התייעצות מישהוא מכיר רופא אלרגלוג טוב שיכול להצביע על האלרגיה ש"גורם" לבת שלי להיות מנוזלת ליותר מחצי שנה?

ראש אמריקאי

תרגום וכתיבה שיווקית באנגלית
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
מישהוא מכיר רופא אלרגלוג טוב שיכול להצביע על האלרגיה ש"גורם" לבת שלי להיות מנוזלת ליותר מחצי שנה? (גורם במרכאות כי הקב"ה הגורם, וגם עוונותינו...) זנ גורם לה לשקדים מאוד מוגדלים שאולי נצטרך ניתוח, וכן נוזלים באוזניים, והיא לא נושמת הכי טוב בלילה
תודה לכולם!

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ד"ר קובי שדה הוא אלרגולוג מצוין, וגם יחסית נדיב בבדיקות שהוא נותן. בודק די הרבה דברים, במסגרת המגבלות של קופה וקופה, ובודק גם אלרגיה לנשאפים צמחים, פרוות וכו', מה שמאד רלוונטי כשמדובר בנזלת.
מקבל בחולון ובת אביב.
גם ד"ר נטלי דניאל נחשבת לרופאה טובה.
באופן כללי, היכולת של בדיקות האלרגיה לאתר את הגורם היא די מוגבלת, לצערנו.
ואם זה יהיה אכן צמח (מה שהגיוני כשמדובר בנזלת) או אבק (כנ"ל), זה די קשה לנטרל אותו מהסביבה.

תמר ה.

משתמש מקצוען
שללתם פוליפים באף??
אם לא, כדאי להתחיל אצל אא'ג טוב.
טכן, ייתכן וזה אנדואיד מוגדל - שקד שלישי,
ואז טיפול משולב, במי מלח ובטיפות אף שיכול בס"ד להביא לכיווצו.
צריך להתחיל עם צילום בקופ"ח.

איילת מטילת

משתמש מקצוען
מישהוא מכיר רופא אלרגלוג טוב שיכול להצביע על האלרגיה ש"גורם" לבת שלי להיות מנוזלת ליותר מחצי שנה? (גורם במרכאות כי הקב"ה הגורם, וגם עוונותינו...) זנ גורם לה לשקדים מאוד מוגדלים שאולי נצטרך ניתוח, וכן נוזלים באוזניים, והיא לא נושמת הכי טוב בלילה
תודה לכולם!
לי היה משהו ממש דומה.
כואב לה הראש או קשה לה להתרכז?

און קיי

משתמש פעיל
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נשמע יותר נוזלים באוזניים מאשר אלרגיה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דרך אגב, לפני שאתם בודקים איזו אלרגיה זו,
אפשר קודם לבדוק האם זו אלרגיה בכלל.
יש בדיקת דם פשוטה, IgE.
אם הערכים שלה תקינים, אין בגוף שום אלרגיה והנזלת נובעת ממשהו אחר.

נערך לאחרונה ב:

חיהלהR

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אלרגולוג בודק רק אלרגיות (כאלו שעלולות לצמוח לסיכון חיים) או גם רגישויות (חוסר נוחות כמו פריחה קלה/נזלת)?

MRF

משתמש מקצוען
מגיעים לאלרגולוג רק אחרי הפניה של אא"ג
הוא שם כמה חומרים על מתקן פלסטיק על הזרוע
מחכים 10 ד' ואז הוא רואה מה נהיה נפוח ואדום- מהחומר הזה יש אלרגיה
אצל הבת שלי מנזלת שלא נגמרה מצאנו אלרגיה לקרדיות האבק ולעץ הזית
הם נותנים דף הסבר איך למנוע את זה
אנחנו הלכנו לאלרגולוגית ברחוב אגריפס 42 שהאא"ג המליץ, שכחתי את שמה

זה נשמע כמו משהו אחר ולא אלרגיה, אא"ג יתן מענה בבדיקה פשוטה עם מצלמה פנימית דרך האף

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אלרגולוג בודק רק אלרגיות (כאלו שעלולות לצמוח לסיכון חיים) או גם רגישויות (חוסר נוחות כמו פריחה קלה/נזלת)?
אלרגולוג בודק רק אלרגיות,
אבל יש אלרגיות שאינן מסכנות חיים אלא מתבטאות בפריחה, בנזלת, או בדמעת...

לבדיקות אלרגיה סטנדרטיות צריך 'חשודים' ספיציפיים לפני הבדיקה, אחרת לא יודעים מה לבדוק.
כמו ש @MRF תיאר, זה הקלאסי. בודקים רק כמה אופציות בודדות.
לבדיקות אלרגיה מורחבות צריך רופא מתאים ...

חיהלהR

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אלרגולוג בודק רק אלרגיות,
אבל יש אלרגיות שאינן מסכנות חיים אלא מתבטאות בפריחה, בנזלת, או בדמעת...

לבדיקות אלרגיה סטנדרטיות צריך 'חשודים' ספיציפיים לפני הבדיקה, אחרת לא יודעים מה לבדוק.
כמו ש @MRF תיאר, זה הקלאסי. בודקים רק כמה אופציות בודדות.
לבדיקות אלרגיה מורחבות צריך רופא מתאים ...

לא יודעת, אמרו לנו בקופה שאצל תינוקות ופעוטות רק אם מופיעים סימנים של התחלת אנפילקסיס (אלרגיה)ויש צורך במענה רפואי מידי - הם שולחים אח"כ לאלרגולוג.
ואם זו רק רגישות (נזלת, דמעות, פריחה וכו' )- הם לא נותנים כיוון שהבדיקה הזו היא לא... (לא אלאה אותך עם ההסברים של קופ"ח....)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה