עזרה מחפש לקנות משטח ציור דיגיטלי זול

שמואל אית

משתמש רשום
מחפש לקנות משטח ציור דיגיטלי יד 2, עד 400 שח אם מישהו פה שידרג לאחרונה אשמח לקנות משהו התחלתי , לפי ההמלצות שקראתי כאן עדיף של wacom..

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
לוואקום יש סדרה פשוטה של ציירים
גודל S זה באזור ה400 ש"ח.

אני התחלתי איתו. היה מעולה.
תקנה יד ראשונה אם זה התקציב שלך.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
אני חושבת שלא כדאי לך לקנות יד שנייה, אני משתמשת עד עכשיו בגודל S שעלה לי איזה 400 שח היום הוא נראה לי עולה כבר 300 ומצוין לי. זה עדיף מגודל M (שזה טיפה יותר גדול) יד שניה שאין לך לדעת מה עבר עליו ואם הוא נחבט וכו'. וגם החדש בא עם חודים לעט רזרביים להחלפה, בערך 5 חודים. אני אחרי 4 שנים אוחזת בחוד השלישי.

לסיכום אם זה התקציב שלך אל תתבזבז על יד 2, תקנה חדש מסדרת wacom intuos גודל S, יש כל מיני דגמים- comic, art. draw.
הלחץ עט שלהם היום השתדרג פלאות מפעם והם ממש מעולים, לפחות בתור התחלה.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
העדפתי להתחיל אם משהו טוב יותר יד 2..
מזה גודל s?
כפי שאמרו, בתחום הזה עדיף לקנות יותר פשוט יד ראשונה מאשר יד שניה יותר משודרג.
אתה יודע בדיוק מה עבר על הלוח.

גודל S מעולה להתחלה פלוס.
הוא בערך בגדול של מחברת.

שמואל אית

משתמש רשום
אני חושבת שלא כדאי לך לקנות יד שנייה, אני משתמשת עד עכשיו בגודל S שעלה לי איזה 400 שח היום הוא נראה לי עולה כבר 300 ומצוין לי. זה עדיף מגודל M (שזה טיפה יותר גדול) יד שניה שאין לך לדעת מה עבר עליו ואם הוא נחבט וכו'. וגם החדש בא עם חודים לעט רזרביים להחלפה, בערך 5 חודים. אני אחרי 4 שנים אוחזת בחוד השלישי.

לסיכום אם זה התקציב שלך אל תתבזבז על יד 2, תקנה חדש מסדרת wacom intuos גודל S, יש כל מיני דגמים- comic, art. draw.
זה מחירים בחו"ל או גם בארץ?
כי ממה שחיפשתי בארץ לא ראיתי בינתיים מחירים כאלו.

יפית כוכב

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי

מלכה יזדי

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
בלוחות של ואקום יש את הבמבו, שהוא הכי זול, ויש את הסדרה של האינטוס שהם יותר טובים,

מה שחשוב הכי זה לבדוק את רמת הלחץ בעט לפחות 2800 נראה לי, והיום יש הרבה לוחות שהם 8192. (שזה השלב הבא ישר אחרי ה2800)
אפשר גם להכנס לאתר של וואקם עצמם, ולעשות משלוח דרך חביל'ס
או לקנות דרך אמזון או איביי, זה ודאי יותר משתלם מלקנות כאן בארץ, בחנות.

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
מותר לשאול שאלה?
למה את לא עוברת ללוח עם תצוגה?
בגלל התקציב.
כל פעם אני אומרת לעצמי עכשיו אני אשדרג (למרות שהמחירים לא כאלו הזויים), ואיכשהו צצה לי הוצאה דחופה יותר.
בעזרת ה' תגיע ההזדמנות. בינתיים אני מסתדרת, וזה גם מתאים פיזית לפינת העבודה הקטנטנה שלי.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים

הכוונה לזה?
ועוד שאלה, גודל S עם מסך 27 אינץ ברזולוציה 2560X1440 הולך ביחד, או שצריך גודל M?

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
כן
ועוד שאלה, גודל S עם מסך 27 אינץ ברזולוציה 2560X1440 הולך ביחד, או שצריך גודל M?

כשהמסך ענק והלוח קטן אתה בעצם מאבד קשר עין- יד. כמובן שאפשר להתרגל לראות בענק ולהזיז את היד בקטן. מתרגלים מהר מאוד. השאלה היא אם זה טוב להתרגל לכזה דבר. בזה אני לא בטוחה.
ההיגיון הפשוט אומר לי שאם יש לך מסך כזה ענק, אולי באמת כדאי יותר גדול, אבל זה תלוי בתקציב שלך.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
כשהמסך ענק והלוח קטן אתה בעצם מאבד קשר עין- יד. כמובן שאפשר להתרגל לראות בענק ולהזיז את היד בקטן. מתרגלים מהר מאוד. השאלה היא אם זה טוב להתרגל לכזה דבר. בזה אני לא בטוחה.
ההיגיון הפשוט אומר לי שאם יש לך מסך כזה ענק, אולי באמת כדאי יותר גדול, אבל זה תלוי בתקציב שלך.
ראיתי שבגירסת פרו של אינטוס יש אפשרות למפות את אזור ההשפעה של העט במסך ראו כאן וגם כאן, השאלה אם זה קיים רק בגירסת פרו או גם בגירסה הרגילה מה שנקרא אינטוס 2018?

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
ראיתי שבגירסת פרו של אינטוס יש אפשרות למפות את אזור ההשפעה של העט במסך ראו כאן וגם כאן, השאלה אם זה קיים רק בגירסת פרו או גם בגירסה הרגילה מה שנקרא אינטוס 2018?
יש מיפוי בכל לוח שהוא, לא רק בפרו, בדקתי את זה.
אבל המיפוי לא קריטי אלא אם כן אתה עובד על 2 מסכים ויותר במקביל, ואתה רוצה להגיע אל 2 המסכים מהלוח.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
מותר לשאול שאלה?
למה את לא עוברת ללוח עם תצוגה?
שואלת באמת כדי להבין
אגב גם אני עם לוח גרפי
הרבה אנשים לא אוהבים את הלוחות עם התצוגה אלא דווקא את הלוח הגרפי, יש מעלות וחסרונות לכל אחד, ראו למשל כאן מגוון דעות.

מה שאני שמתי לב בנתיים זה כמה חסרונות בלוח עם התצוגה:
  1. היד מסתירה את הציור
  2. מחירו יקר פי כמה
  3. כדי לצייר צריך לכופף את הראש והרבה פעמים גם את הגב, הרבה יותר בריא לשבת ישר ולהביט קדימה למסך.
  4. הלוח הרבה יותר גדול, וכבד, ותופס מקום, וקשה להתנייד איתו.
הרושם שלי שמי שרגיל לצייר על דף/בד ועובר ללוח צריך דווקא את הלוח עם התצוגה [והחסרונות 1,3 לא חדשים לו], אבל מי שנכנס חדש לתחום ומתחיל מיד בציור בלוח גרפי אין לו שום עינין לצייר בלוח עם תצוגה.

Rרחמים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
D I G I T A L
עימוד ספרים
יש מיפוי בכל לוח שהוא, לא רק בפרו, בדקתי את זה.
אבל המיפוי לא קריטי אלא אם כן אתה עובד על 2 מסכים ויותר במקביל, ואתה רוצה להגיע אל 2 המסכים מהלוח.
איך אינטוס S מבחינת נוחות? כי ראיתי שיש לו רק 4 לחצנים שאפשר להגדיר וגם אין לו טבעת מגע. כלומר שצריך להשתמש הרבה במקלדת או בממשק של התוכנה, האם זה נח?

אלישבע גוהר

מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
איך אינטוס S מבחינת נוחות? כי ראיתי שיש לו רק 4 לחצנים שאפשר להגדיר וגם אין לו טבעת מגע. כלומר שצריך להשתמש הרבה במקלדת או בממשק של התוכנה, האם זה נח?
לי דווקא בסדר להשתמש במקלדת ביחד עם הלוח... (הוא גם קטן כך שאפשר לקרב אותו למקלדת)
לא ניסיתי איך זה מרגיש אחרת.
כמובן שאם יש לך תקציב לM- עוד יותר טוב...

אולי מעניין אותך גם...