מי יודע איזו מנגינה זו היתה?

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
מסופר על ר' דוד'ל מלעלוב שבדרכו לכותל שמע ניגון מחלילו של ערבי. הוא הקשיב ואמר כי זה מן הניגונים של הלוויים בבית המקדש, שהתפזרו בשעת החורבן והגלות. אחד מחבורתו של הרבי למד את הניגון מן הערבי, ולאחר מכן שכחו המנגן.
מישהו יודע איזהו הניגון הזה ואיך ניתן לאתרו? ואם הוא ישנו ביד מי מכם ותעלו אותו לכאן תזכו לתודה גדולה וברכת יישר כח מעומקא דליבא.

רייזי 36

משתמש מקצוען
אם אני לא טועה הניגון מושר בתולדות אהרן בליל שבת על המילים מלך אביר לפני קידוש קים כנראה בקלטות שלהם לא נראה לי שתמצא בפרוג חסידי תו"א

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יישר כוחך, לפחות נתת לי קצה חוט. תזכה למצוות! רב תודות!

YOSSID

משתמש רשום
מלך אביר - הקלטה מתוך פורים בחצר תולדות אהרן - תש"ס

קבצים מצורפים

• 08 מלך אביר.mp3
    1.8 MB · צפיות: 51

יודוך

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
הניגון, הוא ניגון ידוע בחצר לעלוב, ובעוד חצרות, ונקרא בשם "רבי דוד לעלובער'ס ניגון" [-הניגון של רבי דוד מלעלוב].

הוא מושר בחצר הקודש לעלוב בהתעוררות גדולה.

הניגון מתחיל בצורת רגש, וממשיך אח"כ לשמחה גדולה.

כאשר חוטא היה בא להקריב קרבן חטאת בבית המקדש, היו הלווים מנגנים לו שירי רגש, עד שהיה מתעורר ושב בתשובה, וכאשר ראו ששב בתשובה, המשיכון וניגנו שירים שמחים מאוד.

ושמעתי מאחד האדמורי"ם שליט"א שרואים את זה על הניגון הזה שהוא מתחיל ברגש, וממשיך אח"כ לשמחה גדולה.

נ.ב. אשמח אם מישהו יוכל להעלות הקלטה איכותית מהניגון המדהים הזה.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
למרבה הצער, מי שאינו מכיר את המנגינה קשה לו לקלוט אותה מתוך ההקלטה שהועלתה. גם אני בבקשתי, אם יש למישהו הקלטה איכותית שיעלה אותה לכאן ויתברך בכל הברכות.
תודה!

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אני מכיר את השיר הזה מצויין, ומנסה לחפש אותו בכדי להעלותו לכאן.

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
תבורך, ויהי רצון שתצליח - לא רק אני מחכה לזה בכליון עיניים...

CSDesign

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
האם זה הניגון שהכי מקפיץ את חסידות לעלוב ומושר בכל טיש בהתלהבות?

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
נכתב ע"י אפריד;1003019:
האם זה הניגון שהכי מקפיץ את חסידות לעלוב ומושר בכל טיש בהתלהבות?

כן.

לעת עתה, עוד לא השגתי את השיר, אך תיעוד מההדלקה של לעלוב במירון, במהלכו מושר הניגון יש כאן http://www.jdn.co.il/news/216876

בערך בדקה 1:33.

cheinanit

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
שמרתי אצלי את כתובת אשכול זה, כדי שאם אמצא יום אחד את הניגון, אעלה אותו לכאן. בסוף מצאתי....

לכל המעוניינים. שיר יפהפה.

קבצים מצורפים

• שולשלת.mp3
    2.1 MB · צפיות: 67

אפכא מסתברא

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
חזק וברוך! תבורך מן שמיא! הרי לנו, כמו שאומר הכתוב - "יש תקוה לאחריתך"...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  15  פעמים

לוח מודעות

למעלה