עזרה מי יכול לייעץ לנו האם הבניה של השכנים תחשיך

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צריכה ייעוץ לגבי הרחבה שהשכנים מעלינו רוצים לעשות ואני חוששת שזה יחשיך לנו,
הם טוענים שלא,
מי יכול לייעץ לי בנושא הזה?
אפילו בתשלום.

ובבקשה אל תגידו לוותר כי זה לא הנושא פה.

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
לפי הידוע לי החשכה אינה טענה שיכולה להציב התנגדות לבניה של שכנים אם כוונתך להתנגד בגלל זה. בכל אופן בבני ברק..

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
לפי הידוע לי החשכה אינה טענה שיכולה להציב התנגדות לבניה של שכנים אם כוונתך להתנגד בגלל זה. בכל אופן בבני ברק..

אתה בטוח?
אנחנו אמורים לחיות בחושך בגלל שכנים, נשמע מוזר.....
אם זה כך אז למה הם שואלים?

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
אתה בטוח?
אנחנו אמורים לחיות בחושך בגלל שכנים, נשמע מוזר.....
אם זה כך אז למה הם שואלים?
מוזר,
אני חושב שעל פי החוק אפשר להתנגד גם בלי סיבה אמיתית,
אלא א"כ התכוונת בבני ברק שזה לא מקובל אבל גם שם השאלה עד כמה זה באמת מחשיך,
אני מכיר דירות שהפכו את השהיה בהם לבלתי נסבלת ביחס למה שהיו בגלל שבנו מסביבם יחדות דיור.
בכל אופן אם אתה באמת נדלניסט אז אני לא מתווכח.

CONNECTIONS

עסק חכם ואוטומטי מרוויח יותר ועובד פחות!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
בית משפט דייקא..

פפרר

משתמש מקצוען
מכירה מקרוב מקרה בבני ברק שבית דין רבני היה לצד השכן שדירתו היתה צפויה להיחשך
כל מקרה לגופו , לעיתים מדבור בבניה שהופכת את הדירה שמתחת למערה חשוכה
ולעיתים מדובר בבניה של מטר / מטר וחצי קדימה שיכול לתת יתרון לדירה שמתחת כמו תליית כביסה במקום מקורה , או מעט צל בדירה שטופת שמש עם כיוונים חמים

chhf

משתמש רשום
כמה הם יוצאים מעל החלון שלכם, כמה קומות הם מעליכם?

ר גן עדן

* מעצבת פנים והום סטילינג *
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
עד כמה שאני יודעת החשכת דירה היא סיבה מוצדקת להתנגדות לבניה.
לכלוך או רעש אינם מהווים סיבה מוצדקת.
בכל אופן ממליצה לך להביא אשת מקצוע מנוסה שתייעץ לך אחרי שהיא תראה את התוכניות והמקום.
בהצלחה!!!

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
יש למישהו להמליץ על איש או אשת מקצוע שיכול לבוא לראות את הדירה ואת התכניות?

ישראל מיכאל

משתמש מקצוען
תשאלי בפורום בניה ושיפוצים / אדריכלים,
אם תשאירי בקשה שם מסתמא תקבלי מחיר טוב.
אם את לא מחוברת תבקשי אולי ממישהו שמחובר ע"י הודעה פרטית שישאיר בשבילך,
אני מאמין שיהיו יותר מאחד שישמחו לעשות לך את זה,
(אני אישית לא מחובר..).
בהצלחה!!

פוטושופר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה והפקת סרטים
את הסיפור הבא קראתי השבת בעלון דרשו:
את המקור ואת המאמר המלא תוכלו למצוא באתר של דרשו: http://www.dirshu.co.il/איך-לזכות-ב-3-מיליון-שקל-וגם-יותר/

אין בכוונתי לכוון לכיוון מסויים, וודאי שמוטל על פותחת האשכול לחשוב על הדברים מתוך יישוב דעת ולראות את התמונה המלאה שלהם, ואין להקיש מעניין לעניין בשום אופן!!!

היתה זו שעת ערב מוקדמת, עת נקשה שכנה על דלתה של משפחת כהן, ובידה אוגדנית דפים משורטטים, ובה תוכניות בניה והרחבה מפורטות ומוכנות. השכנה פירטה בקצרה את בקשתה, ולא הסתירה את הקושי שבה:

'את יודעת, ב"ה המשפחה גדלה, ונוצר הצורך להרחיב את הדירה. שרטטנו תוכניות בניה, ואנחנו זקוקים לאישור השכנים כמקובל. אני חייבת לציין' – הודתה השכנה בגילוי לב – 'שכשאנו נרחיב בצד מזרח – זה בהחלט יחסום לכם את השמש מחלון הסלון והמרפסת בסלון, וכל הצד המזרחי. ועדיין, אני מבקשת שתבדקו אם תוכלו להסכים לחתום לנו…' – סיימה את בקשתה במבוכה קלה…

בשעת ערב מאוחרת, החלה ההתייעצות בין הגב' כהן לבעלה. 'אין ספק' – קבעו השניים לאחר בדיקה מעמיקה, 'שמרפסת השמש בסלון תהפוך למרפסת האין שמש, והסלון יוחשך משמעותית. לפיכך אנו רשאים להתנגד לתוכניות הללו, עקב הנזק הנגרם לנו מהן… מצד שני, יש לנו הזדמנות לוותר, ויתור איכותי ואצילי, ויתור אמיתי מהלב לשכנים, כדי שירווח להם. אז נכון שזה יחשיך לנו את הבית, אבל אולי כדאי בהרבה שהנשמה תאיר מויתור זך וטהור לשכנים?

לאחר התייעצות שנמשכה כמה ימים ולילות, התקבלה ההחלטה הגורלית והגיבורה. בכוחות משותפים החליטו בני הזוג כהן לוותר על השמש למען השכנים. הם הגישו את התוכניות החתומות לשכנים, ובתוך תקופה קצרה כבר החלו הטרקטורים במלאכתם, והרחבת השכנים קרמה עור וגידים, יציקות ובלוקים, טיח חיצוני וחיפוי פנימי…

התקופה הראשונה היתה כרוכה בהסתגלות. הסלון המואר עד עתה באור טבעי – הוצרך לתאורת חשמל בכל שעות היום. במרפסת כבר לא היה שמש, אפשר להשתזף בשמש רק בגינה השכונתית. כל אימת שחלפו במוחה של גב' כהן הרהורים וערעורים על הצעד שעשתה, נזכרה בכך שרווח לשכניה, ביתם התרחב, חייהם מאושרים יותר, והיא השתדלה להתרכז בלשמוח בשמחתם.

חלפה תקופה לא קצרה, ועקב שינויים שונים הוצרכה משפ' כהן למכור את ביתם ולעבור לעיר אחרת. בני הזוג קיוו כי בעיית חוסר השמש בדירה תפגע כמה שפחות במחירה, והתייעצו במתווך שקבע להם מחיר. כמנהגם של מוכרים היודעים שיצטרכו לרדת במשא ומתן – הוסיפה משפ' כהן עוד מאה אלף ש"ח, 'כדי שיהיה ממה לרדת'…

לאחר כמה ימים, התקשרה אשה וביקשה לראות את הדירה, כשהיא מדגישה שהיא רוצה לבוא בשעה שהשמש בראש הרקיע, כי היא צריכה לבחון את הנקודה הזו בדווקא. נקבעה שעה מוארת בעיצומו של יום, למרות הספקנות הרבה. הרי אם האשה רוצה לבחון את עניין השמש – מה הסיכוי שתחתום על דירה חשוכה ונטולת שמש?

למחרת, בשעת בוקר צחה מעננים, הופיעה האשה המתעניינת. היא נכנסה לבית, בחנה את כל פרטיו ודקדוקיו, והחלה לבחון את ענין השמש. הסתכלה בסלון, בדקה את המרפסת, ועיניה מפיקות קורת רוח, היא מתחייכת והולכת… היא שבה ונכנסה למרפסת, מביטה ובוחנת כל העת את השמש שאיננה, ונראית יותר ויותר מרוצה…

'סגרנו!' – קמה לפתע המתעניינת והפכה לקונה בכהרף עין, בלי להתמקח על המחיר, בלי לדון בהסדרי התשלום, 'מה שנוח לכם' – אמרה, והחלה לשרבט את 'זכרון הדברים' על הכתב. ולאחר שנחתמה העיסקה כדת וכדין, פתחה את סגור לבה וסיפרה:

'האמת, שבוודאי הייתי שמחה להתווכח על המחיר, לחסוך לי כמה עשרות אלפי שקלים. אלא שאין לי ברירה – אני סובלת ממחלה נדירה, וחשיפה לאור השמש מסכנת את חיי. ראיתי מאות דירות, אך בכל אחת מהן יש שטח חשוף לשמש, וזה מסוכן עבורי. עד שראיתי את הדירה שלכם, ואינני יכולה לוותר על ההזדמנות לקנות את דירת חלומותיי – דירה מקסימה שאין בה שמש!' – אמרה ולא הוסיפה מילה…

ובני הזוג כהן נותרו המומים, נטועים למקומם ואינם מאמינים. לא רק שלא הפסידו מהויתור, לא רק שמחיר הדירה לא ירד – אלא הוא עלה והתעלה בעיני זו שקנתה את הדירה, עד שמיהרה לחתום לפני שדירת חלומותיה תיחטף לה מבין האצבעות, ובמחיר יקר מהמקובל – העיקר שזו דירה שאין בה שמש, אותה שמש שויתרו עליה בגבורה ולא ידעו כמה ירויחו מהויתור הזה…

את הסיפור סיפר הגאון רבי משה טולידנו שליט"א ממקור נאמן, כדי ללמדנו: מויתור לא מפסידים, לא מפסידים! לפעמים רואים זאת בעיניים, לפעמים זה לוקח שנים, לפעמים – רק בורא עולם המשנה ומסדר סדרי עולם כרצונו – קובע כיצד זה באמת יקרה. אבל תמיד תמיד – מויתור לא מפסידים, רק מרויחים!

הבה נאמץ את המסר הזה, וניקח אותו עימנו כמסר לחיים: כשהשכן מבקש או החבר, כשילד בבית הספר או החברותא בישיבה – לפעמים קשה לוותר, זה נראה שנפסיד. אבל אין דבר כזה, מויתור רק מרויחים, רק מרויחים!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ק'

קמה קָרָאתִי בְכָל לֵב עֲנֵנִי יְהוָה חֻקֶּיךָ אֶצֹּרָה:קמו קְרָאתִיךָ הוֹשִׁיעֵנִי וְאֶשְׁמְרָה עֵדֹתֶיךָ:קמז קִדַּמְתִּי בַנֶּשֶׁף וָאֲשַׁוֵּעָה (לדבריך) לִדְבָרְךָ יִחָלְתִּי:קמח קִדְּמוּ עֵינַי אַשְׁמֻרוֹת לָשִׂיחַ בְּאִמְרָתֶךָ:קמט קוֹלִי שִׁמְעָה כְחַסְדֶּךָ יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶךָ חַיֵּנִי:קנ קָרְבוּ רֹדְפֵי זִמָּה מִתּוֹרָתְךָ רָחָקוּ:קנא קָרוֹב אַתָּה יְהוָה וְכָל מִצְוֹתֶיךָ אֱמֶת:קנב קֶדֶם יָדַעְתִּי מֵעֵדֹתֶיךָ כִּי לְעוֹלָם יְסַדְתָּם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה