עזרה מחפשים "קורס חובש" לגברים

רבקי א"ג

משתמש רשום
שואלת בשביל אחי:

הוא מחפש קורס חובשים, בתשלום (לא לצורך התנדבות)
חשוב לו שיהיה אינטנסיבי ומהיר, וגם שיתחיל ממש "עכשיו" כי יש לו "זמן מיותר"
מצד אחד הוא מעדיף אחרי צהרים-ערב אבל מצד שני הוא לא רוצה שימרח על פני חצי שנה כי יש לו אופק לעתיד הקרוב בלבד
כמובן נפרד!
איזור: ירושלים וסביבתה
מד"א או איחוד הצלה? גם בזה הוא מתלבט כי אמרו לו שהתעודה של איחוד לא תקפה במד"א (לא שזה משנה לו כרגע אבל עד שהוא משקיע זמן וכסף הוא רוצה ללכת על בטוח) אבל במד"א כל הקורסים באתר הם בשעות הבוקר, וגם יפתחו בעוד יותר מחודש (הוא שמע שיש קורסים פרטיים מטעם מד"א, איפה?).

אם מישהו יוכל לתת פרטים, אודה לו בשמו

תמר פלג

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
0533709381 2500 שח בירושלים בשעות הערב.
אמור להיפתח בשבוע שבועיים הקרובים.

שלמה הצדיק

משתמש פעיל
אומרים שזה מתאים לבחורים (ליל שישי מוצש) ולגבי הארגון אין לי מושג.
נראה לי שאני יודע מה אתם מדברים וזה של ארגון איחוד הצלה וסתם לידע התעודה של איחוד תקפה גם בחלק מהארגונים בארה"ב ושל מד"א לא אבל אפשר לעשות "גיור" במדא שזה רק 2 מבחנים מעשי, ועיוני, ומדא ג"כ מתקבל באיחוד באותה צרורה רק שאיחוד עושים זאת בשביל לדעת מה הרמה הרפואית שהחובש נמצא בשביל לדעת האם להשין אותו ככונן או כמשתלם
מקווה שהועלתי בהצלחה רבה

רבקי א"ג

משתמש רשום
נראה לי שאני יודע מה אתם מדברים וזה של ארגון איחוד הצלה וסתם לידע התעודה של איחוד תקפה גם בחלק מהארגונים בארה"ב ושל מד"א לא אבל אפשר לעשות "גיור" במדא שזה רק 2 מבחנים מעשי, ועיוני, ומדא ג"כ מתקבל באיחוד באותה צרורה רק שאיחוד עושים זאת בשביל לדעת מה הרמה הרפואית שהחובש נמצא בשביל לדעת האם להשין אותו ככונן או כמשתלם
מקווה שהועלתי בהצלחה רבה
תודה, ולמשך כמה שבועות הקורס הזה אתה יודע?
ולגבי ה"גיור" במד"א, במה כרוך המבחנים הללו? ובאיזה סדר גודל תשלום?

שלמה הצדיק

משתמש פעיל
תודה, ולמשך כמה שבועות הקורס הזה אתה יודע?
ולגבי ה"גיור" במד"א, במה כרוך המבחנים הללו? ובאיזה סדר גודל תשלום?
למשך כמה שבועות אני לא יודע אבל אם הם יהיו באזור ה15 אנשים ולא יותר זה יקח בין 6-10 שבועות ברישמי צריך לעשות 208 שעות.... אבל אני לדוג' עשיתי חובש באיחוד והיינו 10 חבר'ה ועשינו ב5 שבועות 55 שעות בסה"כ הכל תלוי בקבוצה אם יש שם אנשים רציניים או חבר'ה ששואלים שאלות כל הזמן והכל מתעכב אני למדתי גם עם "המדריך" של איחוד שהוא גם יודע לתת חומר כמו שצריך וגם יודע להריץ חבל"ז אם תתני לי פרטים מי המדריך וכמה אנשים ומה הגילאים אני יוכל להעריך כמה זמן זה יקח
ולגבי הגיור אני לא יודע בידיוק אם יש את זה בתשלום כי בד"כ עושים גיורים לטובת התנדבות במד"א אבל אם אין עניין אז לא צריך לעשות כי התעודה של איחוד תקפה בכל מקום בארץ וגם חוקית אם חסר חובש באמבולנס והוא צריך לפנות מד"א חייבים לכבד את התעודה של איחוד חוקית וגם בכללי אפשר חוקית עם תעודה של איחוד לעלות על אמבולנסים של מד"א אב מד"א זה מד"א וחוק זה חוק.....
וסתם כך תגידי לאח שלך שלפני שהוא מתחיל שידע שהוא נכנס למשהו רציני יש מבחנים וזה לא משחק כמו מע"ר זה רציני יש מועד א' וב' ואח"כ אם לא עוברים במועד ב' הולך הכסף לפח כי יש מבחן חצי ומבחן גמר אם הוא לא עובר חצי אז הוא הולך הביתה.... וגם חוץ מהקורס הוא יצטרך להשקיע גם בחזרות בבית על החומר כי זה הרבה חומר...
שיהיה בהצלחה ואם יש עוד שאלות אשמח לעזור

רבקי א"ג

משתמש רשום
למשך כמה שבועות אני לא יודע אבל אם הם יהיו באזור ה15 אנשים ולא יותר זה יקח בין 6-10 שבועות ברישמי צריך לעשות 208 שעות.... אבל אני לדוג' עשיתי חובש באיחוד והיינו 10 חבר'ה ועשינו ב5 שבועות 55 שעות בסה"כ הכל תלוי בקבוצה אם יש שם אנשים רציניים או חבר'ה ששואלים שאלות כל הזמן והכל מתעכב אני למדתי גם עם "המדריך" של איחוד שהוא גם יודע לתת חומר כמו שצריך וגם יודע להריץ חבל"ז אם תתני לי פרטים מי המדריך וכמה אנשים ומה הגילאים אני יוכל להעריך כמה זמן זה יקח
ולגבי הגיור אני לא יודע בידיוק אם יש את זה בתשלום כי בד"כ עושים גיורים לטובת התנדבות במד"א אבל אם אין עניין אז לא צריך לעשות כי התעודה של איחוד תקפה בכל מקום בארץ וגם חוקית אם חסר חובש באמבולנס והוא צריך לפנות מד"א חייבים לכבד את התעודה של איחוד חוקית וגם בכללי אפשר חוקית עם תעודה של איחוד לעלות על אמבולנסים של מד"א אב מד"א זה מד"א וחוק זה חוק.....
וסתם כך תגידי לאח שלך שלפני שהוא מתחיל שידע שהוא נכנס למשהו רציני יש מבחנים וזה לא משחק כמו מע"ר זה רציני יש מועד א' וב' ואח"כ אם לא עוברים במועד ב' הולך הכסף לפח כי יש מבחן חצי ומבחן גמר אם הוא לא עובר חצי אז הוא הולך הביתה.... וגם חוץ מהקורס הוא יצטרך להשקיע גם בחזרות בבית על החומר כי זה הרבה חומר...
שיהיה בהצלחה ואם יש עוד שאלות אשמח לעזור
יש מקום באיחוד הצלה עצמו שאפשר לברר על הקבוצות האלה, והיכן יש?
או שהכל פרטי מול המארגן הספציפי?
ואגב 2500 זה מחיר של איחוד הצלה, או שיש מישהו שגוזר קופון ומעלה את המחיר בסכום נאה?

• תודה
Reactions: E.T

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
יש מקום באיחוד הצלה עצמו שאפשר לברר על הקבוצות האלה, והיכן יש?
מחלקת הדרכה.
או שהכל פרטי מול המארגן הספציפי?
אם הוא רכש קורס פרטי ואת זה הוא משווק, אז רק הוא יידע לתת פרטים על הקבוצה הזו.
ואגב 2500 זה מחיר של איחוד הצלה, או שיש מישהו שגוזר קופון ומעלה את המחיר בסכום נאה?
קצת יקר לקבוצה.
באיחוד הצלה ובמד''א בקבוצות הפרטיות זה עובד בצורה כזו שהם נותנים הצעת מחיר לקורס על מרכביו.
ואז הבנ''א סוגר איתם בצורה פרטית ומגייס את הקבוצה שהוא מעוניין בה.
ככל שיש יותר משתתפים הקורס עולה יותר זול, כי הסכום נשאר אותו סכום רק מס' המשתתפים בו עולה וממילא החלק של כל אחד מהם קטן.
מה שכן חשוב לציין שבשני הארגונים הנ''ל אי אפשר לקיים קבוצה במעל ל20-25 משתתפים.
ולפעמים עושים בעיות גם עם זה, בעיקר במד''א.(בגלל הקורונה)

בהצלחה!

שלמה הצדיק

משתמש פעיל
קצת יקר לקבוצה.
המחיר במד"א הוא 3090 ללא קשר לכמות המשתתפים באיחוד זה לפי מה שהמורה קובע ולרוב זה סביב ה2500 אפשר פה ושם למצוא ב2200 אבל די נדיר המחיר הסביר הוא 2500 כי זה קבוצות שלא פותחים אותם בד"כ ליותר מ15 משתתפים ולכן המחיר בד"כ לא ישתנה

שלמה הצדיק

משתמש פעיל
ואולי באמת כדאי לו לשקול להתנדב באיחוד
ואז הקורס על חשבונם
כן ולא ,ואני יפרט
אם יש לך זמן ואתה מחפש לעשות חובש ולא דחוף לך ויש לך עצבים ואתה רוצה לעשות התנדבות אז למה לא ללכת
ב אבל! אם אתה רוצה להתנדב ואתה מוכן להשקיע 2500 שקל ולגמור עם זה בתוך חודש חודשיים ואתה גם תוכל אחרי זה להתנדב או אפילו בלי להתנדב ולגמור אם זה מהר בלי לחכות שלאיחוד יהיה לפחות 20 אנשים כדי לפתוח קורס באזור מסויים והקורסים האלה הם הרבה פעמים עם 30 אנשים + והרבה מבוגרים שאוהבים לשאול הרבה שאלות והקורס נמשך ע"פ חצי שנה בערך אז תלך להתנדבות אבל אם הזמן שלך שווה כסף.... אז שווה לעשות פרטי

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
המחיר במד"א הוא 3090 ללא קשר לכמות המשתתפים באיחוד זה לפי מה שהמורה קובע ולרוב זה סביב ה2500 אפשר פה ושם למצוא ב2200 אבל די נדיר המחיר הסביר הוא 2500 כי זה קבוצות שלא פותחים אותם בד"כ ליותר מ15 משתתפים ולכן המחיר בד"כ לא ישתנה
אני לא יודעת מאיפה הגיעו הכללים האלו.
אני מכירה את מחלקת ההדרכה במד''א וקצת גם את של איחוד הצלה.
יצא לי לא פעם לקבל מהם הצעות מחיר ולקבץ קבוצות.
הכללים תמיד היו זהים.
ואולי באמת כדאי לו לשקול להתנדב באיחוד
ואז הקורס על חשבונם
גם במד''א זה אפשרי אגב,
רק שזה יותר מסוכן כי הם לא מתחייבים למשמרות נקיות.

ואם כבר התנדבות אגב, כדאי לשקול להיסב את זה לשירות לאומי כך יוצא רווח נוסף ומשמעותי.
אפשרי גם באיחוד הצלה.

רק להיזהר שלא יגרור לביטול תורה המוני... לא על הגב שלי בכ''א.
כן ולא ,ואני יפרט
אם יש לך זמן ואתה מחפש לעשות חובש ולא דחוף לך ויש לך עצבים ואתה רוצה לעשות התנדבות אז למה לא ללכת
ב אבל! אם אתה רוצה להתנדב ואתה מוכן להשקיע 2500 שקל ולגמור עם זה בתוך חודש חודשיים ואתה גם תוכל אחרי זה להתנדב או אפילו בלי להתנדב ולגמור אם זה מהר בלי לחכות שלאיחוד יהיה לפחות 20 אנשים כדי לפתוח קורס באזור מסויים והקורסים האלה הם הרבה פעמים עם 30 אנשים + והרבה מבוגרים שאוהבים לשאול הרבה שאלות והקורס נמשך ע"פ חצי שנה בערך אז תלך להתנדבות אבל אם הזמן שלך שווה כסף.... אז שווה לעשות פרטי
גם בזה אפשר לארגן קבוצה.
יותר קשה, אבל אפשר.

בתנאי כמובן שלא מדובר בקבוצה מבני ברק, מודיעין עילית, ירושלים וכ' שם יש ב''ה רוויה.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
רק שזה יותר מסוכן כי הם לא מתחייבים למשמרות נקיות
הכל תלוי במתנדב. אחרי הכל הם לא מחיבים את המתנדבים לעשות משמרות (רק רישמית 16 שעות בחודש...)
אני כשנה במדא ואף פעם לא עשיתי משמרת עם נשים\נערות (ולא היו חסרות הזדמנויות...).

Harmonyapro

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
הכל תלוי במתנדב. אחרי הכל הם לא מחיבים את המתנדבים לעשות משמרות (רק רישמית 16 שעות בחודש...)
אני כשנה במדא ואף פעם לא עשיתי משמרת עם נשים\נערות (ולא היו חסרות הזדמנויות...).
ומי קובע מי יהיה על האמבולנס?

מכירה יותר מחובש אחד במד''א שהודו שזו ה'בעיה שם.

לשם הבהרה.
אציין שאין לי אחוזים בשום ארגון כזה או אחר, מוקירה ומעריכה את שניהם,
סה''כ רציתי להאיר את תשומת הלב, שלא תשלמו כפול בלי להשים לב.
אחרי הכל איך שזה נראה כאן הקבוצה מוגדרת כפרטית ועל כן מאין סיבה שהתשלום יהיה אחד על אחד.

אדם לעמל יולד

משתמש מקצוען
ומי קובע מי יהיה על האמבולנס?
הודעתי לאחראי סידור שאני לא יכול לעשות עם נשים ולא שובצתי למשמרת אם היו נשים באמב'.
ומסכים שזו אכן בעיה למי שלא שם לעצמו קווים ברורים, שהוא לא עולה על אמב' עם נשים, ויהי מה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכא

א שִׁיר לַמַּעֲלוֹת אֶשָּׂא עֵינַי אֶל הֶהָרִים מֵאַיִן יָבֹא עֶזְרִי:ב עֶזְרִי מֵעִם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:ג אַל יִתֵּן לַמּוֹט רַגְלֶךָ אַל יָנוּם שֹׁמְרֶךָ:ד הִנֵּה לֹא יָנוּם וְלֹא יִישָׁן שׁוֹמֵר יִשְׂרָאֵל:ה יְהוָה שֹׁמְרֶךָ יְהוָה צִלְּךָ עַל יַד יְמִינֶךָ:ו יוֹמָם הַשֶּׁמֶשׁ לֹא יַכֶּכָּה וְיָרֵחַ בַּלָּיְלָה:ז יְהוָה יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ:ח יְהוָה יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  24  פעמים

לוח מודעות

למעלה