מידע | מחזור משכנתאות

• פותח הנושא prog
  • פורסם בתאריך

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
הודעה אנונימית

===================================

שלום רב!

ברצוני לקבל מידע על 'מחזור משכנתאות' שמדברים עליו הרבה בתקופה האחרונה.

ובכלל היכן אני יכול לקבל מידע יותר מפורט בצורה קלה על כל נושא הלוואת משכנתא. תודה.

===================================

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
מחזור משכנתאות - לקיחת משכנתא חדשה בתנאים טובים כדי לסלק את המשכנתא הקיימת בתנאים גרועים.
כיום, עם הורדת הריבית על ידי נגיד בנק ישראל, ישנה אפשרות ללקיחת משכנתא בתנאים אטרקטיביים מאד, ובצורה זו ניתן לסלק משכנתא שנלקחה בעבר בתנאי ריבית גבוהים, אבל: לקחת בחחשבון שבדרך כלל קיימים גם "קנסות" שונים תחת שמות בית המרקחת כמו "עמלת היוון" "עמלת פרעון מוקדם" ועוד אי אלו "עמלות" שהופכות את הנושא למורכב. רצוי להתייעץ היטב עם יועץ משכנתאות לגבי מחזור משכנתא. העלויות לפעמים הן גבוהות יותר מהחיסכון שבדבר.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
כמוכן ישנן הלוואות צמודות מדד שלכל המבין הן רק תופחות...
ע"כ בד"כ נוהגים להמיר אותן להלוואות בתנאים אחרים.
(זכאות הינה צמודת מדד) בכל מקרה כדאי להתיייעץ עם יועץ משכנתאות.

free

מיתוג | עיצוב | פרסום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
צילום מקצועי
אתם ממליצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות,
ואני ממליצה בכנות, להתייעץ היטב עם הסובבים לפני שפונים ליועץ משכנתאות. מנסיון.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
פרי, את יכולה לפרט?
אני לפני מחזור משכנתא,
אולי המידע שבידך יעזור לי?

אברימי

מנהל פורום סוכרת
מנהל
מנוי פרימיום
נכתב ע"י free;237007:
אתם ממליצים להתייעץ עם יועץ משכנתאות,
ואני ממליצה בכנות, להתייעץ היטב עם הסובבים לפני שפונים ליועץ משכנתאות. מנסיון.
בכל תחום יש שרלטנים, לברר גם עליו.

עדן

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
D I G I T A L
עימוד ספרים
ממה עלי להזהר?
מה שיטות העבודה של השרלטנים?

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
יש בתחום הזה הרבה מה להיזהר.

מה שכן היום ראיתי מודעהשל מרכז שניידר לעסקים והשקעות, (מהפטנטים והיזמות) שדווקא בגלל הסיבות שהוזכרו כאן, פותחים אחרי פסח סדנא שתלמד את כל הנושא. ובעיקר איך ניתן לחסוך עשרות אלפי שקלים באמצעות מחזור משכנתא.

הסדנא מיד אחרי פסח, אבל יש להם הרצאה פתוחה שבוע הבא..
אולי אסרוק את המודעה יותר מאוחר.

אחד 2

משתמש צעיר
במשכנתאות שניתנו כזכאות ממשרד השיכון אין עמלות פירעון מוקדם ולא עמלת היוון.
מומלץ למחזר משכנתא למסלול צמוד פריים.

יש לבחור בין ריבית קבועה (וקרן משתנה - צמוד מדד), לבין קרן קבועה (וריבית משתנה - צמוד פריים), וכמובן שהאחרון עדיף.

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
אל תמחזרו את המשנתא עדיין- באותו עניין מהאתר גלובס.

אל תמחזרו את המשכנתא עדיין

עצרו הכל! בחודשים הקרובים תרד באופן דרמטי ריבית המשכנתאות שגובים הבנקים

23/03/2009, 07:57 טל עבדה

טל עבדה, סמנכ"ל השקעות, כלל פורקס
זקוקים למשכנתא, חושבים למחזר? עיצרו! בחודשים הקרובים תרד הריבית על המשכנתאות באופן דרמטי.
מקובל לחשוב שתנאי המשכנתאות בישראל מושפעים מהריבית שאותה קובע בנק ישראל. ובכן הן מושפעות - אבל ממש לא הולכות באותו הכיוון. לריבית על המשכנתאות יש התנהגות יחודית שמי שמבין אותה יכול לעשות הרבה כסף. לעומת זאת: מי שלא מבין אותה עלול לקבל החלטה שגויה שתשפיע לרעה על חייו לשנים רבות.

מרווח ריביות חיובי
הריבית שאותה ידרוש הבנק מהלקוח תהיה תמיד גבוהה מזו שהוא מקבל מבנק ישראל, הפער הזה נקרא ה"מרווח" ובדיוק כמו במילה עצמה, חבוי בו הרווח של הבנק. קיום המרווח הוא מובן וטבעי, אבל השאלה הגדולה היא כמה הוא רחב. ככל שיהיה רחב יותר הבנק ירוויח יותר.
לכן המרווח הזה יגדל בדרך כלל כשמשך הפירעון של ההלוואה ארוך יותר, המינוף גבוה יותר או אם יש מרכיב אחר שמעלה את הסיכון של ההלוואה. מה יקטין את המרווח? בעיקר התחרות בין הבנקים על כיסו של הלקוח.
קשיחות עלאק
מחירים קשיחים הם מחירים שלא משתנים בקלות, כמו מחיר תרופות שהביקוש להן אינו משתנה בזמן משבר או כתוצאה משיגשוג.
ריבית המשכנתאות קשיחה בכיוון מטה, ואילו כלפי מעלה יש גמישות (שהיא ההיפך מקשיחות). עלייה בריבית בנק ישראל מביאה כמעט מייד לעליית הריבית שהבנקים דורשים, אבל במקרה של ירידה, התהליך לא מיידי והבנקים מנסים, מסיבות ברורות, למשוך בשיעור הריבית הקודמת עד כמה שאפשר.
כך זה עובד בפועל
לפניכם גרף המציג את השינויים בריבית בנק ישראל בשנתיים החולפות ואת הריבית הממוצעת על משכנתאות, שגם אותה משקלל ומפרסם בנק ישראל.
00-still-481.jpg

1. העלייה בריבית הבנק המרכזי (קו אפור) מובילה כמעט תמיד לעלייה מיידית בריבית המשכנתאות הממוצעת (קו ירוק) שמבקשים הבנקים המסחריים, אבל ירידה מתחילה חודש או חודשיים לאחר מכן.
  2. מאז תחילת המשבר בסתיו 2007 (נקודה 1) החלה לעלות הריבית הנדרשת לטווח ארוך, מעל 20 שנה (קו אדום) בעקבות עליית הסיכון בשוק, והתרחקה באופן הדרגתי מהריבית הממוצעת (ירוק כאמור). המרווח שנפתח הגיע לשיאו בסוף 2008 והתחיל להתייצב.

בחודשים האחרונים הוריד בנק ישראל את הריבית באופן דרמטי מ-4.25% ל-0.75%, והציפיות בשוק מדברות על הורדה נוספת ל-0.5% ואף לרמה נמוכה יותר (חץ אפור מקווקו).
תנאי השוק שמאותתים שהרע ביותר כבר מאחורינו, והתוכנית הגרנדיוזית של הפדרל ריזרב לקנות אג"ח מדינה, יורידו גם הן את הריבית לטווח ארוך. בנקים רבים וביניהם הבנקים המרכזיים של יפן וישראל מצטרפים גם הם לתוכנית לקניית האג"ח ותמכו במגמת הורדת הריבית לטווח ארוך.
הבנקים אמנם ממשיכים להחזיק את הריבית גבוהה אבל תנאי השוק לא יאפשרו לבנקים להמשיך במדיניות זו, והתחרות תאלץ אותם להתחיל להוריד ריבית.
מגמת הפחתת הריבית החלה כבר בפברואר עם הפחתה של רבע אחוז שהיא ההורדה הגדולה ביותר מאז תחילת 2007. המגמה מתחילה לאט אומנם אך היא תלך ותתגבר ובעוד שלושה ארבעה חודשים נראה את הריבית הממוצעת הרבה יותר נמוך מהיום. בערכה זהירה ניתן לומר שהריבית על המשכנתאות תרד מסביבות 4% לרמה של 2.5% (חץ ירוק מקוקוו) ואולי אף נמוך יותר.
כדאי להגיע מוכנים לרגע הנכון
אם אתם צופים שתזדקקו למשכנתא עדיף לחכות קצת. אם חשבתם למחזר, כי יש עכשיו תנאים מאוד מפתים, נראה שבמקרה הזה הסבלנות משתלמת.
לקוראי הרבים שרוצים לקנות בית אבל פשוט עדיין לא פינו לכך זמן או חשק, זה הזמן להתחיל לחפש, כי אף אחד לא מבטיח שעונת המשכנתאות הזולות תהיה ארוכה.

zotrix

משתמש רשום
מנשר שחולק

מנשר שראיתי שחולק בתיבת הדואר אני מעלה לטובת הרבים

קבצים מצורפים

• 83769.jpg
    KB 398.7 · צפיות: 10

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לפי נושא ההרצאה זה נראה שדווקא כן יש הזדמנות בצל המשבר...

אביגדורית

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני לא מבין בזה חזק,
אבל בזכות חבר טוב שהזהיר אותי לפני שנה (!) לקחתי צמוד פריים.

אין לי אפשרות לראות באינטרנט לפני יותר מחצי שנה,
אבל מצ"ב התשלום בחצי שנה האחרונה, הטור השמאלי הוא הסכום אותו אני משלם כל חודש.

חודש הבא לכאורה התשלום ירד בעוד כ-30 ש"ח.
זה אולי לא הרבה בסכום, אבל באחוזים מדובר על כ-7.4% (!) רק בחצי שנה האחרונה שזה המון.

קבצים מצורפים

• Graphic1.jpg
    KB 30.8 · צפיות: 11

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
רק עכשיו שמתי לב לאשכול המבורך הזה, בדיוק היום ביקרתי ב 3 בנקים למשכנתאות, וחשבתי להתייעץ עם חברי הפורום בעניין.

קיבלתי הצעות לריבית פריים 0.55- או 0.6- .

מעניין אותו מאד אם יש מישהו שכרגע ג"כ לוקח משכנתא, אם הוא קיבל הצעות יותר טובות, או שזה הכי טוב שאפשר לקבל.

עכ"פ תשועה ברוב יועץ, בפרט בענינים מסובכים כאלו שיש מסלולים שונים וסוגי הלוואות שונים ולא יודעים מה להחליט

אלף

משתמש מקצוען
בפאג"י מי שמעביר משכורת קבועה במס"ב יכול לקבל פריים מינוס 0.75

יהודה מילר

מנהל פורום חשבונאות ומס
מנהל
מנוי פרימיום גולד
נכתב ע"י אלף;239576:
בפאג"י מי שמעביר משכורת קבועה במס"ב יכול לקבל פריים מינוס 0.75

ממתי המידע הזה?

כי אני מעביר בפאג"י משכורת קבועה וקיבלתי רק מינוס 0.55 בלבד.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט ב'

ט בַּמֶּה יְזַכֶּה נַּעַר אֶת אָרְחוֹ לִשְׁמֹר כִּדְבָרֶךָ:י בְּכָל לִבִּי דְרַשְׁתִּיךָ אַל תַּשְׁגֵּנִי מִמִּצְוֹתֶיךָ:יא בְּלִבִּי צָפַנְתִּי אִמְרָתֶךָ לְמַעַן לֹא אֶחֱטָא לָךְ:יב בָּרוּךְ אַתָּה יְהוָה לַמְּדֵנִי חֻקֶּיךָ:יג בִּשְׂפָתַי סִפַּרְתִּי כֹּל מִשְׁפְּטֵי פִיךָ:יד בְּדֶרֶךְ עֵדְוֹתֶיךָ שַׂשְׂתִּי כְּעַל כָּל הוֹן:טו בְּפִקֻּדֶיךָ אָשִׂיחָה וְאַבִּיטָה אֹרְחֹתֶיךָ:טז בְּחֻקֹּתֶיךָ אֶשְׁתַּעֲשָׁע לֹא אֶשְׁכַּח דְּבָרֶךָ:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה