השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
בעזרת ה' בניתי מחשבונים שעזרו לרבים להבין את המשמעות של דמי ניהול, תשואה, מס, פרישה, מענק ועוד.
בפנסיה, השתלמות, חיסכון לכל ילד והשקעות
משום מה אין לקבצים האלו תחליף ברשת.

נערך לאחרונה ב:

שרילנקה

משתמש פעיל
@ארי בכרמים אין מילים על המחשבונים האלו הם פשוטים וקלים ונוחים וכו'
רק הסבר קטן. לא הבנתי בקובץ של ההשתלמות מה זה המשיכה בנישואי הילדים ולמה הזנת 4% לדוגמא. [סתם לידע אפשר למשוך רק חלק מהכסף?]
ואולי כדאי להוסיף מצב אם אני מושכת אחרי שש שנים את כל הכסף [לא מומלץ] כמה התשואה וכו'.
גם בפנסיה מה זה המשיכה השנתית זה לא לפי חלוקה מסוימת של חודשים.

וחוץ מזה אלף אלפי תודות.

מעניין ומקורי

משתמש צעיר
רוב האנשים ששוחחתי איתם לא יודעים להיכן מופרש להם הכספי הפנסיה ומה המשמעות של הפנסיה לחייהם. רבים חושבים שכסף המופרש לפנסיה הינו כסף המופרש לאיבוד. ובכל הזדמנות שאפשר למשוך את הכספים עדיף למשוך.
מה האמת ? האמת היא שהפנסיה היא כלי חשוב לחיים ואפילו קריטי ! ושלא תדעו מצרות, זה גם ביטוח מצוין.
כספי הפנסיה יעזרו לכם בזקנה כשלא תוכלו לפרנס (ואולי אפילו תהיו שקועים בחובות אדירים מנישואי ילדכם) לחיות ולא למות ברעב בעזרת ה'.
אז אם יש לכם בני משפחה או חברים שאכפת לכם מהם. תדרבנו אותם לבדוק את מצב הפנסיה שלהם כדי שלא יגיעו לגיל זקנה עם כמה פרוטות.

בעזרת ה' ערכתי קבציExcel שעזרו לרבים להבין את המשמעות של גביית דמי ניהול בפנסיה. וכן את המשקל שיש לתשואה.
משום מה לעת עתה אין לקבצים האלו תחליף של ממש ברשת.
תחילה אני מעלה קובץ שעוזר למי שמתלבט בין 2 קרנות פנסיה המוצעות לו. בקובץ תוכלו להשוות מה יותר טוב עבורכם.
הערה חשובה: לפני שמניידים את קרן הפנסיה צריך לשקול הרבה דברים. כל אחד לפי מה שמתאים לגילו למצבו הבריאותי ולצרכיו.
בהצלחה!
איך אפשר לדעת כמה אחוזי תשואה הקרן פנסיה נותנת?

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
רק הסבר קטן. לא הבנתי בקובץ של ההשתלמות מה זה המשיכה בנישואי הילדים ולמה הזנת 4% לדוגמא. [סתם לידע אפשר למשוך רק חלק מהכסף?]
ואולי כדאי להוסיף מצב אם אני מושכת אחרי שש שנים את כל הכסף [לא מומלץ] כמה התשואה וכו'.

וחוץ מזה אלף אלפי תודות.
לפני שאני עונה תשובה ברשות @מקצועי בלבד אני מצטט מתוך המאמר שלה.
תוכנית השקעה לחתונות הילדים
שימו לב בחישוב שנעשה ע"י כלכלנים בכירים, הגיעו למסקנה שכשמשקיעים במניות, ומושכים כל שנה 4% מהכסף - סכום הקרן לא יקטן, ולשמרנים 3%.
עכשיו מה שנעשה, זה לקחת הלוואה - או מהבנק או משכנתא, או מהקרן השתלמות וכדו' ועם ה3-4% האלו נחזיר את ההלוואה, מה שנרוויח מזה, זה לחתן את הילדים מבלי שקרן ההשקעה תקטן.
סוף ציטוט.
מי שעדיין לא קרא את המאמרים שלה, כל יום שעובר מרויח פחות.
הנה קישור למאמר השני.
רק הסבר קטן. לא הבנתי בקובץ של ההשתלמות מה זה המשיכה בנישואי הילדים ולמה הזנת 4% לדוגמא.
עכשיו הובנתי ?
[סתם לידע אפשר למשוך רק חלק מהכסף?]
אפשר למשוך חלק
אבל למשוך כקיצבה חודשית כמו פנסיה ו'גמל' בגיל פרישה
כנראה אי אפשר בהשתלמות ו'גמל להשקעה' בנישואי הילדים.
(בכל משיכה יש בירוקרטיה)
ממלאים במחשבון שנת משיכה: 2027
ואחוז המשיכה: 100%
בפנסיה התחשיב יקבע לפי מקדם ההמרה שיהיה כשנגיע לגיל פרישה. (לפי תוחלת החיים שצומחת)
מי שהשאיר באקסל שלו 4% משיכה שנתית המחשבון מחשב לו 0.33% משיכה חודשית. (זה מקדם המרה 300 קצבאות חודשית)
היום נראה לי שמחשבים 5% משיכה שנתית. שזה 0.41% משיכה חודשית (מקדם המרה 240 קיצבאות חודשיות)
איך אפשר לדעת כמה אחוזי תשואה הקרן פנסיה נותנת?
באתר פנסיה נט אפשר למצוא את תשואות העבר שנתנו קרנות הפנסיה השונות.
קרן פנסיה במסלולים הכללים כמדומני מניבה בממוצע 3.5% לשנה.
קרנות הפנסיה המניתיות מניבות הרבה יותר.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום

קבצים מצורפים

• השתלמות + דמי ניהול.xlsx
    KB 36 · צפיות: 40

בתצי

משתמש רשום
רוצה להתחיל לחסוך, באיזה אופן כדאי לי?
1. קרן השתלמות (אני שכירה והמעסיק לא מפריש לי, אבל אני יכולה לשלם באופן עצמאי את כל ה-10% ואסדר את זה מול המעסיק שיהיה רשום בתלוש).
2. קופת גמל להשקעה.
בשני האופציות אני ישים כסף ראשוני באותו סכום ויפקיד את אותו סכום בהפקדה חודשית,

אודה לחוות דעת המומחים מה מבין שניהם עדיף לי מבחינת תשואות ומיסים,
(לפי הטבלה של ארי בכרמים לכאורה היה נראה שקופת גמל עדיפה אך מה מבחינת מיסים אחכ במשיכה?)

שזמה

משתמש פעיל
עריכה תורנית
רוצה להתחיל לחסוך, באיזה אופן כדאי לי?
1. קרן השתלמות (אני שכירה והמעסיק לא מפריש לי, אבל אני יכולה לשלם באופן עצמאי את כל ה-10% ואסדר את זה מול המעסיק שיהיה רשום בתלוש).
2. קופת גמל להשקעה.
בשני האופציות אני ישים כסף ראשוני באותו סכום ויפקיד את אותו סכום בהפקדה חודשית,

אודה לחוות דעת המומחים מה מבין שניהם עדיף לי מבחינת תשואות ומיסים,
(לפי הטבלה של ארי בכרמים לכאורה היה נראה שקופת גמל עדיפה אך מה מבחינת מיסים אחכ במשיכה?)
מבחינת מסלולים ותשואות אין כמעט הבדל בין האפשרויות הנ"ל, כך שודאי קרן השתלמות עדיף כדי לחסוך מס של 25% !!!

יועצת נישואין

משתמש פעיל
אם אפשר שאלות לגבי המחשבון
א. מה זה - משיכה שנתית מפנסיה (ברירת המחדל היא 6) ?
ב. יש אופציה להתחיל לקבל פנסיה בגיל 60 ?
ג. בטבלה של דמי פרישה חודשיים צפויים בגיל: הסכות משתנה בין גיל 60 לגיל 70 - האם הכוונה לשנה שבה מתחילים לקבל את הפנסיה, או שאפילו אם מתחילים לקבל בגיל 60 בגיל 70 הסכום יגדל

ושאלה נוספת בכללי
מי שלא הפריש לפנסיה עד גיל 30 למשל (עצמאי)
והוא כעת רוצה להשלים את הכל
יש מחשבון לחשבן כמה היה לו בגיל 30 בצבירה אם היה מפריש מגיל 21 למשל (בתשואה ממוצעת כמובן)

תודה רבה

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
א. מה זה - משיכה שנתית מפנסיה (ברירת המחדל היא 6) ?
זה מקדם המרה 200.
שזה משיכה של 0.5% בחודש
ו6% בשנה.
ב. יש אופציה להתחיל לקבל פנסיה בגיל 60 ?
כן.
מקדם המרה גבוה יותר.
ג. בטבלה של דמי פרישה חודשיים צפויים בגיל: הסכות משתנה בין גיל 60 לגיל 70 - האם הכוונה לשנה שבה מתחילים לקבל את הפנסיה, או שאפילו אם מתחילים לקבל בגיל 60 בגיל 70 הסכום יגדל

בגדול אם ממירים את כל הפנסיה לקיצבה.
הקיצבה לא גודלת.
יש מחשבון לחשבן כמה היה לו בגיל 30 בצבירה אם היה מפריש מגיל 21 למשל (בתשואה ממוצעת כמובן)
תכתבו
בשדה גיל: 21
ובשדה גיל פרישה: 30

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קיט א'

א אַשְׁרֵי תְמִימֵי דָרֶךְ הַהֹלְכִים בְּתוֹרַת יְהוָה:ב אַשְׁרֵי נֹצְרֵי עֵדֹתָיו בְּכָל לֵב יִדְרְשׁוּהוּ:ג אַף לֹא פָעֲלוּ עַוְלָה בִּדְרָכָיו הָלָכוּ:ד אַתָּה צִוִּיתָה פִקֻּדֶיךָ לִשְׁמֹר מְאֹד:ה אַחֲלַי יִכֹּנוּ דְרָכָי לִשְׁמֹר חֻקֶּיךָ:ו אָז לֹא אֵבוֹשׁ בְּהַבִּיטִי אֶל כָּל מִצְוֹתֶיךָ:ז אוֹדְךָ בְּיֹשֶׁר לֵבָב בְּלָמְדִי מִשְׁפְּטֵי צִדְקֶךָ:ח אֶת חֻקֶּיךָ אֶשְׁמֹר אַל תַּעַזְבֵנִי עַד מְאֹד:
נקרא  34  פעמים

לוח מודעות

למעלה