מיחזור משכנתא, מה המסלולים המועדפים עכשיו לאחר העלייה בצמוד למדד ובפריי"מ?

אברך.

משתמש מקצוען
אחרי שבנק ישראל העלה את הצמוד למדד וגם העלה את הפריי"מ לאיזה מסלולים שווה לי כעת למחזר את המשכנתא?
יש לי כ700.000 אלף ש"ח ומשכורת גבוהה מאוד ב"ה ואני מעוניין למחזר לבד ללא יועץ, מה המסלולים ואיזה ריביות אני יכול לדרוש מהבנק, אני יכול גם להעביר את העו"ש שלי לבנק אחר אם יש צורך.
בתודה מראש לכל העונים

ניק 9970

משתמש פעיל
לא מובן וחסרים פרטים.
הפריים בודאי עדיף, הוא עדיין זול יותר ואין עמלת פרעון מוקדם.
מומלץ בימים אלה להתרחק מהמדד.
צריך לבנות תמהיל המתאים לך ואז להתמקח עם הבנקים.
אתה מעונין לפרוע 700,000 ש"ח?
אם אתה סגור על זה, אולי לא כדאי למחזר?
לא כתבת כמה המשכנתא הפריסה והריביות.
פרטים מדוייקים יעזרו לאנשים לעזור לך.
בהצלחה!!!!!!!!!!

יערי

משתמש מקצוען
לא בהכרח שעדיף פריים על פני המדד, אם המגמה אכן שבשנים הקרובות יעלו את זה ללפחות 3 אחוז, מה שיגרם לירידת המדד.

אברך.

משתמש מקצוען
לא מובן וחסרים פרטים.
הפריים בודאי עדיף, הוא עדיין זול יותר ואין עמלת פרעון מוקדם.
מומלץ בימים אלה להתרחק מהמדד.
צריך לבנות תמהיל המתאים לך ואז להתמקח עם הבנקים.
אתה מעונין לפרוע 700,000 ש"ח?
אם אתה סגור על זה, אולי לא כדאי למחזר?
לא כתבת כמה המשכנתא הפריסה והריביות.
פרטים מדוייקים יעזרו לאנשים לעזור לך.
בהצלחה!!!!!!!!!!
יש לי שתי שליש פריים השליש הראשון 2.7 והשליש השני 3 אחוז ריבית ושליש קבועה לא צמודה עם ריבית של בערך 5 אחוזים [יש לי שם כמה מסלולים כי לקחתי את המשכנתא בכמה פעימות.]
אני מעוניין למחזר השאלה איזה מסלולים שווה לי לדרוש מהבנק ובאיזה אחוזי ריבית אני יכול לדרוש.

נערך לאחרונה ב:

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
כמה אתה מסוגל להחזיר?
כלומר לכמה שנים אתה מעוניין לפרוס?

שנקר משכנתאות

משתמש רשום
אחרי שבנק ישראל העלה את הצמוד למדד וגם העלה את הפריי"מ לאיזה מסלולים שווה לי כעת למחזר את המשכנתא?
יש לי כ700.000 אלף ש"ח ומשכורת גבוהה מאוד ב"ה ואני מעוניין למחזר לבד ללא יועץ, מה המסלולים ואיזה ריביות אני יכול לדרוש מהבנק, אני יכול גם להעביר את העו"ש שלי לבנק אחר אם יש צורך.
בתודה מראש לכל העונים
יש לי שתי שליש פריים השליש הראשון 2.7 והשליש השני 3 אחוז ריבית ושליש קבועה לא צמודה עם ריבית של בערך 5 אחוזים [יש לי שם כמה מסלולים כי לקחתי את המשכנתא בכמה פעימות.]
אני מעוניין למחזר השאלה איזה מסלולים שווה לי לדרוש מהבנק ובאיזה אחוזי ריבית אני יכול לדרוש.
מאיזו סיבה אתה רוצה למחזר?
יש לך סכום לפירעון?

יערי

משתמש מקצוען
זה נראה שחלק מההלואות הם הלואה לכל מטרה, לא?
השאלה היא אם במיחזור של הלואה לכל מטרה תוכל לקבל תנאים טובים יותר.

אברך.

משתמש מקצוען
אז זה באמת תנאים גרועים ביותר.
נכון מאוד, כשהיתי זו"צ בלי הכנסות כמעט עם עו"ש לא משהו מיוחד הוצאתי משכנתא גבוהה מאוד ולכן זה התנאים שקיבלתי, כאמור אני מעוניין למחזר ואני אשמח לשמוע את חוות הדעת של המומחים כאן מה המסלולים שכדאי לי לבקש בבנק ובכמה אחוזי ריבית אני יכול לקבל מהבנק.

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
נכון מאוד, כשהיתי זו"צ בלי הכנסות כמעט עם עו"ש לא משהו מיוחד הוצאתי משכנתא גבוהה מאוד ולכן זה התנאים שקיבלתי, כאמור אני מעוניין למחזר ואני אשמח לשמוע את חוות הדעת של המומחים כאן מה המסלולים שכדאי לי לבקש בבנק ובכמה אחוזי ריבית אני יכול לקבל מהבנק.
בניית תמהיל צריכה תכנון והיכרות עמוקה עם הצרכים של הלווה, בלתי אפשרי לתת כך תשובה מקצועית.
תבנה לך תמהיל, תעלה אותו פה, ואכתוב מה לדעתי הריביות שאפשר להשיג בתקופה הזו בלי נדר.
סתם טיפ: תבנה תמהיל תשקיע בזה זמן ותעשה את מה שהכי טוב לך, ואיתו תרוץ בין הבנקים, ואל תתפתה למישהו שיגיד לך תזיז 100K למסלול אחר ואתן לך..., זה הרגע שבו אתה מתבלבל מה הכי טוב לך. מ2 סיבות, א. אין לך את כלי ההשוואה (עם כל הכבוד, צריך הבנה רבה בתחום בשביל להבין איזה מ2 תמהילים דומים עדיף, בעוד שאותו תמהיל פשוט בודקים איפה יש יותר ריבית), ב. והעיקרי, תמהיל טוב קריטי בהרבה מריביות.

אברך.

משתמש מקצוען
סליחה על הבורות מה זה בדיוק תמהיל ואיך אני אמור לבנות אותו?

שנקר משכנתאות

משתמש רשום
סליחה על הבורות מה זה בדיוק תמהיל ואיך אני אמור לבנות אותו?
בשביל זה לוקחים יועץ...
התמהיל הוא הפרמטר החשוב במשכנתא, לא הריביות- הן יכולות להשתנות.
המשכנתא בנויה מתתי הלוואות- מסלולים, הרכב ההלוואות נקרא תמהיל.
ישנם מסלולים צמודי מדד וישנם שלא.
ישנם בריבית קבועה ויש לא.
צריך להכיר לעומק את המעלות והחסרונות שבכל מסלול וכן את מצבו הפיננסי של כל לקוח
כדי להתאים בצורה המיטבית ביותר את התמהיל ללקוח.

אברך.

משתמש מקצוען
בשביל זה לוקחים יועץ...
התמהיל הוא הפרמטר החשוב במשכנתא, לא הריביות- הן יכולות להשתנות.
המשכנתא בנויה מתתי הלוואות- מסלולים, הרכב ההלוואות נקרא תמהיל.
ישנם מסלולים צמודי מדד וישנם שלא.
ישנם בריבית קבועה ויש לא.
צריך להכיר לעומק את המעלות והחסרונות שבכל מסלול וכן את מצבו הפיננסי של כל לקוח
כדי להתאים בצורה המיטבית ביותר את התמהיל ללקוח.
ולכן שאלתי איזה מסלולים שווה לי עכשיו לקחת אחרי שהפריים והצמוד למדד עלו מאוד לאחרונה.

אברך.

משתמש מקצוען
יש לי ב"ה הכנסות גבוהות מאוד ואני מעוניין בפריסה של 10 עד 15 שנים ולהחזיר כל חודש כ 5500 - 6000 ש"ח, איזה עוד נתונים צריך?

משכנטוב

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
אוטומציה עסקית
יש לי ב"ה הכנסות גבוהות מאוד ואני מעוניין בפריסה של 10 עד 15 שנים ולהחזיר כל חודש כ 5500 - 6000 ש"ח, איזה עוד נתונים צריך?
אני יושב עם לקוחותיי לפגישה של בין 40 דק' לשעתיים, תלוי ברמת סיבוך המקרה, ומשלים פערים בטלפון וכדו' עוד כך וכך זמן שאין לי יכולת כרגע לשער אותו, בשביל ללמוד לעומק איזה תמהיל מתאים להם, ואתה כותב שורה וחצי ושואל מה עוד צריך?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה