מישהו פה מתעניין באקורדים לשירים?

קלאסיקה

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכתב ע"י אפרים אדלר;2105358:
בס"ד
תודה רבה על הרעיון הנפלא. היא שימושית ותועלתית מאד.
נ.ב. אשמח מאד אם תוכל לתת פה גם שירים עם אקורדים יותר מרכבים למתקדמים.

תודה. ח.מ.

כל אחד בהתאם לרמה שלו, פשוט אפשר לבחור שיר לפי הכמות אקורדים שאתה רואה כשאתה עובר מלמעלה, אם זה נראה לך פשוט מידי - תחפש משהו קצת יותר מורכב, עד שתגיע לכמות שאתה חושב שאתה שולט בה...

אגב זה, חשבתי על עוד רעיון ללמוד התאמת אקורדים:
לקחת שני שירים שיש בהם מעבר אקורדים דומה, למשל: AM-DM ובנקודת מעבר הזאת לנסות ללמוד מה התפתח בשירים שיוצר את המעבר הזה דווקא, מה דומה בשניהם, מה שונה.
אפשר לשים לב, שהרבה פעמים (לא בכולם...) אם האקורד הוא AM אז בשיר - התו סולו מושר באחד משלושת התווים שמרכיבים את האקורד (במקרה של AM - לה, דו, מי), וגם האקורד הבא בדרך כלל הסולו של השיר מגיע אל התווים שממנו הוא מורכב, למשל מעבר מדו לרה בסולו - יכול להרכיב מעבר מAM ל DM.
זה רק דוגמא כללית וכמובן שיכולים על כל מעבר מתו לתו, להרכיב עשרות אקורדים שונים (!), אבל הרעיון פה לשים לב בשירים שהמעבר דומה - מה המאפיין של המעבר.
עם הזמן זה נהפך לפעולה טבעית ופשוטה...

dasing

משתמש רשום
נכתב ע"י שיילה;1989086:
ספר אקורדים שמופיע באתר "ללא גזל" קישור הורדה
http://www.mustaki.com/guitarbook/files/songs.zip

תודה לך, יש ביקוש עצום לשירי ארץ ישראל בערבי שירה שלי. וכל פעם לא נעים לי שאני לא מכירה אז זה יעזור לי מאד. כי אני ממש לא מכירה אותם. אם יש לך את השירים הידועים :"ירושלים של זהב" "התקווה" ועוד שאני לא יודעת מה הם- בשמע, אני יודה לך מאד.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש למישהו אקורדים של השיר עננו של ישראל גינזברג?

hadasad3

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
שלום לכולם!

יש למשהו את האקורדים לשיר אנא בכוח?

ועוד שאלה:
משהו כאן מכיר את השיר "בשנה הבא נשב על המרפסת ונספור...." (לא זוכרת עכשיו של מי הוא...)
יוכל להגיד לי איזה סגנון תוף מתאים לו? משום מה אני לא מצליחה להתאים לו תוף יפה....
יום נעים.

ruchma

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
יש אולי למישהו בבקשה אקורדים לשיר יאקוב של אברהם פריד,
אח שלי מאוד ישמח הוא ממש צריך.
תודה מראש.

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

קבצים מצורפים

• באש ובמים - אברהם פריד.jpg
    KB 447.1 · צפיות: 150

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי

קבצים מצורפים

• 67. יש תקוה - בני פרידמן.jpg
    KB 406.2 · צפיות: 106

shalom-m

משתמש פעיל
פרסום וקופי
D I G I T A L
אגב פיסבוק חסום כמעט בכל הסינונים

יוסף יצחק פרקש

זמר ומוזיקאי
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
נכתב ע"י קלאסיקה;2105773:
כל אחד בהתאם לרמה שלו, פשוט אפשר לבחור שיר לפי הכמות אקורדים שאתה רואה כשאתה עובר מלמעלה, אם זה נראה לך פשוט מידי - תחפש משהו קצת יותר מורכב, עד שתגיע לכמות שאתה חושב שאתה שולט בה...

אגב זה, חשבתי על עוד רעיון ללמוד התאמת אקורדים:
לקחת שני שירים שיש בהם מעבר אקורדים דומה, למשל: AM-DM ובנקודת מעבר הזאת לנסות ללמוד מה התפתח בשירים שיוצר את המעבר הזה דווקא, מה דומה בשניהם, מה שונה.
אפשר לשים לב, שהרבה פעמים (לא בכולם...) אם האקורד הוא AM אז בשיר - התו סולו מושר באחד משלושת התווים שמרכיבים את האקורד (במקרה של AM - לה, דו, מי), וגם האקורד הבא בדרך כלל הסולו של השיר מגיע אל התווים שממנו הוא מורכב, למשל מעבר מדו לרה בסולו - יכול להרכיב מעבר מAM ל DM.
זה רק דוגמא כללית וכמובן שיכולים על כל מעבר מתו לתו, להרכיב עשרות אקורדים שונים (!), אבל הרעיון פה לשים לב בשירים שהמעבר דומה - מה המאפיין של המעבר.
עם הזמן זה נהפך לפעולה טבעית ופשוטה...
ויש עוד משהו אם אתה רוצה אקורד יותר מיוחד, אתה יכול לעשות אקורד שהתו המלודי לא נמצא בו, ואז להוסיף לאקורד את התו הזה, וזה יצור אקורד 6 , 7 , 9 וכו'.

שולמית 1

משתמש רשום
נכתב ע"י Srool;2327444:
אינדקס לכל האקורדים שהעליתי (הקישורים מובילים לדף הפייסבוק שלי - Jewish Music Chords. את מה שביקשו העליתי גם לכאן)
http://www.2all.co.il/web/Sites17/Jmchords/PAGE1.asp

אין מילים תודה על הכול!!!
אני מורה למוזיקה וזה ממש יעזור לי...
שאלתי היא אם יש מצב לאסוף את כל האקורדים לקובץ אחד הניתן להורדה, האתר ההוא סגור עבורי וזהו חסד של ממש!
שוב, תודה ויישר כוח עצום על כל החומר האגדי הזה...

ויטמין

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
דחוף דחוף!!!
אפשר לקבל אקורדים של "ואפילו בהסתרה"?

Srool

משתמש סופר מקצוען
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
נכתב ע"י שולמית 1;2337720:
אין מילים תודה על הכול!!!
אני מורה למוזיקה וזה ממש יעזור לי...
שאלתי היא אם יש מצב לאסוף את כל האקורדים לקובץ אחד הניתן להורדה, האתר ההוא סגור עבורי וזהו חסד של ממש!
שוב, תודה ויישר כוח עצום על כל החומר האגדי הזה...
בשמחה!
בעבר אמרתי שאעשה את זה כשאגיע ל-70 שירים, אז עכשיו כבר יש מספיק וזה רעיון טוב :)
רק אצטרך לעשות הגהות וזה יקח קצת זמן. בינתיים אוכל לשלוח בקבצי JPEG נפרדים.
למעוניינים - שלחו מייל ל- <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

כנגן המנגן

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
מחפש אקורדים לשיר "שיר חדש" של שלומי גרטנר.
(מתוך האלבום החדש "מנחה")

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  7  פעמים

לוח מודעות

למעלה