מחשב Lenovo Yoga 910 קרס

• פותח הנושא Edge
  • פורסם בתאריך

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
יש לי מחשב (Lenovo Yoga 910) שכמעט לא היה בשימוש, לאחרונה העתקתי בו הרבה קבצים והוא עבד אחלה (הוא מתחמם אבל זה מופיע בכל הביקורות עליו).
כעת, כשניסיתי להדליק אותו הוא לא מאתחל ומציג מסכים כחולים שונים עם התראות שחסר קבצי קונפיגורציה וכו',
ניסיתי לאתחל דרך הביוס בעזרת 3 כונני איתחול (דיסקי הצלה ואיתחול של ווינדוס), אבל המחשב מתחיל להעלות את המערכות ומיד קורס.
אני חייב עזרה. בתודה מראש. :eek:

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
יש לי מחשב (Lenovo Yoga 910) שכמעט לא היה בשימוש, לאחרונה העתקתי בו הרבה קבצים והוא עבד אחלה (הוא מתחמם אבל זה מופיע בכל הביקורות עליו).
כעת, כשניסיתי להדליק אותו הוא לא מאתחל ומציג מסכים כחולים שונים עם התראות שחסר קבצי קונפיגורציה וכו',
ניסיתי לאתחל דרך הביוס בעזרת 3 כונני איתחול (דיסקי הצלה ואיתחול של ווינדוס), אבל המחשב מתחיל להעלות את המערכות ומיד קורס.
אני חייב עזרה. בתודה מראש. :eek:
נשמע שהדיסק שלך קצת הרבה עייף.

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
תודה אחי, אבל בפעם הבאה כדי לכתוב בעברית אל תסתמך רק על שירותי התירגום של גוגל...;)
קראתי את מה שכתבת כמה פעמים, לא הצלחתי להחליט למה התכוונת. (ואולי זה קשור לשעה, לעייפות, ולזה שחזרתי מחתונה....)

מה שכתבתי אומר כך:
מערכת שקורסת שוב ושוב, ולפי מה שאתה מתאר עוד לפני שהיא עולה ממש, יכול להצביע (בין השאר) על דיסק קשיח תקול.
אם יש לך אפשרות, נתק אותו וחבר למחשב אחר באמצעות כבל ייעודי, ונסה לבדוק מה מצבו. לחלופין, אני מאמין שאפשר לעשות זאת גם עם דיסק טכנאים רק שאיני יודע איך ומה.

• תודה
Reactions: aeb

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
תודה הבנתי, אבל אני רוצה להוסיף עוד פרט אולי זה קשור לכך שהעתקתי במחשב למעלה מ-1000GB, בהפסקות כמובן, אבל לפני שהוא קרס העתקתי בו 250 GB (מהדיסק במחשב להארד-דיסק)??!! מה אתה אומר?

אין דופי

משתמש סופר מקצוען
תודה הבנתי, אבל אני רוצה להוסיף עוד פרט אולי זה קשור לכך שהעתקתי במחשב למעלה מ-1000GB, בהפסקות כמובן, אבל לפני שהוא קרס העתקתי בו 250 GB (מהדיסק במחשב להארד-דיסק)??!! מה אתה אומר?
אם הדיסק לא היה במיטבו כבר קודם, ייתכן וההעתקה באמת חיסלה אותו סופית.

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
חברים, תודה על העזרה! למרבה הצער מומחה אמר לי שהלך הזיכרון RAM.
האם מישהו יכול להפנות אותי איפוא משיגים זיכרון במחיר זול?! מדובר בזיכרון 16GB RAM.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
חברים, תודה על העזרה! למרבה הצער מומחה אמר לי שהלך הזיכרון RAM.
האם מישהו יכול להפנות אותי איפוא משיגים זיכרון במחיר זול?! מדובר בזיכרון 16GB RAM.
כשהולך הRAM הווינדוס יכול לעלות לקצת זמן, האם כך?

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
כשהולך הRAM הווינדוס יכול לעלות לקצת זמן, האם כך?
אכן כן. כיהרעיון של זיכרון ה_RAM הוא לתווך בין מערכת ההפעלה לבין הפקודות של השתמש, ולצורך כך ה_RAM צורב בתוכו את הפקודות (ככל שה-GB של ה-RAM גבוה כך הוא יכול להכיל פקודות ארוכות, ומספר גבוה של ביצועים בו זמנית), ומעביר את ההוראות למערכת ההפעלה, ברגע שהזיכרון הזה התקלקל אז הוא לא מעביר את הפקודות והמחשב 'שוכח' מה ביקשו ממנו, ולכן הוא קורס מידית.

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
ממש לא כשהולך הראם הווינדוס לא מתחיל לעלות
על פי התואר שתחת שם המשתמש שלך, יקירי, ניכר שאתה מונח ומבין במחשבים, אבל אתה טועה לחלוטין, כי למחשב יש איזשהוא זיכרון גם בלא ה-ראם, הראם רק מאפשר פעילות חלקה וארוכת טווח. והראיה הפשוטה לכך היא העובדה שהמעבד מצוייד בזיכרון על ידו הוא ניגש לכתובת מסויימת בתאי זיכרון יעודיים, ומשם הוא שולה את המידע הדרוש לו, איך המעבד יודע מה הכתובת?! ברור איפוא שיש לו זיכרון.

-אליה-

טכנאי מחשבים - מכירה, התקנות מרחוק, שדרוג
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
על פי התואר שתחת שם המשתמש שלך, יקירי, ניכר שאתה מונח ומבין במחשבים, אבל אתה טועה לחלוטין, כי למחשב יש איזשהוא זיכרון גם בלא ה-ראם, הראם רק מאפשר פעילות חלקה וארוכת טווח. והראיה הפשוטה לכך היא העובדה שהמעבד מצוייד בזיכרון על ידו הוא ניגש לכתובת מסויימת בתאי זיכרון יעודיים, ומשם הוא שולה את המידע הדרוש לו, איך המעבד יודע מה הכתובת?! ברור איפוא שיש לו זיכרון.
תקן אותי אם אני טועה
אני לא חושב שאמרתי שאין למעבד זיכרון כי ברור שיש לו cach וכו אבל מה זה קשור אי אפשר להתקדם מהביוס כאילו מהלוגו של החברה בלי ראם תקין וקירור מחובר

-אליה-

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
אתם בדידכם ואני בדידי, כי אני לא מדבר על פעילות מערכת הפעלה ארוכת טווח, אלא לעיתים אפילו למספר שניות
וזה בהחלט יתכן! שאל את הטכנאי הקרוב לביתך...
תגיד אתה צוחק מה שייך דידי דידכם תפרק שניה את הראם וצלם לי ווינדוס אפילו לשניה
אין דבר כזה היו לי הרבה לקוחות עם זה

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
תקן אותי אם אני טועה
אני לא חושב שאמרתי שאין למעבד זיכרון כי ברור שיש לו cach וכו אבל מה זה קשור אי אפשר להתקדם מהביוס כאילו מהלוגו של החברה בלי ראם תקין וקירור מחובר
למען ה', תקן אותי אתה אם אין שיחנו זה שיח חרשים.... כי שוב, רשום לעצמך ע'לייה קצרה (בלבד - אפילו לא מגיע למסך המשתמש) של מערכת ההפעלה.
אבל זה ויכוח עקר, כי פחות או יותר אנחנו מסכימים על העיקרון.

משתדל להיות פשוט

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתם בדידכם ואני בדידי, כי אני לא מדבר על פעילות מערכת הפעלה ארוכת טווח, אלא לעיתים אפילו למספר שניות
וזה בהחלט יתכן! שאל את הטכנאי הקרוב לביתך...
איפה ראית שכתבתי טווח ארוך?
המחשב עולה, ולאחר כמה שניות כשמתחיל לעלות תוכנות וכדו' הוא נופל עם מסך כחול שכותב בעיה בזיכרון.

-אליה-

מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
למען ה', תקן אותי אתה אם אין שיחנו זה שיח חרשים.... כי שוב, רשום לעצמך ע'לייה קצרה (בלבד - אפילו לא מגיע למסך המשתמש) של מערכת ההפעלה.
אבל זה ויכוח עקר, כי פחות או יותר אנחנו מסכימים על העיקרון.
האמת שזה ויכוח עקר ואתה צודק אבל כשאין ראם תקין יש צפצופים מהביוס והוא לא מעביר בכל אופן

Edge

משתמש חדש
עריכה תורנית
איפה ראית שכתבתי טווח ארוך?
המחשב עולה, ולאחר כמה שניות כשמתחיל לעלות תוכנות וכדו' הוא נופל עם מסך כחול שכותב בעיה בזיכרון.
בא לי לעשות לך חמישים לייקים כי אתה היחיד שהבנת אותי, זה מה שאני צועק כאן 200 הודעות שמדובר על הטווח הקצר הנ"ל שאתה מדבר עליו!!!!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה