו בעל ערך בחדר מדרגות) או לדאג שהמיים יכנסו הביתה בזמן וישארו טהורים ונקיים. להעמיד גלונים כאלו ליד ילד טיפולי (בעיות תקשורת למשל, היפראקטיבי ועוד) זה כמו בור ברשות הרבים. לכעוס עליו בגלל הטעות החוזרת שלך זה פשוט חסר טעם. לחשוב שזה נושא לצחוק עליו זה אכזריות ואטימות. אבל זה אני לא מכוונת אלייך.

מנדי שלום

משתמש פעיל
נכתב ע"י nori;1631157:
פשוט קורע מצחוק! איזו שנינות! ועכשיו גם כולם יודעות שהילדים שלכן סמל לחינוך. ובחיים לא יגעו במיים של השכנה. שאפו.
מה זה אמור להביע?
ואני ממשיכה להזעזע וחיבת להביע שוב מחאה. שרשור של עשרות מגיבות ואף אחת לא חושבת שהביטוי טיפולי מתאים לכמה דורות אחורה. ויש מילים אחרות היום להשתמש בהם. וגם אם האמא טיפולית ובעיתית כמו שמשהי פה הציעה. אז זה עושה את הענין לפחות בעיתי? רגיש? פשוט בושה למגזר חוסר ההכלה. אי אמונה שקיים שונה ולא הכל ניתן לשליטה.
אני פשוט מתביישת לקרא את השרשור הזה. ולך שכנה מסכנה נא לא לשכוח שהמיים עומדים ברשות הרבים והבחירה שלך אם להפקיר אותם (עובדה שלא היית שמה משהו בעל ערך בחדר מדרגות) או לדאג שהמיים יכנסו הביתה בזמן וישארו טהורים ונקיים. להעמיד גלונים כאלו ליד ילד טיפולי (בעיות תקשורת למשל, היפראקטיבי ועוד) זה כמו בור ברשות הרבים. לכעוס עליו בגלל הטעות החוזרת שלך זה פשוט חסר טעם. לחשוב שזה נושא לצחוק עליו זה אכזריות ואטימות. אבל זה אני לא מכוונת אלייך.
ממש לא קשור בור ברשות הרבים.
ההיית מסכימה שמישהו יקרע את חוטי הגז שלך?
זה גם ברשות הרבים בעיה שלך,
ויש המון דוגמאות,
ומעניין שמכל חברי הפורום, יש אחת שמתביישת מזה,
היא ביקשה פיתרון אז ניהלו דיון על הילד,
לא מתאים לך? תעברי לפורום בחדר חרדים
סליחה על החריפות

קלסר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י nori;1631157:

עם כל הכבוד לך ובלי לזלזל.
אני מבינה שילד טיפולי (ככה אבא שלו אמר עליו, לא אני) הוא פרויקט שה' נתן למי שיש לו כנראה כוחות לעמוד בו. ואולי גם אני קיבלתי כוחות כשכנתו? אולי.

את המים אני מוכנה להכניס ברגע שאני אבוא לביתי מהעבודה. הבעיה היא שילדי השכנה חוזרים לפני... ולכן
דבר ראשון רציתי לדעת האם ילדי השכנה באמת שונים או שאני השונה שזה מפריע לי.
דבר שני- פיתרון

פיתרון לא מצאתי.
וכנראה שילדי השכנה בכל זאת שונים מילדים אחרים.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מאד מעריכה את התגובה המאופקת והעדינה.

וכן, זה מה שאני רציתי לאמר. ה' נתן להורים כוחות (או שלא, לפעמים גם זה קורה למרות ששוב אנחנו רוצים להאמין שתמיד הכל בשליטה) להתמודד. אבל גם לנו כשכנים ה' נתן נסיון וכנראה נתן את הכוחות והיכולת להתמודד. וגם לנו כחברה ה' נתן את היכולת והכח להתמודד עם השונה (לו רק נבחר) ואני בטוחה שהדרך היא לא להעצים את החינוך שלנו או לחילופין להעניש את ילדי השכנים. לפעמים ההתמודדות היא להבין שלא הכל בשליטה שלנו. ופשוט לקבל את זה. ולמצא פתרונות עקומים כי ישר זה פשוט לא עובד.
ואני יודעת שזה לא קל. כי אולי כולן מסיקות שיש לי ילד מיוחד ולכן קפצו לי הפיוזים. אבל האמת שהילד המיוחד שאני מכירה הוא של השכנה... היא מתמודדת ומשתדלת. אבל לא בכל החזיתות. וזה הגיוני שחלק יפול גם עלינו. מה לעשות.. היא לא בחרה לגדל ילד כזה.

מרמורשטין

משתמש מקצוען
נכתב ע"י קלסר;1630811:
המדבקה היא לא סתם. היא שומרת על טריות. אם זה סתם. לא היו מדביקים אותה שם.
והפעם הילד הכניס את ידיו בתוך הפקק הקטן הפנימי. ועל זה ה'פיוז' שלי קפץ :rolleyes:

המדבקה היא הוכחה שהמים נקיים.
זה כמו בקבוק חדש, הפקק שלו
"מולחם" עד לפתיחה הראשונהב כדי שידעו שלא הוכנסו לזה חמרים כלשהם בדרך אליך הביתה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה