מידע מישהו יודע איך (טכנית) כותבים במחשב אקורדים לשירים

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אני מעוניין לכתוב לעצמי אקורדים לשירים לנגינה בגיטרה, אני מעוניין לכתוב במחשב ולא ביד, האם מישהו יודע איך אפשר לכתוב במחשב בצורה שיהיה כתוב קודם כל המילה ולאחמ"כ תוכל להוסיף מעליה אקורד?

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה הבעיה? מכניסים את המילים של השיר, מסדרים בשורות איך שנוח, בין שורה לשורה משאירים שורה אחת ריקה ושם כותבים את האקורדים.
אין אופציה לכתוב את זה כמו בחוברות של אקורדים, דהיינו שהאקורד רשות ממש מעל המילה ואפשר כך לכתוב בדיוק איפה במילה הוא אמור להיות וכו'?

מוטי A

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין אופציה לכתוב את זה כמו בחוברות של אקורדים, דהיינו שהאקורד רשות ממש מעל המילה ואפשר כך לכתוב בדיוק איפה במילה הוא אמור להיות וכו'?
למה לא? תכתוב את האקורד ותעשה רווח עד שהוא יגיע למקום הרצוי. אם יש כמה אקורדים בשורה מומלץ להתחיל מהאקורד השמאלי ביותר ולכתוב את האקורדים ברצף משמאל לימין ואח"כ לשחק עם הרווח בשביל להעמיד אותם במקום הרצוי לכל אחד.

eliosadon

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
אני מעוניין לכתוב לעצמי אקורדים לשירים לנגינה בגיטרה, אני מעוניין לכתוב במחשב ולא ביד, האם מישהו יודע איך אפשר לכתוב במחשב בצורה שיהיה כתוב קודם כל המילה ולאחמ"כ תוכל להוסיף מעליה אקורד?

קודם כל, את המילים כותבים מתחת לחמשה ואת האקורדים מעל.

לגבי אקורדים, בקיובייס זה קל מאוד (יחסית)
לגבי התמליל, נראה לי שגם קל, פשוט לא הייתי צריך את זה עד היום. לכן לא בדקתי..

בהצלוחס

קוד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כן, כן.. זה אומר עבודה סיזיפית כמו חורני.
כשניהלתי להקה' מהר מאוד נמאס לי מזה, ועברתי לשיטה שאשתי הסבירה לי- בלי מילים, רק אקורדים, ועם סימנים מסוימים אתה מחלק את התיבות בין האקורדים:

|Am,E-Gmaj7| שני הסימנים בצדדים תוחמים את התיבה (תלחץ על Shift+ הכפתור המוזר שמעל הענטע"ר בלע"ז Enter). הפסיק מחלק לחצי, והמקף לרבע. כשרציתי שירים עם קצב של 3/4 פשוט ציינתי את זה בתחילת השיר וחילקתי רק עם מקפים. זה מאוד נח. מי שרוצה לנגן עם המילים, פשוט צריך להכיר את השיר. מאוד יעיל, ומאפשר דיוק טוב מאוד.

בהזדמנות זו, אם מישהו יודע על מקום שמחפשים שם מישהו להנחיית הרכבים, אשמח שתיידעו אותי. תודה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ר'

קנג רְאֵה עָנְיִי וְחַלְּצֵנִי כִּי תוֹרָתְךָ לֹא שָׁכָחְתִּי:קנד רִיבָה רִיבִי וּגְאָלֵנִי לְאִמְרָתְךָ חַיֵּנִי:קנה רָחוֹק מֵרְשָׁעִים יְשׁוּעָה כִּי חֻקֶּיךָ לֹא דָרָשׁוּ:קנו רַחֲמֶיךָ רַבִּים יְהוָה כְּמִשְׁפָּטֶיךָ חַיֵּנִי:קנז רַבִּים רֹדְפַי וְצָרָי מֵעֵדְוֹתֶיךָ לֹא נָטִיתִי:קנח רָאִיתִי בֹגְדִים וָאֶתְקוֹטָטָה אֲשֶׁר אִמְרָתְךָ לֹא שָׁמָרוּ:קנט רְאֵה כִּי פִקּוּדֶיךָ אָהָבְתִּי יְהוָה כְּחַסְדְּךָ חַיֵּנִי:קס רֹאשׁ דְּבָרְךָ אֱמֶת וּלְעוֹלָם כָּל מִשְׁפַּט צִדְקֶךָ:
נקרא  2  פעמים

לוח מודעות

למעלה