פנסיה מישהו מבין פה בביטוח פנסיה?

לחמניה

משתמש רשום
ביחד עם כל האיזונים שיהיו בקבוצה, תמיד נרוויח.
טעות איומה, ומספיק להסתכל בדוח השנתי בסעיף שנקרא גרעון אקטוארי כדי להבין. יורד לך כסף בגלל האיזון, וזה יכול להיות הרבה כסף!
אם את רוצה רק חיסכון לגיל בו תהיי בפנסיה- תפתחי תכנית חיסכון בבנק, או תקני דירה, תשקיעי בנדלן, אינספור אפשרויות לחסוך לגיל בו לא תוכלי לעבוד יותר. לא זו המטרה של קרן פנסיה וביטוח מנהלים. לא המטרה של משרד האוצר בכ"א. המטרה מבחי' רשות שוק ההון הינה גם לחסוך, וגם לבטח את העובד למקרה א.כ.ע. והשניים כרוכים אחד בשני, ולא ניתן להפרידם זה מזה. (החוק מחייב מעסיק לבטח את עובדו למקרה א.כ.ע. ואוסר להעסיק ללא ביטוח.) ובדיוק מהסיבה הזו ההשוואה שלך למכשירי השקעות אחרים בשוק ההון החופשי היא מוטעית ולא נכונה. את תמיד יכולה ומוזמנת לחסוך באופן עצמאי בכל מקום שתרצי. בחיסכון לפנסיה- מה לעשות- את כפופה לחוקים, ולמכשירי החיסכון הקיימים נכון להיום. המטרה שלך היא לבחון את המשתלם ביותר מביניהם מבחינתך, האמת, אני מתקשה להבין למה את כל כך מזלזלת בכיסוי הביטוחי ומעדיפה להתמקד רק באפיקי ההשקעה והחיסכון ולחפש מה שלא קיים בהם מלכתחילה. אין ספק שאם תקני דירה אחוזי התשואה יהיו גבוהים הרבה יותר מחיסכון בקרן פנסיה או מוצר פנסיוני כזה או אחר, אבל זה עדיין לא מאפשר לך להימלט מחובת ההפרשה לפנסיה או להמעיט בחשיבות של כיסוי ביטוחי איכותי הכולל את כל ההרחבות.
לא הבנתי למה את חושבת שרכיב ההשקעה בביטוח המנהלים הוא גרוע. קיימים מסלולי מודל תלוי גיל גם בביטוח מנהלים, וכן יתר המסלולים.
אם את בעניין של לרכוש ביטוח א.כ.ע פרטי בנפרד- אדרבא, תצטרפי לקרן פנסיה / קופת גמל במסלול שעושה את התשואות הגבוהות ביותר, אם זו קרן פנסיה וותרי גם על כיסוי לנכות ותרוויחי 100% חיסכון. (לזה בדיוק התכוונתי כשכתבתי שעולם הביטוח הוא עולם אינדיבידואלי, וההמלצה חייבת להינתן בהתאם להעדפות ותנאי החיים של הלקוח.) רק אל תשכחי לקחת בחשבון שעלות פולי' א.כ.ע. מוגדרת כמשולמת ע"י המעסיק בעלות של עד 2.5% משכרו, נכון שהיום בהתאם לצו ההרחבה בסופו של דבר 1.5% משולמים ע"ח העובד, כי אם לא א.כ.ע. הוא יקבל סכום זה לתגמולים אבל רק עד 1.5%! במידה ועלות הא.כ.ע. של העובד היא מעבר ל1.5% המעסיק מחויב לספוג אותה עד 2.5% (שזה תעריף נורמלי ולגיטימי לחלוטין מגילאי ה30 ומעלה.) ביטוח פרטי וודאי יעלה יותר.
ואגב, בקרן פנסיה יש בהחלט מסלולים כשרים.
רק משהו אחד לא היה מובן לי עד כה- כל הדיון עסק בשאלה האם לקחת סוכן ביטוח או לעבוד ישירות מול חברה, מה שלא מובן לי- למה ומדוע את כל כך נגד סוכני ביטוח? הם לא לוקחים ממך שקל, את העמלות מקבלים ישירות מחברת הביטוח. את יודעת כל כך טוב מה כדאי לך ומה לא וממוקדת מטרה באופן ששום סוכן לא יוכל לשכנע אותך לרכוש חלילה מוצר שלא מתאים לך, אז למה שלא תעבדי דרך סוכן ותרוויחי לפחות שירות...??
אף אחד לא מכריח אותך לעשות מה שאינך חושבת לנכון, אבל בהתחשב בעובדה שגם לך לא הכול ידוע, גם לך יש טעויות לפעמים בנושא, ושיש פרמטרים רבים ונוספים שחשוב לדעת לפני שמקבלים החלטה, לא נכון יותר לשבת עם אדם אמין, מקצועי, לקבל ממנו את תמונת המצב, לבדוק אותה (כמו שאת יודעת לעשות היטב.. :) ) ורק אחר כך לקבל את ההחלטה הנכונה ולתת לסוכן לבצע אותה?

ממוקד

משתמש מקצוען
במקום לסמוך על טוב ליבו של הסוכן , ולקוות שהוא מבין משהו וגם דואג לאינטרס שלך (ספוילר : הוא לא) למה לא ללמוד לבד ולהבין את ההבדלים בין המוצרים ? זה קל , פשוט , ודורש מאמץ קל של קריאת חומר.
נכון ולא נכון, אם אתה אחד שיודע אז אתה צודק, אבל אם לא אז לא תמיד יעזור לך להתחיל עכשיו ללמוד כי אף פעם לא תוכל לדעת שאתה באמת יודע הכל, יכול להיות שתשקיע כמה שעות ללמוד את הנושא ויתפספס לך משהו חשוב, במקום זה לך לסוכן שאתה סומך עליו (וזה לא קשה) ותן לו לעשות לך את העבודה.

ממוקד

משתמש מקצוען
אחד המוצרים שהכי לא שוה לסוכן למכור זה ביטוחי פנסיות למיניהם הוא בקושי מרויח [20%} מתוך הדמי ניהול
זה המון, במשך השנים זה מצבר להמון המון כסף בלי שהוא נוקט אצבע, תכפילו כפול כמה מאות (או אלפים) לקוחות שלו וזה ימבה כסף
(אני מבין בתחום ומכיר הרבה סוכנים ויודע שזה המוצר שעליו הם מרוויחים הכי הרבה כסף)

ot!

משתמש מקצוען
זה המון, במשך השנים זה מצבר להמון המון כסף בלי שהוא נוקט אצבע, תכפילו כפול כמה מאות (או אלפים) לקוחות שלו וזה ימבה כסף
(אני מבין בתחום ומכיר הרבה סוכנים ויודע שזה המוצר שעליו הם מרוויחים הכי הרבה כסף)
אם אתה מכיר סוכן שמתעסק רק בזה הוא לא נורמלי כי מביטוחי עסק וכו עוסים הרבה יותר כסף
מה פירוש הוא לא נוקט אצבע אני אומר לך שהוא מעסיק פקידה אחת רק לפנסיה ונא לא לדבר מהכרה
תשאל את אלו שמדברים מידיעה

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
ני לא יודעת אם את צודקת , וסוכן יעשה מאמץ בשבילך בזמן כזה, אבל גם אם כן - הייתי לוקחת בכל אופן עו"ד, שלא נצטרך, רק הוא יכול לעזור ולמצות את הזכויות מול חברת הביטוח.
(וכל אחוז שם משמעותי)
מהגיון שלי, אין לסוכן שום תמריץ לעזור לך להשיג כסף מול חברת הביטוח, יותר מלחברה.
הוא לא מקבל על זה שקל, כך שבעיני זו סברא בעלמא, אלא אם כן תוכיחי.

זו הסיבה שכדאי לחפש (מהמלצות אישיות ) סוכן טוב ואמין כדי שאם חלילה תהיה תביעה הם ילחמו בשבילך .
עבדתי בכמה סוכנות ביטוח , סוכנות שחרטה על דגלה שרות מקצועי וטוב נלחמה למען המבוטחים שלה גם אם לא הרוויחה מהם יותר מידי , כי זה היה בDNA של הסוכנות ..
סוכן לרוב מבין הרבה יותר מכל אדם אחר שלא למד את התחום גם אם יש שאלות שלא יודע את התשובות ( ויש לו מקורות הרבה יותר מקצועיים ממך לברר ).
ולגבי מי שכתבתה פה שהיא עובדת בח"ב וסוכנים יודעי פחות ממנה - זה לא מקום להשוואה . היא יודעת הכי טוב את התחום הזה בלבד בחברה בה נמצאת . סוכן יודע את כל התחומים (קרן השתלמות , גמל, בריאות וכו') בכל החברות , אז יתכן מאד ש בסיטואציות אכן תדע דקויות מסוימות יותר ממנו ובשביל זה היא נמצאת שם לתת לו את המידע הזה (שלקוח לא יכול להשיג).

ממוקד

משתמש מקצוען
אם אתה מכיר סוכן שמתעסק רק בזה הוא לא נורמלי כי מביטוחי עסק וכו עוסים הרבה יותר כסף
מה פירוש הוא לא נוקט אצבע אני אומר לך שהוא מעסיק פקידה אחת רק לפנסיה ונא לא לדבר מהכרה
תשאל את אלו שמדברים מידיעה
ידידי היקר,
יש לנו עסק של שירותי תפעול לסוכני ביטוח ואני מכיר טוב טוב טוב את הנושא, זו העבודה שלנו. עיקר העבודה של הסוכן זה לגמרי מרגע המכירה ועד ההפקה, אח"כ יש לעיתים רחוקות מאד שהסוכן מתבקש לטפל, כמו למשל תביעות, דוחות מחברות ביטוח וכד', אבל שוב- לעיתים רחוקות מאד.
עכשיו קח את הסוכן הזה שנכון שהפקידה שלו עבדה על ההפקה אבל אח"כ כל חודש עובר כסף, נגזרים דמי ניהול והוא בלי שעשה כלום קיבל חודש בחודשו כסף ועוד כסף ועוד כסף...
נכון שיש לו פקידה, אבל היא מתעסקת בעיקר בהפקות ועוד טיפטיפה בתביעות וכד' של כל אלפי המבוטחים... שביחד כולם מעסיקים אותה במשרה מלאה (פחות מזה בד"כ הוא לא צריך פקידה במשרה מלאה)
בביטוחי רכב לצורך העניין הוא עשה עבודה, השווה חיפש וכו' וקיבל עמלה חד פעמית. בפנסיה הוא מקבל את זה כל החיים.
יכול להיות שיש ביטוחים נוספים שמכניסים להם הרבה כסף אבל דיברו פה על פנסיות

ot!

משתמש מקצוען
ידידי היקר,
יש לנו עסק של שירותי תפעול לסוכני ביטוח ואני מכיר טוב טוב טוב את הנושא, זו העבודה שלנו. עיקר העבודה של הסוכן זה לגמרי מרגע המכירה ועד ההפקה, אח"כ יש לעיתים רחוקות מאד שהסוכן מתבקש לטפל, כמו למשל תביעות, דוחות מחברות ביטוח וכד', אבל שוב- לעיתים רחוקות מאד.
עכשיו קח את הסוכן הזה שנכון שהפקידה שלו עבדה על ההפקה אבל אח"כ כל חודש עובר כסף, נגזרים דמי ניהול והוא בלי שעשה כלום קיבל חודש בחודשו כסף ועוד כסף ועוד כסף...
נכון שיש לו פקידה, אבל היא מתעסקת בעיקר בהפקות ועוד טיפטיפה בתביעות וכד' של כל אלפי המבוטחים... שביחד כולם מעסיקים אותה במשרה מלאה (פחות מזה בד"כ הוא לא צריך פקידה במשרה מלאה)
בביטוחי רכב לצורך העניין הוא עשה עבודה, השווה חיפש וכו' וקיבל עמלה חד פעמית. בפנסיה הוא מקבל את זה כל החיים.
יכול להיות שיש ביטוחים נוספים שמכניסים להם הרבה כסף אבל דיברו פה על פנסיות
צר לי אבל לבדוק כל חודש את ההפקדות של החברות והתשלומים ולהתעסק עם כל עובד שמפוטר וכיו"ב ולא מבין למה הורידו לו בתלוש כך ויש לו רק כך וכו' לוקח הרבה זמן ועצבים
ולכן הסוכנים לוקחים דמי פתיחת תיק
אבי הוא סוכן ביטוח וזה התחום הכי פחות משתלם בעסק

ot!

משתמש מקצוען
ולגבי מי שכתבתה פה שהיא עובדת בח"ב וסוכנים יודעי פחות ממנה - זה לא מקום להשוואה . היא יודעת הכי טוב את התחום הזה בלבד בחברה בה נמצאת . סוכן יודע את כל התחומים (קרן השתלמות , גמל, בריאות וכו') בכל החברות , אז יתכן מאד ש בסיטואציות אכן תדע דקויות מסוימות יותר ממנו ובשביל זה היא נמצאת שם לתת לו את המידע הזה (שלקוח לא יכול להשיג).
גם זה לא בטוח אם הסוכן יודע ללמוד את החומר הוא בכמה דקות יודע יותר ממנה גם בתחום שלה

ot!

משתמש מקצוען
מהגיון שלי, אין לסוכן שום תמריץ לעזור לך להשיג כסף מול חברת הביטוח, יותר מלחברה.
הוא לא מקבל על זה שקל, כך שבעיני זו סברא בעלמא, אלא אם כן תוכיחי.
יש לו ועוד איך זה הפירסומת הכי טובה
והכי הרבה הערכה בחברה וזה משתלם לו מולם כי הם יודעים לא להתוכח איתו סתם

לצאת מהריבוע

משתמש מקצוען
צר לי אבל לבדוק כל חודש את ההפקדות של החברות והתשלומים ולהתעסק עם כל עובד שמפוטר וכיו"ב ולא מבין למה הורידו לו בתלוש כך ויש לו רק כך וכו' לוקח הרבה זמן ועצבים
ולכן הסוכנים לוקחים דמי פתיחת תיק
אבי הוא סוכן ביטוח וזה התחום הכי פחות משתלם בעסק

מדויק!
אני עובדת בחברה שמעסיקה מאות עובדים ומחלקת תפעול פנסיוני היא המחלקה הגדולה ביותר!!
זה דורש המווון התעסקות (הרבה יותר מביטוחי בריאות למשל ששם יש ה. קבע שיורדת כל חודש ורק אחד מכל 6 תובע את הפוליסה באותו החודש ) .
צריך לבצע כל חודש בקרה שהמעסיק אכן שילם לך כספים לפוליסה .
צריך לבצע כל חודש בקרה שהכספים נקלטו תקין - (מספיק שיש טעות באחוז אחד והפרמיה לא נקלטה ..)
להוציא טופס 161 ולבדוק שמשנת 1900... שהתחלת לעבוד לא פספסו פרמיה ואם כן למה ועוד ועוד .
הדבר לוקח המון ,אבל המון התעסקות .

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
טעות איומה, ומספיק להסתכל בדוח השנתי בסעיף שנקרא גרעון אקטוארי כדי להבין. יורד לך כסף בגלל האיזון, וזה יכול להיות הרבה כסף!
נכון שיורד לי כסף , אבל זה עדיין הרבה פחות כסף מביטוח חיים.
בביטוח חיים רגיל החברה מבטחת נגיד 10 אלף עובדים . אוקי?
עכשיו היא משקללת מראש את כל הסטטיסטיקות וכמה שיעלה לבטח את כל ה10 אלף האלו, מחלקת את זה למספר העובדים , מוסיפה קצת ריזיקה + רווח לחברה.
בביטוח שמבוסס על ערבות הדדית החברה לא משקללת את כל הסטטיקסטיקות האלו , היא קובעת סכום אחיד די נמוך , וכל השאר מתחלק בין החברים,
בוודאות , הסכום שמתחלק בין החברים (כולל, כולל האיזון האקטוארי) לא משנה אם יורד בצורה קבועה או באיזון , שניהם ביחד הם פחות מביטוח של חברה, כי אין את מרכיב הרווח של החברה, וגם לא מרווח ביטחון .
זה כמו שערבים (גם אם יתווסף שם איזון אקטוארי בין החברים ) זול בהרבה מביטוח אחר.
זו מתמטיקה פשוטה, בביטוח תמיד החברה מרוויחה ולא המבוטח.
למה? כי החברה מבטחת את עצמה מראש שלא תפסיד.
נכון שאדם בודד יכול לנצח את החברה, אבל סטטיסטית רוב האנשים מפסידים בביטוח.
למה עושים את זה למרות זאת? בשביל קטסטרופות.
בביטוח קבוצתי יש פחות נזק.
ואם את לא מסכימה איתי מוזמנת לשאול כל אחד שמבין . זה אלף בית בעניני פנסיה וביטוחים.

המטרה מבחי' רשות שוק ההון הינה גם לחסוך, וגם לבטח את העובד
זה בדיוק מה שכתבתי בהודעה, קראת אותה?

והשניים כרוכים אחד בשני, ולא ניתן להפרידם זה מזה
בטח שאפשר , אני מוכיחה לך שאפשר בוודאות.
את מסתכלת על ההמלצות של משרד האוצר כמו קודש. אפשר בוודאות באלף אפשרויות להפריד.
ומומלץ מאד לדעתי . אם כי שווה לשקול את האפשרות לערבב בפנסיה.
כדאי לחשוב בראש קצת יותר גדול, לראות מה טוב ומה מומלץ ואחר כך לבדוק איך מבצעים את זה בכלים הקיימים.
דוגמא לביצוע : קופת גמל + ביטוח חיים פרטי + אכ"ע
עוד דוגמא: פיצויים בגמל ותגמולים בפנסיה .(נדב אגב הקדיש לזה פוסט שלם)

האמת, אני מתקשה להבין למה את כל כך מזלזלת בכיסוי הביטוחי ומעדיפה להתמקד רק באפיקי ההשקעה והחיסכון ולחפש מה שלא קיים בהם מלכתחילה
לרגע לא זלזלתי, אבל זה הכסף הקטן פה.
רוב הכסף הולך להשקעה ומיעוטו לביטוח. ולכן הכי חשוב זה שרוב הכסף יעשה את מקסימום התשואה וגם יהיו ביטוחים.
בעיני , אם אני צריכה להוסיף עוד 50 שח בחודש לביטוח פרטי, ותמורת זה הכסף שלי יעשה 9% ולא 3.5%
בשקלול מצטבר, אני ארוויח מליון ואפסיד 24 אלף.
את מבינה למה אני לא מזלזלת, אבל כן מתיחסת בפרופורציות לביטוחים?
עם כל הכבוד לביטוח, הוא חשוב, אבל אין הבדל איך עושים אותו(מעורבב או פרטי).
בסכום ההשקעה יש הרבה הבדל , וזה יכול לצאת מליון שקל ב40 שנה , כסף קטן.

אין ספק שאם תקני דירה אחוזי התשואה יהיו גבוהים הרבה יותר מחיסכון בקרן פנסיה או מוצר פנסיוני כזה או אחר,
זו עובדה לא נכונה , שמוכיחה את הבורות שלך בכל מה שקשור להשקעה, למרות שיש לך התמצאות מדהימה בפרטי הביטוחים.
וזו ההוכחה למה שאמרתי - אני מבינה בעיקר, ולא עד הסוף בפרטים הקטנים, את מבינה מאד בפרטים הקטנים , אבל בעיקר - לא ממש.

לא הבנתי למה את חושבת שרכיב ההשקעה בביטוח המנהלים הוא גרוע. קיימים מסלולי מודל תלוי גיל גם בביטוח מנהלים, וכן יתר המסלולים.
את מוזמנת ללמוד מה זה מסלול מודל תלוי גיל, מה זה מניות וכמה מומלץ בכל גיל.
בקצרה: כנראה שיש שם מסלולים עם 40% מניות מקסימום(לא בדקתי בדיוק), זה מתאים בערך לחוסך בן 50.
שלא לדבר על מסלולי הלכה שכנראה נעים בין 30-0% מניות כמו בפנסיה.

לאדם בן 20, שעתיד לחסוך 40 שנה - מומלץ לפחות 70-80% מניות תלוי בפרופיל .
אם לא אכפת לך , זה הבדל של 3% לשנה בצמיחה אקספוננציאלית.

אם את בעניין של לרכוש ביטוח א.כ.ע פרטי בנפרד- אדרבא, תצטרפי לקרן פנסיה / קופת גמל במסלול שעושה את התשואות הגבוהות ביותר
למרבה ההפתעה עשיתי את זה בדיוק.
אני בקופת גמל , וכעת מבררת על ביטוח חיים (אכ"ע פרטי יש לי).
אגב תשואות, אין כזה דבר מסלול שעושה את התשואות הגבוהות ביותר (אי אפשר לצפות את זה) יש מסלול שמושקע בצורה נכונה במניות באחוז מתאים.
(השקעה פסיבית, ת.ס. S&P)
ואגב, בקרן פנסיה יש בהחלט מסלולים כשרים.
אני לא יודעת מתי אמרתי שלא. יש מסלולים כשרים שמתאימים לפורשים בני 60.
(וזה בגלל שאין מספיק ביקוש בשביל לפתוח שני מסלולי הלכה)

למה ומדוע את כל כך נגד סוכני ביטוח?
אני לא נגדם . הם נגדי :)
הם פשוט לא עובדים עם אינטרגמל. לאינטרגמל מצטרפים עצמאית.
וכיון שהקופ"ג שלי שם , גם כששקלתי לפצל הפקדות הם לא רצו לעבוד איתי.
טענו שאם אני עצמאית אז עד הסוף.

אין לי שום דבר נגד סוכני ביטוח. אני מתייעצת המון (ולא רק בכל זכות;))
עם אנשים שמבינים בכל הפרטים, ותתפלאי , יש אנשים שאינם סוכני ביטוח, והידע שלהם עולה עליהם פי כמה.
אני שוקלת כל פרט. ועוד לא מצאתי סיבה לשלם 2000 שקל בשביל שמישהו יעשה איזה שקלול עלום בשבילי.
ייתכן שפספסתי פרט כלשהו, אני אשמח לשמוע, בינתיים רוב האנשים שמייעצים לי לא חושבים ככה.
וגם אם שכחתי - לא נורא, עדיין הבחירה שלי טובה יותר משל רוב האנשים, גם אלו שמתייעצים עם סוכני ביטוח.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כון ולא נכון, אם אתה אחד שיודע אז אתה צודק, אבל אם לא אז לא תמיד יעזור לך להתחיל עכשיו ללמוד כי אף פעם לא תוכל לדעת שאתה באמת יודע הכל
אין הכל, אבל יש לדעת את הדברים החשובים וזה דורש כמה שעות של השקעה , במצטבר נגיד 20 שעות .
במקום זה לך לסוכן שאתה סומך עליו (וזה לא קשה) ותן לו לעשות לך את העבודה.
ואז, אני בטוחה שיתפספסו דברים , לא הביטוחים , בהבט ההשקעה שחשוב הרבה יותר.

אם באמת יש חשש כזה, הייתי לומדת רק את נושא ההשקעה ובונה פרופיל שמתאים לגילי,
ואז הולכת לסוכן פרטי (2000 שקל) ומבקשת ממנו שישקלל את הסוף, ויתאים מסלול עם הפרופיל הזה כשר (נראה אותו...)

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
סוכן לרוב מבין הרבה יותר מכל אדם אחר שלא למד את התחום גם אם יש שאלות שלא יודע את התשובות ( ויש לו מקורות הרבה יותר מקצועיים ממך לברר ).
בביטוחים .
אבל פנסיה היא לא רק ביטוחית.
סוכן ביטוח דואג למצבים הנדירים בהם יש מוות או נכות.
אבל מה לגבי המצב הקלאסי בו ממשיכים לחיות ופורשים ?
בשביל זה חשוב להשקיע במסלול מותאם . וזה משהו שסוכנים לא מבינים בו.

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
בביטוחים .
אבל פנסיה היא לא רק ביטוחית.
סוכן ביטוח דואג למצבים הנדירים בהם יש מוות או נכות.
אבל מה לגבי המצב הקלאסי בו ממשיכים לחיות ופורשים ?
בשביל זה חשוב להשקיע במסלול מותאם . וזה משהו שסוכנים לא מבינים בו.
את ממש צודקת.
כל הסוכנים ללא יוצא מן הכלל מסתכלים תמיד על מי עשה הכי הרבה כסף עד עכשיו..
לא שאני מזלזלת בזה, כי קרן שידעה לעשות כסף ככל הנראה בעלת פוטנציאל להמשיך, אבל השוק משתנה כל הזמן ואין ערובה לכך.

מצד שני קרנות שמשקיעות במוצרים הנכונים ובתמהיל הנכון הן בעלות סיכוי הרבה יותר טוב לעתיד.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
כי קרן שידעה לעשות כסף ככל הנראה בעלת פוטנציאל להמשיך
איפה המחקר שאני מצטטת פה מידי פעם..
מישהו בדק את הביצועים של כל הקרנות ב6 שנים , ואחר כך ב6 שנים הבאות, ומצא שאין שום קשר,
אפילו לא הפוך, זה פשוט מקרי.
[ההסבר הוא, שקרן שהכתה את השוק כנראה ניסתה להיות אקטיבית, והיא צפויה לחזור ברגרסיה לממוצע]

Tweenset

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מוזיקה ונגינה
הנדסת תוכנה
צילום מקצועי
D I G I T A L
איפה המחקר שאני מצטטת פה מידי פעם..
מישהו בדק את הביצועים של כל הקרנות ב6 שנים , ואחר כך ב6 שנים הבאות, ומצא שאין שום קשר,
אפילו לא הפוך, זה פשוט מקרי.
[ההסבר הוא, שקרן שהכתה את השוק כנראה ניסתה להיות אקטיבית, והיא צפויה לחזור ברגרסיה לממוצע]
מצד שני היא הראתה שהיא יודעת גם להכות את השוק ;)
לא שאני בשיטה הזו.. אבל מבינה את הראש של אלו שבודקים ככה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
מצד שני היא הראתה שהיא יודעת גם להכות את השוק ;)
לא שאני בשיטה הזו.. אבל מבינה את הראש של אלו שבודקים ככה.
נכון , הם פשוט לא יודעים שאפשר להכות את השוק לטווח קצר בטווח הארוך עוד לא היתה קרן שהכתה לאורך שנים .(כן היו אנשים פרטיים שעשו את זה כמו וורן באפט, ועוד כמה שהתפרסמו)
בכל מקרה, גם אם הקרן תצליח להכות לאורך שנים , אין שום דרך לחזות את זה, וזה שהיא עקפה את השוק ב6 שנים לא מנבא את זה.

efrat1

משתמש סופר מקצוען
קופצת על האשכול
מישהו יכול להסביר לי איך מניידים מקרן לא פעילה לקרן פעילה?

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
קופצת על האשכול
מישהו יכול להסביר לי איך מניידים מקרן לא פעילה לקרן פעילה?
האם תמיד כדאי לאחד קרנות פנסיה?
ישנם חוסכים להם קרנות פנסיה לא פעילות, קרנות פנסיה אליהם הופקדו כספים בעבר. פעמים רבות נשאלת השאלה האם להעביר את הכספים מקרן הפנסיה הלא פעילה אל קרן הפנסיה הפעילה.

חוסכים רבים בוחרים להעביר את הקרן הלא פעילה לקופת גמל במצב זה במקרה של מוות המשפחה תקבל תשלום משני מקורות, תשלום חד פעמי מקופת הגמל וקצבה חודשית מקרן הפנסיה. בנוסף, קופות הגמל מאפשרות לחוסכים לבחור מסלולי השקעה שבדרך כלל אינם קיימים בקרן הפנסיה.

מנגד, איחוד הכספים בקרן הפנסיה יגרום להעברת הוותק שצברת בקרן האחת לעבור לקרן השנייה. גיל הכניסה שלך יהיה נמוך יותר ולכן הכיסוי הביטוחי שתקבל יהיה גבוה יותר וגם תשלם פחות על הכיסויים הביטוחים.

כדאי לקרוא את כל הפוסט כאן

(איך ? פשוט בוחרים קרן אחרת (אפשר את הפעילה היום ) ומבקשים ממנה לנייד אליה, היא מטפלת בשאר)

efrat1

משתמש סופר מקצוען
איפה אני רואה תשואות של מסלולי הלכה כמה שנים אחורה?

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד שָׂמַחְתִּי בְּאֹמְרִים לִי בֵּית יְהוָה נֵלֵךְ:ב עֹמְדוֹת הָיוּ רַגְלֵינוּ בִּשְׁעָרַיִךְ יְרוּשָׁלִָם:ג יְרוּשָׁלִַם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו:ד שֶׁשָּׁם עָלוּ שְׁבָטִים שִׁבְטֵי יָהּ עֵדוּת לְיִשְׂרָאֵל לְהֹדוֹת לְשֵׁם יְהוָה:ה כִּי שָׁמָּה יָשְׁבוּ כִסְאוֹת לְמִשְׁפָּט כִּסְאוֹת לְבֵית דָּוִיד:ו שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלִָם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִךְ:ז יְהִי שָׁלוֹם בְּחֵילֵךְ שַׁלְוָה בְּאַרְמְנוֹתָיִךְ:ח לְמַעַן אַחַי וְרֵעָי אֲדַבְּרָה נָּא שָׁלוֹם בָּךְ:ט לְמַעַן בֵּית יְהוָה אֱלֹהֵינוּ אֲבַקְשָׁה טוֹב לָךְ:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה