מישכון דירה מחולקת / דירה שבבעלות ההורים

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני גר בדירה שרשומה ע"ש ההורים (משני הצדדים, כך עשו ההורים כשחיתנו אותי ואת אשתי), ויש לה עוד חסרון: היא מחולקת לדירה + 2 יח"ד להשכרה.

אני מעוניין לקחת משכנתא על הדירה הזו, ואמרו לי שיש בעיה, כי כל הבנקים לא מסכימים למשכן דירה שאינה בבעלות הלוה, חוץ מבנק מזרחי שמסכים לזה וזה נקרא אצלו "ערב ממשכן".

מאידך, בנק מזרחי לא מסכים למשכן דירה מחולקת (ושאר הבנקים מסכימים).

האם זה נכון ?

א"כ, מה הפתרון ? ...

תודה !

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני גר בדירה שרשומה ע"ש ההורים (משני הצדדים, כך עשו ההורים כשחיתנו אותי ואת אשתי), ויש לה עוד חסרון: היא מחולקת לדירה + 2 יח"ד להשכרה.

אני מעוניין לקחת משכנתא על הדירה הזו, ואמרו לי שיש בעיה, כי כל הבנקים לא מסכימים למשכן דירה שאינה בבעלות הלוה, חוץ מבנק מזרחי שמסכים לזה וזה נקרא אצלו "ערב ממשכן".

מאידך, בנק מזרחי לא מסכים למשכן דירה מחולקת (ושאר הבנקים מסכימים).

האם זה נכון ?

א"כ, מה הפתרון ? ...

תודה !
לא לגמרי נכון. מחולקת במזרחי מסכימים. אבל כמו שאמרו פה גם מחולקת גם על שתי אנשים בטאבו ואם יש לך עוד בעיות ... כמו שכתבו.. אז אכן רק יועץ. ותתכונן ללא מעט כסף. כי זה מהתיקים היותר מורכבים

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
אתה רואה היועצים כבר מתחילים לענות לך...
יש הרבה מה לענות אלא שבמקום שתפתח עשרות אשכולות, אשכול לכל בעיה, ולהתחיל לקבל עירבוביא של ידיעות וגיבובי תשובות ששמעו מהדודה החבר או מהסבתא וכו' וכו'. ובסוף תיפול בכמה בנקים.
תלך ליועץ תשלם כמה שיעלה - וזה יעלה.
חבל להסתבך בכזה תיק שבסוף תלך ליועץ אחרי כמה דחיות מהבנקים ואז ליועץ יהיה הרבה יותר קשה לעזור לך...
והמחיר בהתאם.
(אגב: מחולקת מאוד מאוד תלוי במה מדובר, ואם יש גם חריגות בניה. בעיקרון במזרחי נותנים הלוואה לדירות מחולקות ויש עוד בנקים)

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אתה רואה היועצים כבר מתחילים לענות לך...
יש הרבה מה לענות אלא שבמקום שתפתח עשרות אשכולות, אשכול לכל בעיה, ולהתחיל לקבל עירבוביא של ידיעות וגיבובי תשובות ששמעו מהדודה החבר או מהסבתא וכו' וכו'. ובסוף תיפול בכמה בנקים.
תלך ליועץ תשלם כמה שיעלה - וזה יעלה.
חבל להסתבך בכזה תיק שבסוף תלך ליועץ אחרי כמה דחיות מהבנקים ואז ליועץ יהיה הרבה יותר קשה לעזור לך...
והמחיר בהתאם.
(אגב: מחולקת מאוד מאוד תלוי במה מדובר, ואם יש גם חריגות בניה. בעיקרון במזרחי נותנים הלוואה לדירות מחולקות ויש עוד בנקים)
הכי קלים זה מזרחי וגם מרכנתיל. ירושלים גם אבל בריביות בהתאם..
ואמרתי כיועץ שלא יקח כזה תיק. הזמן על תיק כזה יותר יקר לי. ולקחת הרבה מדי אני לא מסוגל

אבא עשיר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הזמן על תיק כזה יותר יקר לי. ולקחת הרבה מדי אני לא מסוגל
תאמין יותר במקצוע שלך, תרוויח ביושר מוחלט.
הבהרה: לקחת הרבה כסף על תיק בעייתי זה הוגן לחלוטין.
המחיר לפי הערך שאתה נותן ללקוח.

נערך לאחרונה ב:

מנחם123

משתמש רשום
עריכה תורנית
אני אלך ליועץ, אבל לפני כן אני צריך לרכוש בקיאות בנושא.

זה נושא מורכב, ועם כל הכבוד ליועץ (מי שזה לא יהיה), אני לא מתכוין לסמוך עליו בעינים עצומות ולקבל את מה שהוא אומר כתורה מסיני.

אגב,

לפני כמה זמן הבת שלי היתה צריכה לקחת משכנתא, הלכתי ליועץ מפורסם והוא אמר שזה תיק מאוד בעייתי, הוא צריך לעשות הרבה עבודה עם ההכנסות, ודרש סכום גבוה מאוד.

אח"כ הלכתי ליועץ אחר, והוא הוציא משכנתא עם ההכנסות הקיימות, ובמחיר של תיק רגיל.

אחזור לשאלה של דירה בבעלות ההורים:

הבנתי שאם יש בעלות שלי על אחוז מסויים מהדירה, אפשר למשכן אותה על הלוואה שלי, גם אם המישכון הוא על כל הדירה והבעלות שלי היא על חלק קטן ממנה.

האם זה נכון ? כמה אחוז בעלות צריך להיות לי על הדירה, לצורך זה ?

(הכוונה היא לעשות העברת בעלות חלקית של הדירה על שמי, באחוז שיספיק לכך שאוכל למשכן את הדירה להלוואה שלי, ומאידך זה לא יחשב שיש לי בעלות על דירה לענין שאשלם מס רכישה ומס שבח על הדירה השניה, שהיא רשומה על שמי.

תודה !

ari1980

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אני אלך ליועץ, אבל לפני כן אני צריך לרכוש בקיאות בנושא.

זה נושא מורכב, ועם כל הכבוד ליועץ (מי שזה לא יהיה), אני לא מתכוין לסמוך עליו בעינים עצומות ולקבל את מה שהוא אומר כתורה מסיני.

אגב,

לפני כמה זמן הבת שלי היתה צריכה לקחת משכנתא, הלכתי ליועץ מפורסם והוא אמר שזה תיק מאוד בעייתי, הוא צריך לעשות הרבה עבודה עם ההכנסות, ודרש סכום גבוה מאוד.

אח"כ הלכתי ליועץ אחר, והוא הוציא משכנתא עם ההכנסות הקיימות, ובמחיר של תיק רגיל.

אחזור לשאלה של דירה בבעלות ההורים:

הבנתי שאם יש בעלות שלי על אחוז מסויים מהדירה, אפשר למשכן אותה על הלוואה שלי, גם אם המישכון הוא על כל הדירה והבעלות שלי היא על חלק קטן ממנה.

האם זה נכון ? כמה אחוז בעלות צריך להיות לי על הדירה, לצורך זה ?

(הכוונה היא לעשות העברת בעלות חלקית של הדירה על שמי, באחוז שיספיק לכך שאוכל למשכן את הדירה להלוואה שלי, ומאידך זה לא יחשב שיש לי בעלות על דירה לענין שאשלם מס רכישה ומס שבח על הדירה השניה, שהיא רשומה על שמי.

תודה !
בגדול אפילו 5 אחוז שלך כבר אפשר להשתמש בל כלווה ומאה אחוז מהכנסותיך יחשבו לצורך המשכנתא . אבל במזרחי יש אופציה של היפוך לווים כך שאתה בכלל לא צריך להיות בעלים אתה ערב משלם על ההורים ועושים היפוך כך שאתה הוא כביכול הראשי וכל הכנסותיך נחשבים עבור המשכנתא

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה